Setari Cookie-uri

Intre iubit si cel mai bun prieten

Buna! Am 21 de ani si sutn impreuna cu Alex de aproape 6 ani. E singurul prieten pe care l-am avut, e inteligent, educat, serios si foarte atent cu mine. Petreceam foarte mult timp impreuna. De aproape 2 ani am cunoscut un tip care mi-e coleg si un prieten foarte bun. Mi-a facut ochi dulci chiar din prima zi cand ne-am cunoscut, dar l-am facut sa inteleaga ca am prieten si ca nu sunt "available". A inteles acest lucru si treptat am devenit prieteni foarte buni. Din multe puncte de vedere, semanam foarte mult si putem sa ne intelegem unul pe altul. Stiam ca se simte in continuare atras de mine, desi nu se manifesta niciodata foarte evident. Intre noi exista o atractie sexuala, pe care poate nu am constientizat-o imediat, probabil datorita faptului ca am multi prieteni baieti. Imi mai facea avansuri in gluma, si nici eu nu il luam in serios, mai ales dupa 2 ani. Ma simt foarte in largul meu cand sunt cu el. Cam atat despre el deocamdata.

In ceea ce priveste relatia mea, aceasta a devenit foarte monotona de vreo 2-3 ani. Nu pot sa afirm ca sunt fericita, dar il iubesc foarte tare pe alex. Am incercat sa ma despart de el de cateva ori, dar m-a implorat de fiecare data sa nu il las, ca relatia va deveni mai buna. El e destul de dependent de mine, si stiu ca ar fi distrus daca l-as parasi. Eu sutn o fire independenta si imi doresc sa fie si el asa. Pe langa asta, e foarte atasat de mama lui, desi are 26 de ani, care are grija de el ca si cand ar avea 12 ani, ceea ce ma deranjeaza, pentru ca as vrea sa fie mai pe picioarele lui. Vrea sa stea mai tot timpul cu mine si acest lucru m-a facut sa pierd multi prieteni la inceputul relatiei noastre. Eu dimportriva, il incurajez sa se vada si cu alte persoane. Intrasem intr-o stare de depresie, monotonie. S-a ingrasat si nu ma mai atragea nici corpul lui dpdv sexual, nu mai reuseam sa ma excit. L-am rugat sa isi mai lucreze corpul, mi-a promis ca da, dar nu a avut ambitia necesara. Dupa vreo 4 ani si 10 incercari, am renuntat. Intr-o seara, am fost la o petrecere la colegul meu. Am fost mai multi, am baut, si in final am ramas doar cu el. Nimic neobisnuit pana in acest punct. Am inceput sa discutam despre probleme noastre, si la un moment dat am ajuns sa ne sarutam. Nu mi-am mai inselat niciodata prietenul, era singura persoana cu care am facut sex. Asta a fost acum vreo 3 luni. In cateva saptamani lucrurile au evoluat si s-a ajuns la sex cu colegul meu. Cu el, totul pare natural, ca si cand ar fi urmat sa se intample la un moment dat, dar remuscarile de dupa sunt groaznice. Prietenul meu nu banuieste nimic, am fost foarte discreti. Am vrut sa renunt de mai mutle ori, dar adrenalina, riscul si ideea ca fac ceva nepermis creaza dependenta. Il iubesc pe amant? Probabil ca nu. Tin foarte mult la el, dar ca la un prieten. Sentimentele mele fata de el nu s-au schimbat de cand am inceput relatia asta. Pe de alta parte, cred ca el tine la mine mai mult de atat. Totusi e intelegator si nu face nici un fel de presiuni asupra mea. Intr-un fel, ma intelege mult mai bine decat prieteul meu. I-am spus ca nu am putea fi impreuna, si nici nu se pune problema sa imi las prietenul pentru el. Ca amici suntem grozavi, chiar cu sex, dar ca si cuplu ne-am omori in 3 zile. Desi prietenia noastra e solida, mi-e teama sa nu se distruga in urma acestei experiente. Suntem amandoi caractere puternice si foarte orgoliosi. Cel mai tare ma tem ca s-ar putea sa ma indragostesc de el la un moment dat.
