Setari Cookie-uri

Dragostea adevarata moare ???!!!

Buna...stau singura si inebunesc - Am o relatie cu un baiat de 6 ani si jumatate.Ne-am iubit foarte mult!Toata lumea ne invidia,am avut si momente rele,dar mereu am trecut peste ele!Problema este ca ne certam f des,stam impreuna de 9 luni,avem tot ce ne trebuie-el va implini in curand 25 de ani,eu am 24!Cand am implinit 6 ani ne-am logodit...tremuram amandoi si plangeam de fericire!dar uite ca acuma mia zis ca vrea sa ne despartim...de o sapt tot o tine asa,cu toate ca inca mai stam impreuna,am avut si momente intime,imi zice ca ma iubeste foarte mult,ii pare rau ca ne despartim....dar simt in inima mea ca va pleca!
Sapt asta a fost de cosmar pt mine,am discutat cu el sperand ca totul se va rezolva...dar el o tine tot asa!
Nu pot sa cred ca din cuplu care eram,am ajuns asa...amandoi spunem ca am gresit si ca am fost inconstienti.Chiar stam si plangem impreuna.....simt ca nu mai suport!Am aflat azi din surse sigure ca in acest weekend ar vrea sa se mute,dar in seara asta nu mia zis nimic....ne-am certat,apoi am discutat cu calm,ne-am imbratisat,ne-am pupat pe frunte,zice ca o sa se gandeasca pana in ultimul moment(presupun ca in weekend e ultimul moment),si in aceasta seara dormim in camere diferite-nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred!Il iubesc prea mult....si ma doare foarte tare!!!
olariu_mihaela86
Postat pe 5 August 2011 01:37
In primul rand du-te si te culca ca e tarziu, chiar daca cred ca nu prea poti dormi...Dar spune-ne care sunt motvele pentru care el vrea sa va despartiti ? Oricum, din moment ce vrea sa va despartiti, sau nu te iubeste, sau te iubeste dar ai facut tu ceva foarte grav si l-ai suparat.
Baiat_virgin
Postat pe 5 August 2011 01:59

poate vrea sa se sinucida! cheama o ambulanta sa-i dea aia ceva de calmare
pickard
Postat pe 5 August 2011 06:52
Te iubesc dar vreau sa ne despartim? Cum vine asta? Intrebarea mea, a ta si a celor ce citesc topicul este: DE CE? Cand afli raspunsul sa ne spui si noua. In rest, durerea pe care o simti acum nu pot sa ti-o alin decat cu o
ilumax_76
Postat pe 5 August 2011 08:03
De la: olariu_mihaela86, la data 2011-08-05 01:37:33Buna...stau singura si inebunesc - Am o relatie cu un baiat de 6 ani si jumatate.Ne-am iubit foarte mult!Toata lumea ne invidia,am avut si momente rele,dar mereu am trecut peste ele!Problema este ca ne certam f des,stam impreuna de 9 luni,avem tot ce ne trebuie-el va implini in curand 25 de ani,eu am 24!Cand am implinit 6 ani ne-am logodit...tremuram amandoi si plangeam de fericire!dar uite ca acuma mia zis ca vrea sa ne despartim...de o sapt tot o tine asa,cu toate ca inca mai stam impreuna,am avut si momente intime,imi zice ca ma iubeste foarte mult,ii pare rau ca ne despartim....dar simt in inima mea ca va pleca!
Sapt asta a fost de cosmar pt mine,am discutat cu el sperand ca totul se va rezolva...dar el o tine tot asa!
Nu pot sa cred ca din cuplu care eram,am ajuns asa...amandoi spunem ca am gresit si ca am fost inconstienti.Chiar stam si plangem impreuna.....simt ca nu mai suport!Am aflat azi din surse sigure ca in acest weekend ar vrea sa se mute,dar in seara asta nu mia zis nimic....ne-am certat,apoi am discutat cu calm,ne-am imbratisat,ne-am pupat pe frunte,zice ca o sa se gandeasca pana in ultimul moment(presupun ca in weekend e ultimul moment),si in aceasta seara dormim in camere diferite-nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred!Il iubesc prea mult....si ma doare foarte tare!!!



Buna dimineata!
"Ne-am iubit foarte mult!"

