Setari Cookie-uri

produsele cosmetice avon

buna ! as vrea sa stiu parerea voastra despre cosmeticele avon.
kudika100017
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:18
De la: kudika100017, la data 2010-01-10 14:18:49 buna ! as vrea sa stiu parerea voastra despre cosmeticele avon.


eu sunt reprezentant avon.....daca vrei sa iti comanzi ceva teoodor_iulia2@yahoo,com desi eu iti recomand si lifecare si yves rocher.....dar si avon e bun nu degeaba am l-am ales
iulia069834
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:21
produsele avon sunt VARZA!!! intelegi? VARZA!! au doar un creion retractabil care e mai bun...in rest...raport pret-calitate sunt super varza!! machiajul pentru ochi este foarte prafos si nu se amesteca nicicum...mascara e de proasta calitate, nu rezista nici o jumatate de zi..fondurile de ten..nu mai zic...deci o varza completa...daca vrei ceva cat de cat bun go si ia-ti un maybelline sau seventeen...tot acelasi pret dar mult mai calitative...cu drag...EU
ENache
Postat pe 26 Ianuarie 2010 09:20
si eu sunt reprezentant AVON! nu pot spune ca toate produsele sunt dintre cele mai bune dar printre ele sunt si produse care n-or sa te dezamageasca! in plus au preturi pe care si le poate permite orice femeie! ti-as putea recomanda produsele de la planet spa, cele ANEW,rimeluri precum super soc, creme din gama solutions care sunt excelente! eu iti spun ca am incercat astea pe pielea mea si am constatat ca intr-adevar isi merita banii.
si daca constati ca mai ai priete care vor si ele produse te poti inscrie ca reprezentant si poti sa ai parte si de o multime de surprize! inscrierea este gratuita nu-ti trebuie decat o copie dupa actul de identitate si totul s-a rezolvat! daca esti interesata ma poti contacta si iti pot da mai multe detalii! adresa mea de mail este popa_mada2005@yahoo.com eu sunt in AVON de 3 ani si sunt foarte multumita!
popa_mada
Postat pe 26 Ianuarie 2010 11:51
De la: iulia069834, la data 2010-01-10 14:21:37
De la: kudika100017, la data 2010-01-10 14:18:49 buna ! as vrea sa stiu parerea voastra despre cosmeticele avon.


eu sunt reprezentant avon.....daca vrei sa iti comanzi ceva teoodor_iulia2@yahoo,com desi eu iti recomand si lifecare si yves rocher.....dar si avon e bun nu degeaba am l-am ales
si eu sunt reprezentant
yumy
Postat pe 26 Ianuarie 2010 11:58
ba chiar sunt bune produsele avon..in comparatie cu cele de la oriflame,sau mai stiu eu ce minuni..nu toate sunt bune,insa majoritatea,da!acum depinde de gusturile fiecaruia ...numai bine!
ella_tody
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:51
toate firmele indiferent de ce ar produce ele au puncte slabe, insa unele au mai multe altele mai putine, dar au si puncte forte, asa cum are si avon pt ca nu are cum sa fie o firma fara macar un punct forte, pt ca in acest caz nu ar mai exista pe piata si nu ar mai fii atata de cunoscuta
yumy
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:56
personal folosesc majoritatea produselor de yves rocher, mi se par foarte bun si cateva la oriflame. avon nu mi se pare deloc bun.ojele nu sunt bune deloc , rimelul nu e cine stie ce. Lasa de dorit din punctul meu de vedere.
kudika090507
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:58
De la: kudika090507, la data 2010-01-26 14:58:53personal folosesc majoritatea produselor de yves rocher, mi se par foarte bun si cateva la oriflame. avon nu mi se pare deloc bun.ojele nu sunt bune deloc , rimelul nu e cine stie ce. Lasa de dorit din punctul meu de vedere.
aici este adevarat dar au si geluri de dus care miros foarte bine, spumante de baie, creme de fata, masti care sunt ok
yumy
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:00
De la: yumalai, la data 2010-01-26 11:58:17
De la: iulia069834, la data 2010-01-10 14:21:37
De la: kudika100017, la data 2010-01-10 14:18:49 buna ! as vrea sa stiu parerea voastra despre cosmeticele avon.


