Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat!!! va rog:(

E pentru prima data cand deschid un topic pe vreun site.Tot timpul am stat in umbra am citit am ascultat si mi-am dat cu parerea doar pentru mine, insa acum a venit timpul sa va cer si eu un sfat.
Am multe de spus dar incerc sa fac un rezumat cat mai scurt pentru a nu va plictisi. Situatia sta cam in felul urmator: Sunt indragostita de un baiat,pana aici totul ok, dar nu e orice fel de baiat e unul din genul baietilor cuminti, e foarte credincios si respecta legile biserici, e ortodox, nu e deloc genul pampalaului,se chinuie doar sa traiasca dupa aceste principii! Eu in schimb nu am fost genul prea cuminte am avut o relatie inaintea lui de 3 ani in care mi-am pierdut virginitatea, iar pe el tocmai faptul asta il deranjeaza. Ii e drag de mine,tine la mine,dar nu poate trece peste faptul k eu am fost a altcuiva.
Akum vreau sa va intreb am oare vreun argument de adus impotriva lui? Il pot oare convinge sa treaca de aceasta bariera? Sau ar trebui sa ma duk si sa imi gasesc unul de seama mea cum zice el? Imi puteti da un sfat va rog? Akum poate o sa ma trimite-ti in manastire pentru ca nu stiu cati dintre voi imi vor intelege problema . Va multumesc pentru k m-ati ascultat
alinna_hd
Postat pe 10 Decembrie 2009 01:26
parerea mea este ca nu tare ai ce face daca pt el e asha important asta....ceea ce poti sa ii spui este ca asta esti daca te vrea te ia asa cum esti ca si asa nu poti sa schimbii ceea ce a fost!...iar daca te iubeste trece peste asta ...daca nu ,nu merita "fortat"pt ca mai tarziu s-ar putea sa iti arunce asta in figura in anumite discuti bafta!
otylika
Postat pe 10 Decembrie 2009 01:38
el e virgin? daca nu e atunci sa nu se ia de tine...si sincer nu se merita sa stai q o astfel de persoana fiindca mereu o sa-ti aduca aminte doar ca sa te supere....eu vb q un baiat de la teologie si nu am fost virgina cand ne-am cunoscut si nu are nimic de obiectat, chiar el mi-a spus....si m-a bucur enorm fiindca e foarte important sa ai langa tine care sa te inteleaga....
freakbabe
Postat pe 10 Decembrie 2009 01:47
De la: alinna_hd, la data 2009-12-10 01:26:52E pentru prima data cand deschid un topic pe vreun site.Tot timpul am stat in umbra am citit am ascultat si mi-am dat cu parerea doar pentru mine, insa acum a venit timpul sa va cer si eu un sfat.
Am multe de spus dar incerc sa fac un rezumat cat mai scurt pentru a nu va plictisi. Situatia sta cam in felul urmator: Sunt indragostita de un baiat,pana aici totul ok, dar nu e orice fel de baiat e unul din genul baietilor cuminti, e foarte credincios si respecta legile biserici, e ortodox, nu e deloc genul pampalaului,se chinuie doar sa traiasca dupa aceste principii! Eu in schimb nu am fost genul prea cuminte am avut o relatie inaintea lui de 3 ani in care mi-am pierdut virginitatea, iar pe el tocmai faptul asta il deranjeaza. Ii e drag de mine,tine la mine,dar nu poate trece peste faptul k eu am fost a altcuiva.
Akum vreau sa va intreb am oare vreun argument de adus impotriva lui? Il pot oare convinge sa treaca de aceasta bariera? Sau ar trebui sa ma duk si sa imi gasesc unul de seama mea cum zice el? Imi puteti da un sfat va rog? Akum poate o sa ma trimite-ti in manastire pentru ca nu stiu cati dintre voi imi vor intelege problema . Va multumesc pentru k m-ati ascultat


