Setari Cookie-uri

MI AS DORI O ALTA VIATA!

VOI ACCEPTA din partea voastra orice comentarii:rele ,bune nu cont atata timp cat ma vor ajuta!
Il cunosc de aprox 1 an de zile(verisorul lui ne a facut cunostiinta)...asta vara ma vizita frecvent la serviciu(incerca sa ma cucereasca dar eu pe vremea aceea nu ma gandeam decat la altceva si nu am putut sa vad k el de fapt ar vrea ceva de la mine).Intr un timp pierdusem legatura...iar dupa ceva timp am reluato...tin sa precizez k strict amici pe atunci!!!!dar de vreo 4 luni cika avem o relatie(dak o pot numi asa)de ce spun asta??pt k el este casatorit si are si un copil iar eu singura si disponibila.Ne vedem o data pe luna at knd vine in orasul in care locuiesc eu(familia lui tot in acelasi oras sta k si mine)iar el lucra la 800 km distanta.Pot spune k am ajuns k in tot acest timp f scurt sa il iubesc ..stiu,sunt constienta k nu este bine ceea ce fac dar nu i pot ordona inimii sa nu tina la el...de ce am deschis acest topic??pt k vreau sa mi spune ti voi cum sa fac sa ma indepartatez de el dar in acelasi timp sa nu sufar???!il iubesc cu toata fiinta mea...as face orice pt el;se comporta atat de minunat cu mine,II BARBATUL PERFECT (DAR CU ACTE IN REGULA A ALTEI FEMEI).tin sa precizez k el mi a spus k sa casatorit cu ea nu din iubire...din respect si a considerat k mai bine se sacrifica el k sa nu fie fericit decat sa sufere ea(sau orice femeie ar fi fost in locul ei,ea fiind o fata saraca si cu probleme mari in familie).De la un timp simt enorm nevoia sa il am langa mine mai mult timp,dar nu se poate k treb sa plece la familie...si din aceasta cauza as vrea sa pot renunta la el;dar eu nu pot...de aceea va rog sa ma ajutati!!PENTRU CA NU MAI POT...vreau sa scap de aceste pure sentimente pe care eu i le port...PT K STIU K NICIODATA NU VA FI AL MEU:( ..
kudika098074
Postat pe 29 Decembrie 2009 17:56
Ar fi mai bine sa incerci pt inceput sa nu mai vb nici la telefon un timp sa-ti umplii timpul cu altceva sa iesi cu prietenii sa incerci sa nu te mai gandesti la el,incearca sa iesi si cu alti baieti si ai sa vezi ca timpul le rezolva pe toate...ochii care nu se vad se uita...greu dar se poate...nu poti sa stii sigur ca el nu-si iubeste sotia..poate e doar o scuza..incearca s il refuzi sa nu va mai vedeti pentru un timp...timpul vindeca ranile.te pup.ar trebui sa te gandesti mai mult la tine..
mikixsempre
Postat pe 29 Decembrie 2009 19:15
Same old, same old....

Dragutza, degeaba o sa ne batem noi deshtele aici, daca tu mergi pe premiza "inimii nu-i poti ordona"...
Deci... failure to launch (spuneti-mi voi ce sa fac, ca io sa o tin pe-a mea, mai pre limba noastra) ... Si atunci? La ce bun?
Dor_a
Postat pe 29 Decembrie 2009 19:33
Same old, same old....

Dragutza, degeaba o sa ne batem noi deshtele aici, daca tu mergi pe premiza "inimii nu-i poti ordona"...
Deci... failure to launch (spuneti-mi voi ce sa fac, ca io sa o tin pe-a mea, mai pre limba noastra) ... Si atunci? La ce bun?
