Setari Cookie-uri

M-a inselat sotul.

Buna.Sunt noua pe forum si am nevoie de pareri ca nu stiu ce sa fac.Sunt in casatorita de 10 ani.De-a lungul timpului toate bune si frumoase.Avem trei copii frumosi si sanatosi.In urma cu 4 luni am luat decizia de comun acord cu sotul meu sa plec in Italia la munca ca sa ne imbunatatim viata iar in luna August eu am plecat lasand totul in buna regula.La doua luni dupa plecarea mea am descoperit ca ma inseala sotul cu o fata care a facut sex cu 2 barbati odata.La inceput a negat dar cand i-am aratat dovezile a recunoscut.El isi cere iertare si spune ca nu mai face,chiar si-a schimbat comportamentul fata de mn si de copii.Eu nu mai am incredere in el.
A facut planuri sa mergem la munte sa ne recreem ca sa vedem ce este de facut sa salvam casnicia.O parte din mine imi spune sa il iert iar cealalta spune ca sa nu fac greseala asta.Copii nici nu vor sa auda de o separare fiindca ne iubesc pe amandoi.Cunoscutii spun ca a facut o greseala,ca noi am fost mereu unul langa altul si a facut asta ca s-a vazut singur.Ce sa fac ca nu am incredere in el?Il iubesc dar imi revine in minte acea zi blestemata cand am aflat totul.Am aflat ca ea era o fata "Buna cu toti".Ce sa fac ca mai am putin si vin in tara adica 2 saptamani?
kity2011
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:42
E o intrebare la care fiecare raspunde in functie de ce simte, de ce crede ca poate sa ierte, sa uite. Nu cred ca exista decizie buna sau gresita. Vei primi probabil multe raspunsuri fie "lasa-l. cine inseala o data, daca este iertat, va repeta greseala", fie "oricine poate gresi. iarta-l", insa nicio situatie nu e identica cu alta, desi relatiile sunt asemanatoare. Tu esti singura care poate afla raspunsul. Tu stii cum e el, cum sunteti voi... cum esti tu
daniella_s
Postat pe 14 Decembrie 2009 16:37
Este greu sa dai sfaturi, in asemenea conjuctura fiecare reactioneaza dupa cum ii este firea! Aveti 10 ani de casnicie si 3 copii , poti sa te inhami sa-i cresti singura mergand pe premiza ca nu vei mai avea incredere in el niciodata si deci casnicia nu va mai merge, sau poti sa-l ierti si sa stergi cu buretele greseala infamului !
miss_darine
Postat pe 14 Decembrie 2009 17:55
Este greu mai ales ca aveti copii.Eu nu as ierta dar tu poate gndesti altfel.Dar vorba unei prietene bune pe care o am:"e aiurea sa te desparti de persoana iubita din cauza unei femei usoare".Poate ca ar trebui sa-i mai dai o sansa.Poti sa-l ierti dar creierul tau nu uita.De aceea eu nu as ierta,pt k tot timpul as fi nelinistita,l-as banui mereu si sincer,nu vreau sa-mi pierd viata cu mincinosi.Increderea se castiga greu si se pierde usor.
annna_larysssa
Postat pe 14 Decembrie 2009 18:22
Inca o data se confirma ceea ce imi spunea sotia referitor cu ce se confrunta la servici, plecatul in stainatate la munca duce la:
-dezbinarea familiei
-lipsa educatiei la copii, care de cele mai multe ori o apuca pe cai gresite, neavand cine sa-i controleze.

