Setari Cookie-uri

Va mai amintiti prima iubire?

Cum e fetelor? Prima iubire..primul sarut, prima vibratie.Dar cum e sa.ti reintalnesti prima iubire dupa 10 ani si mai mult..sa ai sansa de a deveni sotia lui.Asta da happy end.
cichimbela
Postat pe 5 Aprilie 2010 09:02
primul sarut....a fost haios, nu stiam cum se face, cum este, tin minte ca aveam vreo 11-12ani, el avea vreo 16-17..oricum a fost un moment unic. Prima iubire.....a aparut mai tarziu, pe la 15ani, el 16...au fost momente unice timp de 2 ani, si acum dupa 3 ani de cand nu mai suntem impreuna am momente cand mie dor de el. Nu mai pastram legatura, insa stam foarte aproape unul de altul si ne mai intalnim (accidental).
maria1989
Postat pe 5 Aprilie 2010 09:35
L-am cunoscut pe R. acum...15 ani...;)))A fost prima mea iubire.Au trecut anii insa nu ne-am uitat unul pe celalalt...bineinteles ca in timp sentimentele s-au schimbat...el iubeste pe cineva...eu la fel...Acum este in Spania...este casatorit...are 2 fete mari deja...;))I insa asta nu ne impiedica sa fim prieteni buni.
Atunci cand vine cu familia...ne intalnim cu totii( si eu am un logodnic)...asa ca...nu exista probleme.
Laura n-a fost niciodata geloasa sau scandalagioaica cum sunt romancele de obicei;))). iar iubitul meu deasemenea...Ne cunoastem reciproc si suntem buni prieteni...toti.
barbie78
Postat pe 5 Aprilie 2010 18:55
Si noi stateam la blocuri vecine, insa 10 ani nu ne.am intalnit deloc. Cand ne.am reintalnit, parca ne.am blocat in timp amandoi si de atunci suntem din nou impreuna. Suntem amandoi nascuti si crescuti in cartierul in care inca locuim , bineinteles ca am lasat masca toti vecinii, caci nu se asteptau sa ne vada impreuna...
cichimbela
Postat pe 5 Aprilie 2010 21:11
ce rost ar mai avea????...daca nu a fost sa fie cand trebuia....nu as vedea ce rost ar mai avea la enshpe ani diferenta!!!....daca era sa fie ceva...era de atunci...cum nu e...tot de atunci....nu ar mai avea rost nimic...acum ar fi prea tarziu
....ma rog...din punctul meu de vedere....nu ar mai avea rost nici o relatie care s/a incheiat mai recent....odata incheiata nu are rost...rascolirea(zgarmi rahatu -- pute!)....d/apai una mai veche!!!
...E O VORBA...CAINELE NU PLEACA DE CODRU(a se subintelege ...de paine)..PLEACA DE BAT(a se intelege de bataie)!!...ce rost are sa re/incalzesti o ciorba care are si mucegai deja pe deasupra????
andreea_n_x
Postat pe 5 Aprilie 2010 21:56
Prima mea iubire a fost una platonica, acum ma amuz cand im aduc aminte ! Ne mai trimitem mesaje cu diferite ocazii, aniversari, sarbatori, cam atat, totul pare atat de amuzant fata de acum cativa ani !
Oricum nu mai conteaza ce a fost atunci, conteaza ce este acum !
Summer_
Postat pe 5 Aprilie 2010 22:51
Din cele scrise de tine trag si eu o concluzie..sau mai multe..o fi buna, o fi rea, tu sa.mi spui..
Ori esti prea frustrata din cauza vechilor iubiri, ori inca nu ai cunoscut una pe care intradevar sa o simti. mai citeste.ti odata fragmentul si o sa te miri de cate ori ai scris" ce rost mai are"...
Iubirea nu prinde mucegai in nici un caz...
cichimbela
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:48
Da.! A fost cea mai frumoasa etapa a vietii, chiar de au curs si primele lacrimi din iubire. As vrea chiar si acum sa o retraiesc , sau cel putin sa am aceleasi simtiri de atunci...este ceva inexplicabil numai la acel gand...
kudikagirl05
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:02
ma bucur pentru voi ca...sunteti asha visatori!!...si va hraniti cu amintiri vagi din trecut!!!..
...adica stau si ma gandesc ca..in primul rand ceva care a ajuns plasat undeva in ..trecut...nu are valoare in prezent...cu atat mai mult daca amintirea contine si ..scene de suferinta...nu vad nici un motiv pentru care cineva ar dori sa se intoarca la genul ala de trai...
...adica eu una nu mi/as dori sa ma intorc la ce a fost...ca daca era sa fie ceva era de atunci...si daca atunci nu fost posibil ..acuma chiar daca ar fi posibil...sigur e prea tarziu si in primul rand asta e motivul pentru care nu mai are sens...pentru ca este prea tarziu...///// a trecut mult timp de atunci...in viata mea sau intamplat multe...si eu nu mai sunt persoana ...care eram candva....si fiind ce sunt acum nu ma mai intereseaza nimic din ce a fost!!!
...cichimbela!!...nu pentru ca--tot ce ai spus tu...ci din contra pentru ca...am trait si am simtit...am si memorie ..si simtirea poate fi tradusa si stocata de memorie...in scopul de a nu se repeta!
...nu ma mir deloc decate ori am scris...ce rost mai are...n/am scris de destul de multe ori!!!...ca intotdeauna recitesc ce scriu!!
...ce vreau eu sa spun e ca...fiecare e liber sa faca ce vrea...dar eu una...daca am de ales prefer sa nu ma intorc la niciuna din vechile ...iubiri!!!....daca as face asta nu as face decat sa imi bat joc de mine.
SI EU TOCMAI ASTA NU VREAU---SA IMI BAT JOC DE MINE!!!!
andreea_n_x
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:52
e oare cineva care nu isi aduce aminte de prima iubire ?acum ceva timp am aflat (cumva stiam , dar nu puteam parca sa cred )ca am ramas inca marea iubire a unui baiat -acum barbat - cu care doar m-am pupat de vreo 2 ori ...nimic interesant ...pt ca el era prea cuminte si parca prea spunea lucrurilor pe nume ; ori , la varsta aia--17 ani - nu de sinceritate si true love avem eu nevoie ...e he he ...si trecura anii , m-am maritat cu cel pe care l-am considerat eu dragostea vietii mele si iaca-ta ca dupa vreo 8--9 ani am decis ca nu mai putem merge pe acelasi drum .care drum avea mai multe sensuri de mers , prea multe pt mine .am decis sa divortez ,numai ca ideea a ramas doar la stadiul de idee ...multa vreme !pt ca mai speram eu ca s--o face vreo poteca pe care sa incapem amandoi !wrong !si cand sa im iiau eu inima in dinti , hop suna telefonul .surpriza !la celalalt capat al firului el , care an de an ma suna sa ma intrebe ce mai fac ...daca sunt happy ... de data asta raspunsul a fost ca nu ,nu mai sunt !si ne-am revazut dupa aproape 12 ani !si totul merge sper -spre bine !
