Setari Cookie-uri

un sfat, va rog , va rog

buna, am o colega, are 17 ani, si din pacate s-a indragostit "orbeste", ca multe dintre noi , tipul pare ca tzine la ea, dar e foarte aerian, nu tine cont de dorintzele ei, ba mai mult, o mai si inseala uneori. ca sa se poata muta impreuna, si ca sa aiba din ce trai, tipa s-a lasat de scoala, era la un liceu f bun, si s-a apucat sa munceasca aproape aprope zi si noapte la un magazin de cartier, iar tipul sta toata ziua degeaba, asteapta sa vina ea cu mancare, nici la facultate nu se mai duce, iar ca cireasa pe delicioasa prajitura, o mai si bate uneori, caci frustrarile lui cresc, si banuiesc ca nu are pe cine sa-se verse totzi ii spunem sa renuntze la el...
are toata viata inainte...daca m-ati putea indruma...cum s-o pot ajuta mai bine, cum s-o convingem.... :
o tipa extraordinara
si
uneori dragostea ne cerne pe drumuri complet gresite
elly_chiuti
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:10
din pacate nu o poate ajuta nimeni!
doar ea se poate trezi la realitate!
stii cum este cand iubesti nu mai vezi partile negative ale celui de langa tine!
da mi se pare ca se si complace in situatia asta!
one_size
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:13
nu cred ca se poate spune ca se complace....dar nici departe nu e....se plange doar cand o bate, si vede ca-i face rau, ca o inseala, dar il iubeste, s-au invatzat impreuna, imi e f greu sa vad cum oamenii se pierd in asemenea fel, ea nu era deloc asa...
elly_chiuti
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:17
te cred si eu k e o tipa extraordinara .... de proasta din pacate exista si asemenea specimene "slabe de inger"
Arthur_Rogers
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:19
asta da dragoste adevarat.........................ptiuuuuuuuuuuu ce ciuda mi-e ca n-am si eu parte de vanatai facute din dragoste
Dontyyy
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:27
De la: noctiferya, la data 2010-01-05 15:17:53nu cred ca se poate spune ca se complace....dar nici departe nu e....se plange doar cand o bate, si vede ca-i face rau, ca o inseala, dar il iubeste, s-au invatzat impreuna, imi e f greu sa vad cum oamenii se pierd in asemenea fel, ea nu era deloc asa...



d'aia se zice ca dragostea este oarba!
oricum nu o sa iasa prea curand din situatia asta! este prea slaba si crede ca este unicul barbat care se uita la ea!
one_size
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:27
De la: one_size, la data 2010-01-05 15:27:37
De la: noctiferya, la data 2010-01-05 15:17:53nu cred ca se poate spune ca se complace....dar nici departe nu e....se plange doar cand o bate, si vede ca-i face rau, ca o inseala, dar il iubeste, s-au invatzat impreuna, imi e f greu sa vad cum oamenii se pierd in asemenea fel, ea nu era deloc asa...



d'aia se zice ca dragostea este oarba!
oricum nu o sa iasa prea curand din situatia asta! este prea slaba si crede ca este unicul barbat care se uita la ea!


fataaaaaaaaaaa esti prea blanda nu este slaba este proasta crede-ma cum pui mei sa stai s-o incasezi precum sacul de box pentru ca-l iubesti .....................ce i-as mai invinetzi eu ochii
Dontyyy
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:30
doamne...nu-mi vine sa cred...no comment...tu nu o poti ajuta...trebuie sa-si dea seama singura ca tipul nu o merita...dar mare pacat ..dak s-a lasat de scoala..o sa realizeze k a pierdut timpul degeaba...
mady_puppy
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:50
De la: noctiferya, la data 2010-01-05 15:10:35buna, am o colega, are 17 ani, si din pacate s-a indragostit "orbeste", ca multe dintre noi , tipul pare ca tzine la ea, dar e foarte aerian, nu tine cont de dorintzele ei, ba mai mult, o mai si inseala uneori. ca sa se poata muta impreuna, si ca sa aiba din ce trai, tipa s-a lasat de scoala, era la un liceu f bun, si s-a apucat sa munceasca aproape aprope zi si noapte la un magazin de cartier, iar tipul sta toata ziua degeaba, asteapta sa vina ea cu mancare, nici la facultate nu se mai duce, iar ca cireasa pe delicioasa prajitura, o mai si bate uneori, caci frustrarile lui cresc, si banuiesc ca nu are pe cine sa-se verse totzi ii spunem sa renuntze la el...
are toata viata inainte...daca m-ati putea indruma...cum s-o pot ajuta mai bine, cum s-o convingem.... :
o tipa extraordinara
si
uneori dragostea ne cerne pe drumuri complet gresite


