Setari Cookie-uri

Iubire de adolescent. Ce sa fac?

Si eu si el suntem in clasa a12a.
Suntem impreuna de 2 ani si ne-am fi dorit sa ramanem impreuna for ever.
Ma simt foarte bine cu el, il iubesc mult, dar nu stiu ce sa fac.
Imi da de multe ori impresia ca prietenul lui cel mai bun e muuult mai important decat mine (chiar a preferat sa petreaca Craciunul alaturi de el, iar noi nu ne-am vazut), nu imi arata ca ma iubeste (facea asta doar la inceput.. acum spune ca s-a obisnuit cu mine), imi da impresia ca suntem impreuna doar pentru sex. Chestiile astea se intampla de obicei la telefon.
Cand ne vedem se schimba total..are grija sa ma simt mereu bine.. totul pare perfect.
Eu simt de multe ori nevoia sa ma despart de el, dar parca nu pot. Chestia asta o simt numai la nervi. Dup'aia, cand imi revin, imi pare rau ca am gandit asa. Si ma mai retine si faptul ca el nu ar rezista fara mine.. are probleme cu maica'sa aproape zilnic, ii este incredibil de frica de bac..si nu as vrea sa il las balta.. Dar parca si eu ma chinui un pic cu el.

Aveti vreun sfat pentru mine? M-ar ajuta mult..
baby_r
Postat pe 26 Decembrie 2009 12:16
u stai linistita ....e normal ca el sa mai iasa q prietenii lui, si sa se distreze si fara tine,e tanar mai lasa-l sa-si faca de cap si singur....fa si u la fel, iesi q fetele,distreaza-te...nu mai fi asa stresata
freakbabe
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:33
ii dau dreptate celei de deasupra mea
Katte02
Postat pe 27 Decembrie 2009 17:19
Mie nu mi se pare in regula ca nu v-ati intalnit in Ajun sau in prima zi de Craciun , doar nu va cunoasteti de cateva zile / saptamani....in schimb pt prietenul lui a avut timp.....
Daca tu stai in relatia asta doar pt ca el nu se intelege cu mama lui si din cauza faptului ca ii e frica de bacalaureat , eu zic ca gresesti . Mai ales ca spui ca de multe ori te gandesti sa renunti la el .
Sa-l ajute prietenul lui sa treaca de perioada asta dificila !

Dar , inainte de a lua o hotarare stai de vorba cu el si spune-i ce te deranjeaza . Daca tu nu comentezi va crede ca intre voi nu e nici o problema .
mahy33
Postat pe 27 Decembrie 2009 17:42
asa sunt toti... cand au pe cineva cum e la el...un prieten...
pare mai diferit...si cand este cu tine ii schimba total comportamentul...si felul cum vb...e mai romantic..
probabil ar trebui sa aveti o discutie mai serioasa..
johnelle
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:53
De la: kara47, la data 2009-12-26 12:16:29Si eu si el suntem in clasa a12a.
Suntem impreuna de 2 ani si ne-am fi dorit sa ramanem impreuna for ever.
Ma simt foarte bine cu el, il iubesc mult, dar nu stiu ce sa fac.
Imi da de multe ori impresia ca prietenul lui cel mai bun e muuult mai important decat mine (chiar a preferat sa petreaca Craciunul alaturi de el, iar noi nu ne-am vazut), nu imi arata ca ma iubeste (facea asta doar la inceput.. acum spune ca s-a obisnuit cu mine), imi da impresia ca suntem impreuna doar pentru sex. Chestiile astea se intampla de obicei la telefon.
Cand ne vedem se schimba total..are grija sa ma simt mereu bine.. totul pare perfect.
Eu simt de multe ori nevoia sa ma despart de el, dar parca nu pot. Chestia asta o simt numai la nervi. Dup'aia, cand imi revin, imi pare rau ca am gandit asa. Si ma mai retine si faptul ca el nu ar rezista fara mine.. are probleme cu maica'sa aproape zilnic, ii este incredibil de frica de bac..si nu as vrea sa il las balta.. Dar parca si eu ma chinui un pic cu el.

Aveti vreun sfat pentru mine? M-ar ajuta mult..




... sint doua variante ...

... o lasi in voia sortii si vezi ce iese, dar delasarea duce la evolutia standard deja cunoscuta in romania ... plictiseala, acuze, jigniri, despartire si amintiri colorate, urmatorul, urmatorul, urmatorul ... se dilueaza si se usuca totul chiar daca iti sinea ta iti spui ca ai facut tot ce se putea si nimeni nu te merita ... si pina la urma gasesti pe altcineva la fel de plictisit cu care faci un fel de armistitiu de pace ... e o psihologie de care ai parte pe toate partile astazi ... le denumesc rateuri ...

... il scuturi tare si ii spui ca vrei sa oficializeze relatia printr-o casatorie sau cel putin logodna ... faci un copil ... si va obliga viata sa va adaptati ... pasul asta cu cit il faci mai repede cu atit cistigi mai mult ... si sint sanse mult mai mari de a ramine ''for ever'' ...

... doar ca trebuie sa lasi povestile la o parte si sa il studiezi bine si sa te studiezi bine ... pentru ca trebuie sa lupti putin, nu ai ce face, dar merita ... oricum de batai de cap nu scapi oricum ar fi dar parca sint acceptabile cind ai un scop concret ... e frumos sa visezi cind parintii platesc factura dar odata trebuie sa mergi singura pe drumul tau/vostru ...
marco918
Postat pe 7 Ianuarie 2010 22:09
Eu as sta de vorba cu el....sa vad ce zice,iar daca tot asa continua,as face la fel. Merita sa te joci si tu cu el daca si el o face. bafta!!!!!!
sirenasyr
Postat pe 22 Ianuarie 2010 00:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubiri imposibile 9 De la: battleofwits 17 Noiembrie 2010 19:19
Ajutor fetelor,vreau sfaturi de lA VOI 13 De la: KlaraDolores 3 Aprilie 2014 13:09
neatza fetele 7 De la: puiut_77 1 Februarie 2011 14:40
Nici eu nu mai stiu.. dar poate cineva din exterior ma poate ajuta.. 19 De la: paula27 12 Noiembrie 2009 09:19
ce faci cand afli ca de sotul tau s-a indragostit colega lui de serviciu? 48 De la: kudika102120 19 Ianuarie 2010 08:33