singurul argument impotriva lui ar fi faptul k barza la adus in viitor k doar pe la 1800 mai gasea el fecioare si apoi el mai e "fata mare" ? sfatul meu e sa il iei de mana si impreuna sa mergeti la vreun popa sau mai stiu io la ce duhovnic merge el si sa va consultati cu ala iar rezultatul sa mi-l impartasesti si mie k sunt tare curios apropo, cati ani are tipu ?
Arthur_Rogers
Postat pe 10 Decembrie 2009 01:53
De la: alinna_hd, la data 2009-12-10 01:26:52E pentru prima data cand deschid un topic pe vreun site.Tot timpul am stat in umbra am citit am ascultat si mi-am dat cu parerea doar pentru mine, insa acum a venit timpul sa va cer si eu un sfat.
Am multe de spus dar incerc sa fac un rezumat cat mai scurt pentru a nu va plictisi. Situatia sta cam in felul urmator: Sunt indragostita de un baiat,pana aici totul ok, dar nu e orice fel de baiat e unul din genul baietilor cuminti, e foarte credincios si respecta legile biserici, e ortodox, nu e deloc genul pampalaului,se chinuie doar sa traiasca dupa aceste principii! Eu in schimb nu am fost genul prea cuminte am avut o relatie inaintea lui de 3 ani in care mi-am pierdut virginitatea, iar pe el tocmai faptul asta il deranjeaza. Ii e drag de mine,tine la mine,dar nu poate trece peste faptul k eu am fost a altcuiva.
Akum vreau sa va intreb am oare vreun argument de adus impotriva lui? Il pot oare convinge sa treaca de aceasta bariera? Sau ar trebui sa ma duk si sa imi gasesc unul de seama mea cum zice el? Imi puteti da un sfat va rog? Akum poate o sa ma trimite-ti in manastire pentru ca nu stiu cati dintre voi imi vor intelege problema . Va multumesc pentru k m-ati ascultat



singurul argument impotriva lui ar fi faptul k barza la adus in viitor k doar pe la 1800 mai gasea el fecioare si apoi el mai e "fata mare" ? sfatul meu e sa il iei de mana si impreuna sa mergeti la vreun popa sau mai stiu io la ce duhovnic merge el si sa va consultati cu ala iar rezultatul sa mi-l impartasesti si mie k sunt tare curios apropo, cati ani are tipu ?
Arthur_Rogers
Postat pe 10 Decembrie 2009 01:58
De la: yo_si_eu, la data 2009-12-10 01:58:19
De la: alinna_hd, la data 2009-12-10 01:26:52E pentru prima data cand deschid un topic pe vreun site.Tot timpul am stat in umbra am citit am ascultat si mi-am dat cu parerea doar pentru mine, insa acum a venit timpul sa va cer si eu un sfat.
Am multe de spus dar incerc sa fac un rezumat cat mai scurt pentru a nu va plictisi. Situatia sta cam in felul urmator: Sunt indragostita de un baiat,pana aici totul ok, dar nu e orice fel de baiat e unul din genul baietilor cuminti, e foarte credincios si respecta legile biserici, e ortodox, nu e deloc genul pampalaului,se chinuie doar sa traiasca dupa aceste principii! Eu in schimb nu am fost genul prea cuminte am avut o relatie inaintea lui de 3 ani in care mi-am pierdut virginitatea, iar pe el tocmai faptul asta il deranjeaza. Ii e drag de mine,tine la mine,dar nu poate trece peste faptul k eu am fost a altcuiva.
Akum vreau sa va intreb am oare vreun argument de adus impotriva lui? Il pot oare convinge sa treaca de aceasta bariera? Sau ar trebui sa ma duk si sa imi gasesc unul de seama mea cum zice el? Imi puteti da un sfat va rog? Akum poate o sa ma trimite-ti in manastire pentru ca nu stiu cati dintre voi imi vor intelege problema . Va multumesc pentru k m-ati ascultat



singurul argument impotriva lui ar fi faptul k barza la adus in viitor k doar pe la 1800 mai gasea el fecioare si apoi el mai e "fata mare" ? sfatul meu e sa il iei de mana si impreuna sa mergeti la vreun popa sau mai stiu io la ce duhovnic merge el si sa va consultati cu ala iar rezultatul sa mi-l impartasesti si mie k sunt tare curios apropo, cati ani are tipu ?


am citit undeva o chestie de genul in 1700 Vlad tepes sugea sangele fecioarelor.....in 2009 ar muri de foame
freakbabe
Postat pe 10 Decembrie 2009 02:03
Da el e virgin asta m-a lasat sa inteleg.... are 25 de ani:( e un capricorn incapatanat si foarte orgolios prefera sa piarda ceva decat sa treaca de orgoli
alinna_hd
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:30
De la: otylika, la data 2009-12-10 01:38:13parerea mea este ca nu tare ai ce face daca pt el e asha important asta....ceea ce poti sa ii spui este ca asta esti daca te vrea te ia asa cum esti ca si asa nu poti sa schimbii ceea ce a fost!...iar daca te iubeste trece peste asta ...daca nu ,nu merita "fortat"pt ca mai tarziu s-ar putea sa iti arunce asta in figura in anumite discuti bafta!




