Setari Cookie-uri

Nu mai reusesc sa las unghiile sa creasca...Ajutor!!!

AMBITIE.Succes!
Lifesbeautiful
Postat pe 4 Februarie 2012 21:16
Eu personal am avut problema asta cu multi ani in urma , si mi-am facut o costructie de gel in prelungirea unghiilor mele ,si atunci nu imi venea sa le mai rod pt ca le vedeam asa frumoase si stiam ca sunt din gel , dupa care mi-am dat jost constructia iar unghiile mele deja crescusera si am renuntat la obicei , am continuat sa imi aplic doar gel pe unghia naturala.
ferdystyleactive
Postat pe 5 Februarie 2012 14:52
Am rezolvat de 2 luni am incept sa mi el rod pana in carne......norocu meu ca nu sunt fata si nu trebuie sa stau sa imi creasca foarte mari....am incerat sa rog alceva cand nam ce face...acum de fiecare data am cate 3 scobitori al mine si le rog cand nam ce face...totul e sa scapi de obiceiul de a le roade,acum trebuie sa le tai cu forfecuta,tot o pierdere de timp da e mai bine decat sa ti le rozi.

in concluzie: iati ceva de ros(lemp...pix etc) pare ciudat dar daca vrei sa scapi de obicei incearca.
kudika516990
Postat pe 28 Martie 2012 21:13
trebuie sa te straduesti sa nu le mai rozi,la barbati nu este chear asa o catastrofa sa si le
roada ,dar la noi femeile este urit mai ales daca doresti sa-ti pui o oja pe ele :):)
kudika_3939
Postat pe 28 Martie 2012 21:51
Mie unghiile roase mi se par urate oricum, indiferent de sexul persoanei care-si roade unghiile.
eu_33
Postat pe 29 Martie 2012 09:09
Pai iti zic sincer sa iti pui piper sub unghii si cand o sa-ti vina sa le rozi o sa te usture gura si o sa te lasi!!! Asa a facut si sora unei prietene de ale mele si a scapat! Multa bafta :)
kudika518120
Postat pe 4 Aprilie 2012 21:46
mie mi se exfoliaza unghiile
maria-ioana
Postat pe 4 Aprilie 2012 21:54
De la: _maya_, la data 2010-01-12 13:02:43dupa ce te vei dezvata sa le rozi....(caci pt asta nu imi trece in minte nici un sfat ...pt k ma gandesc ca dak ai tu vointa vei reusii) iti recomand din toata inima tratamentul de la FARMEC este f bun si am niste unghii de invidiat ,toate prietenele care l-au folosit s-au convins. unghiile iti cresc f repede si nu se rup!
Viorel_Lorintiu_1
Postat pe 24 Februarie 2013 07:31
De la: Viorel_Lorintiu_1, la data 2013-02-24 07:31:47
De la: _maya_, la data 2010-01-12 13:02:43dupa ce te vei dezvata sa le rozi....(caci pt asta nu imi trece in minte nici un sfat ...pt k ma gandesc ca dak ai tu vointa vei reusii) iti recomand din toata inima tratamentul de la FARMEC este f bun si am niste unghii de invidiat ,toate prietenele care l-au folosit s-au convins. unghiile iti cresc f repede si nu se rup!




