Setari Cookie-uri

Ce sansa are un biet Capricorn amorezat de o Sagetatoare?

Cum o poti convinge ca tii la ea si asta nu-i stirbeste cu nimic libertatea ?
Dupa un an si jumatate am ajuns intr-un impas...
Sunt vinovat de toate cele numai ca o iubesc nu ma acuza,
inca.
3u93n
Postat pe 20 Februarie 2012 04:24
Buna, eu sunt o sagetatoare care din pacate nu sunt cu un capricorn dar cunosc multe cupluri capricorn sagetator care se impaca excelent , si din relatiile mele cu persoane capricorn, problema sta in felul urmator : voi capricornii sunteti cam rigizi atenti la toate detaliile va place curatenia , uneori cam lasi si delasatori si un lucru observat la majortatea capricornilor foarte atasati de parinti in special de mamica :) asta nu e nimik rau dar sagetatorii nu prea au treaba cu familia sunt cam dezordonati ( nu mizerabili doar dezordonati si zapaciti ) sunt deskisi la multe in general persoane de viata cu simtul umorului.ajungi sa cunosti greu un sagetator dar odata cunoscut nu ti va parea rau in general sagetatoarele sunt femei fidele si care stiu ce vor pt un capricorn i s epoate parea un pic badaranca depinde.iar u dak renunti la cicaleli si devii mai ferm si hotarat si sa vii cu mici schimbari va functiona ,pt k la sagetatoare le plac barbatii puternici si hotarati . sper ca nu te-am deranjat ! pupici
Princess1990
Postat pe 20 Februarie 2012 14:09
De la: 3u93n, la data 2012-02-20 04:24:22Cum o poti convinge ca tii la ea si asta nu-i stirbeste cu nimic libertatea ?
Dupa un an si jumatate am ajuns intr-un impas...
Sunt vinovat de toate cele numai ca o iubesc nu ma acuza,
inca.


Eu sant sagetator - dar nu te lua dupa zodii, ceea ce conteaza la o persoana este mintea, caracterul si personalitatea.
kudika_nikole
Postat pe 20 Februarie 2012 19:19
In general femeile sagetator sunt f egoiste,adica lor sa le fie intai bine si pe urma restul.In ceea ce priveste barbatii capricorni nu sunt deloc legati de mamica doar daca este cazul,sunt f familisti si le place stabilitatea,ceea ce nu putem spune despre sagetatori,lor le place viata si cam atat ptr ei familia este pe locul doi sau poate si mai jos.
MIKHA35
Postat pe 8 Martie 2012 18:37
Si sagetatorii au nevoie de un camin la care sa se intoarca (stiu pt ca si eu apartin acestei zodii). . Ca sa mearga relatia insa, nu trebuie in niciun caz sa o faci sa se simta ingradita. Capricornii ca si taurii, tind sa devina sufocanti la un moment dat... Nu e bine sa o suni din ora in ora, sau sa o bati la cap sa se schimbe de dragul tau, pt ca n-o va face. Atentie si la scenele de gelozie... Sagetatorii detesta sa li se spuna ce sa faca sau sa nu faca. Las-o pe ea sa preia initiativa si incearca sa fii independent (sa ai prieteni cu care sa iesi, diverse activitati care sa n-o includa sau hobby-uri interesante). Daca vrei sa scapi de un sagetator e de-ajuns sa stai pe capul lui toata ziua, sa-l sacai cu tot felul de intrebari sau sa-i faci o criza de gelozie. In general cautam o iubire ideala, un soi de suflet pereche caruia sa-i fim fideli tot restul vietii. Daca nu gasim ce cautam in noul partener, se poate sa ne reorientam destul de repede
Micaell
Postat pe 9 Martie 2012 15:48
nu am avut nici un prieten capricorn. eu sunt sagetatoare. si iti spun din punctul meu de vedere ce asteptari are de la barbatul de langa ea. trebuie sa simta ca este iubita. sa-i arati asta. nu numai prin fapte, ci si prin vorbe. o sagetatoare are mereu nevoia sa simta ca este apreciata de tine. apoi, sa nu o critici. poti sa spui ce nu-ti convine, si altfel, discutand. pentru ca, femeia sagetator este deschisa spre comunicare. nu sunt de acord ce a zis mikha35, ca femeile sagetator sunt f egoiste. dinpotriva. sunt altruiste, f generoase, si tot timpul gata sa dea o mana de ajutor. cel putin asa sun eu ;) akm nu trebuie sa te iei foarte mult dupa horoscop. si caracterul fiecaruia conteaza mult.
fatadinvis
Postat pe 11 Martie 2012 15:43
De la: 3u93n, la data 2012-02-20 04:24:22Cum o poti convinge ca tii la ea si asta nu-i stirbeste cu nimic libertatea ?
Dupa un an si jumatate am ajuns intr-un impas...
Sunt vinovat de toate cele numai ca o iubesc nu ma acuza,
inca.


e prea rea cu tine!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 12 Martie 2012 19:33
De la: fatadinvis, la data 2012-03-11 15:43:12nu am avut nici un prieten capricorn. eu sunt sagetatoare. si iti spun din punctul meu de vedere ce asteptari are de la barbatul de langa ea. trebuie sa simta ca este iubita. sa-i arati asta. nu numai prin fapte, ci si prin vorbe. o sagetatoare are mereu nevoia sa simta ca este apreciata de tine. apoi, sa nu o critici. poti sa spui ce nu-ti convine, si altfel, discutand. pentru ca, femeia sagetator este deschisa spre comunicare. nu sunt de acord ce a zis mikha35, ca femeile sagetator sunt f egoiste. dinpotriva. sunt altruiste, f generoase, si tot timpul gata sa dea o mana de ajutor. cel putin asa sun eu ;) akm nu trebuie sa te iei foarte mult dupa horoscop. si caracterul fiecaruia conteaza mult.
Te contrazic.Nu stiu cum sunt femeile dar barbatii sunt egoisti,mincinosi si ..infideli.Se iubesc doar pe ei.Nu accepta sa fie contrazisi.Sa fie doar cum spun ei.Cand iti este lumea mai draga iti trimite cate o sageata...
kudika453154
Postat pe 22 Martie 2012 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Capricorn cu Fecioara, ce iese?astept pareri 15 De la: costel20082003 16 Iulie 2009 09:13
lamuriti'ma si p mine ca nu mai stiu ce sa cred 8 De la: 6 Aprilie 2013 21:30
Ea Gemeni El -Sagetator ~~~ Va rog mult daca stie cineva despre asa un cuplu!!!! 20 De la: ninushk 30 Iulie 2009 18:26
el taur eu scorpion 9 De la: ritzyca 29 Septembrie 2009 02:40
ce parere aveti despre femeia varsator? 20 De la: Dadaya 8 Aprilie 2015 01:44