Da cam asa e, kand e cu mine zice k nu se gandeste la faptul k am fost a altcuiva,se simte bine si lasa gandurile acasa,insa cand suntem departe unul de celalalt incepe cu gandurile si reprosurile,incat am ajuns eu sa ma simt fff vinovata si nedemna sa mai ies in lume :(
alinna_hd
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:36


Cauta un alt baiat/barbat. Tu nu vezi cum se comporta cu tine? A ajuns sa te faca sa-ti fie rusine sa iesi pe strada, sa te simti nedemna...Mi se pare deja ca ti-a îmbuibat capul cu ideile lui....
Stii ce iubeste el mai mult? Regulile ortodoxe pe care se chinuie sa le respecte...Iar pe tine nu te iubeste asa cum esti...Te place doar...Despre iubire nu ai scris nimic;-)
Iar la urma urmei vrei tu sa iti petreci restul vietii cu o persoana religioasa? Care se chinuie sa resprecte anumite reguli, pe care ti le va impune si tie ?
Exista si barbati care nu-ti reproseaza "trecutul" la tot pasul, care te-ar iubi asa cum esti tu, fara sa incerce sa te schimbe cum ar vrea el, care te va face sa capeti increderea de sine, sa mergi cu capul sus pe strada...sa fii fericita etc....


Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Decembrie 2009 12:23
Ai dreptate dar cine stie unde sta ascuns un astfel de barbat daka eu momentan nu am puterea sa imi ridic ochii din pamant:(
alinna_hd
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:15
De la: alinna_hd, la data 2009-12-10 14:15:52Ai dreptate dar cine stie unde sta ascuns un astfel de barbat daka eu momentan nu am puterea sa imi ridic ochii din pamant:(


Dragalasa, schimba-l iute e un incuiat si jumatate.Daca te-ar accepta acum mai tarziu tot iti va manca sufletul si zilele cu reprosuri.Trimite-l pe "Daniil Sihastrul" la manastire , fruntea sus si nu te uita in urma.Are balta peste.

Postat pe 10 Decembrie 2009 14:20
De la: alinna_hd, la data 2009-12-10 14:15:52Ai dreptate dar cine stie unde sta ascuns un astfel de barbat daka eu momentan nu am puterea sa imi ridic ochii din pamant:(





Eu stiu ... Ridica-ti privirea spre mine ...
denis_3d25
Postat pe 11 Decembrie 2009 03:24
De la: alinna_hd, la data 2009-12-10 01:26:52E pentru prima data cand deschid un topic pe vreun site.Tot timpul am stat in umbra am citit am ascultat si mi-am dat cu parerea doar pentru mine, insa acum a venit timpul sa va cer si eu un sfat.
Am multe de spus dar incerc sa fac un rezumat cat mai scurt pentru a nu va plictisi. Situatia sta cam in felul urmator: Sunt indragostita de un baiat,pana aici totul ok, dar nu e orice fel de baiat e unul din genul baietilor cuminti, e foarte credincios si respecta legile biserici, e ortodox, nu e deloc genul pampalaului,se chinuie doar sa traiasca dupa aceste principii! Eu in schimb nu am fost genul prea cuminte am avut o relatie inaintea lui de 3 ani in care mi-am pierdut virginitatea, iar pe el tocmai faptul asta il deranjeaza. Ii e drag de mine,tine la mine,dar nu poate trece peste faptul k eu am fost a altcuiva.
Akum vreau sa va intreb am oare vreun argument de adus impotriva lui? Il pot oare convinge sa treaca de aceasta bariera? Sau ar trebui sa ma duk si sa imi gasesc unul de seama mea cum zice el? Imi puteti da un sfat va rog? Akum poate o sa ma trimite-ti in manastire pentru ca nu stiu cati dintre voi imi vor intelege problema . Va multumesc pentru k m-ati ascultat




Da, de reprosat potzi sa-i reprosezi ceva.... " faptul ca e credincios "

Ce inseamna credincios ? Pentru mine, cand spui ca este credincios, suna ca si cum ai spune: este bolnav... Ce-i credintza ? E o boala ? Pai atunci ai grije sa nu te infecteze si pe tine...