Deci sa inteleg ca totul a fost OK timp de 10 ani si apoi a inselat, nu sunt chiar atat de sigur cred ca mai e ceva , ia vezi tu ce scartie acolo:COMUNICAREA, DRAGOSTEA, INTELEGEREA.
Intrebare :DE CE INSALA UN BARBAT SAU O FEMEIE?
kudika090185
Postat pe 17 Decembrie 2009 15:47
Pentru cei care doar citesc, pentru cei care nici macar nu au trecut vreodata prin asa ceva.. va fi foarte usor sa-ti spuna: lasa-l! Si eu mi-am sfatuit prietena sa-l lase (au doi copii) cand a inselat-o prima data. Dar n-a facut-o, l-a iertat.. iar acum s-a obisnuit cu multele lui amante.... Motivele pentru care ea a continuat sa stea cu el.. au fost. pe de o parte: il iubesc, pe de alta parte.. unde sa ma duc cu doi copii?
Probabil ca si tu gandesti la fel. Te intrebi ce vei face cu copiii tai, mai ales ca acestia nu doresc o despartire.
Daca poti trece peste asta.. numai tu poti sti. Am intalnit situatii in care au constinuat sa locuiasca impreuna de dragul copiilor, dar fiecare si-a vazut de viata lui. Personal, consider aceasta varianta ca fiind cea mai proasta.
De iertat nu vei putea ierta. Pentru ca nu vei putea uita, iar iertarea fara uitare.. e ca si cum n-ar fi. Posibil insa ca el sa fi avut doar o ratacire... in fond, nu e vorba de o amanta ci de o aventura.. "in grup".
Este foarte greu sa dai sfaturi in asemenea situatii. Eu n-as avea nicio secunda de ezitare de a-i arata cum se inchide usa pe dinafara.... Alta femeie. iarta si intra intr-un cerc vicios.. pana la sfarsitul vietii conjugale.
rashela
Postat pe 17 Decembrie 2009 16:22
Barbatii sunt curiosi, si este clar ca nu ati prea comunicat, altfel stiai la ce se gandeste si ce isi doreste! Credeti ca daca le faceti copii, le faceti de mancare si le spalati sunteti neveste bune??? NU! Deveniti niste mame nr. 2, mai lasati naibii ideile ca un barbat fericit este unul mancat si imbracat. Uitati se sex, uitati de viata voastra sociala, de pasiuni, de stil de viata, de look... deveniti banali, plictisiti si cautati altceva imediat. Culmea e cum EL nu a plecat, si ai plecat tu, deci mama este de preferat sa ramana langa copii... Asadar primea bani de la tine, si in loc sa ii stranga pentru un trai mai bun (care mereu e bullshit, totul e temporar- banii se duc imediat), ii dadea la curve... Interesant sa vezi cui i-ai daruit viata atatia ani...
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 17 Decembrie 2009 16:34
cred ca numai vacanta la munte nu iti mai trebuie acuma...e foarte greu sa iti insele cineva increderea asa repede, dupa cateva luni...dar nu trebuie sa iei o hotarare pripita acum, pana vii acasa. intoarce-te dar nu ii sari in brate (cred ca oricum deocamdata numai chef sa il atingi nu ai), mai ia-ti ceva timp sa vezi cum stau lucurile, cum se limpezesc...iar pe el lasa-l sa astepte decizia si vezi cum se comporta intre timp, cu ce explicatii vine....
DayC
Postat pe 17 Decembrie 2009 16:37
Sincer,la mine totul e pana la inselat!Acuma no,am doar 17 ani,nu am experientza ta de-o viata,si nu stiu ce as face la anii tai si cu trei copii dar tind sa cred ca as avea aceasi parere.Tu stii mai bine ce-i in casnicia ta,solutia e la tine Ai grija!
crystyna_crystynutza
Postat pe 17 Decembrie 2009 19:14
