Setari Cookie-uri

produsele cosmetice avon

recomand cu placere produsela avon si nu pentru faptul ca sunt reprezentant de multi ani,datorita faptului ca sunt produse bune la preturi accesibile si daca nu esti multumita le poti returna.eu folosesc multe produse avon si sunt foarte multumita
pauline
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:06
da. sunt de kkt. eu am avut fel de fel de produse si sunt de f proasta calitate.parfumurile nu dureaza, cremele de dus la fel, rimelurile si machiajurile sunt la fel ca cele de la tonete...si lista continua. nu cunosc gentile esarfele ...etc pt ca nu le-am incercat si nici nu am degand
Shhh
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:31
De la: kudika011904, la data 2010-01-27 08:28:26Buna dimineata! Acum am vazut aceasta intrebare pe forum. Dupa parerea mea -desi vad ca vine in contradictie cu alte pareri- sunt niste produse foarte bune, mai ales in ceea ce priveste raportul calitate/pret. Si nu trebuie neglijata nici garantia (daca nu te impaci cu produsul respectiv, il poti inapoia, in termen de 3 luni de la data cumpararii - sigur, sa nu fi consumat mai mult de 1/10 din cantitate). E foarte important sa apelezi la un reprezentant Avon, care iti va face anumite teste, pentru a-ti spune care e gama de produse care ti se potriveste, in functie de varsta, ten, ...
Si eu folosesc, a durat un pic pina am gasit gama de produse care mi se potriveste cu adevarat, dar ... merita. Ma refer la creme si demachiant. In rest, folosesc produse din gama SPA. Si ... parfumuri. Apropo, astept cu nerabdare urmatoarea campanie, in care va apare noua apa de toaleta "Eternal Magic", recomandata de Andreea Raicu.





... ce sa spun ? ... chinezarii cu raport ''calitate-pret'' bun la care numai ambalajul costa jumatate din pret !!! ... exact ce se cauta in romania ... farmec, gerovital sau altele romanesti trec fluierind pe linga ele ca si calitate ...
marco918
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:39
pai:-?? nush:-??
desi sunt constienta ca nu e mare deosebire intre acele produse si cele de la tonete le cumpar...de ce?:|nici eu nu stiu;))
kudika112243
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:42
bine ca te-ai corectat!
la naiba!
one_size
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:44
De la: marco918, la data 2010-01-28 15:39:33




... ce sa spun ? ... chinezarii cu raport ''calitate-pret'' bun la care numai ambalajul costa jumatate din pret !!! ... exact ce se cauta in romania ... farmec, gerovital sau altele romanesti trec fluierind pe linga ele ca si calitate ...


Sunteti convins, stimate domn, de cele afirmate? Ce intelegeti prin ... calitate? In aceeasi arie de preturi, pentru acelasi tip de ten, sa folosesti un produs - gama Farmec - si sa nu observi nici o ameliorare, fata de un altul - gama Avon - , cu rezultate vizibile, vi se pare calitate? E drept, ambele sunt nealergenice, spre deosebire de produsele marca Oriflame, de exemplu.
kudika011904
Postat pe 28 Ianuarie 2010 17:54
De la: kudika011904, la data 2010-01-28 17:54:16
De la: marco918, la data 2010-01-28 15:39:33




... ce sa spun ? ... chinezarii cu raport ''calitate-pret'' bun la care numai ambalajul costa jumatate din pret !!! ... exact ce se cauta in romania ... farmec, gerovital sau altele romanesti trec fluierind pe linga ele ca si calitate ...


Sunteti convins, stimate domn, de cele afirmate? Ce intelegeti prin ... calitate? In aceeasi arie de preturi, pentru acelasi tip de ten, sa folosesti un produs - gama Farmec - si sa nu observi nici o ameliorare, fata de un altul - gama Avon - , cu rezultate vizibile, vi se pare calitate? E drept, ambele sunt nealergenice, spre deosebire de produsele marca Oriflame, de exemplu.





... stimata doamna ... inteleg ca, cistigati ceva firfirici conform schemei ''fabuloase'' pe care o practica citeva firme ''minume'' cu deosebit succes in romania ... dar calitatea o dau INGREDIENTELE si formula ... iar ingredientele si formula COSTA ... chiar daca vin din china ... iar ambalajul COSTA si el ... nu are rost sa va mintiti ca cineva in lumea asta capitalista ''amesteca'' niste ingrediente de calitate mult mai ieftin decit in alta parte ... daca nu recurgi la produse chimice sintetice ... si pe linga pretul ''competitiv'' mai dau si numeroase bonusuri si avantaje ... Q10 exista in romania de 40 de ani si nu cred ca cineva plateste licenta pentru asa ceva ... tratamentele PROFESIONALE de intinerire au inceput in romania ... aici s-a inventat o ramura a medicinei pe care nu multi strini o au inca - gerontologia ... ar trebui sa fiti mult mai increzatoare in produsele romanesti ... pentru ca au la baza cercetari adevarate si ingrediente corecte si mai ales au ani de folosire larga ... nu sint niste amestecaturi care dea niste rezultate rapide dar dubioase ... frumusetea de durata nu se bazeaza pe ''leacuri'' minune ... nu va mai incintati la niste ambalaje ... credeam ca a trecut vremea sapunului lux si a tigarilor kent (in cazul de fata ambalaje colorate) ca definitie a omului cu succes in viata ...