Aaaaaaaaa uite ce ideie mi-a venit Spune-i credinciosului ca esti virgina ! El e credincios , trebuie sa te creada !!! Sau ce ? in cazul tau are nevoie de dovezi ??? Credinciosii nu au nevoie de dovezi .... ce lume de nebuni , ce jalnic...

Si daca ai fi fost virgina ? Ce vroia ? Sa te pastreze virgina pana la adanci batranetze ? Ce vrea sa faca cu virginitatea ? Sa si-o puna-n rama pe perete , si sa se "inchine" la tabloul respectiv ?

Iar tu ? Tu de ce nu lasi baiatul in pace ? Lasa-l in credintza ...

Sti care-i partea frumoasa a iubirii ??? Ca nu potzi sa obligi pe nimeni sa te iubeasca ...
denis_3d25
Postat pe 11 Decembrie 2009 23:02
Cauta-ti un barbat mai deschis la minte...
sweet_cristina
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:33
parerea mea este ca trebuie sa vorbesti cu el, banuiesc ca e destul de realist incat sa-si dea seama ca ceea ce cauta el e foarte greu de gasit...trebuie sa-si ia o fata de 15 ani si s-o creasca. altfel nu are nicio sansa.cred ca problema lui nu e credinta (mie mi se pare un lucru bun faptul ca e credincios si ca are unele principii) insa problema cred ca in realitate e lipsa de experienta. barbatii in general accepta mai greu o femeie cu mai multa experienta care probabil stie ce vrea de la viata...
Kincsem
Postat pe 13 Decembrie 2009 22:20
Ai dreptate Kincsem...multumesc mult...cred k in fond el asta nu accepta...:"experienta" mea.
La un moment dat mi-a zis k ma accepta dar nu ma poate respecta k nu merit respect
alinna_hd
Postat pe 14 Decembrie 2009 00:22
Bun ai avut o relatie serioasa de 3 ani in care ti-ai pierdut virginitatea...si...automat inseamna ca esti usoara?Ar trebui sa vina cu picioarele pe pamant ,unele conceptii dupa care se ghideaza el nu se mai pun in aplicare .In momentul in care te implici intr-o relatie inseamna ca accepti persoana respectiva asa cum este...si cum spunea un scriitor francez ,,Virginitatea este doar o iluzie.'' Este doar o membrana dar care nu este o dovada a calitatii temperamentului unei femei...ar trebui isi faca un prietena de 15 ani pe care sa o creasca el cum vrea si sa o indoctrineze...Gasesti altul ,chiar daca il accepti intotdeauna o sa fie un motiv de conflict intre voi.
kudika071994
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:59
God!!!Parerea mea este ca daca te iubeste va trece peste acest lucru,iar daca nu nu!Eu zic sa nu te stresezi atata pentru ca nush daca baiatul acesta te merita cu adevarat.Un om care iubeste cu adevarat accepta persoana de langa el si cu bune si cu rele.Asa ca atata timp cat u il accepti pe el asa cum este el( sunt sg k nu e perfect) trebuie si el sa te accepte.Si ce mai conteaza trecutul?Voi traiti in prezent si poate in viitor:)
mara_andreea
Postat pe 14 Decembrie 2009 16:25
De la: alinna_hd, la data 2009-12-14 00:22:21Ai dreptate Kincsem...multumesc mult...cred k in fond el asta nu accepta...:"experienta" mea.
La un moment dat mi-a zis k ma accepta dar nu ma poate respecta k nu merit respect


