Setari Cookie-uri

Caderea parului poate fi stopata!!!!

De mai bine de un an ma confrunt cu problema CADERII PARULUI.
Sa fiu sincera, am incercat pana acum majoritatea leacurilor babesti:
* ou cu ulei de masline
* ulei de ricin
* ceai de nuc
si nu am observat nici un rezultat. Duceam o viata normala, fara stres, fara suparai, fara absolut nici o problema cand a inceput sa imi cada, dar cu timplul am observat tot mai multe fire... pe perina, in pat, pe jos si pe haine. Incepusem sa devin obsedata de asta si o prietena mi-a recomandat VICY DERCOS sampon impotriva caderii parului, DERCOS AMINEXIL fiole, si VIADERM vitamine. Am facut acest tratament timp de 6 saptamani si parul tot cadea, mai aveam destul de putin, singura consolare era multitudinea de firicele mici care tocmai cresteau. Tin sa precizez ca imi cadea in asa hal ca mi se infunda cabina cand faceam dus.
Datorita prietenului meu am ajuns la docor.
1- primul doctor DERMATOLOG mi-a recomandat sa nu ma mai gandesc ca imi cade parul si sa iau pastile de REVALID 6 luni. Mi s-a parut inuman sa iau pastile atata timp asa k am ajuns la
2 - al doilea doctor de la o clinica particulara. M-a trimis sa imi fac analizele la tot ce se putea. Au iesit perfecte. Am fost diagnosticata cu ALOPECIE DIFUZA si de 3 saptamani fac un nou tratament cu ALOPEXY + PLANTUR tonic+ SAMPON SELEGEL DCRAY + vitamina A+D si zinc. pot sa spun ca in 2 saptamani mi-a crescut parul la lungime cat imi crestea in 2 luni si nu mai cadea asa mult. Mi-a recomandat sa folosesc perie din par natural la pieptanat. Este extrem de buna, descalceste orice. Am uitat sa precizes k este total interzisa PLACA, FEONUL, PERIA ROTATIVA, SPUMA SAU ORICE COSMETICE DE PAR. Prostioara pe care am facut`o de sarbatori a fost sa intrerup tratamentul :( si sa folosesc tot ce era interzis si a inceput din nou sa cada , nu rau dar vizibil, asa ca m-am apucat indata de tratament. Doctorul mi-a zis ca macar 2 luni sa il fac... desi ar trebui cam 4. Sper sa fie bine dupa aceasta intrerupere si sa ajute cu ceva experienta mea! Va pup pe toate !
FitzeFitze
Postat pe 5 Ianuarie 2010 01:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a disparut 13 De la: kudika068825 19 Septembrie 2009 14:08
Minciuna sau pur si simplu prostie? 124 De la: nicota 1 Aprilie 2010 11:13
ce o fi in mintea lui ? 20 De la: kudika428300 1 Septembrie 2011 12:20
vreau sa il cuceresc! 3 De la: Shhh 27 Martie 2010 19:36
eu 21 de ani, el 20 19 De la: adyna2905 20 Ianuarie 2011 12:33