Se pare ca ai ajuns singura,la concluzia finala,dar,tot tu,faci afirmatia ca ,inca ,il iubesti!
Relatia voastra,care nu este incipienta, caci aveti ceva vechime in domeniu si ar trebui sa fiti maturi in sentimentele ce vi le purtati reciproc,se pare ca trece printr-un impas!In literatura de specialitate,relatiile destul de vechi,ar trebui sa reziste, in timp,in fata tuturor vicisitudinilor!Asta scrie la carte,dar se pare ca,realitatea dezminte aceasta regula in ale amorului.Undeva s-a produs un declik!Si faptul ca plangeti amandoi,nu denota decat ca ,inca,sunteti copilarosi!Nu ajuta la nimic plansul,decat ca o simpla descarcare nervoasa,a frustrarilor ce au aparut in cuplu.Ce s-a intamplat intre voi?Ce a intervenit in sentimentele iubitului tau,atat de hotarator,ca el sa te paraseasca?Nimeni nu ia o astfel de decizie,fara sa cunoasca o transformare in bine sau in rau!Oare cearta permanenta,oare manifestarile tale,de fetiscana ,sau si-a gasit pe altcineva si fiind las si iresponsabil,nu poate sa-ti marturiseasca adevarul,cinstit,face to face?Comunicarea dintre voi,lasa de dorit!Plansul folosit ca instrument de conciliere intre voi,nu va ajuta la nimic.Aveti ani de trairi,bune si rele,intre voi,stiu ca nu este usor,mai ales pentru o femeie,ele sunt fragile prin constructie,nu se poate !daca ceea ce v-a legat ,nu mai inseamna nimic pentru voi,chiar nu mai ai ce sa faci.Spui ca urmeaza sa plece?!!!!!!!!Ei,si???Ia,termina cu plansul,ia o atitudine demna si onesta si lasa-l sa plece,dupa care vei vedea ce se intampla!Barbatii,unii,nu toti,practica aceasta tactica si anume aceea de a forta partenera sa-si schimbe stilul de viata,incercand sa o paraseasca,mizand ca partenera se va ruga de el sa ramana!Este o tactica jalnica,umilitoare pentru femeie si nu cred ca este si cazul tau,dar se aplica in multe cupluri in care femeia este dispretuita.Treci de acest gest,specific barbatilor fara discernamant si mergi mai departe!Crezi ca nu vei mai iubi?Fals!!Suntem nascuti pentru a iubi si pentru a fi iubiti,toata viata!Este mai greoi traseul ,ce trebuie sa-l urmam pentru a ne gasi acea "jumatate"! Fii inteleapta,nu tragi-comica,caci nu vei starni decat batjocura celor din jur!
kudika414141
Postat pe 5 August 2011 10:06
In primul rand multumesc tuturor celor care au raspuns!
Despre motivelele lui-sincer am tras de el toata sapt sa aflu DE CE - dar nu zice ceva concret!Este foarte ciudat,si anormal daca el imi zice ca tot ma iubeste!Nu am facut ceva grav,a luat doar o hotarare brusca si atat!Nu prea vrea sa imi dea explicatii!
Stiu ca ar trebui sa il las sa plece,stiu ca asta ar fi cel mai bine pt mine-sper doar sa reusesc!Pt ca,cu siguranta nu meritam bataia asta de joc!
Daca ma iubeste asa de mult cum zice,nu ma facea sa trec prin asa ceva!
Are pe altcineva....sau nu ma mai iubeste!La concluzia asta am ajuns eu !
Si iam spus si aseara sa imi zica daca are pe altcineva sau daca nu ma mai iubeste ca e liber...dar o tine cu al lui-"nu am pe nimeni si te iubesc foarte mult,dar nu mai pot" !!!
Verry verry strange !
olariu_mihaela86
Postat pe 5 August 2011 19:28
bitch daca teai facut cat casa a plecat si el la una mai dotata
animallover
Postat pe 5 August 2011 19:31
De la: animallover, la data 2011-08-05 19:31:57bitch daca teai facut cat casa a plecat si el la una mai dotata

