Setari Cookie-uri

sfaturi va rog:( nu stiu ce sa fac...o sa nebunesc daca va continua asa:(

Suntem cei mai buni prieteni acus de 2 ani.Initial doar prieteni,vorbeam totul,cine ii place lui cine mie.Eu il placeam din primele zile dar nu ii spuneam,imi era deajuns doar sa fim prieteni pentru ca e foarte vesel,e unic in felul lui e si simpatic.Apoi el mi-a spus ca se intilneste cu o fata,sdestul de draguta..m-a durut dar eram fericita pentru el caci e o fata buna...Intr-o zi mi-a spus ca ea e geloasa pe mine caci ne impacam foarte bine si nu ar fi deloc rau sa fim impreuna,am ris.Sa despartit de ea...Peste un timp vrio iteva luni o alta fata care il placea i-a propus sa fie impreuna el a acceptat..Imi tot spunea ca e draguta dar nu simte nimic,nustiam ce sa ii raspund.Era impreuna inca cu ea si a inceput prin liceu sa ma cuprinda si imi spunea ca vrea sa ma sarute,imi psunea ca ma iubeste,ca e timpul sa vorbim.Sincer nu credeam,pentru ca in tot timpul acesta am fost prieteni n ucredeam a el sa se indragosteasca de mine pentru ca mereu ne jucam,permanent veseli cind eram impreuna,desi cind imi spunea ca ma iubeste ii raspundeam " eu tot"!Apoi intr-o zi i-am scris pe net ( majoritatea timpului vorbeam doar pe net)"te iubesc" mi-a raspuns:"eu tot",fiind nesigura l-am intrebat " precis?" el :"mam saturat sa tio psun...sa mai fac pasi"de la aceste cuvinte s-a schimbat radical fata de mine.Nu imi scria,desi vorbeam zilnic,daca i ii scriam eu era tacut si serios.Il intrebam ce se intimpla intotdeauna imi raspundea nimic,ca s-a schimbat,insa odata mi-a raspuns"mam indragostit"lam intrebat in cine...mia raspuns "in o fata...dar nu iti pot spune cinei..."Ma durut...Apoi la o inmormintarea neam vazut.Era acelasi baiat cu care ani la rind vorbesc,glumet si vesel,si ma privea cu niste ochi,eram cea mai fericita pentru ca im istatea mereu alaturi,cu privirea la mine,ba chiar de mina mergeam cu motiv ca ma lunec,desi singur imi intindea mina.Apoi seara penet,din nou tacut serios,l-am intrebat de ce,el mia raspuns prin intrebare "care iti place mai tare real sau pe net"iam raspuns ca real el"pai cheamama sa iesim impreuna"si mia spus ca nu il pretuesc...ma durut pentru ca de revelion era cam beat :P dar iam scris tot ce simt si lam felicitat...pe cind el nu mia scris nimic...el cind a auzit aceasta..isi cerea scuze nu ii venea a crede si imi spunea niste cuvinte care ma faceau sa pling sa vad ca ma pretueste!Ieri lam chemat afara era cam tirziu si el traeste cam departe si ma refuzat...ma durut dar lam inteles...acum ce sa fac?:( nu am idee sa il mai chem? in ce mod?
anolincik
Postat pe 8 Ianuarie 2010 13:39
Ignora-l!
Oricum,daca sunteti asa buni prieteni ,pe cat spui ,nu va merge vreo posibila relatie intre voi doi ,parerea mea.
Si eu am...aveam un amic foarte bun ....am incercat sa fiu cu el ...si s-a cam dus totul.
blaa
Postat pe 8 Ianuarie 2010 15:44
:(..da dar e cam greu sa il ignor...e greu sa il vad online si sa nu ii scriu...si intotdeauna xcind suntem in doi e dragut de parca avem o relatie....il inteleg caci nici el nui de fier atita imi spunea ce simte si eu il ignoram..:( mersi totusi ca miai raspuns
anolincik
Postat pe 8 Ianuarie 2010 16:02
apoi voi stati fiecare in casa lui si va ganditi la celalalt, iar cand va vedeti nu mai aveti curajul sa faceti nimic. E mai comod sa te gandesti.."suntem prieteni...nu o sa fie nimic intre noi...nu o sa mearga", e mai comod si mai sigur, ca daca nu merge nu mai suferi...dar daca merge?:) hmmm?...daca pierdeti ceva frumos doar dintr-o lasitate stupida?....daca din frica de a juca o singura carte pierzi de fapt totul? Eu vad lucrurile asa: "prietenia " voastra s-a cam terminat..adica de acum ori sunteti impreuna, ori nu mai sunteti deloc. Zarurile au fost aruncate, nu mai are rost nici o retinere. Ce?! Crezi ca te umilesti daca faci tu primul pas?Adica e de preferat sa ratezi sansa de a fi cu cel pe care il iubesti din cauza fricii ca te-ar respinge?..din cauza fricii ca poate nu merge?...si daca nu merge ..ce?..macar nu o sa stai toata viata sa te intrebi "oare cum ar fi fost"?
Iradiatu_
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:15
mersi de sfat si ka ma inkurajezi...acum sa intimplat altceva:( lam chemat sa eshim in real precum spune el(ne simtim minunat impreuna si precum spui tu intradevar prietenia noastra sa sfirsit) ma refuzat ii spun mine e simbata...deci? el nu pot trebue sa plek am niste chestiuni(de fapt lukreaza face situri) lam inteles il intreb duminika eshti liber? el imi raspunde nu zi de nastere sincer mam enervat si iam spus daca tu nu poti in real pe ent eshti altu ce pot face eu? el mia raspuns doar cu ce itzi sunt eu vinovat? la care am raspuns:dar eu?eu cu ce sunt vinovata?el a spus cu nimik shi ambii am takut...gatapn aici a fost?:-s DOARE!!! am decis sa nu ii mai scriu sa il las balta caci de cind lam ignorat doar in real face pasi dar pe net absolut nimik dar cum pot face ceva in real daca nu eshim:((
anolincik
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:09
De la: anolincik, la data 2010-01-09 22:09:27mersi de sfat si ka ma inkurajezi...acum sa intimplat altceva:( lam chemat sa eshim in real precum spune el(ne simtim minunat impreuna si precum spui tu intradevar prietenia noastra sa sfirsit) ma refuzat ii spun mine e simbata...deci? el nu pot trebue sa plek am niste chestiuni(de fapt lukreaza face situri) lam inteles il intreb duminika eshti liber? el imi raspunde nu zi de nastere sincer mam enervat si iam spus daca tu nu poti in real pe ent eshti altu ce pot face eu? el mia raspuns doar cu ce itzi sunt eu vinovat? la care am raspuns:dar eu?eu cu ce sunt vinovata?el a spus cu nimik shi ambii am takut...gatapn aici a fost?:-s DOARE!!! am decis sa nu ii mai scriu sa il las balta caci de cind lam ignorat doar in real face pasi dar pe net absolut nimik dar cum pot face ceva in real daca nu eshim:((