eu sunt reprezentant avon.....daca vrei sa iti comanzi ceva teoodor_iulia2@yahoo,com desi eu iti recomand si lifecare si yves rocher.....dar si avon e bun nu degeaba am l-am ales
si eu sunt reprezentant


la care yumi?
iulia069834
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:05
De la: yumalai, la data 2010-01-26 14:56:32toate firmele indiferent de ce ar produce ele au puncte slabe, insa unele au mai multe altele mai putine, dar au si puncte forte, asa cum are si avon pt ca nu are cum sa fie o firma fara macar un punct forte, pt ca in acest caz nu ar mai exista pe piata si nu ar mai fii atata de cunoscuta





... si produsele romanesti au multe puncte forte ... nu e nevoie sa te agati de niste nume care isi fac reclama continuu ca sa obtii aceleasi rezultate sau chiar mai slabe ... gerovitalul, si Ana Aslan, au creat tot ce inseamna astazi tratamente de intinerire ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:08
De la: iulia069834, la data 2010-01-26 15:05:25
De la: yumalai, la data 2010-01-26 11:58:17
De la: iulia069834, la data 2010-01-10 14:21:37
De la: kudika100017, la data 2010-01-10 14:18:49 buna ! as vrea sa stiu parerea voastra despre cosmeticele avon.


eu sunt reprezentant avon.....daca vrei sa iti comanzi ceva teoodor_iulia2@yahoo,com desi eu iti recomand si lifecare si yves rocher.....dar si avon e bun nu degeaba am l-am ales
si eu sunt reprezentant


la care yumi?
la avon cosmetics
yumy
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:09
De la: marco918, la data 2010-01-26 15:08:47
De la: yumalai, la data 2010-01-26 14:56:32toate firmele indiferent de ce ar produce ele au puncte slabe, insa unele au mai multe altele mai putine, dar au si puncte forte, asa cum are si avon pt ca nu are cum sa fie o firma fara macar un punct forte, pt ca in acest caz nu ar mai exista pe piata si nu ar mai fii atata de cunoscuta





... si produsele romanesti au multe puncte forte ... nu e nevoie sa te agati de niste nume care isi fac reclama continuu ca sa obtii aceleasi rezultate sau chiar mai slabe ... gerovitalul, si Ana Aslan, au creat tot ce inseamna astazi tratamente de intinerire ...
dar nu am zis ca produsele romanesti nu sunt bune si nici nu am pomenit de vreun nume fiecare firma se descurca cum poate, cat despre ana aslan nu a mai exista nimeni care sa finanteze proiectul si s-a dus de rapa...
yumy
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:11
apropo multi au ingercat sa creeze diferite produse de intinerire, insa oricate studii au facut si cati bani au investit niciunu produs nu a egalat rezultatele obtinute in urma utilizarii gerovitalului
sunt convinsa ca daca cineva ar prelua institul la care se fabrica miraculosul gerovital cu siguranta i s-ar afce si lui publicitate asa cum i se face oricarei alte firme
yumy
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:15
De la: yumalai, la data 2010-01-26 15:11:02
De la: marco918, la data 2010-01-26 15:08:47
De la: yumalai, la data 2010-01-26 14:56:32toate firmele indiferent de ce ar produce ele au puncte slabe, insa unele au mai multe altele mai putine, dar au si puncte forte, asa cum are si avon pt ca nu are cum sa fie o firma fara macar un punct forte, pt ca in acest caz nu ar mai exista pe piata si nu ar mai fii atata de cunoscuta





... si produsele romanesti au multe puncte forte ... nu e nevoie sa te agati de niste nume care isi fac reclama continuu ca sa obtii aceleasi rezultate sau chiar mai slabe ... gerovitalul, si Ana Aslan, au creat tot ce inseamna astazi tratamente de intinerire ...
dar nu am zis ca produsele romanesti nu sunt bune si nici nu am pomenit de vreun nume fiecare firma se descurca cum poate, cat despre ana aslan nu a mai exista nimeni care sa finanteze proiectul si s-a dus de rapa...