Nu stiu ce pot sa fac si nu stiu cat mai poate continua situatia asta. Urasc sa imi mint prietenul. Ati trecut prin situatii similare / aveti vreun sfat ? Va multumesc anticipat.
black_orchid
Postat pe 19 August 2010 13:37
adica la 16 ani te tavaleai cu prietenul? normal ca nu aveai nimimic in cap atunci si nici tatal tau care nu te-a supravegheat
pickard
Postat pe 19 August 2010 13:53
nici acum nu ai in cap decat sex, p...e, ...de fapt orice vagaboanda se cunoaste de mica... mai ai si nastrusnica idee de a posta toata aceasta curvaraseala penibila ..iti zic eu: pana la 60 de ani vei epuiza tot orasul si imprejurimile
pickard
Postat pe 19 August 2010 13:57
Nu vad nimic in neregula in a face sex la 16 ani, daca te simti pregatit si relatia este serioasa, cum de asemenea nu cred ca e o tragedie sa fii virgin la 25 de ani, daca nu ai gasit inca persoana potrivita. Daca te simti ofensat/a de indrazenala cu care am postat aceasta poveste, forumul are multe alte categorii, sunt sigura ca vei gasi ceva pe gustul tau. Am deschis acest topic in cautarea unor sfaturi, intr-o categorie special destinata. Cand voi avea nevoie de o persoana care sa imi prezica viitorul peste 60 de ani, am sa apelez la cineva specializat, sau am sa merg la categoria magie/horoscop/ocult, daca exista asa ceva pe forum. Cheers!
black_orchid
Postat pe 19 August 2010 14:24
Christian Dior Capture Totale Multi-Perfection Creme 30ml * Cremã anti-îmbãtrânire îmbogãțitã cu Complex Alfa-Longoza * Diminueazã ridurile, lãsarea, pielea slãbitã și porii lãrgiți * Cu ingrediente active ca polimerul dispersat în ulei volatil de silicon * Extractul de Iris galben rafineazã textura pielii și întãrește porii * Complexul de Bi-Skin și proteinele de grâu netezesc și dau fermitate pielii * Textura emolientã lasã pielea catifelatã și luminoasã * Utilizarea continuã dã pielii un aspect mai ferm, dens și întinerit pret 100 ron se ofera tester gratuit 0767121594o zi frumoasa
ocaziebuna
Postat pe 19 August 2010 14:25
multi comenteaza pe aici rautacios, nu i baga in seama, nu stiu la ce si au mai facut conturile. sa trecem la povestea ta. eu cred ca daca vei pune stop relatiei de sex cu prietenul tau e clar ca prietenia voastra se va duce pe apa sambetei, defapt s a dus deja. o prietenie intre un baiat si o fata se strica cand ajung sa faca sex, asta e clar. si nu mi se pare chiar fair play ce ai facut cu inselatul. mai bine ii dadeai papucii iubitului si cu asta basta, e greu sa lupti pe 2 fronturi, chiar daca deocamdata prietenul nu se ridica cu pretentii. va veni o vreme cand o va face. si daca iti lasi iubitul pt prieten acesta nu stiu cat de serios te va lua stiind ca poate si el va putea pati precum iubitul tau. unii baieti fac reprosuri . ai grija
sofia_maria
Postat pe 20 August 2010 19:58
De la: black_orchid, la data 2010-08-19 14:24:54Nu vad nimic in neregula in a face sex la 16 ani, daca te simti pregatit si relatia este serioasa, cum de asemenea nu cred ca e o tragedie sa fii virgin la 25 de ani, daca nu ai gasit inca persoana potrivita. Daca te simti ofensat/a de indrazenala cu care am postat aceasta poveste, forumul are multe alte categorii, sunt sigura ca vei gasi ceva pe gustul tau. Am deschis acest topic in cautarea unor sfaturi, intr-o categorie special destinata. Cand voi avea nevoie de o persoana care sa imi prezica viitorul peste 60 de ani, am sa apelez la cineva specializat, sau am sa merg la categoria magie/horoscop/ocult, daca exista asa ceva pe forum. Cheers!


