Setari Cookie-uri

are rost sa continuam?

Am o relatie de peste 2 ani cu prietenul meu. Desi nu este el barbatul din visele mele am descoperit multe lucruri frumoase la el, in special faptul k este un tip "familist" si intai de toate primul meu prieten, asa k lucrurile incep sa se aprofundeze intre noi si chiar ne zboara gandul la casatorie. Avem insa o mare problema, lucrurile nu stau deloc bine la pat. Desi este f tandru si ma "simte" mereu eu nu reusesc sa ajung la orgasm, el nu este prea...dotat, erectia nu este mereu ok si termina mereu cand eu sunt f aproape. Uneori imi vine sa inebunesc si in ultimul timp numai la asta ma gandesc, de cateva ori chiar am f foarte hotarata sa pan capat la tot. Ma gandesc cu groaza k nu pot sa traiesc o viata intreaga asa. Si totusi sentimentele se aduna si ele si mi-ar fi groaznic de greu sa o iau d la capat cu altcineva (imi e si frica cred) si sa renunt totusi la barbatul langa care, cu exceptia asta, pot fi linistita si chiar fericita. Nu vreau sa aleg. Chiar nu o sa se rezolve? Ce sa fac?
kudika098956
Postat pe 4 Ianuarie 2010 19:55
ai o problema complexa. daca ai da peste unul dotat si nu e familist ce ai face? adica daca tot e dotat poate se gandeste sa fie generos si cu altele
softexia
Postat pe 4 Ianuarie 2010 20:11
Daca il iubesti, vb deschis si serios cu el si du-l de manutza la doctor. Problema poate fi de natura psihica sau fizica
miss_darine
Postat pe 4 Ianuarie 2010 20:30
De la: miss_darine, la data 2010-01-04 20:30:34Daca il iubesti, vb deschis si serios cu el si du-l de manutza la doctor. Problema poate fi de natura psihica sau fizica
coldwind
Postat pe 4 Ianuarie 2010 20:32
Cel mai bine e sa discuti cu el.....pana la urma amandoi sunteti in relatia asta nu?Dar....atentie...nu i-o spune ca pe un repros...ca nu fie mai rau
ankris
Postat pe 4 Ianuarie 2010 20:54
Merci pt raspunsuri, sincer m-am mai linistit un pic,
Si nu ca vreau un tip super 'dotat' sau mai stiu eu, dar vreau pur si simplu o relatie normala, mai ales k se pare k evolueaza, si nu e normal sa nu se poata realiza un lucru care pana la urma e cat se poate de firesc intr-o relatie.
Vorbim despre ce se intampla insa pana acum nu am fot la un medic, poate din teama k lucrurile nu or sa se rezolve nici asa sau k ar fi o rezolvare pe moment. Sper sa se rezolve candva pt k altfel nu cred k are rost sa continuam asa si sa ne facem rau singuri
kudika098956
Postat pe 7 Ianuarie 2010 16:56
problema chiar consta in comunicare.
tu esti prea stresata ca el se termina si nu ajungi.. el prea stresat ca nu ajungi tu
trebuie mai multa relaxare, mai mult preludiu
app sa stii ca jucarile sexuale nu au fost inventate degeaba sau diverse produse care sa mentina erectia mai mult.
sa te desparti de partener doar pt asta si fara macar sa incerci a solutia situatia e chiar foarte stupid. succes.
felixcat
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:27
Motanel , baiatul nu este prea dotat si mai sta prost si la capitolul erectie
Comunicarea e mama tuturor problemelor dar uneori rezolvarea o gasesti intr-un cm in plus si o erectie strong.

Jucariile sexuale sunt ok dar au o problema : sunt jucarii si nu poti sa te joci tot timpul ca ajungi sa te saturi de jucat cu jucarii

Medicul ii poate lungi penisul ? Nu prea
Erectia da , se poate rezolva dar degeaba e erecta daca nu ajunge unde trebuie

Din punctul meu de vedere ai doua optiuni :

1 - cautati pozitii care sa va multumeasca pe amandoi
2 - treci mai departe.