Ai putea face ceva, daca ti asa de mult la ea. Poti sa mergi la parintii ei sa le spui toata povestea si sa le sugerezi sa depuna o plangere la politie. Exista o probabiliate mare ca tipul sa aiba mari probleme, mai ales ca ea este minora.
Dar cum am spus, trebuie sa ti mult la ea ca sa faci asta pentru ca este foarte posibil ca dupa aceea sa te "urasca" , si pe tine si pe parinti.
mihaib
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:09
uhhhh! tapet nou!
greierash_is_back
Postat pe 5 Ianuarie 2010 22:42
De la: noctiferya, la data 2010-01-05 15:10:35buna, am o colega, are 17 ani, si din pacate s-a indragostit "orbeste", ca multe dintre noi , tipul pare ca tzine la ea, dar e foarte aerian, nu tine cont de dorintzele ei, ba mai mult, o mai si inseala uneori. ca sa se poata muta impreuna, si ca sa aiba din ce trai, tipa s-a lasat de scoala, era la un liceu f bun, si s-a apucat sa munceasca aproape aprope zi si noapte la un magazin de cartier, iar tipul sta toata ziua degeaba, asteapta sa vina ea cu mancare, nici la facultate nu se mai duce, iar ca cireasa pe delicioasa prajitura, o mai si bate uneori, caci frustrarile lui cresc, si banuiesc ca nu are pe cine sa-se verse totzi ii spunem sa renuntze la el...
are toata viata inainte...daca m-ati putea indruma...cum s-o pot ajuta mai bine, cum s-o convingem.... :
o tipa extraordinara
si
uneori dragostea ne cerne pe drumuri complet gresite


e minora ,deci pot sa intervina parintii,daca are
ionelaela
Postat pe 5 Ianuarie 2010 23:39
o tipa extraordinara dar cam proasta.
felixcat
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:24
S-a obisnuit cu el ? Cum naiba sa se obisnuiasca? Ca doar nu sunt impreuna de aaaani de zile sa zici " da dom'le, s-a creat o apropiere confortabila acolo " .
Eu zic ca-i mica si are senzatia ca e primul si ultimul care o va baga in seama cat de cat . Si asa e, daca e minora pot sa o ia parintii frumusel de mana si sa o duca acasa.Pana nu o scaote tipul si la produs...pentru ca observ ca el de fapt are nevoie de o sursa de bani, atat.
anissya
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:33
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .
Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 5 Februarie 2010 16:48
dak parintii au lasat-o sa abandoneze scoala si sa se apuce de muncit non stop atunci degeaba apelezi tu la ei pt k nu cred ca vor misca vreun dejt
Shhh
Postat pe 5 Februarie 2010 16:52
De la: elly_chiuti, la data 2010-01-05 15:17:53nu cred ca se poate spune ca se complace....dar nici departe nu e....se plange doar cand o bate, si vede ca-i face rau, ca o inseala, dar il iubeste, s-au invatzat impreuna, imi e f greu sa vad cum oamenii se pierd in asemenea fel, ea nu era deloc asa...


cum nu crezi tu ca nu se complace daca nu face nimic in privinta asta?
ori o iau parintii cu fortza de acolo ca la 17 ani e minora si cu_rul ei tre sa fie in casa cu masa si tacsu!
ori o lasati sa-si dea singura seama ca trebuie s aplece de acolo!

fluturas_
Postat pe 5 Februarie 2010 17:08
El e un magar iar pe ia o compatimesc.Ar fi bine s-al lase si sa caute din nou, fericirea o asteapta ia doar trebue sa gaseasca cararea cea buna.
kudika098645
Postat pe 5 Februarie 2010 17:12
De la: elly_chiuti, la data 2010-01-05 15:10:35buna, am o colega, are 17 ani, si din pacate s-a indragostit "orbeste", ca multe dintre noi , tipul pare ca tzine la ea, dar e foarte aerian, nu tine cont de dorintzele ei, ba mai mult, o mai si inseala uneori. ca sa se poata muta impreuna, si ca sa aiba din ce trai, tipa s-a lasat de scoala, era la un liceu f bun, si s-a apucat sa munceasca aproape aprope zi si noapte la un magazin de cartier, iar tipul sta toata ziua degeaba, asteapta sa vina ea cu mancare, nici la facultate nu se mai duce, iar ca cireasa pe delicioasa prajitura, o mai si bate uneori, caci frustrarile lui cresc, si banuiesc ca nu are pe cine sa-se verse totzi ii spunem sa renuntze la el...
are toata viata inainte...daca m-ati putea indruma...cum s-o pot ajuta mai bine, cum s-o convingem.... :
o tipa extraordinara
si




... ...
uneori dragostea ne cerne pe drumuri complet gresite






... cit ''fatalism'' ... sau prostie ? ...

