Setari Cookie-uri

Ajutor

Salut fetelor! am nevoie mare de ajutorul vostru... nu ºtiu dacã m-am încadrat bine în "iubiri imposibile".... Povestea e destul de lungã, încerc sã mã restrâng la esenþã. a început în august 2008. m-am întâlnit la o nuntã cu un tip pe care l-am cunoscut încã de la liceu, era mai în vârstã cu doi ani, dar niciodatã nu mi-a plãcut de el, însã atunci s-a întâmplat ceva. nu ºtiu sã explic exact ce, dar de atunci nu trece zi sã nu mã gândesc la el. Atunci eram singuri amândoi ºi ne-am întâlnit din ce în ce mai des, dar întotdeauna numai din întâmplare. cred cã dupã ceva vreme m-am îndrãgostit de el. Trebuie sa stiti cã sunt o fire ce se îndrãgosteºte destul de repede, dar tot aºa de repede îmi ºi trece, dar cu el nu e aºa. Dupã vreo 2-3 luni l-am prins odatã hinãrind prin oraº, eu eram cu maºina ºi l-am luat cu mine la plimbare. aproape o noapte întreagã am tot povestit, ne-am ºi sãrutat dar nimic mai mult. atunci am crezut cã o sa fie totul ok, mai mult de 3 sãptãmâni nu am ieºit nicãieri, am tot aºteptat sã mã sune, sã-mi scrie sau sã-mi deie orice alt semn de viaþã, dar nimica. între timp îmi fãcea curte un alt bãiat cu 4 ani mai tânãr decât mine, la care sincer nimic nu mi-a plãcut, doar cã era simpatic ºi foarte finuþ, care ºtia tot ce se întâmplã. m-am hotãrât sã nu mai aºtept dupã el ºi sã îi dau o ºansã bãiatului mai tânãr, care merita într-adevãr. de atunci sunt împreunã cu el, îl iubesc mult, îl si respect.... dar nici urmã de dragoste. am fãcut tot posibilul sã mã îndrãgostesc de el, pentru cã pare a fi bãrbatul perfect: e finuþ, mã poartã-n palme, se comportã cu mine ca ºi cu o prinþesã.....au trecut mai bine de 1 an jum, si tot nu pot sa scap de ganduri, si tot celãlalt bãiat imi umblã în minte. în aceastã perioadã el mi-a scris câteva mesaje, din când în când mã mai ºi suna, dar nimic important. Însã în careva searã, ca ºi încã niciodatã, dupã zeci de mesaje m-a rugat sã ne întâlnim. nu ºtiu ce sã mã fac, chiar îmi respect prietenul, dar sunt sigurã cã nu e bãrbatul cu care vreau sã-mi trãiesc viaþa, iar celãlalt.... s-ar putea sã fie, deºi se aratã a fi "bad boy", dar simt cã dinãuntru nu e aºa. Ajutaþi-mã vã rog, chiar nu ºtiu sã mã întâlnesc sau nu cu el, ºi dacã da cum sã mã comport, sã par indiferentã, sau sã-i arãt ce simt???

Postat pe 11 Ianuarie 2010 13:12
arata-i tot asa cum tzi-a aratat si el ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,in rest nimic nou sub soare
Dontyyy
Postat pe 11 Ianuarie 2010 13:25
"il iubesc... dar nu e dragoste"

is it lov? is it lov? is it love? iiiiiissssit lov...?

cum vine asta? si cum poti sa stai cu unul atata timp daca nu esti indragostita? si celalalt mi se pare ca nu il interesezi. eu zic sa devii iar celibatara.
Boca
Postat pe 11 Ianuarie 2010 13:49
si ce suntem noi, mama omida, facem o vraja la miezul noptii pe malul baltzii si ti-l aducem hocus-pocus,plocon?
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2010 13:51
De la: Boca, la data 2010-01-11 13:49:48"il iubesc... dar nu e dragoste"

is it lov? is it lov? is it love? iiiiiissssit lov...?

cum vine asta? si cum poti sa stai cu unul atata timp daca nu esti indragostita? si celalalt mi se pare ca nu il interesezi. eu zic sa devii iar celibatara.

tu ai avut rabdare sa citesti tot, eu m-am oprit pe la jumatatea textului
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2010 13:52
pai da ca e o noua soap-opera, ce-ai...