SIgur, nimic rau doar ca dupa 4 ani te-ai plictisit, ce-o sa faci d'soara dupa 15?!
Daca tu o sa te ingrasi cand o sa nasti, el sa-si caute alta ca n-ai ambitie cand vrea el sa slabesti?
Sau invers, daca el se ingrasa, trebuie sa slabeasca la comanda ta?
Sfatul meu e sa nu te mariti niciodata, sa poti schimba barbatii cand doresti:)) ai inceput-o bine.
Si hai sa-ti mai zic inca una, lasa-l pe grasut, si ia-l pe colegul tau....stii ce-o sa patesti in 3 luni?.........papucii.......pt. ca deja colegul stie ca tu ti-o tragi cu doi( pt. ca asta o sa urmeze, doar nu crezi ca cel de'al2'lea o sa te plimbe la prajituri, plus ca ai si scris ca te simti atrasa sexual de el), la nici un barbat nu-i place asa ceva pe veci acasa

stem_29
Postat pe 20 August 2010 20:05
De la: ocaziebuna, la data 2010-08-19 14:25:46Christian Dior Capture Totale Multi-Perfection Creme 30ml * Cremã anti-îmbãtrânire îmbogãțitã cu Complex Alfa-Longoza * Diminueazã ridurile, lãsarea, pielea slãbitã și porii lãrgiți * Cu ingrediente active ca polimerul dispersat în ulei volatil de silicon * Extractul de Iris galben rafineazã textura pielii și întãrește porii * Complexul de Bi-Skin și proteinele de grâu netezesc și dau fermitate pielii * Textura emolientã lasã pielea catifelatã și luminoasã * Utilizarea continuã dã pielii un aspect mai ferm, dens și întinerit pret 100 ron se ofera tester gratuit 0767121594o zi frumoasa

lasa tu reclamele, zi cat costa individu` din poza de la avatar, ala nu e la promo?
ca il urmaresc de mult si numa nu l-am prins la oferta
_calandrinon_
Postat pe 20 August 2010 20:09
De la: sofia_maria, la data 2010-08-20 19:58:17multi comenteaza pe aici rautacios, nu i baga in seama, nu stiu la ce si au mai facut conturile. sa trecem la povestea ta. eu cred ca daca vei pune stop relatiei de sex cu prietenul tau e clar ca prietenia voastra se va duce pe apa sambetei, defapt s a dus deja. o prietenie intre un baiat si o fata se strica cand ajung sa faca sex, asta e clar. si nu mi se pare chiar fair play ce ai facut cu inselatul. mai bine ii dadeai papucii iubitului si cu asta basta, e greu sa lupti pe 2 fronturi, chiar daca deocamdata prietenul nu se ridica cu pretentii. va veni o vreme cand o va face. si daca iti lasi iubitul pt prieten acesta nu stiu cat de serios te va lua stiind ca poate si el va putea pati precum iubitul tau. unii baieti fac reprosuri . ai grija

D'soara, " inselat" e cand sunt casatoriti, cand JURA, ea nu inseala pe nimeni cat timp e necasatorita si poate alege cat vrea, si face ce vrea.
Grasunul nu a cerut-o in casatorie pt. a avea mustrari morale ( nici asa nu e inselat).
stem_29
Postat pe 20 August 2010 20:12
De la: pickard, la data 2010-08-19 13:53:34 adica la 16 ani te tavaleai cu prietenul? normal ca nu aveai nimimic in cap atunci si nici tatal tau care nu te-a supravegheat


....capitane,daca de la saishpe ani e cu el, asta nu inseamna ca ”se tavalea” neaparat....
mitura
Postat pe 20 August 2010 20:23
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:23:33
De la: pickard, la data 2010-08-19 13:53:34 adica la 16 ani te tavaleai cu prietenul? normal ca nu aveai nimimic in cap atunci si nici tatal tau care nu te-a supravegheat


....capitane,daca de la saishpe ani e cu el, asta nu inseamna ca ”se tavalea” neaparat....


lasa-l mitule, ca l-au apucat instinctele paternale
_calandrinon_
Postat pe 20 August 2010 20:26
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-20 20:26:01
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:23:33
De la: pickard, la data 2010-08-19 13:53:34 adica la 16 ani te tavaleai cu prietenul? normal ca nu aveai nimimic in cap atunci si nici tatal tau care nu te-a supravegheat


....capitane,daca de la saishpe ani e cu el, asta nu inseamna ca ”se tavalea” neaparat....


lasa-l mitule, ca l-au apucat instinctele paternale


frumusete, esti si tu pe aici??
ce faci,Canta?
mitura
Postat pe 20 August 2010 20:29
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:29:01
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-20 20:26:01
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:23:33
De la: pickard, la data 2010-08-19 13:53:34 adica la 16 ani te tavaleai cu prietenul? normal ca nu aveai nimimic in cap atunci si nici tatal tau care nu te-a supravegheat


....capitane,daca de la saishpe ani e cu el, asta nu inseamna ca ”se tavalea” neaparat....


lasa-l mitule, ca l-au apucat instinctele paternale


frumusete, esti si tu pe aici??
ce faci,Canta?


ia si eu pe aici, sa vad ce face comunitatea fericita
gata cu scarbiciu pe sapt asta?

