Ajutor

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Salut fetelor! am nevoie mare de ajutorul vostru... nu știu dacă m-am încadrat bine în "iubiri imposibile".... Povestea e destul de lungă, încerc să mă restrâng la esență. a început în august 2008. m-am întâlnit la o nuntă cu un tip pe care l-am cunoscut încă de la liceu, era mai în vârstă cu doi ani, dar niciodată nu mi-a plăcut de el, însă atunci s-a întâmplat ceva. nu știu să explic exact ce, dar de atunci nu trece zi să nu mă gândesc la el. Atunci eram singuri amândoi și ne-am întâlnit din ce în ce mai des, dar întotdeauna numai din întâmplare. cred că după ceva vreme m-am îndrăgostit de el. Trebuie sa stiti că sunt o fire ce se îndrăgostește destul de repede, dar tot așa de repede îmi și trece, dar cu el nu e așa. După vreo 2-3 luni l-am prins odată hinărind prin oraș, eu eram cu mașina și l-am luat cu mine la plimbare. aproape o noapte întreagă am tot povestit, ne-am și sărutat dar nimic mai mult. atunci am crezut că o sa fie totul ok, mai mult de 3 săptămâni nu am ieșit nicăieri, am tot așteptat să mă sune, să-mi scrie sau să-mi deie orice alt semn de viață, dar nimica. între timp îmi făcea curte un alt băiat cu 4 ani mai tânăr decât mine, la care sincer nimic nu mi-a plăcut, doar că era simpatic și foarte finuț, care știa tot ce se întâmplă. m-am hotărât să nu mai aștept după el și să îi dau o șansă băiatului mai tânăr, care merita într-adevăr. de atunci sunt împreună cu el, îl iubesc mult, îl si respect.... dar nici urmă de dragoste. am făcut tot posibilul să mă îndrăgostesc de el, pentru că pare a fi bărbatul perfect: e finuț, mă poartă-n palme, se comportă cu mine ca și cu o prințesă.....au trecut mai bine de 1 an jum, si tot nu pot sa scap de ganduri, si tot celălalt băiat imi umblă în minte. în această perioadă el mi-a scris câteva mesaje, din când în când mă mai și suna, dar nimic important. Însă în careva seară, ca și încă niciodată, după zeci de mesaje m-a rugat să ne întâlnim. nu știu ce să mă fac, chiar îmi respect prietenul, dar sunt sigură că nu e bărbatul cu care vreau să-mi trăiesc viața, iar celălalt.... s-ar putea să fie, deși se arată a fi "bad boy", dar simt că dinăuntru nu e așa. Ajutați-mă vă rog, chiar nu știu să mă întâlnesc sau nu cu el, și dacă da cum să mă comport, să par indiferentă, sau să-i arăt ce simt???
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
arata-i tot asa cum tzi-a aratat si el ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,in rest nimic nou sub soare
Boca Avatarul lui Boca

450 mesaje
Oras: ploiesti

"il iubesc... dar nu e dragoste"

is it lov? is it lov? is it love? iiiiiissssit lov...?

cum vine asta? si cum poti sa stai cu unul atata timp daca nu esti indragostita? si celalalt mi se pare ca nu il interesezi. eu zic sa devii iar celibatara.
P f f f !
Fosta membra Kudika.ro
si ce suntem noi, mama omida, facem o vraja la miezul noptii pe malul baltzii si ti-l aducem hocus-pocus,plocon?
Fosta membra Kudika.ro
De la: Boca, la data 2010-01-11 13:49:48"il iubesc... dar nu e dragoste"

is it lov? is it lov? is it love? iiiiiissssit lov...?

cum vine asta? si cum poti sa stai cu unul atata timp daca nu esti indragostita? si celalalt mi se pare ca nu il interesezi. eu zic sa devii iar celibatara.

tu ai avut rabdare sa citesti tot, eu m-am oprit pe la jumatatea textului
Boca Avatarul lui Boca

450 mesaje
Oras: ploiesti

pai da ca e o noua soap-opera, ce-ai...