pai, nu prea ai ce sa faci .lasa si tu sa mai treaca ceva timp ..si vei vedea ce se va mai intampla.
blaa
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:21
mersi mult ca ma sfatueshti impul va decide deacum...:D
anolincik
Postat pe 10 Ianuarie 2010 00:36
De la: anolincik, la data 2010-01-10 00:36:49mersi mult ca ma sfatueshti impul va decide deacum...:D



din moment ce postezi aici se pare ca timpul a deci deja
Tazmanian
Postat pe 10 Ianuarie 2010 00:38
Ofer servicii de divinatie in Tarot , probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri.

Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit . Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu sa-ti schimbe viata in bine.

Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere.

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii ma gasiti pe site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:34
hey:Dscuza-ma ca sa bag sieu..sunt doar curioasa ce s-a mai intalplat cu tine si relatia cu baiatul asta.
Imi pare rau ca n-am citit topicul tau mai devreme...maine fac 2 ani de cand sunt impreuna cu prietenul meu cel mai bun...si crede-ma ca a meritat orice risc de la inceput..deci eu pot sa-ti spun ca relatiile astea pot sa dureze, daca aveti grija unul de altul, si din punctul meu de vedere dureaza chiar mai bine decat relatiile bazate pe alte chestii...
Sfatul meu e sa ai grija de tine, si de voi, si daca tii la el, si daca el mai da vreun semn ca tine la tine sa faci tot ce iti sta in putinta sa fiti impreuna. E clar ca n-o sa mai puteti sa fiti prieteni foarte buni cum ati fost pana acum, deci o relatie ar fi singurul mod in care sa salvati prietenia voastra de pana acum. E adeveart ca sunt riscuri, ca poate nu va rezista, dar asta depinde de voi. Cat despre faptul ca el nu poate sa iasa intr-o zi, pe real cum spui tu, nu trebuie neaparat sa fie un semnal pentru tine. S-ar putea sa fie doar o coincidenta super-nasoala...pur si simplu sa fi avut un program aglomerat. Daca nu, cauta-l tu, intr-un loc pe care stii ca il frecventeaza, o parte fixa din rpogramul lui, sa zicem, ca merge sambata la piata, , nu stiu..surprinde-l cu ceva..si vezi ce se intampla..nu lasa timpul sa decida, de obicei nu decide in favoarea noastra, a oamenilor..fa ceva pentru voi, cat mai poti
Te imbratisez>:D<
kudika029113
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:48
Avand in vedere ca ai mentionat ca are pe cineva, poate acesta e motivul racelii lui fata de tine, l-ai intrebat vreodata daca ati putea fi impreuna, eventual ce sentimente are fata de actuala cu care e? Dupa parerea mea, un baiat prieten e cel mai bun confident pt ca iti poate da un sfat obiectiv si sincer mai ales in materie de semeni ai lui adica barbatii, insa daca ajungi de la prietenie sa il percepi k mai mult, e cea mai mare prostie, nu ai decat de suferit, si daca mai faci si prostia sa te culci cu el, te-a avut si adio relatie. Decizia iti apartine, cam ce ai putea sa mai faci
oana84onutza
Postat pe 26 Ianuarie 2010 19:56
dar de ce astepti sa vina el la tine daca sustii ca tu ai sa-i spui ceva? du-te tu la el..surprinde-l..si mai lasa discutiile pe mess ca niciodata nu pot fii in totalitate interpretate corect ca atunci cand sunteti fata in fata
ionelaela
Postat pe 31 Ianuarie 2010 00:31
Nu-ti pot spune ce sa faci, dar iti pot spune ce as face eu .

M-as duce la el , i-as spune ca ma intereseaza si dc e reciproc, sa ma anunte si pe mine cand se hotaraste . Sau sa imi comunice ce are de comunicat, simplu si la obiect, fapt ce va putea duce la o concluzie clara . Stay or go .

Legat de tine, dc esti la liceu , nu ar trebui sa stii de existenta cratimei ?
_Alexa_
Postat pe 5 Aprilie 2010 10:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP!am o amica mitomana ! 15 De la: Barbie30_ 1 Decembrie 2010 11:45
plictiseala 139 De la: kudika_972478 16 Septembrie 2014 21:16
ceau 9 De la: RaLuK09 19 Februarie 2011 22:56
Relatie fara sex 84 De la: everything_for_you 26 Martie 2009 15:28
club pentru femei singure 15 De la: sahadrian_lazy 24 Iunie 2011 09:30