Dor_a
Postat pe 29 Decembrie 2009 19:33
si eu mi-as dori o alta viata da de unde atatea nu'ss pisica
yumy
Postat pe 29 Decembrie 2009 19:34
poate ca toti avem astfel de momente in care ne-am dori altceva pt noi in afara de ceea ce traim deja... banuiesc ca tu il iubesti dar de l-a a iubi o persoana si a o crede intru totul e o mare diferenta...tu chiar crezi ca el s-a casatorit din mila pt sotia lui?!? astea sunt povesti de adiormit copii..pe care tu se pare ca le-ai crezut acum ceea ce trebuie tu sa faci este sa te desparti de el si sa nu mai vb cu el...lasa-l sa stea cu nevasta lui pt ca oricum nu aveti niciun viitor mai ales ca are un copil,tie ti-ar conveni acest lucru?
steffy91
Postat pe 30 Decembrie 2009 18:16
confront him, adica vorbeste cu el si dai timp sa se gandeasca sa faca compromisuri sa ia o decizie, nu iti zic sa te desparti de el acuma, fal sa aleaga si orice ar alege tu o sa fi mai castigata. Daca o alege pe sotie tu poti sa iti vezi de drum, daca te alege pe tine atunci esti fericita. Normal ar fi trebuit sa nu te incurci cu un barbat insurat, si o alta ipoteza ar fi ca el te foloseste doar in '' iesiriile '' lui. Deaia iti zic...punel sa aleaga si daca nu te alege veziti de drum e cel mai bine.
maxidanny
Postat pe 30 Decembrie 2009 18:20
De la: kudika098074, la data 2009-12-29 17:56:06VOI ACCEPTA din partea voastra orice comentarii:rele ,bune nu cont atata timp cat ma vor ajuta!
Il cunosc de aprox 1 an de zile(verisorul lui ne a facut cunostiinta)...asta vara ma vizita frecvent la serviciu(incerca sa ma cucereasca dar eu pe vremea aceea nu ma gandeam decat la altceva si nu am putut sa vad k el de fapt ar vrea ceva de la mine).Intr un timp pierdusem legatura...iar dupa ceva timp am reluato...tin sa precizez k strict amici pe atunci!!!!dar de vreo 4 luni cika avem o relatie(dak o pot numi asa)de ce spun asta??pt k el este casatorit si are si un copil iar eu singura si disponibila.Ne vedem o data pe luna at knd vine in orasul in care locuiesc eu(familia lui tot in acelasi oras sta k si mine)iar el lucra la 800 km distanta.Pot spune k am ajuns k in tot acest timp f scurt sa il iubesc ..stiu,sunt constienta k nu este bine ceea ce fac dar nu i pot ordona inimii sa nu tina la el...de ce am deschis acest topic??pt k vreau sa mi spune ti voi cum sa fac sa ma indepartatez de el dar in acelasi timp sa nu sufar???!il iubesc cu toata fiinta mea...as face orice pt el;se comporta atat de minunat cu mine,II BARBATUL PERFECT (DAR CU ACTE IN REGULA A ALTEI FEMEI).tin sa precizez k el mi a spus k sa casatorit cu ea nu din iubire...din respect si a considerat k mai bine se sacrifica el k sa nu fie fericit decat sa sufere ea(sau orice femeie ar fi fost in locul ei,ea fiind o fata saraca si cu probleme mari in familie).De la un timp simt enorm nevoia sa il am langa mine mai mult timp,dar nu se poate k treb sa plece la familie...si din aceasta cauza as vrea sa pot renunta la el;dar eu nu pot...de aceea va rog sa ma ajutati!!PENTRU CA NU MAI POT...vreau sa scap de aceste pure sentimente pe care eu i le port...PT K STIU K NICIODATA NU VA FI AL MEU:( ..


Lasã-mã sã vãd dacã am înþeles corect...Tu, cea disponibilã ai o relaþie de 4 luni, în care te-ai întâlnit de 4 ori, cu el, foarte cãsãtorit ºi cu un copil!!!???
ªi vii ºi tot tu spui cã dupã 4 întâlniri îl iubeºti de nu mai poþi!!
Pãi...ce fel de femeie eºti tu??? Unde este mândria ºi respectul faþã de tine ???