_calandrinon_
Postat pe 20 August 2010 20:31
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-20 20:31:57
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:29:01
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-20 20:26:01
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:23:33
De la: pickard, la data 2010-08-19 13:53:34 adica la 16 ani te tavaleai cu prietenul? normal ca nu aveai nimimic in cap atunci si nici tatal tau care nu te-a supravegheat


....capitane,daca de la saishpe ani e cu el, asta nu inseamna ca ”se tavalea” neaparat....


lasa-l mitule, ca l-au apucat instinctele paternale


frumusete, esti si tu pe aici??
ce faci,Canta?


ia si eu pe aici, sa vad ce face comunitatea fericita
gata cu scarbiciu pe sapt asta?



pffff....azi am tras un chiul
mitura
Postat pe 20 August 2010 20:34
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:34:44
pffff....azi am tras un chiul


ai ceapa ta! si eu care debitam si creditam azi de zor ca luni sa fiu gata cu toate
_calandrinon_
Postat pe 20 August 2010 20:36
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-20 20:36:47
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:34:44
pffff....azi am tras un chiul


ai ceapa ta! si eu care debitam si creditam azi de zor ca luni sa fiu gata cu toate


io azi doar am debitat
da` ci ti grabesti ca e abia 20??
mitura
Postat pe 20 August 2010 20:38
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:38:23
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-20 20:36:47
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:34:44
pffff....azi am tras un chiul


ai ceapa ta! si eu care debitam si creditam azi de zor ca luni sa fiu gata cu toate


io azi doar am debitat
da` ci ti grabesti ca e abia 20??

api ...tu nu ai sefi de aia care se trezesc in data de 24 ca le trebe de toate si nu te lasa in pace sa-ti faci treaba
_calandrinon_
Postat pe 20 August 2010 20:41
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-20 20:41:34
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:38:23
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-20 20:36:47
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:34:44
pffff....azi am tras un chiul


ai ceapa ta! si eu care debitam si creditam azi de zor ca luni sa fiu gata cu toate


io azi doar am debitat
da` ci ti grabesti ca e abia 20??

api ...tu nu ai sefi de aia care se trezesc in data de 24 ca le trebe de toate si nu te lasa in pace sa-ti faci treaba


inseamna ca nu ai manichiura facuta??!!
ti pup!!revin...sa stii c-am glumit cu mani...stiu ca esti constiincioasa si esti ”on topic” la scarbici
mitura
Postat pe 20 August 2010 20:48
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:48:59
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-20 20:41:34
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:38:23
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-20 20:36:47
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:34:44
pffff....azi am tras un chiul


ai ceapa ta! si eu care debitam si creditam azi de zor ca luni sa fiu gata cu toate


io azi doar am debitat
da` ci ti grabesti ca e abia 20??

api ...tu nu ai sefi de aia care se trezesc in data de 24 ca le trebe de toate si nu te lasa in pace sa-ti faci treaba


inseamna ca nu ai manichiura facuta??!!
ti pup!!revin...sa stii c-am glumit cu mani...stiu ca esti constiincioasa si esti ”on topic” la scarbici


valeu...de unde ai stiut ?!
_calandrinon_
Postat pe 20 August 2010 20:52
ti-a facut yumilica astrograma
mitura
Postat pe 20 August 2010 20:55
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:55:06ti-a facut yumilica astrograma