cat 2 case
ad__83
Postat pe 5 August 2011 19:33
onanelle....nu ti-o murit nervu`?...inca...te foutzi singurel?
si...te dai in stamba...ca si...foutacios...pa forum?...cand tu...nici nu stii cum arata ...chestia aia?
eu_ovidiu
Postat pe 5 August 2011 19:38
tu ce vrei ma bulangiule cum ai auzit co am mare cum ai venit sa te bagi in vorba cu mine dute ba la ai tai
animallover
Postat pe 5 August 2011 19:40
De la: olariu_mihaela86, la data 2011-08-05 19:28:47In primul rand multumesc tuturor celor care au raspuns!
Despre motivelele lui-sincer am tras de el toata sapt sa aflu DE CE - dar nu zice ceva concret!Este foarte ciudat,si anormal daca el imi zice ca tot ma iubeste!Nu am facut ceva grav,a luat doar o hotarare brusca si atat!Nu prea vrea sa imi dea explicatii!
Stiu ca ar trebui sa il las sa plece,stiu ca asta ar fi cel mai bine pt mine-sper doar sa reusesc!Pt ca,cu siguranta nu meritam bataia asta de joc!
Daca ma iubeste asa de mult cum zice,nu ma facea sa trec prin asa ceva!
Are pe altcineva....sau nu ma mai iubeste!La concluzia asta am ajuns eu !
Si iam spus si aseara sa imi zica daca are pe altcineva sau daca nu ma mai iubeste ca e liber...dar o tine cu al lui-"nu am pe nimeni si te iubesc foarte mult,dar nu mai pot" !!!
Verry verry strange !


Nu-i deloc strange. Si ala de-ti umfla ochii, cand isi cere iertare zice ca te iubeste. Si ala de te insala zi lumina, tot pe tine zice ca te iubeste, restul sunt doar ...alte femei.
Ia vezi tu, daca atunci cand iubesti, poti pleca fara nicio explicatie de langa cel iubit? Eu zic ca nu.
Si la ce mi-ar folosi sa stiu DE CE cand s-au spus deja vorbele: NU (TE) MAI VREAU!

Aduna-te ca poti face asta, lasa-l sa se duca.
rashela
Postat pe 5 August 2011 19:48
Bitch....wow dar tu chiar esti un animal cat casa!decat sa comentezi aiurea mai bine nu o fa pt ca esti jalnic !!
olariu_mihaela86
Postat pe 6 August 2011 00:48
Peste tot unde ma uit, vad numai romane, romane.




doi_ochi_caprui
Postat pe 6 August 2011 01:22
De la: olariu_mihaela86, la data 2011-08-05 01:37:33!Il iubesc prea mult....si ma doare foarte tare!!!


Daca il iubesti, lasa-l liber. Daca si el te iubeste nu va pleca.
Nu am inteles niciodata cum vine treaba asta cu "te iubesc foarte mult... dar te parasesc". Vrea sa plece fara sa te raneasca... De ce? Ce motiv are?




_vio_
Postat pe 6 August 2011 02:09
ce sa fac sunt indragostyta de un typ mai mare ac mn cu 10 ani si nuj ce sa fac???
andreutzza142345
Postat pe 6 August 2011 02:54
De la: andreutzza142345, la data 2011-08-06 02:54:06ce sa fac sunt indragostyta de un typ mai mare ac mn cu 10 ani si nuj ce sa fac???

stai nedormita si nefardata vreo saptamana si oo sa imbatranesti brusc cu 10 ani dupa care sti ce trebuie sa faci daca te place ala
sau poti ramane asa ca sa fi sigura ca-l agati pe smardoi
pickard
Postat pe 6 August 2011 06:19
De la: pickard, la data 2011-08-06 06:19:57
De la: andreutzza142345, la data 2011-08-06 02:54:06ce sa fac sunt indragostyta de un typ mai mare ac mn cu 10 ani si nuj ce sa fac???

stai nedormita si nefardata vreo saptamana si oo sa imbatranesti brusc cu 10 ani dupa care sti ce trebuie sa faci daca te place ala
sau poti ramane asa ca sa fi sigura ca-l agati pe smardoi