woman_s_heart
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:18
prima iubire mi-o amintesc ca si cum ar fi fost ieri.."iubire"nush daca pot spune asa,atunci nu stiam ce e aia,eram clasa a4a,si stateam cu un baiat de a6a..doar ziceam ca stau,cand ne intalneam doar ne jukam,jokuri impreuna cu alti copii.si ne pupam asa pe buze..am stat cu el 3 ani..in a5a a vrut sa ma invete sa sarut,iar eu nu vroiam,mi-era frik..dar pana la urma am reusit..si inainte mancasem usturoi park si acum am in minte cand mi-a spus dupa sarut " ai mancat usturoi "
motzata
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:27
hmmm .. prima iubire :x a durat vreo 4 ani si cva :x inca mai simt fiori cand ne vedem .. inca ne mai iubim ... dar is multi multi km intre noi ... waa fata lui :"> cea mai delicata atingere :X si ochii 8-> radeam ca prostii (ne zambeam unul altuia) fara sa spunem mai nimic ... inca vorbim.inca ma vrea si eu la fel,dar toate la timpul lor
kudika048490
Postat pe 15 Aprilie 2010 14:48
hmm...prima data m am indragostit la 15 ani de un baiat cu 6 ani mai mare ca mn,relatia noatra a durat aproape 3 ani....eu continui sa cred ca a fost dragoste adevarata cu toate ca nu ne am despartit in cele mai bune conditii j nici nu am ramas amici ...de ce sunt baiatii atat de complicati??? ne am desp acum 11 luni j el inca continua sa spuna la toata lumea ca a fost doar o victima pana sa ne despartim el era foarte indiferent cu mine iar dupa ce ne am desp a inceput sa se jeleasca si sa ii terorizeze pe amicii mei q telefoane in care le spunea cat de rea sunt eu j cat de mult ma iubeste el eu inca ma intreb ce a fost intr-adevar in mintea lui...oare m a iubit sau doar s a ofticat ca eu am avut curajul sa ma desp de el j de aceea la s a purtat asa????
kudika122163
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:21
Prima iubire a fost cam asa....pe la 13 ani cand am primit o lalea rosie de la el in pauza mare la scoala...si ne-am tinut prima data de mana...si-mi parea ca se invarte totul in jurul nostru si cam atat. Apoi urmatoarea iubire, cu primul sarut, cativa ani mai tarziu...si a durat cam toata perioada liceului, a fost iubire pura... Urmatoarea, a fost completa... Pe care s-o numesc prima...? In toate s-a intamplat ceva "prima data" . Vorbim cand ne intalnim ocazional. Fiecare a mers pe drumul sau in viata. E frumos sa ne amintim.
nadyuta
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:59
Nu-mi amintesc decat ca a fost o porcarie totala daca stau sa ma uit acum la tipul dupa care muream la 15 ani Eu n-am ales asa bine dar imi amintesc totusi ca a durat vreo 4 ani pana sa mi-l scot din suflet, incepusem chiar o relatie for real cu cineva (prima relatie) si de prima iubire nu puteam uita. Ma gandeam mereu la el, ma smiorcaiam ca o tampa gandindu-ma oare ce mai face... idiotenii din astea. A incercat intr-adevar acum vreo 3 ani sa reia legatura cu mine, m-a adaugat pe mess, m-a si convins sa ies sa dam o raita prin jurul blocurilor (sta la 10 minute de mine). Dupa aceea i-am refuzat decent fiecare tentativa de a ma vedea. E tot la fel de frumos, are o fatza superba, rar am intalnit alt barbat care sa arate asa, insa n-am simtit nimic. Are niste conceptii de viata care m-au speriat in schimb E designer vestimentar and shit iar eu nu ma impac deloc cu anumite lucruri Nu va povestesc mai mult, concluzia este ca am fost tare idioata la 15 ani
liliana2005
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:58
prima iubirie?
mai bine zis ceea ce credeam ca e iubire caci pe atunci visam cu ochii deschisi la printi pe cai albi care coborau din cartile ce le citeam
imi amintesc ca de pe 15 ani am inceput sa fiu fascinata de prietenul tatalui meu.
eu am crecut intr-o familie in care tata era colonel in armata si mama profesoara de matematica si ma tineau de scurt (fiind unicul lor copil). pe la 15 ani ma fascina un locotenent prieten cu tata, mai bine zis un fost elev de al lui de la academie. era frumos, inalt, brunet cu ochii verzi si el avea 27 de ani.nu ma interesa alt baiat si visam la ady (asa il chema)
primul meu sarut l-am avut la 17 ani chiar de la ady care atunci remarcase ca am crescut si sa incepusem sa devin femeie. am continuat relatia mea cu el pe ascuns pana in ziua cand am implinit 18 ani cand el i-a spus tatei ca e indragostit de mine si ia cerut voie sa ma lase sa fiu cu el.
si tot el ma inselat in urma cu cateva luni si am pus punct relatiei ce dura de 4 ani. acum am ramas prieteni si fiecare e cu altcineva
frumoase amintiri, frumoase senzatii, fiorul primului sarut, primei mangaieri.........
elizaharosa
Postat pe 17 Aprilie 2010 16:13
prima mea iubire... wow... eram in vacanta de vara dintre a 7a si a 8a ... eram f timida . si am avut si eu primul prieten. a fost frumos , fluturi in stomac , priviri intense . insa cand ramaneam numai noi doi , fara gasca , si voia sa ma sarute , ma roseam toata si imi puneam mainile pe fata . el tot voia sa ma sarute si eu nu puteam , imi era rusine :)) 2 sapt a durat relatia dupa care ne'am despartit...
dyanna19890
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:15
De fapt, cred ca autoarea topicului s-a referit la prima iubire adevarata, in care au fost implicate sentimente, nu un sarut acolo...sau o strangere de mana si atat
cel putin eu asta numesc iubire
arhanghel
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:32
Multumesc...
vorbeam de prima iubire..aceea pe care ai simtit.o ca e altfel decat celelalte..
nu conteaza cat de mult a durat ...ci faptul ca nu.ti explici de ce apare mereu in visul tau, de ce nu poti face nimic fara sa te gadesti oare ce ar zice daca....unde nu gasesti vina niciodata..