a fost simplu ca are multe prescurtari si am mai luat-o si pe diagonala, am citit in semicerc, am inteles tot
Boca
Postat pe 11 Ianuarie 2010 14:03
"Însã în careva searã, ca ºi încã niciodatã, dupã zeci de mesaje m-a rugat sã ne întâlnim." mie partea asta mi-a placut cel mai mult desi marturisesc ca nu am intzles ce vrea sa spuna dar modul cum o face m-a "fascinat" de-a dreptul
Dontyyy
Postat pe 11 Ianuarie 2010 14:06
De la: Dontyyy, la data 2010-01-11 14:06:09"Însã în careva searã, ca ºi încã niciodatã, dupã zeci de mesaje m-a rugat sã ne întâlnim." mie partea asta mi-a placut cel mai mult desi marturisesc ca nu am intzles ce vrea sa spuna dar modul cum o face m-a "fascinat" de-a dreptul

dontyyyy, sa nu ramai asa........"fascinanta"
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2010 14:09
De la: miss_darine, la data 2010-01-11 14:09:40
De la: Dontyyy, la data 2010-01-11 14:06:09"Însã în careva searã, ca ºi încã niciodatã, dupã zeci de mesaje m-a rugat sã ne întâlnim." mie partea asta mi-a placut cel mai mult desi marturisesc ca nu am intzles ce vrea sa spuna dar modul cum o face m-a "fascinat" de-a dreptul

dontyyyy, sa nu ramai asa........"fascinanta"


sper sa nu ma molipsesc
Dontyyy
Postat pe 11 Ianuarie 2010 14:11
De la: Boca, la data 2010-01-11 14:03:44pai da ca e o noua soap-opera, ce-ai...

a fost simplu ca are multe prescurtari si am mai luat-o si pe diagonala, am citit in semicerc, am inteles tot

d'aia nu vizionez eu "tanar si nelinistit", pen'ca nu stiu sa ma uit decat pe cant
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2010 14:12
De la: Dontyyy, la data 2010-01-11 14:11:45
De la: miss_darine, la data 2010-01-11 14:09:40
De la: Dontyyy, la data 2010-01-11 14:06:09"Însã în careva searã, ca ºi încã niciodatã, dupã zeci de mesaje m-a rugat sã ne întâlnim." mie partea asta mi-a placut cel mai mult desi marturisesc ca nu am intzles ce vrea sa spuna dar modul cum o face m-a "fascinat" de-a dreptul

dontyyyy, sa nu ramai asa........"fascinanta"


sper sa nu ma molipsesc

fascinata, nuuuuuuuuuu......fascinanta, daaaaaaa
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2010 14:13
Soap-opera?? poate e într-adevãr! Asta-i viaþa oameni buni, dar dacã nu aveþi sã-mi spuneþi nimic ce m-ar ajuta, mai bine lãsaþi subiectul baltã ºi vã ocupaþi de altceva, ce vi se pare mai realist sau mai interesant! O sã mã descurc ºi singurã, numai credeam cã o sã aveþi ceva sfaturi de folos
Chinadoll
Postat pe 11 Ianuarie 2010 14:17
De la: Chinadoll, la data 2010-01-11 14:17:38Soap-opera?? poate e într-adevãr! Asta-i viaþa oameni buni, dar dacã nu aveþi sã-mi spuneþi nimic ce m-ar ajuta, mai bine lãsaþi subiectul baltã ºi vã ocupaþi de altceva, ce vi se pare mai realist sau mai interesant! O sã mã descurc ºi singurã, numai credeam cã o sã aveþi ceva sfaturi de folos

Eu zic sa-ti recitesti cu foarte mare atentie postul initial si incearca sa fii impartiala, tu intelegi ceva din ce-ai vrut sa scrii acolo?
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2010 14:21
De la: miss_darine, la data 2010-01-11 14:21:58
De la: Chinadoll, la data 2010-01-11 14:17:38Soap-opera?? poate e într-adevãr! Asta-i viaþa oameni buni, dar dacã nu aveþi sã-mi spuneþi nimic ce m-ar ajuta, mai bine lãsaþi subiectul baltã ºi vã ocupaþi de altceva, ce vi se pare mai realist sau mai interesant! O sã mã descurc ºi singurã, numai credeam cã o sã aveþi ceva sfaturi de folos

Eu zic sa-ti recitesti cu foarte mare atentie postul initial si incearca sa fii impartiala, tu intelegi ceva din ce-ai vrut sa scrii acolo?


darine ne tocim degetele dejaba ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,tot cum vrea va face,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,eu deja m-am plictisit de "placa" asta invechita : iubesc doi unu-i bun da nu-l pot iubi desi ma trateaza ca pe-o printzesa, altu-i rau dar il iubesc de nu mai pot desi ma trateaza ca pe-o carpa, nu-i pot dicta inimii daca ea(adica inima) vrea asa va fi , mama ei de ratziune" ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,fato fa-i cum crezi tu ca itzi este mai bine in fond este vorba despte viatza ta
Dontyyy
Postat pe 11 Ianuarie 2010 14:30
De la: miss_darine, la data 2010-01-11 14:13:26
De la: Dontyyy, la data 2010-01-11 14:11:45
De la: miss_darine, la data 2010-01-11 14:09:40
De la: Dontyyy, la data 2010-01-11 14:06:09"Însã în careva searã, ca ºi încã niciodatã, dupã zeci de mesaje m-a rugat sã ne întâlnim." mie partea asta mi-a placut cel mai mult desi marturisesc ca nu am intzles ce vrea sa spuna dar modul cum o face m-a "fascinat" de-a dreptul