marco918
Postat pe 29 Ianuarie 2010 01:52
de ce ziceti ca produsele avon nu sunt bune?.........poate habar n-aveti sa le folositi......sunt super raportate la pret.........binenteles,un sampon cu 13 lei nu se compara cu unul cu 4 lei......si machiajele sunt chiar profesioniste.....fardurile de ochi nu se duc asa rpeede si rimelurile sunt superbe ,in special super full mascara.doar l-am folosit si ploua afara ,m-am sters pe fata si nimic nu s-a intins.........daca folositi de ex o masca de par,spuneti ca nu-i buna dar lasati-o domnule sa actioneze calumea......si mai e foarte ok gelul anticelulitic........mi-a disparut celulita cu el si ma dadeam doar data pe zi,seara.l-am folosit cam 3 luni......daca nu sunt bune atunci de ce nu m-au dezamagit nicioadata?
elenaalina
Postat pe 29 Ianuarie 2010 02:56
pentru domnul shhh....care spune ca sunt de kkkt si parfumurile.......in primul rand exista o diferenta intre apa de toaleta si apa de parfum...apa de toaleta e mai ieftina deorece concentratia de parfum e mai mica,deci prin urmare nu va dura asa mult,tocmai de aia sunt facute doar pt o usoara ''parfumare''............dar apele de parfum dureaza 2-3 zile.......in special pe haine date,chiar dupa ce sunt spalate.......ma bazez cand spun asta pe parfumul today........am spalat o bluza si tot a persistat mirosul.......apropo,daca dati cu parfum pe haine dati pe dosul hainelor si in zona umerilor si a bustului........tine mirosul mai mult..........
elenaalina
Postat pe 29 Ianuarie 2010 03:02
De la: elenaalina, la data 2010-01-29 02:56:48 de ce ziceti ca produsele avon nu sunt bune?.........poate habar n-aveti sa le folositi......sunt super raportate la pret.........binenteles,un sampon cu 13 lei nu se compara cu unul cu 4 lei......si machiajele sunt chiar profesioniste.....fardurile de ochi nu se duc asa rpeede si rimelurile sunt superbe ,in special super full mascara.doar l-am folosit si ploua afara ,m-am sters pe fata si nimic nu s-a intins.........daca folositi de ex o masca de par,spuneti ca nu-i buna dar lasati-o domnule sa actioneze calumea......si mai e foarte ok gelul anticelulitic........mi-a disparut celulita cu el si ma dadeam doar data pe zi,seara.l-am folosit cam 3 luni......daca nu sunt bune atunci de ce nu m-au dezamagit nicioadata?




... nici vopseau Policolor nu se duce cu una cu doua ... e tot full super ''mascara'' ... se da cu bidineau si ai nevoie de tiner ca sa o dai jos ... ... la masti de par nu ma pricep ... asa ca te cred tinind cont ca tu le-ai incercat pe toate ... si pe cele de 13 lei dar si pe cele de 4 lei ... ... gelul anticelulitic, aici poate fi o problema mare ... in timp ... oricum esti modesta ... eu ma dadeam cu gel pe talpile de la picioare inainte sa fac baie si mi-a disparut celulita de pe fese ... dar si ridurile de dupa ureche ... si nu era avon ...
marco918
Postat pe 29 Ianuarie 2010 03:05
De la: elenaalina, la data 2010-01-29 03:02:48pentru domnul shhh....care spune ca sunt de kkkt si parfumurile.......in primul rand exista o diferenta intre apa de toaleta si apa de parfum...apa de toaleta e mai ieftina deorece concentratia de parfum e mai mica,deci prin urmare nu va dura asa mult,tocmai de aia sunt facute doar pt o usoara ''parfumare''............dar apele de parfum dureaza 2-3 zile.......in special pe haine date,chiar dupa ce sunt spalate.......ma bazez cand spun asta pe parfumul today........am spalat o bluza si tot a persistat mirosul.......apropo,daca dati cu parfum pe haine dati pe dosul hainelor si in zona umerilor si a bustului........tine mirosul mai mult..........