a fost simplu ca are multe prescurtari si am mai luat-o si pe diagonala, am citit in semicerc, am inteles tot
P f f f !
Fosta membra Kudika.ro
"Însă în careva seară, ca și încă niciodată, după zeci de mesaje m-a rugat să ne întâlnim." mie partea asta mi-a placut cel mai mult desi marturisesc ca nu am intzles ce vrea sa spuna dar modul cum o face m-a "fascinat" de-a dreptul
Fosta membra Kudika.ro
De la: Dontyyy, la data 2010-01-11 14:06:09"Însă în careva seară, ca și încă niciodată, după zeci de mesaje m-a rugat să ne întâlnim." mie partea asta mi-a placut cel mai mult desi marturisesc ca nu am intzles ce vrea sa spuna dar modul cum o face m-a "fascinat" de-a dreptul

dontyyyy, sa nu ramai asa........"fascinanta"
Fosta membra Kudika.ro
De la: miss_darine, la data 2010-01-11 14:09:40
De la: Dontyyy, la data 2010-01-11 14:06:09"Însă în careva seară, ca și încă niciodată, după zeci de mesaje m-a rugat să ne întâlnim." mie partea asta mi-a placut cel mai mult desi marturisesc ca nu am intzles ce vrea sa spuna dar modul cum o face m-a "fascinat" de-a dreptul

sper sa nu ma molipsesc
Fosta membra Kudika.ro
De la: Boca, la data 2010-01-11 14:03:44pai da ca e o noua soap-opera, ce-ai...

a fost simplu ca are multe prescurtari si am mai luat-o si pe diagonala, am citit in semicerc, am inteles tot

d'aia nu vizionez eu "tanar si nelinistit", pen'ca nu stiu sa ma uit decat pe cant
Fosta membra Kudika.ro
De la: Dontyyy, la data 2010-01-11 14:11:45

sper sa nu ma molipsesc

fascinata, nuuuuuuuuuu......fascinanta, daaaaaaa
Chinadoll Avatarul lui Chinadoll

1 mesaj

Soap-opera?? poate e într-adevăr! Asta-i viața oameni buni, dar dacă nu aveți să-mi spuneți nimic ce m-ar ajuta, mai bine lăsați subiectul baltă și vă ocupați de altceva, ce vi se pare mai realist sau mai interesant! O să mă descurc și singură, numai credeam că o să aveți ceva sfaturi de folos
Fosta membra Kudika.ro
De la: Chinadoll, la data 2010-01-11 14:17:38Soap-opera?? poate e într-adevăr! Asta-i viața oameni buni, dar dacă nu aveți să-mi spuneți nimic ce m-ar ajuta, mai bine lăsați subiectul baltă și vă ocupați de altceva, ce vi se pare mai realist sau mai interesant! O să mă descurc și singură, numai credeam că o să aveți ceva sfaturi de folos

Eu zic sa-ti recitesti cu foarte mare atentie postul initial si incearca sa fii impartiala, tu intelegi ceva din ce-ai vrut sa scrii acolo?
Fosta membra Kudika.ro
De la: miss_darine, la data 2010-01-11 14:21:58
De la: Chinadoll, la data 2010-01-11 14:17:38Soap-opera?? poate e într-adevăr! Asta-i viața oameni buni, dar dacă nu aveți să-mi spuneți nimic ce m-ar ajuta, mai bine lăsați subiectul baltă și vă ocupați de altceva, ce vi se pare mai realist sau mai interesant! O să mă descurc și singură, numai credeam că o să aveți ceva sfaturi de folos

Eu zic sa-ti recitesti cu foarte mare atentie postul initial si incearca sa fii impartiala, tu intelegi ceva din ce-ai vrut sa scrii acolo?

darine ne tocim degetele dejaba ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,tot cum vrea va face,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,eu deja m-am plictisit de "placa" asta invechita : iubesc doi unu-i bun da nu-l pot iubi desi ma trateaza ca pe-o printzesa, altu-i rau dar il iubesc de nu mai pot desi ma trateaza ca pe-o carpa, nu-i pot dicta inimii daca ea(adica inima) vrea asa va fi , mama ei de ratziune" ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,fato fa-i cum crezi tu ca itzi este mai bine in fond este vorba despte viatza ta
Fosta membra Kudika.ro
De la: miss_darine, la data 2010-01-11 14:13:26
De la: Dontyyy, la data 2010-01-11 14:11:45

sper sa nu ma molipsesc

fascinata, nuuuuuuuuuu......fascinanta, daaaaaaa

mersi si uite asa se transforma un ciulin(adica eu) intr-o frumoasa floare( ce modesta sunt )
Cristinakitty Avatarul lui Cristinakitty