cichimbela
Postat pe 21 Aprilie 2010 13:33
Prima iubire a fost in clasa a 8-a.El era tot clasa a 8-a la o alta scoala. Tin minte ca saruta bine tipul . Eram topita cand il vedeam dar "relatia" noastra se rezuma la cate un dans si cate un sarut cand ne mai intalnem pe strada sau apaream pe la discoteca ( in vremea aia mergeam mai rar pt ca eram destul de mica). In anul urmator am fost colegi de clasa la liceu si s-a rupt totul. Acum cand ne vedem nu mai simtim nici un fior, absolut nimic dar nici nu suntem dusmani, ne salutam.
Prima iubire adevarata a fost sotul meu pe care l-am intalnit la 21 ani.
Gazelle
Postat pe 21 Aprilie 2010 16:24
Prima iubire nu se uita niciodata. M-am intalnit cu el dupa 6 ani dupa ce ne-am despartit, cand eram insarcinata cu fiica mea; a oprit masina la doi milimetrii de mine si eram cat pe ce sa pierd sarcina. M-a mangaiat pe burtica si i-a urat micutei noroc. Dupa alti 10 ani , tot cu masina a oprit la mai putin de 2 metrii de mine , a coborat din masina si m-a luat in brate . Surprizele acestea valoreaza milioane si milioane de emotii, placute si neasteptate. Te fac sa te gandesti la ele mult timp dupa aceea si sa faci mici scenarii .....cum ar fi fost daca ma maritam cu el .....sau .....parca n-a imbatranit deloc , si eu uite cum arat .....sau ....l-as invitala o cafea sa mai depanam amintiri ....o avea copii ? cu cine seamana copiii ? Sunt multe de spus .....Frumos subiectul !!!!!
kudika056725
Postat pe 21 Aprilie 2010 16:32
Eu imi amintesc perfect prima iubire.
In fiecare dimineata o admir in dreapta patului meu si o sarut de buna dimineata.