... duduitza ... invata sa te feresti instinctiv de parfumurile long lasting ... combinatiile pur chimice puternice de acolo s-ar putea sa iti provoace in timp alergii serioase si sa dai vina pe poluarea din romania ... ai putina mila de pielea ta ... si pune accent pe cei care mai vind inca calitate ... pe bani putini ...

... bine ca ai precizat pe unde sa ne dam cu parfum ... eu unul tot dadeam pe la dosul pantalonilor (intradevar eu cautam sa anulez anumite mirosuri) ... cred ca majoritatea facea asa ... acum sint lamurit (dar ce fac cu celelalte mirosuri din dos) ...
marco918
Postat pe 29 Ianuarie 2010 03:33
da elenaalina din pacate nu stiu sa folosesc produsele minune de la avon cu rimelul ma dadeam pe sprancene si cu creioanele de ochi imi faceam conturul la buze... ma rog... ma scuzi ca-s asa din epoca de piatra..sau eu stiu, poate-s o taranca acu iesita din glod si nu stiu sa ma dau nici cu parfum...
Shhh
Postat pe 29 Ianuarie 2010 07:00
pentru marco918: Stati bine cu teoria, dar in practica ... nu cred.
Eu locuiesc de multa vreme in Cluj si stiu ce afirm cand ma refer la produsele Farmec.
Nu "ma dau in vant" dupa produsele straine, folosesc si promovez destule branduri locale (clujene), dar in ce priveste ... cosmeticele indigene, nu am votat niciodata cu Farmec, am alte preferinte(produse apicole), bazate pe experienta personala. Poate ca Farmec are si produse bune, dar alea merg la export. Am auzit si de schimbarea etichetelor cu termenul de valabilitate, pentru a introduce in comert produse cu termen expirat. Asa ca nu-mi spuneti mie - din Cluj -, dumneavoastra - din Caracal -, cum stau afacerile in domeniul cosmeticelor.
kudika011904
Postat pe 29 Ianuarie 2010 08:46
De la: elenaalina, la data 2010-01-29 02:56:48 de ce ziceti ca produsele avon nu sunt bune?.........poate habar n-aveti sa le folositi......sunt super raportate la pret.........binenteles,un sampon cu 13 lei nu se compara cu unul cu 4 lei......si machiajele sunt chiar profesioniste.....fardurile de ochi nu se duc asa rpeede si rimelurile sunt superbe ,in special super full mascara.doar l-am folosit si ploua afara ,m-am sters pe fata si nimic nu s-a intins.........daca folositi de ex o masca de par,spuneti ca nu-i buna dar lasati-o domnule sa actioneze calumea......si mai e foarte ok gelul anticelulitic........mi-a disparut celulita cu el si ma dadeam doar data pe zi,seara.l-am folosit cam 3 luni......daca nu sunt bune atunci de ce nu m-au dezamagit nicioadata?
Da sint atat de bune incit nu suporta concurenta .Un produs bun este acela care se vinde pe piata libera nu de catre fufe la colt de strada !!!
cristinxxx
Postat pe 29 Ianuarie 2010 09:23
De la: cristinxxx, la data 2010-01-29 09:23:25
De la: elenaalina, la data 2010-01-29 02:56:48 de ce ziceti ca produsele avon nu sunt bune?.........poate habar n-aveti sa le folositi......sunt super raportate la pret.........binenteles,un sampon cu 13 lei nu se compara cu unul cu 4 lei......si machiajele sunt chiar profesioniste.....fardurile de ochi nu se duc asa rpeede si rimelurile sunt superbe ,in special super full mascara.doar l-am folosit si ploua afara ,m-am sters pe fata si nimic nu s-a intins.........daca folositi de ex o masca de par,spuneti ca nu-i buna dar lasati-o domnule sa actioneze calumea......si mai e foarte ok gelul anticelulitic........mi-a disparut celulita cu el si ma dadeam doar data pe zi,seara.l-am folosit cam 3 luni......daca nu sunt bune atunci de ce nu m-au dezamagit nicioadata?
Da sint atat de bune incit nu suporta concurenta .Un produs bun este acela care se vinde pe piata libera nu de catre fufe la colt de strada !!!