Nu am auzit de povesti de dragoste care sa dureze desi partenerul nu e in stare sa-si satisfaca iubita asa ca sper sa nu te superi ca-s prea directa .
iris_4_ever
Postat pe 8 Ianuarie 2010 04:33
iti iei un vibrator
yumy
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:16
De la: yumalai, la data 2010-01-08 09:16:47iti iei un vibrator

si daca se indragosteste de iel?
miss_darine
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:20
De la: miss_darine, la data 2010-01-08 09:20:03
De la: yumalai, la data 2010-01-08 09:16:47iti iei un vibrator

si daca se indragosteste de iel?

miss e asta nu e pb mea acum sa te intreb ceva mai intim asa ce mai face coada de pian ?
yumy
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:22
am vandut-o ca sa fac bani de sarbatori
miss_darine
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:24
yupiiiiiiiiii ai scapat de ea dar stii cumva cui ai vandut-o ?
yumy
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:26
pai se suparase pe mine ca puneam cratitile pe ea si am vandut-o pe ebay si am trimis-o prin dhl
miss_darine
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:29
e clar ca cel ce a cump a fost prietenul meu ca a venit el cu o coada de pian si m-am gandit numai la tn acum ca sunt in posesia ei o sa am amre grija de ea ca doar e de la tn
yumy
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:30
supeeeeeeer, vezi ca nu-i mai place in bucatarie si nici in balcon, a devenit foarte sensibiloasa
miss_darine
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:33
pey n-am balcon oricum vezi ca mi-am dorit-o atat de mult incat o tin langa mn acum parca imi zambeste zice sa iti transmit salutari ca ii e dor de tn
yumy
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:36
De la: yumalai, la data 2010-01-08 09:36:09pey n-am balcon oricum vezi ca mi-am dorit-o atat de mult incat o tin langa mn acum parca imi zambeste zice sa iti transmit salutari ca ii e dor de tn

pup-o si din partea mea aaaaaaaaa si sa nu uit, sa n-auda manele ca o i-a la sanatoasa
miss_darine
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:39
nu acum asculta rihanna russian roulette vad ca ii place a zis ca nu a mai auzit niciodata de astea dar ca ii place
yumy
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:48
De la: kudika098956, la data 2010-01-04 19:55:55Am o relatie de peste 2 ani cu prietenul meu. Desi nu este el barbatul din visele mele am descoperit multe lucruri frumoase la el, in special faptul k este un tip "familist" si intai de toate primul meu prieten, asa k lucrurile incep sa se aprofundeze intre noi si chiar ne zboara gandul la casatorie. Avem insa o mare problema, lucrurile nu stau deloc bine la pat. Desi este f tandru si ma "simte" mereu eu nu reusesc sa ajung la orgasm, el nu este prea...dotat, erectia nu este mereu ok si termina mereu cand eu sunt f aproape. Uneori imi vine sa inebunesc si in ultimul timp numai la asta ma gandesc, de cateva ori chiar am f foarte hotarata sa pan capat la tot. Ma gandesc cu groaza k nu pot sa traiesc o viata intreaga asa. Si totusi sentimentele se aduna si ele si mi-ar fi groaznic de greu sa o iau d la capat cu altcineva (imi e si frica cred) si sa renunt totusi la barbatul langa care, cu exceptia asta, pot fi linistita si chiar fericita. Nu vreau sa aleg. Chiar nu o sa se rezolve? Ce sa fac?


iti iei un amant! cu juma de norma!
geo_xx
Postat pe 8 Ianuarie 2010 14:08
De la: iris_4_ever, la data 2010-01-08 04:33:23Motanel , baiatul nu este prea dotat si mai sta prost si la capitolul erectie
Comunicarea e mama tuturor problemelor dar uneori rezolvarea o gasesti intr-un cm in plus si o erectie strong.

Jucariile sexuale sunt ok dar au o problema : sunt jucarii si nu poti sa te joci tot timpul ca ajungi sa te saturi de jucat cu jucarii

Medicul ii poate lungi penisul ? Nu prea
Erectia da , se poate rezolva dar degeaba e erecta daca nu ajunge unde trebuie

Din punctul meu de vedere ai doua optiuni :

1 - cautati pozitii care sa va multumeasca pe amandoi
2 - treci mai departe.