Lasa-l in plata Domnului si gaseste-ti pe cineva care te face sa te simti ca o printesa indiferent ce ai facut inainte , ce faci sau nu faci in prezent .
Nimeni nu trebuie sa ti impuna parerea lui si sa te oblige sa traiesti asa . Asta cu biserica e santaj emotional .. sa te lege de el sa te umileasca ,sa-ti arate ce bun e el si ce neinsemnata esti tu .. asta nu e IUBIRE !!!
crede-ma nu are rost sa tragi de asa ceva .NU TREBUIE .sa-l faci tu sa inteleaga ca tu meriti dragostea lui !!
Din contra, el, barbatul trebuie sa se zbata sa obtina dragostea ta ,( si tu te mai gandesti, nu accepti imediat ... ca sa-l tii pe jar ...) nu tu sa -i demonstrezi sa-i promiti de toate ca sa se indure sa te accepte ..( doar acceptare....de respect si de iubire nu poate fi vorba ..)

Invata sa te pretuiesti mai mult , insemni mai mult decat parerea unui purtator de pantaloni !! si daca de la inceputul relatiei nu insemni mare lucru pentru el .. ce sa zic mai incolo ...? incheie relatia asta ca e pierdere de timp , enrgie si stress, si anii tineretii se duc , energia si entuziasmul scade, plus ca te indobitocesti si tu si chair crezi ce ti se spune ...!

Si invata sa te pretuiesti mai mult ! Multa bafta ! :)
kudika052198
Postat pe 14 Decembrie 2009 17:28
nu te sfatuiesc sa te simti vinovata din cauza lui.e normal ca daca ai avut o relatie de 3 ani s-a intamplat si asta,dar nu inseamna ca esti o femeie usoara si nedemna.cel mai bine e sa cauti pe cineva care sa te iubeasca asa cum esti.iar respectivul la 25 de ani are cam multe pretentii.cele de 14 ani nu ar sta cu el,iar cele de peste nu cam mai sunt.daca nu intelege asta sa ramana singur!
geolynu
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:26



Afla cum poti slabi fara efort fizic sau diete grele pentru a fi in forma perfecta de sarbatori , minim 5 kg pe luna !!!(De 100 de ori mai bune decat Zein si mult mai ieftine !)

www.super
slimnew.webs.com
doodolina
Postat pe 18 Decembrie 2009 09:54
Buna Alinna,

Am citit cu curiozitate mesajul lasat de tine... Sincer, daca va iubiti nu ar trebui sa fie impedimente de aceasta natura intre voi. Sa iti spun un secret :D orice tip care isi iubeste partenera este deranjat de viata anterioara a acesteia, de relatiile pe care le-a avut. Din pacate trecutul nimanui nu poate fi sters, de aceea ar trebui sa il inveti sa traiasca in prezent. Trebuie sa inteleaga faptul ca ai fost intr-o relatie serioasa, de 3 ani, ca au existat sentimente si intimitate in acea relatie. Tot ce ar trebui sa conteze pentru el este faptul ca acum esti cu el.

Daca as fi in locul tau, as incerca sa ii arat ca ceea ce avem este deosebit, sa il fac sa simta nevoia sa ma aiba tot timpul in preajma, sa ii concentrez atentia pe ceea ce este frumos in relatia cu mine si atunci nu ar mai avea foarte mult timp sa se gandeasca la trecut, ci se va bucura de prezent, iar in timp se va obisnui cu ideea.

Sper sincer ca ti-am putut fi de ajutor. Te pup
Dadutza
Postat pe 18 Decembrie 2009 13:27
De la: kudika095246, la data 2009-12-18 13:27:46Buna Alinna,

Am citit cu curiozitate mesajul lasat de tine... Sincer, daca va iubiti nu ar trebui sa fie impedimente de aceasta natura intre voi. Sa iti spun un secret :D orice tip care isi iubeste partenera este deranjat de viata anterioara a acesteia, de relatiile pe care le-a avut. Din pacate trecutul nimanui nu poate fi sters, de aceea ar trebui sa il inveti sa traiasca in prezent. Trebuie sa inteleaga faptul ca ai fost intr-o relatie serioasa, de 3 ani, ca au existat sentimente si intimitate in acea relatie. Tot ce ar trebui sa conteze pentru el este faptul ca acum esti cu el.

Daca as fi in locul tau, as incerca sa ii arat ca ceea ce avem este deosebit, sa il fac sa simta nevoia sa ma aiba tot timpul in preajma, sa ii concentrez atentia pe ceea ce este frumos in relatia cu mine si atunci nu ar mai avea foarte mult timp sa se gandeasca la trecut, ci se va bucura de prezent, iar in timp se va obisnui cu ideea.