Shhh
Postat pe 29 Ianuarie 2010 09:59
De la: marco918, la data 2010-01-26 15:08:47
De la: yumalai, la data 2010-01-26 14:56:32toate firmele indiferent de ce ar produce ele au puncte slabe, insa unele au mai multe altele mai putine, dar au si puncte forte, asa cum are si avon pt ca nu are cum sa fie o firma fara macar un punct forte, pt ca in acest caz nu ar mai exista pe piata si nu ar mai fii atata de cunoscuta





... si produsele romanesti au multe puncte forte ... nu e nevoie sa te agati de niste nume care isi fac reclama continuu ca sa obtii aceleasi rezultate sau chiar mai slabe ... gerovitalul, si Ana Aslan, au creat tot ce inseamna astazi tratamente de intinerire ...

asa este, dar, din cate stiu eu, dupa Revolutie au fost cumparate...marcile...de Farmec parca....si trebuie sa zic niste adevaruri, anume ca nu mai sunt asa de bune....vorbesc in cunostinta de cauza...nu imi plac nici Oriflame, Avon prea mult.Apreciez un pic mai mult gama Ana Aslan cu argila....dar...nu e ceva super bun...ci doar.....sa zicem...bunisor...sau....nu stiu cum sa ii zic...
mkdisk
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:06
sa zicem ca....daca vorbim de raportul calitate si pret..oriflame, avon, farmec...ar fi cam...la acelasi nivel, zic eu.nu sunt foarte proaste, dar nici exceptionale.sunt...bunisoare si nu prea scumpe.daca vrem ceva cu adevarat bun, pretul e maricel....e normal sa fie asa.
mkdisk
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:12
pot zice ca sunt o gramada de produse naturiste foarte foarte bune, nu atat de nocive si nici scumpe.numai ca trebuie sa astepti oleaca efectele.....nu avem toti rabdare
mkdisk
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:41
De la: Shhh, la data 2010-01-29 07:00:08da elenaalina din pacate nu stiu sa folosesc produsele minune de la avon cu rimelul ma dadeam pe sprancene si cu creioanele de ochi imi faceam conturul la buze... ma rog... ma scuzi ca-s asa din epoca de piatra..sau eu stiu, poate-s o taranca acu iesita din glod si nu stiu sa ma dau nici cu parfum...
in primul rand eu n-am zis ca esti o taranca......nu cred ca te-am jignit.....am vrut doar sa atrag atentia a nu se mkai judeca asa dur unele produse.nici n-am sustinut ca exclusiv avon e cel mai bun...are sie l partile mai slabe in materie cosmetice..........dar unele sunt chiar foarte excelente....si nu de kkkkkt cum ai zis tu........tin s aprecizez ca de la firma farmec am folosit o crema pt toate tipurile de piele si njimic......nici un rezultat.......deci stiti vorba aia:''nu exista padure fara uscaturi''
elenaalina
Postat pe 29 Ianuarie 2010 16:21
De la: marco918, la data 2010-01-29 03:33:54
De la: elenaalina, la data 2010-01-29 03:02:48pentru domnul shhh....care spune ca sunt de kkkt si parfumurile.......in primul rand exista o diferenta intre apa de toaleta si apa de parfum...apa de toaleta e mai ieftina deorece concentratia de parfum e mai mica,deci prin urmare nu va dura asa mult,tocmai de aia sunt facute doar pt o usoara ''parfumare''............dar apele de parfum dureaza 2-3 zile.......in special pe haine date,chiar dupa ce sunt spalate.......ma bazez cand spun asta pe parfumul today........am spalat o bluza si tot a persistat mirosul.......apropo,daca dati cu parfum pe haine dati pe dosul hainelor si in zona umerilor si a bustului........tine mirosul mai mult..........






... duduitza ... invata sa te feresti instinctiv de parfumurile long lasting ... combinatiile pur chimice puternice de acolo s-ar putea sa iti provoace in timp alergii serioase si sa dai vina pe poluarea din romania ... ai putina mila de pielea ta ... si pune accent pe cei care mai vind inca calitate ... pe bani putini ...

... bine ca ai precizat pe unde sa ne dam cu parfum ... eu unul tot dadeam pe la dosul pantalonilor (intradevar eu cautam sa anulez anumite mirosuri) ... cred ca majoritatea facea asa ... acum sint lamurit (dar ce fac cu celelalte mirosuri din dos) ...
pt celelalte mirosuri din dos exista apa si sapun....si nu de la avon neaparat.......ia-ti din ala 5 bucati la set de 3 lei.......
elenaalina
Postat pe 29 Ianuarie 2010 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produse care cosmetics 1 De la: kudika079730 27 Ianuarie 2010 11:21
Produse ABC Cosmetics 4 De la: dulcyka 11 Septembrie 2009 19:39
Cosmetice de marca la preturi ncredibil de mici! 4 De la: kudika_8882 9 Noiembrie 2014 16:08
Produse Konad Nail Art 8 De la: Arianna_Mar 5 August 2011 12:23
Lancaster 1 De la: junkey 9 Octombrie 2009 13:41