Despartirea nu trebuie sa fie nici macar ultima solutie. Gandeste-te ce vei face apoi singura; crezi ca singura din nou ai fi mai fericita decat daca ai ierta? Fi sigura ca nu. Eu am divortat la 31 de ani, nu aveam copii , sunt o femeie de afaceri de succes si sunt inconjurata mereu de barbati care ar vrea sa fie cu mine. Si totusi...nu as sfatui niciodata pe cineva sa faca acelasi lucru. Imagineaza-ti viata singura sau cu cine stie ce alt barbat langa tine si copii tai si o sa-ti treaca. In plus, atata timp cat persoana iubita regreta greseala si se pare ca e dispus sa faca orice pt a salva relatia...consider ca merita a doua sansa, fara nici o ezitare. Nimeni nu e perfect, dar atunci cand exista iubire, teluri comune, prietenie adevarata, consider ca orice casnicie merita a doua sansa.
kudika080697
Postat pe 17 Decembrie 2009 19:21
Eu nu creed ca as putea sa-l iert. Oricum, tu stii mai bine care e situatia, poate daca 10 ani nu a facut nimic, aceasta ar putea fi o greseala care nu se va repeta, dar de cele mai multe ori se repeta. Partea cea mai grea ar fi sa pleci cu copii si sa incerci sa te descurci singura. Tu esti singura care poate decide.
criss003
Postat pe 17 Decembrie 2009 19:45
Singurul sfat pe care imi permit sa ti-l dau este sa nu iei o decizie pripita,lasa timpul sa mai treaca putin,vezi cum se comporta el in continuare,ce simti tu,daca poti ierta...exista multe variante pe care tr sa le iei in considerare,exista copiii,deci....nu te grabi sa dai un raspuns.Daca te decizi sa-l ierti ,fii cu ochii-n patru pe viitor!
kudika033765
Postat pe 17 Decembrie 2009 19:45
sincer imi pare rau de ceea ce ai patit, ti-ai pus intrebarea daca chiar este adevarat, probele sunt credibile?, la ce iti foloseste ca ai aflat,? la nimic, iti poate distruge viata ta, a cuplului si cel mai grav a copiilor. Acea femeie nu este mai buna decat tine cu nimic-era doar disponibila, nu reprezinta nimic pentru sotul tau, decat o greseala. Uita SI IARTA, nu merita, viata ta poate fi poate chiar mai buna, esti mama copiilor, prima alegere a sotului tau, lupta pentru casnicia ta, o discutie este suficienta, sunt convinsa ca el regreta, se simte vinovat si te iubeste, ca altfel nu ar suferi, Iarta-l si ai sa vezi ca merita. Daruieste inainte de a astepta sa primesti. Casatorita de 15 ani si cu 2 copii minunati, lupt pentru casnicia mea in fiecare secunda si merita.
ptalpas
Postat pe 17 Decembrie 2009 19:52
Nu stiu in ce masura te intereseaza parerea mea...dar eu te sfatuiesc sa il ierti. Adica a cedat in fata unei panarame pentru care oricum nu simte nimic. A facut asta dintr-un impuls barbatesc prostesc. Eu cred ca te iubeste si ca copiii tai nu merita ca tu sa fii egoista.
melly_jo
Postat pe 17 Decembrie 2009 21:00
Nu, nu trebuie sa ierti, el nu te-ar ierta pe tine, de asta sa fii sigura! Sigur ca poti sa mergi in vacanta la munte, asta ca sa te simti tu bine, nu ca sa-l ierti! Sau sa mergi cu altcineva si sa te simti bine. Daca el a comis-o, nu conteaza cu cine sau in ce conditii, tu nu mai ai nici o obligatie de a-i ramane fidela. La urma urmei si femeile au dorinte , impulsuri, pofte chiar mai ceva decat barbatii, unde scrie ca acestea nu trebuie satisfacute?! Iar chestia cu copiii... copiii cresc oricum, au viata lor, iar tu ramai cu sacrificiile... chiar nu se merita! Gandeste-te foarte bine la ce decizie vei lua, pt ca tu decizi, nu poate hotari nimeni in locul tau!
darksukkubus69
Postat pe 17 Decembrie 2009 21:19
Mi-a zis mai demult un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou. Zic sa-l ierti, ar fi frumos din partea ta, mai ales daca il iubesti.
kudika081126
Postat pe 18 Decembrie 2009 00:14