dontyyyy, sa nu ramai asa........"fascinanta"


sper sa nu ma molipsesc

fascinata, nuuuuuuuuuu......fascinanta, daaaaaaa


mersi si uite asa se transforma un ciulin(adica eu) intr-o frumoasa floare( ce modesta sunt )
Dontyyy
Postat pe 11 Ianuarie 2010 14:31
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 20 Ianuarie 2010 14:28
De la: , la data 2010-01-11 13:12:34 Salut fetelor! am nevoie mare de ajutorul vostru... nu ºtiu dacã m-am încadrat bine în "iubiri imposibile".... Povestea e destul de lungã, încerc sã mã restrâng la esenþã. a început în august 2008. m-am întâlnit la o nuntã cu un tip pe care l-am cunoscut încã de la liceu, era mai în vârstã cu doi ani, dar niciodatã nu mi-a plãcut de el, însã atunci s-a întâmplat ceva. nu ºtiu sã explic exact ce, dar de atunci nu trece zi sã nu mã gândesc la el. Atunci eram singuri amândoi ºi ne-am întâlnit din ce în ce mai des, dar întotdeauna numai din întâmplare. cred cã dupã ceva vreme m-am îndrãgostit de el. Trebuie sa stiti cã sunt o fire ce se îndrãgosteºte destul de repede, dar tot aºa de repede îmi ºi trece, dar cu el nu e aºa. Dupã vreo 2-3 luni l-am prins odatã hinãrind prin oraº, eu eram cu maºina ºi l-am luat cu mine la plimbare. aproape o noapte întreagã am tot povestit, ne-am ºi sãrutat dar nimic mai mult. atunci am crezut cã o sa fie totul ok, mai mult de 3 sãptãmâni nu am ieºit nicãieri, am tot aºteptat sã mã sune, sã-mi scrie sau sã-mi deie orice alt semn de viaþã, dar nimica. între timp îmi fãcea curte un alt bãiat cu 4 ani mai tânãr decât mine, la care sincer nimic nu mi-a plãcut, doar cã era simpatic ºi foarte finuþ, care ºtia tot ce se întâmplã. m-am hotãrât sã nu mai aºtept dupã el ºi sã îi dau o ºansã bãiatului mai tânãr, care merita într-adevãr. de atunci sunt împreunã cu el, îl iubesc mult, îl si respect.... dar nici urmã de dragoste. am fãcut tot posibilul sã mã îndrãgostesc de el, pentru cã pare a fi bãrbatul perfect: e finuþ, mã poartã-n palme, se comportã cu mine ca ºi cu o prinþesã.....au trecut mai bine de 1 an jum, si tot nu pot sa scap de ganduri, si tot celãlalt bãiat imi umblã în minte. în aceastã perioadã el mi-a scris câteva mesaje, din când în când mã mai ºi suna, dar nimic important. Însã în careva searã, ca ºi încã niciodatã, dupã zeci de mesaje m-a rugat sã ne întâlnim. nu ºtiu ce sã mã fac, chiar îmi respect prietenul, dar sunt sigurã cã nu e bãrbatul cu care vreau sã-mi trãiesc viaþa, iar celãlalt.... s-ar putea sã fie, deºi se aratã a fi "bad boy", dar simt cã dinãuntru nu e aºa. Ajutaþi-mã vã rog, chiar nu ºtiu sã mã întâlnesc sau nu cu el, ºi dacã da cum sã mã comport, sã par indiferentã, sau sã-i arãt ce simt???

...nu stiu daca esti chiar indragostita, sau doar intrigata de faptul ca nu iti da atentia la care te-ai asteptat. Ar putea fi doar o mare curiozitate, alimentata putin de indiferenta lui...si care se va stinge imediat dupa ce "va cadea la picioarele tale". Nu ai de unde sa stii pana nu te convingi..asa ca..pur si simplu fa-o, iar pe "finutul" lasa-l iubito ca ii faci si lui rau si tie..., pana nu e prea tarziu.
...daca ai dileme in viata, elimina-le cu curaj, mai ales ca inca nu esti legata de nimeni "la bine si la rau"....atunci o sa fie mai greu, crede-ma.
69lil
Postat pe 21 Ianuarie 2010 11:04
69lil esti o femeie frumoasa la 40 de ani......bvo!!! nu vreau sa ma gandesc de la ce vine 69 ala .........sunt fata, nu dati cu paru' ca nu ma dau la ea, doar o admir pt cum arata.
Shhh
Postat pe 28 Ianuarie 2010 20:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
....hellp me 6 De la: catalina69 1 Noiembrie 2009 21:32
Ce inseamna pentru voi cuvantul te iubesc? 32 De la: Marius_Dragutzzu_1 16 Martie 2014 14:41
I NEED HELP.......please 30 De la: forever_me 4 Iulie 2009 12:03
Nu mai inteleg... 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:40
diferenta de varsta 44 De la: danaeu 20 Septembrie 2009 11:19