148 mesaje
Oras: bucuresti

Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul tarotkitty.webs.com/
69lil Avatarul lui 69lil

14 mesaje

De la: , la data 2010-01-11 13:12:34 Salut fetelor! am nevoie mare de ajutorul vostru... nu știu dacă m-am încadrat bine în "iubiri imposibile".... Povestea e destul de lungă, încerc să mă restrâng la esență. a început în august 2008. m-am întâlnit la o nuntă cu un tip pe care l-am cunoscut încă de la liceu, era mai în vârstă cu doi ani, dar niciodată nu mi-a plăcut de el, însă atunci s-a întâmplat ceva. nu știu să explic exact ce, dar de atunci nu trece zi să nu mă gândesc la el. Atunci eram singuri amândoi și ne-am întâlnit din ce în ce mai des, dar întotdeauna numai din întâmplare. cred că după ceva vreme m-am îndrăgostit de el. Trebuie sa stiti că sunt o fire ce se îndrăgostește destul de repede, dar tot așa de repede îmi și trece, dar cu el nu e așa. După vreo 2-3 luni l-am prins odată hinărind prin oraș, eu eram cu mașina și l-am luat cu mine la plimbare. aproape o noapte întreagă am tot povestit, ne-am și sărutat dar nimic mai mult. atunci am crezut că o sa fie totul ok, mai mult de 3 săptămâni nu am ieșit nicăieri, am tot așteptat să mă sune, să-mi scrie sau să-mi deie orice alt semn de viață, dar nimica. între timp îmi făcea curte un alt băiat cu 4 ani mai tânăr decât mine, la care sincer nimic nu mi-a plăcut, doar că era simpatic și foarte finuț, care știa tot ce se întâmplă. m-am hotărât să nu mai aștept după el și să îi dau o șansă băiatului mai tânăr, care merita într-adevăr. de atunci sunt împreună cu el, îl iubesc mult, îl si respect.... dar nici urmă de dragoste. am făcut tot posibilul să mă îndrăgostesc de el, pentru că pare a fi bărbatul perfect: e finuț, mă poartă-n palme, se comportă cu mine ca și cu o prințesă.....au trecut mai bine de 1 an jum, si tot nu pot sa scap de ganduri, si tot celălalt băiat imi umblă în minte. în această perioadă el mi-a scris câteva mesaje, din când în când mă mai și suna, dar nimic important. Însă în careva seară, ca și încă niciodată, după zeci de mesaje m-a rugat să ne întâlnim. nu știu ce să mă fac, chiar îmi respect prietenul, dar sunt sigură că nu e bărbatul cu care vreau să-mi trăiesc viața, iar celălalt.... s-ar putea să fie, deși se arată a fi "bad boy", dar simt că dinăuntru nu e așa. Ajutați-mă vă rog, chiar nu știu să mă întâlnesc sau nu cu el, și dacă da cum să mă comport, să par indiferentă, sau să-i arăt ce simt???

...nu stiu daca esti chiar indragostita, sau doar intrigata de faptul ca nu iti da atentia la care te-ai asteptat. Ar putea fi doar o mare curiozitate, alimentata putin de indiferenta lui...si care se va stinge imediat dupa ce "va cadea la picioarele tale". Nu ai de unde sa stii pana nu te convingi..asa ca..pur si simplu fa-o, iar pe "finutul" lasa-l iubito ca ii faci si lui rau si tie..., pana nu e prea tarziu.
...daca ai dileme in viata, elimina-le cu curaj, mai ales ca inca nu esti legata de nimeni "la bine si la rau"....atunci o sa fie mai greu, crede-ma.
Shhh Avatarul lui Shhh

2004 mesaje
Oras: iasi

69lil esti o femeie frumoasa la 40 de ani......bvo!!! nu vreau sa ma gandesc de la ce vine 69 ala .........sunt fata, nu dati cu paru' ca nu ma dau la ea, doar o admir pt cum arata.
Casatoria e cauza principala a divortului.