Armain
Postat pe 6 August 2011 20:47
De la: Armain_Qi_1, la data 2011-08-06 20:47:07
De la: pickard, la data 2011-08-06 06:19:57
De la: andreutzza142345, la data 2011-08-06 02:54:06ce sa fac sunt indragostyta de un typ mai mare ac mn cu 10 ani si nuj ce sa fac???

stai nedormita si nefardata vreo saptamana si oo sa imbatranesti brusc cu 10 ani dupa care sti ce trebuie sa faci daca te place ala
sau poti ramane asa ca sa fi sigura ca-l agati pe smardoi


ia zi!? buna asta!? vorba aia: trebuie sa te cobori la nivelul omului ca sa te inteleaga
pickard
Postat pe 6 August 2011 20:53
De la: olariu_mihaela86, la data 2011-08-05 01:37:33Buna...stau singura si inebunesc - Am o relatie cu un baiat de 6 ani si jumatate.Ne-am iubit foarte mult!Toata lumea ne invidia,am avut si momente rele,dar mereu am trecut peste ele!Problema este ca ne certam f des,stam impreuna de 9 luni,avem tot ce ne trebuie-el va implini in curand 25 de ani,eu am 24!Cand am implinit 6 ani ne-am logodit...tremuram amandoi si plangeam de fericire!dar uite ca acuma mia zis ca vrea sa ne despartim...de o sapt tot o tine asa,cu toate ca inca mai stam impreuna,am avut si momente intime,imi zice ca ma iubeste foarte mult,ii pare rau ca ne despartim....dar simt in inima mea ca va pleca!
Sapt asta a fost de cosmar pt mine,am discutat cu el sperand ca totul se va rezolva...dar el o tine tot asa!
Nu pot sa cred ca din cuplu care eram,am ajuns asa...amandoi spunem ca am gresit si ca am fost inconstienti.Chiar stam si plangem impreuna.....simt ca nu mai suport!Am aflat azi din surse sigure ca in acest weekend ar vrea sa se mute,dar in seara asta nu mia zis nimic....ne-am certat,apoi am discutat cu calm,ne-am imbratisat,ne-am pupat pe frunte,zice ca o sa se gandeasca pana in ultimul moment(presupun ca in weekend e ultimul moment),si in aceasta seara dormim in camere diferite-nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred!Il iubesc prea mult....si ma doare foarte tare!!!


Dragostea adevarata nu moare dar se transforma, se modifica in timp...
Asa cum iubesti pe cineva dincolo de ratiune, tot asa, se intampla, uneori, sa simti ca nu mai iubesti acea persoana. Te framanti, te intrebi de ce, ce s-a intamplat cu tine de nu mai simti la fel... Nu gasesti raspunsuri multumitoare, convingatoare, logice - caci persoana pe care mai ieri o iubeai este aceeasi - nu s-a schimbat, nu te-a ranit capital...si totusi simtzi ca nu o mai iubesti. Ai inca o imensa duiosie fata de ea, o respecti, ii vrei binele...daca ai putea, te-ai despica in doua: o parte sa ramana cu persoana care merita sa fie iubita dar pe care tu simti ca nu o mai iubesti, iar cealalta parte sa plece, sa se elibereze... sa traiasca un alt fel de viatza, in care nu incape si persoana de langa tine, care merita sa fie iubita.
Dupa indelungi framantari si intrebari fara raspuns, simti ca cea mai onesta atitudine, dureroasa, dar plina de respect, este sa-i spui adevarul... sa o ranesti, da. Te doare si mai tare, stii ca suferintza ce i-o provoci este imensa, dar nu ai ce sa faci - este peste ratiunea ta! Devine o chestiune de onoare sa-i spui adevarul si sa pleci... Caci este o persoana care merita toata dragostea adevarata.
Poate cu timpul vei intelege, te vei intelege... vei gasi raspunuri logice la transformarea ta. Acum insa, simti doar ca nu o mai iubesti si e corect sa-i spui... e barbateste!

