Setari Cookie-uri

ma simt urata

buna. am vazut mesajul tau. am fost si eu in aceiasi situatie, dar la o varst mai frageda. si Doamne ce n-as fi dat sa-mi spuna cineva ce sa fac ca sa mai slabesc. am avut 100 Kg, e adevarat ca sunt destul de inalta , am 184 cm, dar totusi erau destul de vizibile kg-le. Ce am facut eu? Nu am mai atins nici macar un gram de paine si dupa ora 18.00 n-am mai mancat absolut nimic. doar apa si ceai. In decurs a 6 luni am slabit 30 kg. dar sincer in primele 3 luni n-ai sa slabesti, rezultatul o sa se vada dupa aceste 3 luni. In timpul zilei poti manca mai orice, dar asta nu inseamna sa nu te mai opresti din mancat. poti in continuare sa ai 3 mese, dar la aceleasi ore. multa bafta, sper sa te ajute si sa ai ambitie in primul rand.
kudika107276
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:19
Am fost si eu acolo.Nu stiu sa-ti arat iesirea,iti pot spune ca eu am gresit izolandu-ma,crezand ca sunt urata,grasa,neinsemnata.Sa nu faci asta!Tu esti tu ,si-ar trebui sa ai incredere si sa-ti traiesti viata.Crezi ca daca slabesti ,schimbi asta?OK, slabeste!Crezi ca poti fi fericita si asa cum esti acum?Da-i mai departe cu incredere!Dupa multi ani vei vedea ca nu conteaza chiar atat cat de slaba esti (eu am 34 ),dar raman urme ale actiunilor tale -cand n-ai indraznit,te-ai rusinat....
N-am zis ca e sanatos sa fii gras -asta nu.
nicossia
Postat pe 18 Ianuarie 2010 17:04
Buna! Draga mea,atitudinea face totul! Oricum este bine sa slbesti,ca sa te impaci tu cu tine insuti si sa fii multumita.Iti spun cu incredere ca daca tu te placi,atunci ceilalti te vor placea de 2 ori mai mult.Oricum o sa-ti faci un prieten in cele din urma,pentru ca ei nu pot trai fara noi,desi nu vor sa recunoasca asta! Multa bafta!
Ana_Augustina
Postat pe 19 Ianuarie 2010 01:03
am 23 de ani si am aceeasi problema ca a ta...si o am inca din copilarie. am avut si eu momente din astea, momente cand plangeam si nu intelegeam de ce sunt singura. pot sa-ti cu siguranta ca exista in acest moment o tona de fete care n-au prieten....si multe din ele sunt Barbi...nu din cauza asta nu ai prieten ci din cauza atitudinii...pot sa-ti spun ca dupa ce am realizat acest lucru viata mi s-a schimbat coplet...am avut o relatie de jumate de an chiar cu un instructor de fitnes...asa cum eram (grasa si mica dar mereu vioaie, plina de viata, stapana pe mine, stiam ce voiam si mai ales cu zambetul pe buze).
dupa ce relatia s-a terminat (si eu am fost cea care a pus punct - nu-l prea ducea capul).....am avut fel si fel de relatii (nici asta nu e prea bine) pana a aparut EL. suntem de 2 ani jumate impreuna si locuim in aceeasi casa de 1 jumate. facem planuri de nunta si vrem o familie.
asta e povestea mea....o fata exact ca tine
fi mai sigura pe tine (sunt sigura ca ai puncte forte - ale mele sunt ochii si decolteul- pune-le in evidenta). nu e necesar un stilist....doar aranjeaza-te...o femeie care se ingrijeste iese mereu in evidenta oricate kg ar avea. nu purta lucruri mulate dar nici prea largi...suficient cat sa nu se vada colaceii..nu purta tanga cu bata subtire ca de ata....iti fac mai multi colaci decat ai nevoie. nu purta prea multe culori...2 sunt suficiente