Stii e vorba aia daca a dat o palma va mai da si il vei ierta tot timpul. Asa ar putea spune unii si desre situatia asta, daca il lasi va persista in greseala. Parerea mea , daca as fi in locul tau si cu 3 copii....i-as mai da o sansa pt ca stiu multi care inseala in mod regulat cu femei usoare fara ca sotia sa afle vreodata, oricum sunteti si tineri n-aveti mai mult de 30-35. Ideea principala, reiau mai da-i o sansa dar la a doua abatere indiferent daca afli sau simti ( in cazul in care instinctul tau de femeie simte ceva intreaba-l cu clam si cere-i sa fie sincer cu tine) si daca te inseala si a doaua oara SA AI PUTEREA SA SPUI "PA PA" pentru ca daca nu poti trai cu gandul acesta si nu poti dormi cu siguranta ca-i vei reprosa in fiecare zi si daca nu-i reprosezi te gandesti tu si iti strici ziua. Asa ca el va fi imaginea constanta a inselaciunii si atunci cu ganduri amare nu poti trai caci iti distrugi si tie si lui viata. Daca tu ai puterea acum sa treci peste si sa faceti lucruri care sa va ocupe timpul in mod constructiv si sa uiti de treaba asta e ok. Dar a doua oara, sincer iti spun nu mai sta pe ganduri. Tu i--ai acordat increderea ta, acum ca te-a inselat trebuie sa ti-o castige, si daca o va face si a doaua oara e clar ca nu te respecta deloc ca femeie, iubita si mama. ca este un iresponsabil si un egoist. O data faci compromis ca n-a s-a intamplat dar apoi o sa decazi si in ochii lui, ai lumii si mai presus ai tai. Asa ca respecta=te pe tine insati si la final sa fii si tu egoista. Daca altii pot poti fi si tu dar asta dupa ce ii acorzi o sansa:).
profa_de_engleza
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:17
a ierta e omeneste
yumy
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:19
A ierta e omeneste, nu stiu daca si tu ai proceda cum a facut el, cum ar reactiona , nu este frumos dar de cele mai multe ori cel care greseste trebuie sa platesca cumva ca altfel greseala s-ar putea repeta, dar nu neaparat , cu divortul sa nu regreti mai tarziu fapta, daca el nu are nici un sentiment ptr, ea, il poti corecta, penalizandul in alt mod, ignoranta pt. o perioada , acesta doare cel mai mult.
Dar cat ai fost tu in strainatate sa muncesti ai comunicat cu el des , sau datorita muncii acest lucru s-a intamplat mai rar, in general cand omul nu are activitati, isi gaseste diferite preocupari. O zi buna iti doresc si sarbatori fericite.
kudika090185
Postat pe 18 Decembrie 2009 15:16
Daca a dat de .........................gust,cine iti garanteaza tie ca n-o mai face ?????? Ca doer stii vorba aia :"Prima data e mai greu!" Sincer,n-as vrea sa fiu in pielea ta>Bafta sa iei cea mai buna hotarare PENTRU TINE >
Cristtyn
Postat pe 18 Decembrie 2009 16:22
Iarta-l, de uitat nu vei uita ca a gresit, si probabil ca il vei chinui tot timpul cu asta.
Insa nu-ti imagina ca pentru el e usor. E greu sa inseli, si ce e in sufletul tau, greu se va vindeca.
Mai simplu ar fi fost sa te desparti, si sa arunci totul, dar asta nu ar insemna decit ca nu tii la el deloc.
O femeie adevarata care isi iubeste sotul, il iubeste si cind greseste, si il iarta. Si chiar daca increderea e zdruncinata, viata iti va arata ca o greseala merita iertata daca exista iubire.
Vor mai fi ispite in viata lui, mai ales ca trece de 35 de ani, si apara pirdalinica de middleage crisis, si fatucele de 24-25 de ani sint dezinhibate si dispuse la un pic de sex oricind-oriunde.
Important va fi pentru el sa isi stabileasca prioritatile, familia actuala sau o posibila alta familie, luind totul de la 0.
Si pentru tine e la fel.
Si numai discutind si iubindu-va veti trece peste acest moment.