... imi permit eu, din experientza sa spun ce se intampla: baiatul care a fost cu tine sase ani si jumatate, care te-a iubit din tot sufletul lui de adolescent a devenit intre timp barbat. La 25 de ani s-a maturizat si simte ca vrea sa fie liber... nu este clar de ce, dar stie ca vrea sa fie singur, macar o vreme. Este barbat!
V-ati iubit din adolescentza...adolescentza lui s-a terminat, la fel si iubirea.
Femeile simt altfel... au o capacitate uriasa de supravietuire... Suferi, este normal...dar accepta ce se intampla, nu e vina niciunuia dintre voi.
maimai_no1
Postat pe 17 August 2011 23:53
De la: animallover, la data 2011-08-05 19:31:57bitch daca teai facut cat casa a plecat si el la una mai dotata


Tu ai o problema...psihica cred eu. In toate comentariile pe care le-am vazut de la tine numai 2 cuvite se vad: bitch si grasa. La un vocabular atat de restrans mai bine renunta la a mai posta comentarii. Pune mana pe o carte, un dex(adica dictionar explicativ-asta ca sa stii la ce ma refer) sau chiar un abecedar, citeste-le si revino cu comentarii dupa.
Te asteptam cu drag pe acest forum in momentul in care vei avea un vocabular format
iulia_stratulat
Postat pe 19 August 2011 04:01
De la: animallover, la data 2011-08-05 19:40:18tu ce vrei ma bulangiule cum ai auzit co am mare cum ai venit sa te bagi in vorba cu mine dute ba la ai tai


In inteligenta ta maxima, sau de la viteza ultra-sonica de tastare ai ratat niste cratime(adica liniuta aia de mijloc pe care o ai pe tastatura de obicei langa cifra 9; ). Esti doar un semianalfabet plin de muschi.
Te-ai concentrat atat de mult sa iti umfli muschii cu steroizi incat ti-a scazut si creierul si p*ta
iulia_stratulat
Postat pe 19 August 2011 04:06
@olariu_mihaela86- nu stiu cu cat o sa te ajute sfatul dar eu sper sa da. Am trecut prin ce treci tu acum(nu eram de 6 ani impreuna dar eram de destul timp). A inceput tot asa frumos, a continuat si mai frumos si s-a sfarsit brusc. Nu mi-a spus de ce, dar s-a terminat desi relatia era frumusica.
Tot ce iti pot spune e sa treci mai departe, pui capul sus pentru ca este cineva acolo si pentru tine. Cred ca toate lucrurile se intampla cu un scop. In cazul meu l-am si descoperit...Acum am un sot minunat care ma iubeste si pe care il iubesc enorm. O pierdere nu e decat un alt castig si daca reusesti sa intelegi asta tu o sa fii cea mai castigata.
Numai bine!
iulia_stratulat
Postat pe 19 August 2011 04:10
Dragostea adevarata moare ???!!!

Daca moare, nu este dragoste adevarata !!!
Deci ? cauta mai departe sensul cuvantului dragoste, afla mai multe despre semnificatia si componentele dragostei si suprapune ce ai mai descoperit nou, peste ceea ce credeai inainte ca ar fi dragoste.
Adevarul este baza dragostei infinite... minciunile sint capat de drum...
denis_3d25
Postat pe 20 August 2011 02:09
De la: denis_3d25, la data 2011-08-20 02:09:43Dragostea adevarata moare ???!!!

Daca moare, nu este dragoste adevarata !!!
Deci ? cauta mai departe sensul cuvantului dragoste, afla mai multe despre semnificatia si componentele dragostei si suprapune ce ai mai descoperit nou, peste ceea ce credeai inainte ca ar fi dragoste.
Adevarul este baza dragostei infinite... minciunile sint capat de drum...


dragostea adevarata nu moare niciodata .
kirk
Postat pe 20 August 2011 08:11
De la: denis_3d25, la data 2011-08-20 02:09:43Dragostea adevarata moare ???!!!

Daca moare, nu este dragoste adevarata !!!
Deci ? cauta mai departe sensul cuvantului dragoste, afla mai multe despre semnificatia si componentele dragostei si suprapune ce ai mai descoperit nou, peste ceea ce credeai inainte ca ar fi dragoste.
Adevarul este baza dragostei infinite... minciunile , SECRETELE sint capat de drum...