Te-a luat de fraierã...a vãzut cã-i þine figura ºi acum profitã bãiatul, mai ales cã nu trebuie sã facã altceva decât sã te mintã...ºi cum gura nu-l doare...asta ºi face! cum naiba poþi sã crezi cã ãla s-a însurat din obligaþie???? A stat cineva cu "gun-ul" la ceafa lui??? Milã??? Pãi ºi mie mi-e milã de mulþi..dar nu m-am culcat cu niciunul...darãmite sã-l mai ºi iau de soþ ºi sã mai fac ºi copil cu el! ª-apoi wow..ce bãiat plin de consideraþie este el...ºi ce altruism pe capul lui...sã se sacrifice pentru una...pe care n-o iubeºte ºi de care-l doare-n cot!!! Sper cã-þi dai seama cã ultima propoziþie a fost doar o ironie!
Îþi mai spun ceva...ptr cã vãd cã-l vrei pentru tine. Chiar dacã ar fi al tãu..ce-þi garanteazã cã nu vei pãþii la fel ca ºi actuala lui soþie??? Îþi spun eu, absolut nimic...nu numai cã n-ai nici o garanþie, dar ai cele mai mari ºanse sã pãþeºti exact la fel! Pentru genul ãsta de bãrbaþi care zboarã din floare-n floare...întodeauna alta este mai bunã ºi mai interesantã!
Ochi_albastri
Postat pe 30 Decembrie 2009 18:38
bafta!
greierash_is_back
Postat pe 31 Decembrie 2009 16:50
ratiunea imi spune k tot ce ai scris este purul adevar...dar inima asta nu ma lasa sa vad exact asa faptele!oricum voi incerca sa mi vad de viata mea si voi incerca sa nu mai pun suflet asa de mult...si incetul cu incetul sa ma indepartez de el!!...un lucru e sigur azi a plecat si il voi vedea doar la sf lunii knd vom participa la acelasi botez la care el va fi nas!...
kudika098074
Postat pe 2 Ianuarie 2010 13:43
De la: kudika098074, la data 2009-12-29 17:56:06VOI ACCEPTA din partea voastra orice comentarii:rele ,bune nu cont atata timp cat ma vor ajuta!
Il cunosc de aprox 1 an de zile(verisorul lui ne a facut cunostiinta)...asta vara ma vizita frecvent la serviciu(incerca sa ma cucereasca dar eu pe vremea aceea nu ma gandeam decat la altceva si nu am putut sa vad k el de fapt ar vrea ceva de la mine).Intr un timp pierdusem legatura...iar dupa ceva timp am reluato...tin sa precizez k strict amici pe atunci!!!!dar de vreo 4 luni cika avem o relatie(dak o pot numi asa)de ce spun asta??pt k el este casatorit si are si un copil iar eu singura si disponibila.Ne vedem o data pe luna at knd vine in orasul in care locuiesc eu(familia lui tot in acelasi oras sta k si mine)iar el lucra la 800 km distanta.Pot spune k am ajuns k in tot acest timp f scurt sa il iubesc ..stiu,sunt constienta k nu este bine ceea ce fac dar nu i pot ordona inimii sa nu tina la el...de ce am deschis acest topic??pt k vreau sa mi spune ti voi cum sa fac sa ma indepartatez de el dar in acelasi timp sa nu sufar???!il iubesc cu toata fiinta mea...as face orice pt el;se comporta atat de minunat cu mine,II BARBATUL PERFECT (DAR CU ACTE IN REGULA A ALTEI FEMEI).tin sa precizez k el mi a spus k sa casatorit cu ea nu din iubire...din respect si a considerat k mai bine se sacrifica el k sa nu fie fericit decat sa sufere ea(sau orice femeie ar fi fost in locul ei,ea fiind o fata saraca si cu probleme mari in familie).De la un timp simt enorm nevoia sa il am langa mine mai mult timp,dar nu se poate k treb sa plece la familie...si din aceasta cauza as vrea sa pot renunta la el;dar eu nu pot...de aceea va rog sa ma ajutati!!PENTRU CA NU MAI POT...vreau sa scap de aceste pure sentimente pe care eu i le port...PT K STIU K NICIODATA NU VA FI AL MEU:( ..