deci scrie si in stele ca eu n-am oja acasa?!
_calandrinon_
Postat pe 20 August 2010 21:07
De la: black_orchid, la data 2010-08-19 13:37:58Buna! Am 21 de ani si sutn impreuna cu Alex de aproape 6 ani. E singurul prieten pe care l-am avut, e inteligent, educat, serios si foarte atent cu mine. Petreceam foarte mult timp impreuna. De aproape 2 ani am cunoscut un tip care mi-e coleg si un prieten foarte bun. Mi-a facut ochi dulci chiar din prima zi cand ne-am cunoscut, dar l-am facut sa inteleaga ca am prieten si ca nu sunt "available". A inteles acest lucru si treptat am devenit prieteni foarte buni. Din multe puncte de vedere, semanam foarte mult si putem sa ne intelegem unul pe altul. Stiam ca se simte in continuare atras de mine, desi nu se manifesta niciodata foarte evident. Intre noi exista o atractie sexuala, pe care poate nu am constientizat-o imediat, probabil datorita faptului ca am multi prieteni baieti. Imi mai facea avansuri in gluma, si nici eu nu il luam in serios, mai ales dupa 2 ani. Ma simt foarte in largul meu cand sunt cu el. Cam atat despre el deocamdata.

In ceea ce priveste relatia mea, aceasta a devenit foarte monotona de vreo 2-3 ani. Nu pot sa afirm ca sunt fericita, dar il iubesc foarte tare pe alex. Am incercat sa ma despart de el de cateva ori, dar m-a implorat de fiecare data sa nu il las, ca relatia va deveni mai buna. El e destul de dependent de mine, si stiu ca ar fi distrus daca l-as parasi. Eu sutn o fire independenta si imi doresc sa fie si el asa. Pe langa asta, e foarte atasat de mama lui, desi are 26 de ani, care are grija de el ca si cand ar avea 12 ani, ceea ce ma deranjeaza, pentru ca as vrea sa fie mai pe picioarele lui. Vrea sa stea mai tot timpul cu mine si acest lucru m-a facut sa pierd multi prieteni la inceputul relatiei noastre. Eu dimportriva, il incurajez sa se vada si cu alte persoane. Intrasem intr-o stare de depresie, monotonie. S-a ingrasat si nu ma mai atragea nici corpul lui dpdv sexual, nu mai reuseam sa ma excit. L-am rugat sa isi mai lucreze corpul, mi-a promis ca da, dar nu a avut ambitia necesara. Dupa vreo 4 ani si 10 incercari, am renuntat. Intr-o seara, am fost la o petrecere la colegul meu. Am fost mai multi, am baut, si in final am ramas doar cu el. Nimic neobisnuit pana in acest punct. Am inceput sa discutam despre probleme noastre, si la un moment dat am ajuns sa ne sarutam. Nu mi-am mai inselat niciodata prietenul, era singura persoana cu care am facut sex. Asta a fost acum vreo 3 luni. In cateva saptamani lucrurile au evoluat si s-a ajuns la sex cu colegul meu. Cu el, totul pare natural, ca si cand ar fi urmat sa se intample la un moment dat, dar remuscarile de dupa sunt groaznice. Prietenul meu nu banuieste nimic, am fost foarte discreti. Am vrut sa renunt de mai mutle ori, dar adrenalina, riscul si ideea ca fac ceva nepermis creaza dependenta. Il iubesc pe amant? Probabil ca nu. Tin foarte mult la el, dar ca la un prieten. Sentimentele mele fata de el nu s-au schimbat de cand am inceput relatia asta. Pe de alta parte, cred ca el tine la mine mai mult de atat. Totusi e intelegator si nu face nici un fel de presiuni asupra mea. Intr-un fel, ma intelege mult mai bine decat prieteul meu. I-am spus ca nu am putea fi impreuna, si nici nu se pune problema sa imi las prietenul pentru el. Ca amici suntem grozavi, chiar cu sex, dar ca si cuplu ne-am omori in 3 zile. Desi prietenia noastra e solida, mi-e teama sa nu se distruga in urma acestei experiente. Suntem amandoi caractere puternice si foarte orgoliosi. Cel mai tare ma tem ca s-ar putea sa ma indragostesc de el la un moment dat.
Nu stiu ce pot sa fac si nu stiu cat mai poate continua situatia asta. Urasc sa imi mint prietenul. Ati trecut prin situatii similare / aveti vreun sfat ? Va multumesc anticipat.