Si asta de 18 ani
brad71
Postat pe 21 Aprilie 2010 17:13
PRIMA IUBIRE nu se uita niciodata - fie ca e traita de un barbat sau de o femeie, toti sintem oameni si suflete pina la urma.Imi face placere sa-mi aduc aminte de PRIMA IUBIRE si de faptul ca nu m-a uitat nici pina in ziua de azi, in ciuda faptului ca fiecare avem familiile noastre. Cu el m-am plimbat PRIMA DATA, cu el m-am sarutat PRIMA DATA, cu el m-am tinut de mina PRIMA DATA, cu el am iesit la un restaurant PRIMA DATA, cu el am facut dragoste PRIMA DATA si tot de el m-am despartit PRIMA DATA. De ce va zic ca nu m-a uitat? Pentru ca acum vre-o 4 ani am primit un telefon de la el (nici in ziua de azi nu stiu de unde l-a aflat, pentru ca i-am spus sa nu mai ma sune niciodata) si-mi cerea sa ne vedem si sa bem o cafea. Am refuzat categoric, nu vroiam sa-l vad pentru ca au trecut vre-o 22 de ani de cind nu l-am vazut si vreau sa-mi ramina in amintire asa cum il stiam eu, un pusti simpatic si indragostit. Si inca ceva, foarte important. Nici in ziua de azi, nu imi pare rau ca el a fost primul meu barbat, si asta cred ca e o chestie foarte importanta pentru o femeie. In momentul cind iti pierzi virginitatea sa nu-ti para rau ca PENTRU PRIMA DATA ai facut-o CU EL, ca EL a fost alesul perfect pentru acel moment.
michon_11_71
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:29
De la: arhanghel, la data 2010-04-20 16:32:38De fapt, cred ca autoarea topicului s-a referit la prima iubire adevarata, in care au fost implicate sentimente, nu un sarut acolo...sau o strangere de mana si atat
cel putin eu asta numesc iubire