si nu uita cel mai important acesoriu: zambetul...pentru ca nu stii niciodata cine se poate indragosti de el :)
monipag
Postat pe 19 Ianuarie 2010 04:06
multa lume se confrunta cu asta, inclusiv baietii....de fapt cred ca nu am intalnit persoana care nu ar schimba ceva din aspectul sau fizic...ideea este alta....indiferent ce regim vei tine, nu va avea rezultate fara 2 conditii mari si late : 1.trebuie sa fi pregatita in mintea ta, adica sa-ti doresti si sa vrei sa te lupti cu tine si cu obisnuinta de a manca mai mult decat ai nevoie si sau nesanatos 2.trebuie in paralel sa faci miscare, daca nu poti exercitii fizice, atunci mergi pe jos macar 1 ora si asta in pas vioi, nu asa ca in parc ...nu exista regimuri minune, totul se face in timp, cu rabdare...cat despre baieti, sunt sigura ca stii destule si daca iti vei asculta intuitia atunci totul va fi bine...numai bine
contesina
Postat pe 19 Ianuarie 2010 07:02
IN PRIMUL RIND TREBUIE SA TE PLACI "TU" SA AI INCREDERE IN TINE - APOI SA TE UITI IN JUR -SE VOR REZOLVA DE LA SINE TOATE SUCCES.
kudika099473
Postat pe 19 Ianuarie 2010 10:21
Din cate am citit aici (inafara de certurile pt fusta) sunt o gramada de fete care au aceeasi pb. asa ca dc sa mint si sa spun ca eu nu?
...da...si eu am aceeasi pb,de cand ma stiu. a fost o perioada in care pot spune ca nu ieseam aproape deloc din casa,nu vroiam sa vad pe nimeni si mai ales sa nu ma vada nimeni.
cum zicea cineva mai sus,alergatul face minuni. merg la alergat in fiecare seara,nu mai mananc paine decat ff rar si beau muuulte lichide (m'am lasat de pepsi). incet incet o sa le dau eu jos,dar oricum,pana atunci nu am de gand sa ma mai inchid in casa,sa imi plang de mila. nu pot spune ca ma accept asa cum sunt,sau ca ma plac,pt ca nu e deloc adevarat,dar nu arat asta. si referitor la fusta aia,poart'o.daca tu te simti bine in ea,oricate kg in plus ai avea si oricat de scurta ar fi fustita,daca tie iti place si te face sa te simti sigura pe tine,POART'O!
Nanucco
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:57
ANDREEA!!! nu aspectul e problema,si fiica mea e plinuta si are 18 ani ,e poate chiar prea plinuta,dar are prietenii de-ti pica plombele,nu aspectul fizik conteaza,ci sufeletul,valoarea ce o arati celor de langa tine,si sa-ti mai zik ceva.... tu ,cred ca ai o impresie prea proasta despre tine sau asa ti-o insufla parintiii....in general nu vb aiurea dar ....te izolezi singura,te maltratezi pot spune.De multe ori si eu spune-am fiicei mele sa mai slabeasca,raspunsul ei era....ma simt minunat asa
sunt desteapta am prietenii nu sunt marginalizata ci chiar tot timpul in centrul atentiei.Umbla si tu un pik la rotita sufletului
mintete singura ca esti frumoasa...si ai sa vezi ca daca tu te simti asa toti te vor vedea frumoasa.
BANATEANCA
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:30
Si felul in care comunici cu baietii conteaza :) eu de exemplu am avut o iubita de 23 de ani si 150 kg dar inaltaaaa , pot sa spun ca a fost ce-a mai super fata din viata mea :) vei gasi tu pe cine-va, stai linistita . Iti uraz multa bafta si sanatate :) apropo nu trebe sa ai nici tu pretentii la baieti :) Ciao
molady11
Postat pe 19 Ianuarie 2010 16:37
De la: andreea_gaby, la data 2010-01-03 13:33:01Vreau sa va spun ca desi am 19 ani nu am avut un prieten . Sunt grasuta intradevar si nu stiu cum sa fac sa slabesc. Am 1, 57 si 70 kg. Imi puteti spune un regim care a dat rezultate la voi ?sport nu pot sa fac din motive de sanatate deocamdata .Simt nevoia sa imi fac un prieten .!!! Sunt foarte deprimata din cauza asta. Si daca puteti sa imi mai spuneti niste trucuri cu care pot sa fac un baiat sa ma placa . VA MULTUMESC !!!

Nu cred ca din cauza kilogramelor nu ai prieten.Sunt fete care sunt modele si sunt de varsta ta si nu au avut prieten.Poate nu ai cunoscut destui baieti.Sunt baieti carora le plac fetele slabe si alti baieti carora le plac fetele mai plinute,depinde de baiat.Iti urez mult noroc! Dar sa nu te consumi,sunt sigura ca o sa gasesti pe cineva.Sa nu ai prieten doar de dragul de a avea prieten,dupa ce ai spus e posibil sa cazi in capcana aceasta.Mai bine mai astepti putin si ai o relatie de care esti multumita.Sa nu incerci sa te schimbi pentru nimeni!Daca te schimbi fa-o pentru tine!
GaiaJuno
Postat pe 19 Ianuarie 2010 17:53
De la: andreea_gaby, la data 2010-01-03 13:33:01Vreau sa va spun ca desi am 19 ani nu am avut un prieten . Sunt grasuta intradevar si nu stiu cum sa fac sa slabesc. Am 1, 57 si 70 kg. Imi puteti spune un regim care a dat rezultate la voi ?sport nu pot sa fac din motive de sanatate deocamdata .Simt nevoia sa imi fac un prieten .!!! Sunt foarte deprimata din cauza asta. Si daca puteti sa imi mai spuneti niste trucuri cu care pot sa fac un baiat sa ma placa . VA MULTUMESC !!!


