Setari Cookie-uri

O mare dilema...poate fi a mea???

daca a iesit dintr o rel de 2 ani jumatate de aproximativ o saptamana........ce sanse am sa iu cu ea???mie mi place la nebunie de ea......dar ea..........se poarta ca si cum am fi doar niste vechi amici......oare eu o sa fiu cel din mijloc??? sa se impace cu fostul si eu...sa dau din buze cu viteza maxima?
alexuuu
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:50
nu intra intro relatie cu ea... nu o sa mearga am patito si eu..... femeile sunt vulnerabile dar... cand ies dintro relatie urmatoarea nu merge... e doar realtie de ''tampon'' sa uite.... fi destept stai si ai rabdare....daca te place iti va da semne clare daca nu asta e
maxidanny
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:53
poi depinde de la o persoana la alta....eu merg pe principiul : "cui pe cui se scoate" , alte fete stau si inca jelesc dupa fostul in speranta ca poate o sa se intoarca bla bla....
Acum ar fi bn sa-i fii alaturi,aratai cat de multe ai fi in stare sa faci pentru ea doar ca sa o faci sa fie fericita, sa se simta mai bine, scoate-o din casa la o plimbare, un teatru ceva pt a se distra si sa nu se mai gandeasca la fostul.....o sa aprecieze in timp
freakbabe
Postat pe 29 Decembrie 2009 02:04
De la: alexuuu, la data 2009-12-28 15:50:45daca a iesit dintr o rel de 2 ani jumatate de aproximativ o saptamana........ce sanse am sa iu cu ea???mie mi place la nebunie de ea......dar ea..........se poarta ca si cum am fi doar niste vechi amici......oare eu o sa fiu cel din mijloc??? sa se impace cu fostul si eu...sa dau din buze cu viteza maxima?


Ramai deocamdata amicul "indispensabil" pe care sa-l simta aproape.De la prietenie la relatie din dragoste nu e decat un pas, dar trebuie sa fii diplomat , sa stii cand sa-l faci.

Postat pe 29 Decembrie 2009 07:26
eu k fata am trecut print-o situatie identica pe care ai expus-o.....m-am despartit de prietenul meu si apoi un baiat a vrut sa fie cu mine...dar din pacate pt el (era un baiat misto ca si caracter) nu am putut incepe o relatie pt ca nu am depasit momentul despartirii si asteptam o impacare. El a inceput sa insiste ca vrea sa fie cu mine ....s-a indragostit dar eu nu i-am putut raspunde.....si asa a aparut inca o suferinta din dragoste...stii "triunghiul amosros periculos", fiecare tanjea dupa altcineva.
Parerea mea este ca e bine sa astepti iar daca cumva ai vreo sansa sa fiti acum impreuna, nu te arunca cu totu! Sfatul dat mai sus este valabil: femeile (si nu numai ele) sunt vulnerabile dupa o despartire si poti fi tu "relatia" tampon!
In rest...
paula27
Postat pe 19 Ianuarie 2010 08:29
daca relatia a fost de 2 ani eu zic sa nu te bagi.cel putin daca vrei totusi poti sa fi alaturi de ea ca un amic ...si atat, dar daca tu o sa suferi (crezi ca pui imediat suflet) stai deoparte . lasa ceva mai mult timp sa treaca in astfel de situatii asta este cel mai bine ...SA ASTEPTI SA TREACA PUTIN MAI MULT TIMP....
kudika099277
Postat pe 19 Ianuarie 2010 12:31
stai in banca ta
yumy
Postat pe 19 Ianuarie 2010 12:33
Dragul meu, lasa timpul sa treaca si ranile ei sa se vindece, astfel risti sa-ti transformi relatia in una pansament, iar daca nici unul nu veti avea curajul pe viitor sa recunoasteti acest lucru situatia se poate complica....iti povestesc din proprie experienta, tot asa dupa o relarie de aproape 3 ani, imediat am inceput o alta relatie cu un tip, relatie din care a rezultat chiar si o nunta, iar acum dupa 8 ani( din care 2 casatoriti), ne aflam in pragul unui divort, datorita neintelegerii si binenteles a infidelitatii!!
Dolcys
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:23
O mare dilema...poate fi a mea??? - de cele mai multe ori ,NU!
blaa
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:29
Cred ca depinde foarte mult de tipa, de motivul despartirii si important... de cine a dat papucii celuilalt si de antecedentele relatiei lor adica daca s-au mai certat si impacat e posibil sa o faca din nou... Daca insa ea considera capitolul exului incheiat, daca ea l-a parasit pe el cred ca nu ai nici un motiv sa nu te apropii de ea. Daca insa ea a primit papucii atunci probabil sa devii un tampon pt. orgoliul ranit si inca unul "aplicat" rapid ca sa vada exul ce tare e ea pt ca si-a gasit atat de repede un altul...
ocs
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:45
Din momentul in care vei lua decizia de a fi amicul ei , asa vei si ramane pentru totdeauna. Eu merg pe premisa totul sau nimic.
robicri
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:04
stii melodia de la Take That - Patience? ascult-o si cam asa ar trebui sa procedezi...gandeste-te ca ea e cea care iti canta si vei intelege...sper totusi k esti oki pt k acesti topic a fost lansat demult timp tare;) pup dulce!
BlackPusS
Postat pe 15 Iulie 2010 11:03
Probabil acum il doare undeva de melodia aia!
Barbie30
Postat pe 15 Iulie 2010 11:18
Mai laso deocamdata sa se h otarasca pe cine vrea.Dupa un timp ar trebui sa ai o discutie mai sertioasa cu ea sa vezi cum styati.
kudika228167
Postat pe 15 Iulie 2010 11:23
De la: robicri, la data 2010-01-19 22:04:38 Din momentul in care vei lua decizia de a fi amicul ei , asa vei si ramane pentru totdeauna. Eu merg pe premisa totul sau nimic.


La fel am patit si eu. Ea vroia sa fim prieteni iar eu vroiam o relatie si la fel am zis si eu "totul sau nimic" si am avut "nimic" :) adica i-am spus ca daca nu vrea o relatie cu mine atunci nu ma intereseaza sa fim prieteni si sa continui sa sper ca poate intr-o zi....
JustMe1
Postat pe 16 Iulie 2010 00:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credeti ca e normala aceasta femeie? 17 De la: rumburak_rumburak 26 Ianuarie 2016 18:58
Ma pot lasa de droguri fara sa merg la o institutie? 1 De la: kudika_958682 23 Martie 2014 16:10
Ce te faci daca el e urat? 59 De la: supermiki 3 Decembrie 2009 15:29
m-a indepartat, nu l-am mai cautat si acum ma cauta el 26 De la: yoyo_gurl 14 Iulie 2010 22:12
iubire sau suferinta??? 63 De la: sdv 9 Aprilie 2010 16:51