Pai atunci eu inca n-am intalnit-o cred...nu de alta dar oricat m-as gandi, realizez ca nu am iubit niciunul dintre cei 2 barbati cu care am fost....
liliana2005
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:57
De la: cichimbela, la data 2010-04-05 09:02:44Cum e fetelor? Prima iubire..primul sarut, prima vibratie.Dar cum e sa.ti reintalnesti prima iubire dupa 10 ani si mai mult..sa ai sansa de a deveni sotia lui.Asta da happy end.

da ...prima data am simtit aceea virbatie ,de care zici la gradinita , inca sper, si sant chiar curioasa cum s-a schimbat..sa ne intalnim la 30 de ani sau poate mai devreme :
iulia069834
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:26
De la: cichimbela, la data 2010-04-05 09:02:44Cum e fetelor? Prima iubire..primul sarut, prima vibratie.Dar cum e sa.ti reintalnesti prima iubire dupa 10 ani si mai mult..sa ai sansa de a deveni sotia lui.Asta da happy end.


la primul meu sarut n-am simtit nimic.nu ma prea atragea tipul.Dar prima mea dragoste adevarata a fost un vis , emotie in stare pura , mai ales ca n-a fost implicat si sexul. Eram copii de 17 ani si pur si simplu pluteam unul in bratele celuilat iar primul sarut cu baiatul asta mi-a lasat pentru totdeauna un gust de cirese coapte pe buze.

Postat pe 24 Aprilie 2010 18:39
sã le iau pe rând prima iubire ma fãcut sã pierd jumãtate de semestru la facultate, iar el ºi-a pierdut cauciucurile

....primul sãrut a fost q o fatã;

...iar prima vibraþie a fost pe la inceputul lui martie...ºi nu mi-a plãcut, fapt pentru care l-am aruncat dupã câteva sãptãmâni
freakbabe
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:42
Sallz imi amintesc k prima mea a inceput pe la 5 ani si 4 luni , el avea 6 si 5 luni . Ea a durat vreo 6 ani . Primul meu sarut a fost pe la 7-8 ani si park mam simtit umpik ciudat . Eram la el acasa pt k familiile nostri se cunosteau de vr 40 de ani , familia mea si a lui credeau k doar suntem amici si pe la 9 ani iam spus doar mamei k il love si si el pe b mn . Akm am 17 si la 15 am reluat relatia . Baiat asta e asa d dulce !
Crysy_Girl
Postat pe 18 Noiembrie 2010 13:30
De la: Crysy_Girl, la data 2010-11-18 13:30:15Sallz imi amintesc k prima mea a inceput pe la 5 ani si 4 luni , el avea 6 si 5 luni . Ea a durat vreo 6 ani . Primul meu sarut a fost pe la 7-8 ani si park mam simtit umpik ciudat . Eram la el acasa pt k familiile nostri se cunosteau de vr 40 de ani , familia mea si a lui credeau k doar suntem amici si pe la 9 ani iam spus doar mamei k il love si si el pe p mn . Akm am 17 si la 15 am reluat relatia . Baiatu asta e asa d dulce !
Crysy_Girl
Postat pe 18 Noiembrie 2010 13:33
cat de curand o sa citesc de iubire'n scutece
miss_darine
Postat pe 18 Noiembrie 2010 13:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ex iubitul meu 12 De la: akaroest 11 Septembrie 2009 18:22
:( 10 De la: MeDeeaA_BeLLa 12 Aprilie 2009 18:28
dragostea m-a dus la rascrucea vietii - numai pentru cei fara prejudecati 126 De la: Cristinakitty 20 Ianuarie 2010 14:29
Familie sau prieten?! 13 De la: NdK 10 Iunie 2012 22:09
simt ca inebunesc si singura nu o sa i-au o decizie corecta 58 De la: roxi_berzi 25 Iulie 2010 04:36