Nu am auzit de povesti de dragoste care sa dureze desi partenerul nu e in stare sa-si satisfaca iubita asa ca sper sa nu te superi ca-s prea directa .
kudika098956
Postat pe 8 Ianuarie 2010 17:55
Ms pt mes. "Iris" nu ma deranjaza sinceritatea...asta si caut si in plus cam acelasi lucru gandesc si eu dar.............. Mai incercam....un pic, poate k dk mai lucram la capitolul erectie o sa fie ok, eu asa cred, dk nu....stiu ce optinune imi ramane dar ma ingrozeste numai gandul.... Multam oricum
kudika098956
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:02
A si "geo"...din pacate...sau poate din (foarte mare) fericire pt alti a mai lasat D-zeu si fraieri k mine pe terra care nu ar putea sa-si minta nici animalul de companie dar aminte prietenul , or sta lucrurile altfel la voi barbatii...din nefericire pt noi femeile...
kudika098956
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:06
De la: kudika098956, la data 2010-01-04 19:55:55Am o relatie de peste 2 ani cu prietenul meu. Desi nu este el barbatul din visele mele am descoperit multe lucruri frumoase la el, in special faptul k este un tip "familist" si intai de toate primul meu prieten, asa k lucrurile incep sa se aprofundeze intre noi si chiar ne zboara gandul la casatorie. Avem insa o mare problema, lucrurile nu stau deloc bine la pat. Desi este f tandru si ma "simte" mereu eu nu reusesc sa ajung la orgasm, el nu este prea...dotat, erectia nu este mereu ok si termina mereu cand eu sunt f aproape. Uneori imi vine sa inebunesc si in ultimul timp numai la asta ma gandesc, de cateva ori chiar am f foarte hotarata sa pan capat la tot. Ma gandesc cu groaza k nu pot sa traiesc o viata intreaga asa. Si totusi sentimentele se aduna si ele si mi-ar fi groaznic de greu sa o iau d la capat cu altcineva (imi e si frica cred) si sa renunt totusi la barbatul langa care, cu exceptia asta, pot fi linistita si chiar fericita. Nu vreau sa aleg. Chiar nu o sa se rezolve? Ce sa fac?







... performanta e rezultatul ... ANTRENAMENTULUI ... mai ales la barbati ... nu uita asta ... parca nu ai fi femeie ... ti-ai gasit ce problema sa iti cauti !!! ...

marco918
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:11
geoooooooooooooo io zic sa te faci telenovelist ca ai sa te imbogatesti peste noapte
miss_darine
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:36
De la: geo_xx, la data 2010-01-08 18:31:17draga mea, hai sa-ti fac un desen cu diapozitive si explicatii ca la clasa unu.
voi doi va casatoriti. nunta mare, iubire asisderea, tambalau, ca nu se poate nunta fara d-astea.
trece noaptea nuntii, va treziti fara sa vreti in vartejul lunii de miere, cu tot tacamu' lui de sex si exagerari. va fu.te.ti de mama focului, mai mult el, si in timp ce el gafaie robotind, tu numeri valurile care se sparg de mal. inspumate. te gandesti ca , ce frumos ar fii sa reziste si el mai mult.
va reveniti la viata ordinara. el muncind pana seara tarziu, tu doar pana la 4. seara il astepti cu masa pusa si o sticla de bere scoasa proaspata de la frigider cu un neglijeu facut sa atraga nu numai priviri. mancati, in asteptarea desertului, corcoduse flambate. il sorbi din priviri sperand ca in seara asta va fi seara cea mare, seara orgasmului!!
dupa ce terminati, nu masa, ramai cu un gust amar al lipsei. un gust care se strange in fiecare zi. ii privesti ciucurelul si te intrebi daca fleasca aia chiar nu poate sa faca treaba buna.
trec zilele una cate una. absorbita de munca , uiti pentru cateva zile de dorinta nastavilita ce urca la cap. apoi, intrun uichend, pe cand erati in vizita la parinti, o intrebare persista in aer venita din partea mamei : mama, cum merge cu futu.tu!!?
zambeste condescendent, o privesti larg si ii tragi o minciuna sfruntata: excelent mama, excelent!!
in inima ta, incepe sa-si faca loc indoieli. de ce trebuie sa minti ca-i totul bine!??

vrei si continuarea?






... hai sa ne cac_m pe noi ... era un refren ... probabil ca asta e una dintre povestirile cu care agati femei mai slabutze ... mimarea condescentei fata de ''suferintele'' ei ... ... bineinteles ca tu nu lucrezi deci nu intri in categoria celor ''obositi'' ... ... daca viata asta ar insemna doar sex fara indoiala ca si pisicile ar uita sa se mai fereasca de ciini ...

... se pare ca nu ai observat ca toate gaurile dintr-un sac isi gasesc peticul lor ... dar cind sacul are prea multe gauri se arunca ...