... sint citeva aspecte ... ''fiecare'' se descurca in functie de interesul clientilor fata de produse ... iar interesul unor clienti mai putini obiectivi si mai inclinati catre aparente se cistiga usor cu reclama ... ca sa faci reclama trebuie sa ai vinzare ...
... e putin probabil ca mai gaseti ceva natural in niste produse care se vind gramada in toata lumea ... e o chestie simpla ... se folosesc ''ingrediente'' artificiale ...
... iar daca toti ar cumpara doar dupa reclama facuta atunci ce se intimpla cu angajatii producatorilor locali ? ... vrem servicii, vrem salarii, vrem economie sanatoasa ... ...

marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:18
De la: yumalai, la data 2010-01-26 15:15:07apropo multi au ingercat sa creeze diferite produse de intinerire, insa oricate studii au facut si cati bani au investit niciunu produs nu a egalat rezultatele obtinute in urma utilizarii gerovitalului
sunt convinsa ca daca cineva ar prelua institul la care se fabrica miraculosul gerovital cu siguranta i s-ar afce si lui publicitate asa cum i se face oricarei alte firme





... gerovitalul si tratamentele Ana Aslan nu au nevoie de publicitate in ... america !!! ... acolo sint centre peste centre (fara licenta intradevar) care folosesc cremele si tratamentele originale ... institutul functioneaza foarte bine si exporta TOT ... din lipsa de interes local si lipsa de fonduri pentru reclama ... Q10 era formula anei aslan de acum 40 de ani ...

... in romania se inroleaza mii de femei in tot felul de retele care, cica, le fac reduceri de preturi ... ... si isi spala unele altora creierii cu presupusele rezultate miraculoase cind rezultate mult mai bune si ingrediente de calitate se gasesc in produsele romanesti ... si sint atiteeeeaaa ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:22
oricum intr-o tara in care pretul cel mai mic e la putere nu ai cum sa gasesti ceva natural la un pret ieftin, iar romanului ii place cat mai ieftin
yumy
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:22
De la: marco918, la data 2010-01-26 15:22:34
De la: yumalai, la data 2010-01-26 15:15:07apropo multi au ingercat sa creeze diferite produse de intinerire, insa oricate studii au facut si cati bani au investit niciunu produs nu a egalat rezultatele obtinute in urma utilizarii gerovitalului
sunt convinsa ca daca cineva ar prelua institul la care se fabrica miraculosul gerovital cu siguranta i s-ar afce si lui publicitate asa cum i se face oricarei alte firme





... gerovitalul si tratamentele Ana Aslan nu au nevoie de publicitate in ... america !!! ... acolo sint centre peste centre (fara licenta intradevar) care folosesc cremele si tratamentele originale ...

... in romania se inroleaza mii de femei in tot felul de retele care, cica, le fac reduceri de preturi ... ... si isi spala unele altora creierii cu presupusele rezultate miraculoase cind rezultate mult mai bune si ingrediente de calitate se gasesc in produsele romanesti ... si sint atiteeeeaaa ...
da nu e o noutate ca romanii se lasa furati intotdeauna de straini
tara noatra ar putea fii cea mai bogata din lume daca ar stii cum sa isi foloseasca resursele , dar din pacate le folosesc straini pt noi
yumy
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:25
De la: yumalai, la data 2010-01-26 15:22:37oricum intr-o tara in care pretul cel mai mic e la putere nu ai cum sa gasesti ceva natural la un pret ieftin, iar romanului ii place cat mai ieftin