Tu esti un pic naiva sa crezi ca el doar din sacrifiu si respect s-a insurat cu ea .O iubeste fata draga, asta a fost o scuza de ochii tai si atat.Nu-ti mai face iluzii putini barbati sunt atat de altruisti, foarte putini.Omul vrea doar sa impace si capra si varza.Lasa-l sa se duca in treaba lui si nu mai suferi pentru o "cauza" pierduta.

Postat pe 6 Ianuarie 2010 08:52
De la: kudika098074, la data 2009-12-29 17:56:06VOI ACCEPTA din partea voastra orice comentarii:rele ,bune nu cont atata timp cat ma vor ajuta!
Il cunosc de aprox 1 an de zile(verisorul lui ne a facut cunostiinta)...asta vara ma vizita frecvent la serviciu(incerca sa ma cucereasca dar eu pe vremea aceea nu ma gandeam decat la altceva si nu am putut sa vad k el de fapt ar vrea ceva de la mine).Intr un timp pierdusem legatura...iar dupa ceva timp am reluato...tin sa precizez k strict amici pe atunci!!!!dar de vreo 4 luni cika avem o relatie(dak o pot numi asa)de ce spun asta??pt k el este casatorit si are si un copil iar eu singura si disponibila.Ne vedem o data pe luna at knd vine in orasul in care locuiesc eu(familia lui tot in acelasi oras sta k si mine)iar el lucra la 800 km distanta.Pot spune k am ajuns k in tot acest timp f scurt sa il iubesc ..stiu,sunt constienta k nu este bine ceea ce fac dar nu i pot ordona inimii sa nu tina la el...de ce am deschis acest topic??pt k vreau sa mi spune ti voi cum sa fac sa ma indepartatez de el dar in acelasi timp sa nu sufar???!il iubesc cu toata fiinta mea...as face orice pt el;se comporta atat de minunat cu mine,II BARBATUL PERFECT (DAR CU ACTE IN REGULA A ALTEI FEMEI).tin sa precizez k el mi a spus k sa casatorit cu ea nu din iubire...din respect si a considerat k mai bine se sacrifica el k sa nu fie fericit decat sa sufere ea(sau orice femeie ar fi fost in locul ei,ea fiind o fata saraca si cu probleme mari in familie).De la un timp simt enorm nevoia sa il am langa mine mai mult timp,dar nu se poate k treb sa plece la familie...si din aceasta cauza as vrea sa pot renunta la el;dar eu nu pot...de aceea va rog sa ma ajutati!!PENTRU CA NU MAI POT...vreau sa scap de aceste pure sentimente pe care eu i le port...PT K STIU K NICIODATA NU VA FI AL MEU:( ..
ely_dulcik_2007
Postat pe 6 Ianuarie 2010 09:01
il iubesc cu toata fiinta mea...as face orice pt el;se comporta atat de minunat cu mine,II BARBATUL PERFECT (DAR CU ACTE IN REGULA A ALTEI FEMEI),,,,,,,,,,,,,,,,,,,oare cu sotzia tot asa se poarta? ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,si inca o data trag concluzia:cat de naive suntem noi femeile
Dontyyy
Postat pe 6 Ianuarie 2010 09:02
De la: kudika098074, la data 2009-12-29 17:56:06VOI ACCEPTA din partea voastra orice comentarii:rele ,bune nu cont atata timp cat ma vor ajuta!