iei un ac si plesnesti balonul si sex cu un prieten poate fi o relatie interesanta
Histria
Postat pe 22 August 2010 13:29
o sa te mai putine remuscari...daca o sa auzi o 'intamplare" asemanatoare...???
roz5blue6lila7
Postat pe 22 August 2010 13:37
De la: sofia_maria, la data 2010-08-20 19:58:17multi comenteaza pe aici rautacios, nu i baga in seama, nu stiu la ce si au mai facut conturile. sa trecem la povestea ta. eu cred ca daca vei pune stop relatiei de sex cu prietenul tau e clar ca prietenia voastra se va duce pe apa sambetei, defapt s a dus deja. o prietenie intre un baiat si o fata se strica cand ajung sa faca sex, asta e clar. si nu mi se pare chiar fair play ce ai facut cu inselatul. mai bine ii dadeai papucii iubitului si cu asta basta, e greu sa lupti pe 2 fronturi, chiar daca deocamdata prietenul nu se ridica cu pretentii. va veni o vreme cand o va face. si daca iti lasi iubitul pt prieten acesta nu stiu cat de serios te va lua stiind ca poate si el va putea pati precum iubitul tau. unii baieti fac reprosuri . ai grija


Multumesc pentru sfat, stiu si eu ca nu este moral ceea ce am facut. In legatura cu prietenul, nu ma tem ca s-ar strica relatia daca renuntam la sex, suntem amandoi suficient de deschisi la minte, si chiar daca m-as desparti de iubitul meu, nu s-ar pune niciodata problema unei relatii intre noi doi. In legatura cu iubitul meu, incerc sa imi fac curaj sa ii dau papucii de vreo 2 ani, dar e foarte dificil, pentru ca il iubesc foarte mult si mi-e teama ca lucrurile s-ar putea rupe de tot intre noi. Exista perioade in care relatia merge prost, si cand sunt gata sa fac pasul, face ceva atat de frumos incat simt ca vreau sa raman cu el toata viata. Am o varza in cap
black_orchid
Postat pe 22 August 2010 14:44
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-08-22 13:37:06o sa te mai putine remuscari...daca o sa auzi o 'intamplare" asemanatoare...???


probabil ca nu...
black_orchid
Postat pe 22 August 2010 14:45
De la: stem_29, la data 2010-08-20 20:12:14
De la: sofia_maria, la data 2010-08-20 19:58:17multi comenteaza pe aici rautacios, nu i baga in seama, nu stiu la ce si au mai facut conturile. sa trecem la povestea ta. eu cred ca daca vei pune stop relatiei de sex cu prietenul tau e clar ca prietenia voastra se va duce pe apa sambetei, defapt s a dus deja. o prietenie intre un baiat si o fata se strica cand ajung sa faca sex, asta e clar. si nu mi se pare chiar fair play ce ai facut cu inselatul. mai bine ii dadeai papucii iubitului si cu asta basta, e greu sa lupti pe 2 fronturi, chiar daca deocamdata prietenul nu se ridica cu pretentii. va veni o vreme cand o va face. si daca iti lasi iubitul pt prieten acesta nu stiu cat de serios te va lua stiind ca poate si el va putea pati precum iubitul tau. unii baieti fac reprosuri . ai grija

D'soara, " inselat" e cand sunt casatoriti, cand JURA, ea nu inseala pe nimeni cat timp e necasatorita si poate alege cat vrea, si face ce vrea.
Grasunul nu a cerut-o in casatorie pt. a avea mustrari morale ( nici asa nu e inselat).


Interesanta abordare....constiinta mea e mult mai fericita acum ca zici asta
black_orchid
Postat pe 22 August 2010 14:49
De la: stem_29, la data 2010-08-20 20:05:01
De la: black_orchid, la data 2010-08-19 14:24:54Nu vad nimic in neregula in a face sex la 16 ani, daca te simti pregatit si relatia este serioasa, cum de asemenea nu cred ca e o tragedie sa fii virgin la 25 de ani, daca nu ai gasit inca persoana potrivita. Daca te simti ofensat/a de indrazenala cu care am postat aceasta poveste, forumul are multe alte categorii, sunt sigura ca vei gasi ceva pe gustul tau. Am deschis acest topic in cautarea unor sfaturi, intr-o categorie special destinata. Cand voi avea nevoie de o persoana care sa imi prezica viitorul peste 60 de ani, am sa apelez la cineva specializat, sau am sa merg la categoria magie/horoscop/ocult, daca exista asa ceva pe forum. Cheers!