Din pacate departarea nu va ajuta, si cine crede ca e usor sa stai fara femeie luni de zile e un eununc sau o frigida. Oricit te-ai masturba, nu va inlocui caldura unei femei.
brad71
Postat pe 18 Decembrie 2009 16:28
De la: Cristtyn, la data 2009-12-18 16:22:03Daca a dat de .........................gust,cine iti garanteaza tie ca n-o mai face ?????? Ca doer stii vorba aia :"Prima data e mai greu!" Sincer,n-as vrea sa fiu in pielea ta>Bafta sa iei cea mai buna hotarare PENTRU TINE >


Te inseli, e greu sa inseli, e a naibii de greu sa o faci cind tii cu adevarat la cineva. Si prima si a doua si a 1000-a oara. Poate doar la bordel, unde poti sa consideri ca e o papusa gonflabila in care sentimentele sint 0. Dar uneori sintem prosti si lasam hormonii sa umble liberi.
Nu e nici o garantie ca nu va mai insela, dar asta e valabil de la inceput. Nimic nu-ti poate garanta ca nu vei fi inselat chiar si a doua zi dupa ce ti-ai pus pirostriile.
Dar dragostea adevarata poate trece peste orice.
brad71
Postat pe 18 Decembrie 2009 16:33
Ce convenabil.... sa intzeleg ca pretentii la fidelitate aveti de la partenerele voastre... Sotul ti-l iubesti atata timp cat nu suferi din cauza lui ... cand o comite in schimb... trebuie sa plateasca, oricand se va gasi altul care sa merite mai mult sa fie iubit...
darksukkubus69
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:53
de dragul copiilor ai putea sa ii mai dai o sansa. Sigur e greu sa accepti ca barbatul cu care ai copii, ai o casa a calcat strimb, insa poate ca departarea ta d ecasa l-a facut sa recurga la o astfel d emetoda. Desi din respect pentru ceea ce faciu tu intro tara strina, pentru chinjul tau si nevoile gospodaresti ar fi putut sa rabde! Ar fi fost o forma d erespect pentru ceea c einduri tu acolod i pentru lkipsa unui barbat din viata ta ! E posibil c aiertindu-l sa ii dai o lectie de viata pe care s ao tina minte toata viata . O lectie mai importanta decit aceea de a-lk lasa!
Aproape_eu
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:07
Sper sa am puterea de al ierta macar de dragul copiilor.Intradevar eu am simtit schimbarea cand era cu acea femeie si acum se vede ca este schimbat complect in bine.Ma suna,imi da mesaje mereu,imi spune ca abea asteapta sa vin si numara zilele cat mai am pana ajung in tara,chiar face unele chestii pe care nu le-a facut timp de 10 ani.Sper ca Sarbatorile de Craciun sa imi calauzeasca pasii.Sarbatori fericite la toti si o sa va tin la curent cu ce decizie am luat.Ms de sfaturi.
kity2011
Postat pe 19 Decembrie 2009 12:45
Mda...ai o problema serioasa...nus ce sa-ti zic...ai numarul tipei care face sex cu 2 odata?
Saxon
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:03
Draga mea, nu confunda atractia sexuala cu iubirea. El a fost atras sexual de acea tipa si atat, nimic mai mult. Asta nu inseamna ca trebuie sa va stricati familia pt. asa ceva. Aceasta intamplare l-a facut sa-si dea seama cat de mult poate el pierde pt. un amarat de sex... glumesc un pic... sa stii ca e adevarat ca sunt situatii in care "amanta tine casa"... l-a facut sa-si dea seama cat de mult te iubeste pe tine si pe copii.
Ai grija de familia ta, iarta, taxeaza-l ca sa nu uite prea repede ce greseala a facut, dar nici sa nu-ti faci obicei din a-i aminti greseala asta la fiecare cearta. Vorbeste cu el, vezi ce l-a determinat sa faca asa, asta doar pt. linistea ta, pt. ca el a facut asa deoarece i s-a ivit ocazia, deoarece a fost doar "o alta", curiozitate, nimic mai mult.
Nu confunda atractia sexuala cu iubirea.... si tie ti se poate intampla la un moment dat... poate ca vei rezista ispitei, poate ca nu, cine stie....
Ai grija de familia ta !
Sarbatori fericite si un An Nou cu multa bucurie in suflet !
Cer_instelat
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:14
Mai broscutzelor, sunteti amuzante, zau!
Adica voi saritzi sa-i dati sfaturi uneia care - daca se grabea doar un pic - v-ar fi fost mama
(vad ca media de varsta a "sfatuitoarelor" e abia varsta majoratului ... Cu foarte mici exceptii, si nu la acelea ma refer )