A fi impreuna cu cineva, inseamna sa ai aceleasi idealuri, sa ai cat mai multe experientze de viatza impreuna, sa nu existe niciodata secrete intre voi, sa va povestiti sincer dorintzele si sa gasiti impreuna modalitati de a le implini.


denis_3d25
Postat pe 20 August 2011 18:32
"ingerul Denis"?
Confunzi cumva coarnele cu aripile?
Barbie30_
Postat pe 20 August 2011 19:26
De la: olariu_mihaela86, la data 2011-08-05 19:28:47In primul rand multumesc tuturor celor care au raspuns!
Despre motivelele lui-sincer am tras de el toata sapt sa aflu DE CE - dar nu zice ceva concret!Este foarte ciudat,si anormal daca el imi zice ca tot ma iubeste!Nu am facut ceva grav,a luat doar o hotarare brusca si atat!Nu prea vrea sa imi dea explicatii!
Stiu ca ar trebui sa il las sa plece,stiu ca asta ar fi cel mai bine pt mine-sper doar sa reusesc!Pt ca,cu siguranta nu meritam bataia asta de joc!
Daca ma iubeste asa de mult cum zice,nu ma facea sa trec prin asa ceva!
Are pe altcineva....sau nu ma mai iubeste!La concluzia asta am ajuns eu !
Si iam spus si aseara sa imi zica daca are pe altcineva sau daca nu ma mai iubeste ca e liber...dar o tine cu al lui-"nu am pe nimeni si te iubesc foarte mult,dar nu mai pot" !!!
Verry verry strange !


very clear:nu te MAI iubeste
Ame_ly
Postat pe 20 August 2011 22:00
are pe altcineva, de aceea doreste sa se desparta de tine. Lasa-l sa plece.
andk
Postat pe 20 August 2011 22:14
De la: andk, la data 2011-08-20 22:14:48are pe altcineva, de aceea doreste sa se desparta de tine. Lasa-l sa plece.

ba nu!
sa lupte pentru el!
kirk
Postat pe 20 August 2011 22:59
De la: olariu_mihaela86, la data 2011-08-05 01:37:33Buna...stau singura si inebunesc - Am o relatie cu un baiat de 6 ani si jumatate.Ne-am iubit foarte mult!Toata lumea ne invidia,am avut si momente rele,dar mereu am trecut peste ele!Problema este ca ne certam f des,stam impreuna de 9 luni,avem tot ce ne trebuie-el va implini in curand 25 de ani,eu am 24!Cand am implinit 6 ani ne-am logodit...tremuram amandoi si plangeam de fericire!dar uite ca acuma mia zis ca vrea sa ne despartim...de o sapt tot o tine asa,cu toate ca inca mai stam impreuna,am avut si momente intime,imi zice ca ma iubeste foarte mult,ii pare rau ca ne despartim....dar simt in inima mea ca va pleca!
Sapt asta a fost de cosmar pt mine,am discutat cu el sperand ca totul se va rezolva...dar el o tine tot asa!
Nu pot sa cred ca din cuplu care eram,am ajuns asa...amandoi spunem ca am gresit si ca am fost inconstienti.Chiar stam si plangem impreuna.....simt ca nu mai suport!Am aflat azi din surse sigure ca in acest weekend ar vrea sa se mute,dar in seara asta nu mia zis nimic....ne-am certat,apoi am discutat cu calm,ne-am imbratisat,ne-am pupat pe frunte,zice ca o sa se gandeasca pana in ultimul moment(presupun ca in weekend e ultimul moment),si in aceasta seara dormim in camere diferite-nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred!Il iubesc prea mult....si ma doare foarte tare!!!


Dragostea ADEVARATA nu moare....aici nu vad sa fie una ADEVRATA..dACA IL iubesti LASA-L SA PLECE .Daca va fi al tau numai Dumnezeu stie ....se poate sa NU fie ursitul tau....doare rau iubirea ,dar si mai rau este sa suferi stand langa un barbat indiferent....Iti vei reveni sigur ,nu dispera.....
maya28
Postat pe 21 August 2011 08:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa afli sau nu...? 33 De la: arahne 10 August 2014 12:56
Regret 45 De la: MaraDonna 14 Septembrie 2009 19:10
Ajutor cosuri pe fund 20 De la: glitzypinky69 13 Septembrie 2016 16:49
Ajutati-ma 2 De la: Valentina90 9 Iulie 2011 00:03
Salut 13 De la: kudika343827 26 Decembrie 2010 00:03