marco918
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:46
ma' morco, daca tu nu faci sex nu inseamna ca ceilalti locuitori ai planetei sunt ca tine!
jumate din intelegerea unui cuplu sta in sex. macar la inceput!
dar presupun ca stii acest lucru de vreme ce stii atatea zicale, maxme si cugetari.
despre restu' texutui, cum ca as incerca sa agat femei usoare cu texte de cac.at, ma prefac ca n-am citit. probabil ca esti intrun moment prost si te lasi dus de val.
geo_xx
Postat pe 8 Ianuarie 2010 19:17
fratilor stiu k voi vreti sa dati un sfat si merci mult pt asta; nu va suparati pentru burta de ras sugerata mai sus dar nu m-am putut abtine. Intr-adevar geo xx ar face avere pe tragico-comedii. Stiu k ai dreptate in ce zici uneori la fel de pesimist incep si eu sa vad lucrurile. Si doar cei care nu s-au confruntat cu astfel de probleme nu pot sa inteleaga k dk nu merge bine si pe planul asta nu are cum sa fie prea roz....
Concluzia e k o sa mai incercam pt k nu cred k am facut tot ce sa putea, dar e clar k dk nu se va rezolva nu o sa inaintez in relatie.... nu e prob de prezent cat de viitor....si nu vreau sa mergem inainte sa ne prefacem k totul e roz........asta nu tine la infinit.
Merci inca o data si sper sa se rezolve
kudika098956
Postat pe 8 Ianuarie 2010 20:41
De la: geo_xx, la data 2010-01-08 19:17:06ma' morco, daca tu nu faci sex nu inseamna ca ceilalti locuitori ai planetei sunt ca tine!
jumate din intelegerea unui cuplu sta in sex. macar la inceput!
dar presupun ca stii acest lucru de vreme ce stii atatea zicale, maxme si cugetari.
despre restu' texutui, cum ca as incerca sa agat femei usoare cu texte de cac.at, ma prefac ca n-am citit. probabil ca esti intrun moment prost si te lasi dus de val.






... eu iti zic ca nu are rost sa PROSTESTI pe nimeni cu chestii care se rezolva ... problema locuitorilor planetei asteia nu e sexul daca nu stiai ... ... problemele de potenta nu se rezolva fugind la ala care pare ca nu le are ... iar femeile pot face mai mult decit sa astepte orgasmul ... sau nu stiai ? ...

... daca intrebi orice femeie/barbat dupa 20 de ani de casnicie ce isi aminteste placut sau neplacut o sa ai o surpriza ... daca le-ai sugera ca compatibilitatea sexuala le-ar fi indus neplaceriel ti-ar da cu ceva in cap ... iar daca le-ai sugera ca compatibilitatea sexuala le-ar fi adus lucrurile placute ti-ar ride in nas ... iar de la o virsta NICI NU MAI CONTEAZA ... daca poti sa iti inchipui ...
marco918
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:42
De la: marco918, la data 2010-01-08 21:42:19
... eu iti zic ca nu are rost sa PROSTESTI pe nimeni cu chestii care se rezolva ... problema locuitorilor planetei asteia nu e sexul daca nu stiai ... ... problemele de potenta nu se rezolva fugind la ala care pare ca nu le are ... iar femeile pot face mai mult decit sa astepte orgasmul ... sau nu stiai ? ...

... daca intrebi orice femeie/barbat dupa 20 de ani de casnicie ce isi aminteste placut sau neplacut o sa ai o surpriza ... daca le-ai sugera ca compatibilitatea sexuala le-ar fi indus neplaceriel ti-ar da cu ceva in cap ... iar daca le-ai sugera ca compatibilitatea sexuala le-ar fi adus lucrurile placute ti-ar ride in nas ... iar de la o virsta NICI NU MAI CONTEAZA ... daca poti sa iti inchipui ...


"eu iti zic"???????
se pare ca nu prea esti barbat. nici macar in gandire.
pana ca un barbat sa recunoasca o problema in ciucurelul lui, trec vreo jdemii de milioane de mc pe dunare.
iti trebuie un act de vointa imens, ca barbat, sa accepti ca nu-ti satisfaci sotia.
asta se intampla la tinerete, ca dupa 20 de anisori petrecuti pe baricadele sexului inutil, chiar ca te doare-n orgasm daca nevasta mai simte ceva sau nu, cand ciucurelu' aluneca timid in gaoace.
dar aici nu discutam de o casnicie prelunga ci de una incipienta, cu floci rasariti pe certificatu' de casatorie.
si daca acum nu-si ia masuri sa-l dea cu spray de prelungire a erectie pe la oute................

presupun ca la tine compatibilitatea sexuala e o mancare exotica, d-aia pe care o gusti o data-n viata si exclami: doamne, de ce nu mi-ai spus ca sexul e asa placut!!? iar sexul este doar pentru procreere.
uite cum creste curiozitatea-n mine, ascendent, sa te intreb: toate hatanelile tale s-au lasat cu progenituri sau ai gustat si din placere?

urmeaza un text lung, cu cate trei puncte repetate obsesiv si razatori imprastiati cate trei.
geo_xx
Postat pe 8 Ianuarie 2010 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sueta pentru femeile casatorite care vor un alt barbat! 43 De la: marco918 25 Iulie 2010 23:07
Sufar...Va rog raspundeti-mi rpd... 30 De la: casey_cat 21 Februarie 2010 21:37
Nu inteleg 65 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 10:27
esec? 12 De la: crissulinaa 7 Septembrie 2016 19:31
indragostita de un strain? 6 De la: kudika012024 27 Februarie 2011 20:19