Eu zic sa nu te impaci cu tine ... asa... ci sa faci tot posibilul sa slabesti...Eu am slabit 18 kg in 4 luni manacnd decat o sg data pe zi...si atunci decat o salata de rosii cu cuburi de branza... si atat...Clar nu tre sa manaci paine... si nici dupa ora 18:00... eu numai asa am slabit... si fara sport... Stiu cum te simti si te inteleg.... foarte bine... ai grija de tine si daca ai probleme cu stomacul... nu te-as sfatui sa tii regimul asta pt ca eu am avut probleme si ... sa zicem ca s-au agravat... nu ff rau dar... asta e... acum sunt multumita de mine.... si neaparat sa ai un cantar in casa... te motiveaza fff mult atunci cand te cantaresti dimineata si vezi ca ai mai dat jos cateva sute de grame...Tre sa te cantaresti ZILNIC...

SA MA ANUNTI DACA MERGE SI LA TINE ASA.... TE PUP SI BAFTA....
Michelle_Pfeiffer
Postat pe 19 Ianuarie 2010 19:44
De la: Calandrinon, la data 2010-01-03 19:21:56[='geo_xx' date='2010-01-03 19:20:15']
De la: Calandrinon, la data 2010-01-03 19:19:13
De la: geo_xx, la data 2010-01-03 19:18:21blat blat!!!



hop si tu




pai citeam si io cu nesat aventurile voastre si dintr-o data va impacati!
nu-i blat!?



ai mirosit ca se pune de un "cat fight" si pe cand te simteai mai bine....apar si io in ring si-ti stric distractia
[/quote]
kudika107184
Postat pe 19 Ianuarie 2010 21:13
Dupa cum am vazut pe forumul asta oamenii se cearta decat sa ajute fata... Domnisoara ce ne cere ajutorul are nevoie de multa incredere in ea si de o garderoba care sa o avantajeze. Exista si baieti carora le plac fetele grasutze Daca doresti siluta fa putina miscare (nu exagerata) si ai grija ce mananci. Succes in viatza!
pmbada_15
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:50
Buna Andreea.Vad ca discutia a degenerat in altceva ..probabil te asteptai sa primesti ceva sfaturi normale.Deci:daca ai nevoie de o prietena iti stau la dispozitie.Iti las nr meu de tel si ma poti contacta oricand.Alina -0731.231.987.Sunt sigura ca vom gasi solutii la problemele tale.Tr macar un sms cu adresa ta de mess.
lipia18
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:58
fata a cerut un sfat nu a vrut sa creeze un "fight club"..so...stop it! eu sport ti'as fi recomandat din toata inima..dar daca zici ca din motive de sanatate nu poti, ok. atunci,sa lasam fusta de care o fi ea scurta sau lunga, poarta hainele in care te simti cel mai bine, in care t simti tu, maximizeaza'ti punctele tari si minimizeaza'ti punctele slabe! incearca sa fii mai atenta la ce mananci si no more fast food, daca este cazul. nu iti recomand pastilele de slabit pentru ca au termen doar pe o perioada de timp si iti pot face si rau daca organismul tau e mai sensibil. (incearca totusi sa faci si un pic de sport, cat poti tu. daca nu, macar minim jumatate de ora de mers pe jos in ritm normal ar trebui sa te ajute). iti doresc succes. be happy! be strong!
alecsanddra
Postat pe 20 Ianuarie 2010 04:51
sal dragaa..si am fost plinuta, cel mai simplu e sa nu manci deloc dupa ora 18 si sa bei cat mai multa apa.. si sa nu manci imediat cum teai trezit..ci dupa 2 ore cam asa... si sa manaci controlat.adica iti faci 2 sandwiciuri..dar chear daca ai mai vrea sa ai ambitia sa nu iti mai faci importat e sa ai ambitie si sa incerci sa nu manci nimik doar pentru faptul ca iti este pofta :) bafta :*
iti zic ca eu asa am slabit.. aveam 1.50 si 60 kg.. si rezultatele se vad dupa cateva zile numa ;)
Nurgya
Postat pe 20 Ianuarie 2010 12:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu pesti, el scorpion...ce parere aveti? 6 De la: kudika016488 18 Mai 2009 20:33
ce carti ati mai citit in ultima vreme? 8 De la: CORINA_SWEET_GIRL 20 Decembrie 2009 16:21
Buna 6 De la: battleofwits 18 Februarie 2011 18:38
Hy! 21 De la: Alinusha1 21 Aprilie 2010 11:54
buna 2 De la: ionenicole 24 Noiembrie 2008 10:32