Eu una nu am curajul sa imi dau cu parerea, zau... Totusi, ma gandesc ca o femeie cu trei copii are multe la care sa se gandesca inainte de a rupe relatia.. Primul ar fi: le poate oferi copiilor un camin stabil?
Doi: Care sunt sansele ei ca - lasandu-l pe "nemernic" - sa il gaseasca pe Fat Frumos care sa fie lesinat dupa ea, sa n-o insele si - in plus - sa se poarte minunat cu copiii ei (cei trei, nu unul sau doi) ?

@Deschizatoarea topicului: Auzi, cine naiba iti spune tie ca n-o sa poti ierta sau uita?? Lasa naibii frazele stereotip de gen "Io iert, da' nu uit" sau mai stiu eu ce cliseu.
Mai mult: ia renuntza la orice cliseu, la toate tampeniile pe care le-ai auzit repetate de-a lungul anilor... Oricare... si pro, si contra... Si gandeste-te doar la tine si cu tine.
Gandeste vice-versa, ca de dat 20 la c u r u' altuia toti suntem buni: Tu chiar nu ai facut nimic de care sa nu fii asa de mandra? Nu ma refer la "tradus" aici, ci la orice lucru de care esti constienta ca l-ai fi putut face mult mai bine, dar uite ca ai dat cu batzu'n balta si a iesit de toata jena. Ia gandeste-te 10 minute si sunt sigura ca-ti vine cel putin unu' in minte.
Ce ai facut de atunci? L-ai aruncat intr-un coltz al memoriei, ai pus lacat si ai aruncat cheia, nu?

Doar nu te flagelezi in fiecare zi din cauza aia, nu te trezesti dimineata si-ti spui ca esti o vaca, din cauza ca acum cinshpe ani ai facut o greseala, nu?
Pentru ca daca o faci, atunci esti caz patologic.

Si atunci? Cand e altul, de ce nu poti, dom'le, uita si ierta, ca nu inteleg??

Mai sus e doar o intrebare, nu un sfat, retine!
Nu mi s-a intamplat vreodata ceva de gen, si pana oi implini 10 ani de casnicie mai e... Asa ca nu-mi permit sa dau sfaturi...
Dar cum am trecut de ceva timp de majorat, am zis sa scriu si eu...
Dor_a
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:24
Parerea mea este ca din moment ce te-a inselat, nu te-a iubit cu adevarat si nu te-a respectat.

Nu pot sa-ti zic sa te desparti de el pentru ca nu eu trebuie sa iau decizia asta.

Eu zic sa mai astepti sa treaca timpu sa vezi ce si cum si abia apoi sa te decizi. Insa avand in vedere ca mai ai si copii e putin cam complicata treaba.

Si tata a inselat-o pe mama, dar nu doar asa un act si gata...a fost o relatie de cativa ani buni si tot s-au impacat.

Decizia iti apartine. Succes!
kn3k0
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:11
De la: oncica2005, la data 2009-12-14 15:42:39Buna.Sunt noua pe forum si am nevoie de pareri ca nu stiu ce sa fac.Sunt in casatorita de 10 ani.De-a lungul timpului toate bune si frumoase.Avem trei copii frumosi si sanatosi.In urma cu 4 luni am luat decizia de comun acord cu sotul meu sa plec in Italia la munca ca sa ne imbunatatim viata iar in luna August eu am plecat lasand totul in buna regula.La doua luni dupa plecarea mea am descoperit ca ma inseala sotul cu o fata care a facut sex cu 2 barbati odata.La inceput a negat dar cand i-am aratat dovezile a recunoscut.El isi cere iertare si spune ca nu mai face,chiar si-a schimbat comportamentul fata de mn si de copii.Eu nu mai am incredere in el.
A facut planuri sa mergem la munte sa ne recreem ca sa vedem ce este de facut sa salvam casnicia.O parte din mine imi spune sa il iert iar cealalta spune ca sa nu fac greseala asta.Copii nici nu vor sa auda de o separare fiindca ne iubesc pe amandoi.Cunoscutii spun ca a facut o greseala,ca noi am fost mereu unul langa altul si a facut asta ca s-a vazut singur.Ce sa fac ca nu am incredere in el?Il iubesc dar imi revine in minte acea zi blestemata cand am aflat totul.Am aflat ca ea era o fata "Buna cu toti".Ce sa fac ca mai am putin si vin in tara adica 2 saptamani?
Buna! Mare smecherie ? Chiar crezi ca nu poti ierta o aventura? In momentul in care ai luat hotararea sa pleci in Italia cred ca ti-ai asumat si acest risc nu? In general barbatii nu pun la inima cand au o aventura necesara ! Pana la urma ce a facut? A descarcat si el bijuteriile....! Preferai sa-si cumpere o gonflabila?Daca se indragostea nebuneste de ia?
Trecatorul
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce credeti? 12 De la: kudika499581 26 Februarie 2012 15:54
As avea si eu nevoie de un sfat! 9 De la: ioanab90 16 Ianuarie 2011 11:49
sunt confuza... 14 De la: Cristinakitty 20 Ianuarie 2010 14:22
mandevilla rosie 4 De la: alisson 5 August 2011 15:58
tu ce ai face in locul meu ?! 49 De la: crissa_909 3 Iunie 2009 16:47