as vrea mai multe detalii despre tratament daca se poate te rog!!!!mi s praf unghiile dupa ce mi-am dat joos falsurile...
Viorel_Lorintiu_1
Postat pe 24 Februarie 2013 07:33
Si eu am ticul asta....mai fac uneori..stiu,este f nasol sa-ti rozi unghile dar uite nu i mai asculta pe aia care zic ca trebuie sa faci tratamente operatie....etc ca e o mare prostie.Trebuie doar sa ai vointa ca eu mai demult imi rodeam si dupa m-am lasat cu VOINTA si dupa iarasi mi leam mai ros ori da ca nu ai vointa si nu te mai poti abtine uite un sfat:ia oja si date bine pe toate unghile si dupa cand o sa vrei sa ti le rozi o sa te gandesti ca nu vrei sa ti se duca oja dp unghii si sa nu o mananci asa ca nu o sa ti le mai rozi,sau uite inca una,date cu multa lamaie pe unghii si dupa cand vrei sa ti le rozi o sa simti gustul amar de la lamaie si nu o sa mai vrei sa ti le rozi.Sper ca tia fost de folos aceste sfaturi
Ilinca_Neagu_1
Postat pe 12 Martie 2013 16:00
Sa le tii un timp in ulei cald de floarea soarelui; sau la le ungi cu ulei de ricin periodic; sau sa folosesti vitamina D uleioasa; sau le poti da cu lamaie mereu si ai sa vezi efactul ei benefic dupa o saptamana; sa folosesti solutii speciale de unghii de la Avon sau Oriflame. Cum scapi de rosul unghiilor : # Pune-ti unghii false pentru o perioada. O manichiura cu unghii acrilice te-ar putea ajuta sa scapi de acest obicei, din moment ce nu prea vei putea sa mananci plastic. Decat daca vrei cu adevarat. In plus, unghiile false le ofera unghiilor tale adevarate timp sa creasca dedesubt.

# Unge-ti unghiile cu ulei de masline. Acesta le ofera substantele nutritive necesare pentu a creste, si gustul nu este prea placut ceea te-ar putea impiedica sa le rozi, cel putin atata timp cat uleiul se afla pe unghii.
# Aplica lotiune pe unghii si pielea din jurul lor. Asta le va ajuta sa se vindece, iar gustul le va tine departe de gura ta.

# Atunci cand simti nevoia sa-ti rozi unghiile, roade altceva in schimb. Guma sau o scobitoare pot fi inlocuitori foarte buni.

# Exista protectori de latex pe care ii poti cumpara pentru degete. Arata precum niste prezervative mititele, si le gasesti in farmacii. Poti pune aceste mini prezervative pe unghii pentru a tine obiceiul la distanta.

# Unele persoane pur si simplu nu se pot abtine si au nevoie de ajutor. Roaga-ti o prietena sau un membru al familiei sa-ti atraga atentia atunci cand te vede ca-ti rozi unghiile. La mine cel putin, a functionat, si fara ca macar s-o cer.

# Si ca sa va vorbesc din experienta: de fiecare data cand prietena mea ma vedea rozandu-mi unghiile imi dadea peste mana. Iar asta, dublat de imaginea mea in oglinda atunci cand imi rodeam unghiile au fost motivatii suficiente pentru a scapa de acest obicei… cel putin in public.
Ilinca_Neagu_1
Postat pe 12 Martie 2013 16:08
Daca vrei sa renunti la acest obicei prost si sa ai maini si unghii normale, atunci urmeaza aceste sfaturi. http://cumfacsa.ro/sanatate/ingrijire-personala/cum-sa-nu-iti-mai-rozi-unghiile
kudika_31367
Postat pe 24 Martie 2013 12:23
buna, va recomand decoratiunile tinte metalice se poarta anul acesta http://baff.ro/nail-art/324-decoratiuni-metalice-00000116.html
kudika7865
Postat pe 25 Martie 2013 23:02
Buna,

Ulei de ricin, ulei de argan , uleiul de limba mielului http://baff.ro/ulei/405-ulei-de-limba-mielului-bio.html

NU-TI MAI ROADE UNGHIILE! si eu faceam la fel ;)
kudika7865
Postat pe 25 Martie 2013 23:06
Hey! si eu am acest tin prostesc.. Poti sa imi dai si un pret la acel lac de unghii? Si in ce farmacie in pot gasi?
Anna_Ungureanu_1
Postat pe 2 Martie 2014 22:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut 1 De la: mirelaone2one 30 Martie 2009 23:50
PRETURI PROMOTIONALE www.e-unghii.ro 2 De la: alexa_ph 25 Iulie 2011 11:48
manechiura 12 De la: kudika316081 23 August 2010 09:43
exfoliera unghiilor 14 De la: nasty_kat2004 3 Martie 2009 00:01
buna... 1 De la: angyd 14 Martie 2012 13:34