Sper sincer ca ti-am putut fi de ajutor. Te pup


Da sa stii k asta am incercat sa si fac si cred k am reusit imi spune k ma iubeste si tine la mine si de fiecare data cand isi aduce aminte de trecutul meu incearca sa se abtina sa nu zica nimik insa il vad k e schimbat tace asa in el. El e convins k nu il pot uita pe acel baiat si inca mai am sentimente pentru el pentru k el zice k primul baiat nu se uita niciodata, nu pot sa zic k il voi uita insa nu mai am sentimente pentru acel baiat. Nu stiu cum il pot face sa inteleaga asta. Ms pentru sfat.Te pup
alinna_hd
Postat pe 18 Decembrie 2009 16:57
daca te iubeste te va lua si asa chiar daca e genul credincios.scurt:ii spui ca s-a intamplat si gata,daca te iubeste va vrea sa ii fi sotie,daca nu,ARE BALTA PESTE mult peste gandeste-te prima data la tine,la ce vrei tu
Lady_Pisy
Postat pe 19 Decembrie 2009 17:23
Buna,

Sfatul meu - lasa-l nu este un barbat care sa merite atentia ta, iar tu trebuie sa te intorci cu picioarele pe pamant - pe el lasa-l cat mai repede - daca se grabeste poate reuseste sa mai gaseasca o bunicuta la 90 de ani cu aceleasi principii - ar trebui sa nu mai piarda timpul cu tine persoana nedemna de secolul sau si sa o ceara de nevasta, cu toate ca este posibil sa fie trimis si de dansa la d......, nu-mi permit sa-l zic direct, fiind domnul atat de bisericos.
Fer10
Postat pe 19 Decembrie 2009 23:28
Buna, sincer in ziua de azi nu merita sacrificul. Adica mai exact, tu daca ti neaparat sa fi cu el iar el nu poate trece peste faptul ca tu ai fost cu altcineva inaintea lui pentru tine mai tarziu cu trecea timpului ai sa te caiesti, vin jignirile certurile si dupa mine in ziua de azi nu se mai merita. Trimetel la manastire poate acolo gaseste o virgina, iar tu draguta mea tot inainte, mama mea are a vorba, doar in pom nu cresc. Te pu si nu uita viata este asa de frumoasa incat nu meritam sa fim jignite de nimeni. Sper ca mai inteles si mai vb.

kudika094324
Postat pe 21 Decembrie 2009 11:16
.... ..iubita...adu-l la mine...k ai explic eu cum sta treaba ....
arahnida
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:00
De la: arahnida, la data 2009-12-21 14:00:48.... ..iubita...adu-l la mine...k ai explic eu cum sta treaba ....

esti mare preoteasa???
miss_darine
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:05
De la: freakbabe, la data 2009-12-10 02:03:44
am citit undeva o chestie de genul in 1700 Vlad tepes sugea sangele fecioarelor.....in 2009 ar muri de foame


Aia facea Elisabeta de Batory, si avea motivele ei: voia sa ramana vesnic tanara si frumoasa... In afara de faptul ca era patologic sadica.
Dor_a
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:10
Iete si linku', ca sa se evite confuzia contele Dracula - contesa insetata de sange...

Are fata si o inventie la activ: Fecioara de Fier (Iron Maiden, adica ... Rad io, da' rad cam verde... Chiar nu vreau sa-mi amintesc, ca-mi face - fizic - rau)

http://ro.wikipedia.org/wiki/Elisabeta_B%C3%A1thory

Dor_a
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sala de fitness 39 De la: kudika495936 10 Ianuarie 2012 14:15
CURSURI MANICHIURA PEDICHIURA SI UNGHII FALSE 1 De la: iuliacio 9 Noiembrie 2010 19:43
Se cauta Reprezentanti Avon in toata Tara!! 1 De la: beuatiful_alessia 1 Noiembrie 2009 23:09
CLUB PAT LOUNGE CAUTA FATA PENTRU PR&MARKETING 3 De la: sarutama 5 Ianuarie 2009 17:43
Avon :D 1 De la: Cherry_bob 9 Noiembrie 2008 16:29