Il cunosc de aprox 1 an de zile(verisorul lui ne a facut cunostiinta)...asta vara ma vizita frecvent la serviciu(incerca sa ma cucereasca dar eu pe vremea aceea nu ma gandeam decat la altceva si nu am putut sa vad k el de fapt ar vrea ceva de la mine).Intr un timp pierdusem legatura...iar dupa ceva timp am reluato...tin sa precizez k strict amici pe atunci!!!!dar de vreo 4 luni cika avem o relatie(dak o pot numi asa)de ce spun asta??pt k el este casatorit si are si un copil iar eu singura si disponibila.Ne vedem o data pe luna at knd vine in orasul in care locuiesc eu(familia lui tot in acelasi oras sta k si mine)iar el lucra la 800 km distanta.Pot spune k am ajuns k in tot acest timp f scurt sa il iubesc ..stiu,sunt constienta k nu este bine ceea ce fac dar nu i pot ordona inimii sa nu tina la el...de ce am deschis acest topic??pt k vreau sa mi spune ti voi cum sa fac sa ma indepartatez de el dar in acelasi timp sa nu sufar???!il iubesc cu toata fiinta mea...as face orice pt el;se comporta atat de minunat cu mine,II BARBATUL PERFECT (DAR CU ACTE IN REGULA A ALTEI FEMEI).tin sa precizez k el mi a spus k sa casatorit cu ea nu din iubire...din respect si a considerat k mai bine se sacrifica el k sa nu fie fericit decat sa sufere ea(sau orice femeie ar fi fost in locul ei,ea fiind o fata saraca si cu probleme mari in familie).De la un timp simt enorm nevoia sa il am langa mine mai mult timp,dar nu se poate k treb sa plece la familie...si din aceasta cauza as vrea sa pot renunta la el;dar eu nu pot...de aceea va rog sa ma ajutati!!PENTRU CA NU MAI POT...vreau sa scap de aceste pure sentimente pe care eu i le port...PT K STIU K NICIODATA NU VA FI AL MEU:( ..


Nu stiu cati ani ai dar gandeste-te ca pentru el esti doar o umplutura, o degajare de viata de familie, o simpla distractie, daca stiai ca are o familie dc te-ai mai incurcat cu el??? parerea mea ca ti-a placut si nu te-ai gandit ca e posibil ca sa se afle intr-o zi si ai putea sa stici o familie. compara timpul care il sta cu tine si timpul care sta cu nevasta lui, oricum barbatul oricat ar umbla tot la familie se intoarce cu nevasta isi imparte grijile, banii, preocuparile, planuri etc nu cu tine. Parerea mea e sa-ti cauti un barbat fara obligatii daca vrei sa-ti intemeiezi candva o familie, nu mai umbla dupa ai altora
ely_dulcik_2007
Postat pe 6 Ianuarie 2010 09:09
mai...ce sa zic...in primul rand ar trebui sa revii putin la realitate...ca nu e vorba doar de dragoste..si gandeste`te ca are o familie..si plus de asta...odata ce el are sotie si voi ma vedeti si are o rel...asa poate sa fie si cu tine..Adik...sa zici ca renunta la rel aia pt tine..dar ce siguranta mai ai tu ca nu o sa mai faca si daca apare alta mai buna...pt ca e cam egoist ceea ce face el...dc nu te gandesti ca poti sa ai pe cineva doar pentru tine?si faza ca nu ii dictezi inimii ce sa faca nu e chiar asa..ca daca vezi ca nu se poate nu trebuie sa stai sa te chinui aiurea...ca o sa iti para rau in final..asa ca fii mai realista si incearca sa iti scoti din cap chestii de genu cu dictatul inimii..ca e mai mult ceva de genu..ca daca vrei vrei..si plus..ca tot ce-i interzis e palpitant in viata...
ioana_addy
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:52
MI AS DORI O ALTA VIATA!- si eu !
blaa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o alta dilema in dragoste 36 De la: sirghea 7 Februarie 2010 12:27
De ce amant/amanta? 7 De la: kudika195501 14 Decembrie 2010 23:53
eu 46 iar el 36 dragostea nu are varsta 79 De la: Max2 26 Noiembrie 2011 23:12
IUBIRE INTERZISA???? 27 De la: kudika105006 10 Martie 2011 16:25
un sfat va rog! 9 De la: Full_Metal_Jacket 23 Mai 2010 23:01