... zicea cineva ... diversitatea creeaza ''experientza'' ... la mai mare ...
marco918
Postat pe 5 Februarie 2010 17:14
Facind avort cu primul copil risca foarte mult.In primul rind sar putea dupa acest avort sa nu mai poata avea copii niciodata.Eu am o matusa care a facut avort la primul, si acum plinge amar ca nu are cina s-ai dea o cana cu apa.
kudika098645
Postat pe 5 Februarie 2010 17:26
Da..eu spuneam ca din diversitatea relatiilor iti creezi experienta,dar tot eu spuneam si de slugile p..lii !!!
cristinxxx
Postat pe 5 Februarie 2010 17:26
Afost naiva sunt atitea metode, putea sa se protejeze, lipsa de educatie isi spune cuvintul, aici.
kudika098645
Postat pe 5 Februarie 2010 17:29
De la: cristinxxx, la data 2010-02-05 17:26:45Da..eu spuneam ca din diversitatea relatiilor iti creezi experienta,dar tot eu spuneam si de slugile p..lii !!!


Eu sunt perfect de acord cu ce spui tu !
fluturas_
Postat pe 5 Februarie 2010 17:30
De la: kudika098645, la data 2010-02-05 17:26:20Facind avort cu primul copil risca foarte mult.In primul rind sar putea dupa acest avort sa nu mai poata avea copii niciodata.Eu am o matusa care a facut avort la primul, si acum plinge amar ca nu are cina s-ai dea o cana cu apa.


dar spune undeva ca e insarcinata? ca eu am citit doar primul mesaj si acolo n-am inteles asta
fluturas_
Postat pe 5 Februarie 2010 17:31
De la: kudika098645, la data 2010-02-05 17:29:24Afost naiva sunt atitea metode, putea sa se protejeze, lipsa de educatie isi spune cuvintul, aici.





... aloooo ... nu cumva vroiai sa postezi pe alt topic ? ... ... wrong number ... se mai intimpla si la case mai mari ...
marco918
Postat pe 5 Februarie 2010 17:32
Da din descrierea colegei ei sau prietena
kudika098645
Postat pe 5 Februarie 2010 17:33
De la: kudika098645, la data 2010-02-05 17:33:12Da din descrierea colegei ei sau prietena


Deci...am citit iar! Nu, nu spune nicaieri ca ar fi insarcinata fata..
fluturas_
Postat pe 5 Februarie 2010 17:34
Lipsa maturitatii in gindire si de asemenea si lipsa unei educatii adecvate duce la asemenea situatii. Depinde foarte mult de mediul familial din care provine, de relatia pe care o are cu parintii ei, cu mama in special si nu in ultimul rind de personalitatea pe care o are. Este o persoana slaba si influentabila si probabil ca nu va iesi din situatia aceasta pentru ca nu poate. Cred ca i se pare o situatie normala, avind in vedere ca multe studii de soecialitate in psihologie arata ca , de obicei, copiii copiaza modelul parintilor si se incadreaza in tiparul de viata in care au crescut, avind impresia ca este normal asa. Deci.... fara ajutor de specialitate si fara putina forta de maturizare va ajunge sa fie inca o femeie abuzata in peisajul relational.
Andreia2010
Postat pe 9 Martie 2010 13:51
Nu ai cu ce sa o ajuti ,isi va da ea singura seama mai tarziu.
Cazul acesta seamana f tare cu cel al prietenei mele.S-a lasat de scoala,s-a mutata la iubit,iubitul statea cu parinti,ea a renuntat la scoala sa se angajeze(tipa era super dragutza,plina de viata,corp fain..dupa ce s-a mutat cu el nu dadeai 2 bani pe ea,arata groaznic),el pierdea timpul cu baieti(plimbari,iesit in oras,bere,fotbal),ea il intretinea pe el si dadea si bani in casa socrilor(saraca nu avea nici in ce sa se imbracae ,daca primea bani de la maicasa ii punea pe toti in casa socrilor).Pana la urma a plecat o perioada in Italia cu mama ei sa faca ceva banuti pt ei.Si ce crezi?..cand s-a intors tipu era cu alta si uite asa s-a trezit fata obeza(de la anticonceptionale),fara liceu terminat,fara loc de munca si singura.Bineinteles ca tipu apoi voia sa se impace cu ea sa-i pape banii.
Ii poti arata ce am scris eu,poate o ajuta,o ajuta spun in sensul ca isi va da seama ca ti la ea si ca incerci sa o aduci pe calea ce-a dreapta.
cami_goanga10
Postat pe 10 Aprilie 2010 01:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
petting 24 De la: catalinacatalina 14 Septembrie 2013 20:16
credeti k exista prietenie adevarata?intre fete? 19 De la: Darkmagic 30 August 2011 00:16
ce gandesc barbatii? 126 De la: marco918 27 Noiembrie 2010 21:35
Se mai gandeste oare la fosta? 18 De la: roxyrory 14 Septembrie 2009 14:03
5 ani e diferenta d ani prea mare? 8 De la: kudika494994 24 Ianuarie 2013 11:28