... pai si tu cauti ieftin la avon, ives rocher, ... ? ... si natural ? ... si calitate ? ... sa fim seriosi ... platesti ambalajul si la gara ... dormi cu el si bucurate de miros ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:27
De la: yumalai, la data 2010-01-26 15:25:02
De la: marco918, la data 2010-01-26 15:22:34
De la: yumalai, la data 2010-01-26 15:15:07apropo multi au ingercat sa creeze diferite produse de intinerire, insa oricate studii au facut si cati bani au investit niciunu produs nu a egalat rezultatele obtinute in urma utilizarii gerovitalului
sunt convinsa ca daca cineva ar prelua institul la care se fabrica miraculosul gerovital cu siguranta i s-ar afce si lui publicitate asa cum i se face oricarei alte firme





... gerovitalul si tratamentele Ana Aslan nu au nevoie de publicitate in ... america !!! ... acolo sint centre peste centre (fara licenta intradevar) care folosesc cremele si tratamentele originale ...

... in romania se inroleaza mii de femei in tot felul de retele care, cica, le fac reduceri de preturi ... ... si isi spala unele altora creierii cu presupusele rezultate miraculoase cind rezultate mult mai bune si ingrediente de calitate se gasesc in produsele romanesti ... si sint atiteeeeaaa ...
da nu e o noutate ca romanii se lasa furati intotdeauna de straini
tara noatra ar putea fii cea mai bogata din lume daca ar stii cum sa isi foloseasca resursele , dar din pacate le folosesc straini pt noi





... bogatia unei tari sta in resurse si inteligenta ... astazi si resursele si inteligenta sint exportate ... iar cei care ramin se sufoca singuri datorita faptului ca nu mai sint capabili sa plateasca produsele finite produse de altii cu resursele si inteligenta exportata ...

... cam asa este si cu cosmeticele ... cumparam produse straine slabe, scumpe, dar colorate si sustinute de reclama agresiva ... si apoi chitaim ca sint prea multi someri cu sau fara diploma iar romania devine un ghetou ...

marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:32
De la: marco918, la data 2010-01-26 15:27:03
De la: yumalai, la data 2010-01-26 15:22:37oricum intr-o tara in care pretul cel mai mic e la putere nu ai cum sa gasesti ceva natural la un pret ieftin, iar romanului ii place cat mai ieftin





... pai si tu cauti ieftin la avon, ives rocher, ... ? ... si natural ? ... si calitate ? ... sa fim seriosi ... platesti ambalajul si la gara ... dormi cu el si bucurate de miros ...
natural nu prea mai gasesti in ziua de azi avand in vedere ca majoritatea firmelor alearga dupa profit, dar incerc sa gasesc si ceva de calitate...desi cuvantul acesta nu mai exista de mult in limbajul producatorilor autohtoni
yumy
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:35
De la: yumalai, la data 2010-01-26 15:35:31
De la: marco918, la data 2010-01-26 15:27:03
De la: yumalai, la data 2010-01-26 15:22:37oricum intr-o tara in care pretul cel mai mic e la putere nu ai cum sa gasesti ceva natural la un pret ieftin, iar romanului ii place cat mai ieftin





... pai si tu cauti ieftin la avon, ives rocher, ... ? ... si natural ? ... si calitate ? ... sa fim seriosi ... platesti ambalajul si la gara ... dormi cu el si bucurate de miros ...
natural nu prea mai gasesti in ziua de azi avand in vedere ca majoritatea firmelor alearga dupa profit, dar incerc sa gasesc si ceva de calitate...desi cuvantul acesta nu mai exista de mult in limbajul producatorilor autohtoni




... ai fi mirata sa stii citi producatori locali, mai mari sau mai mici, se chinuie sa produca lucruri de calitate ... citi chimisti, ingineri isi pun ideiile la contributie ca sa creeze ceva care sa fie apreciat si fara sa aiba reclama agresiva la tv (pentru care nu au bani pur si simplu) si fara retele de femei care sa isi spele creierii pentru citeva lei in minus (apropo cine crezi ca iti face discount in lumea asta sub pretul de productie ) ... uita-te pe lista ingredientelor si te lamuresti ...

marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:39
stiu stiu, dar oricum nu e vina mea romanilor le place tot ce straluceste, daca nu e stralucitor nu e de calitate, iar dupa criteriul asta multi producatori straini au facut bani frumosi la noi in tara
yumy
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:42
De la: yumalai, la data 2010-01-26 15:42:31stiu stiu, dar oricum nu e vina mea romanilor le place tot ce straluceste, daca nu e stralucitor nu e de calitate, iar dupa criteriul asta multi producatori straini au facut bani frumosi la noi in tara





... dar a cui e vina ? ... pentru mentalitatea asta de bosimani ... da-mi sticla ia aurul ... ... lipsa indusa a respectului de sine si fata de cei din jur, a educatiei, daca cumpara orice produs afara se cred deja intr-o ''elita'' imaginara ... avon, ives rocher, ... toate produse in china dar cu ambalaj sclipitor ... ... mentalitatea sapunului lux si a tigarilor kent inca mai persista ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:48
gresit nu persista e pe val, pana la urma vorba aia in fata muzeu in spate liceu si fiecare se descurca cum poate unul cu gerovital, altul cu produse de la avon, altii cu leacuri babesti
yumy
Postat pe 26 Ianuarie 2010 16:01
mie sincer mi-e frica sa ma dau pe fata cu o crema de la ei..sau sa folosesc orice produs in afara parfumurilor ( am 2 pe care nu prea le folosesc, dar nici nu-mi displac ) ..

folosesc nivea si l'oreal..
maria_radugrl
Postat pe 26 Ianuarie 2010 16:38
De la: yumalai, la data 2010-01-26 16:01:46gresit nu persista e pe val, pana la urma vorba aia in fata muzeu in spate liceu si fiecare se descurca cum poate unul cu gerovital, altul cu produse de la avon, altii cu leacuri babesti





... gresit ... pe termen mediu si lung ... pe masura insa ce nimeni nu va mai produce nimic si totul va trebui cumparat va vei si partea cea mai dura ... de unde bani sa cumperi daca nu se produce nici o valoare pentru a fi platit ? ... atunci o sa fie bun si seul de oaie ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 16:45


http://www.bijunet.ro/?ref=1611 FATI CONT SI FA UN CADOU PERSOANEI IUBITE DE Valentine's Day
ytu
Postat pe 26 Ianuarie 2010 18:25


http://www.bijunet.ro/?ref=1611 FATI CONT SI FA UN CADOU PERSOANEI IUBITE DE Valentine's Day
ytu
Postat pe 26 Ianuarie 2010 18:26
Buna dimineata! Acum am vazut aceasta intrebare pe forum. Dupa parerea mea -desi vad ca vine in contradictie cu alte pareri- sunt niste produse foarte bune, mai ales in ceea ce priveste raportul calitate/pret. Si nu trebuie neglijata nici garantia (daca nu te impaci cu produsul respectiv, il poti inapoia, in termen de 3 luni de la data cumpararii - sigur, sa nu fi consumat mai mult de 1/10 din cantitate). E foarte important sa apelezi la un reprezentant Avon, care iti va face anumite teste, pentru a-ti spune care e gama de produse care ti se potriveste, in functie de varsta, ten, ...
Si eu folosesc, a durat un pic pina am gasit gama de produse care mi se potriveste cu adevarat, dar ... merita. Ma refer la creme si demachiant. In rest, folosesc produse din gama SPA. Si ... parfumuri. Apropo, astept cu nerabdare urmatoarea campanie, in care va apare noua apa de toaleta "Eternal Magic", recomandata de Andreea Raicu.
kudika011904
Postat pe 27 Ianuarie 2010 08:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cosmetice naturale cu ulei esential de trandafiri 1 De la: rosevital 20 Noiembrie 2011 11:46
PT SALON DE COSMETICA 1 De la: kudika087806 29 Noiembrie 2009 11:23
ORIFLAME 7 De la: Maria_Bonat_1 6 Octombrie 2013 12:30
Produse de ingrijire faciala,corporala,intima din Anglia 2 De la: kudika064800 19 Februarie 2010 20:24
Cosmetice BIO 100% naturale, fara parabeni, SLS, sau alte chimicale. 1 De la: Cosmeticabio_Ro_1 8 Iulie 2012 13:26