SIgur, nimic rau doar ca dupa 4 ani te-ai plictisit, ce-o sa faci d'soara dupa 15?!
Daca tu o sa te ingrasi cand o sa nasti, el sa-si caute alta ca n-ai ambitie cand vrea el sa slabesti?
Sau invers, daca el se ingrasa, trebuie sa slabeasca la comanda ta?
Sfatul meu e sa nu te mariti niciodata, sa poti schimba barbatii cand doresti:)) ai inceput-o bine.
Si hai sa-ti mai zic inca una, lasa-l pe grasut, si ia-l pe colegul tau....stii ce-o sa patesti in 3 luni?.........papucii.......pt. ca deja colegul stie ca tu ti-o tragi cu doi( pt. ca asta o sa urmeze, doar nu crezi ca cel de'al2'lea o sa te plimbe la prajituri, plus ca ai si scris ca te simti atrasa sexual de el), la nici un barbat nu-i place asa ceva pe veci acasa



Sunt 5,5 ani, nu 4. Nu ma deranjeaza atat faptul ca e gras, ci lipsa lui de ambitie, si asta in toate aspectele vietii. Dadeam doar un exemplu. M-am saturat sa ii port de grija si sa il imping de la spate de fiecare data, pentru ca e baiat mare. Cand l-am cunoscut, repeta anul la facultate. 4 ani mai tarziu, a terminat facultatea primul. Are potential, dar nu are scopuri in viata, si acest lucru ma deranjeaza ingrozitor. Ma gandesc ca poate i-ar face mai bine daca l-as parasi, macar o perioada, si l-as lasa sa se descurce singur, poate s-ar schimba. Colegul meu iese din discutie pentru o relatie anyway, cu sau fara boyfriend.
black_orchid
Postat pe 22 August 2010 14:59
De la: black_orchid, la data 2010-08-22 14:45:54
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-08-22 13:37:06o sa te mai putine remuscari...daca o sa auzi o 'intamplare" asemanatoare...???


probabil ca nu...

tu iti faci singura rau, daca o sa mai continui cu minciunile...discuta cu prietenul tau despre ceea ce simti , spunei tot ce ai de zis...si dupa poti sa iei o hotarare.
roz5blue6lila7
Postat pe 22 August 2010 16:38
FITE, FUMURI SI BASINI AVETI IN MINTE ! DACA DORESTI , POT SA-TI SPUN MULTE, DAR NU STIU, ...........DACA SW MERITA!
UN MAR STRICAT LAGA ALTE MERE , LE STRICA SI ....CA SOCIAL, GRESESTI......!
??!!
kudika096633anisoara
Postat pe 28 August 2010 05:25
Nah, eu nu cred ca "amantul" va ridica vreodata pretentii. Ii convine de minune relatia. Mai cu seama ca l-ai avertizat ca nu-ti lasi iubitul pentru el. Are deja ceea ce isi dorea de la tine, nu? Ba mai mult, acum a vazut si fata nevazuta a ta: iti inseli iubitul! Cum sa-si doreasca o relatie serioasa cu tine?
Intr-adevar tu te poti indragosti de el. In momentul cand o vei face, o sa pierzi si prietenia lui (ma rog, nu mai e o asemenea relatie intre voi), dar si amantul din el. Pentru ca va fugi de tine imediat.
Parerea mea este ca cea mai buna solutie este sa te rupi tu ACUM. Nu de iubit ci de celalalt prima data. Apoi si de iubit, desigur.
Din punctul meu de vedere, niciuna dintre cele doua relatii n-are viitor. Si nici serioase nu mai sunt de mult timp.

Cat despre faptul ca ti-ai inceput viata sexuala la 16 ani, nu priveste pe nimeni. Dar macar invata ceva din asta. Au trecut totusi niste ani peste tine. Daca reusesti sa te eliberezi de amandoi (cea mai fericita solutie), ia o pauza. Si ocupa-te putin de tine. Fa-ti un drum, un rost si cauta acel barbat UNIC. Ai timp inca.
rashela
Postat pe 28 August 2010 06:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cunoaste cineva ceva? 9 De la: freakyyy 4 Decembrie 2010 17:50
risti si castigi! dar daca pierd tot ? 5 De la: manumarius 18 Mai 2010 17:10
ce sa cred? 1 De la: kudika_1033998 9 Septembrie 2018 11:16
Scrisoare catre sotul meu 45 De la: kudika324144 15 Octombrie 2010 17:04
UN SFAT 7 De la: mimi_ca29 17 Martie 2011 16:34