Setari Cookie-uri

sal

asa vrea o parere de la voi sau chiar un sfat daca se poate....eu sunt un tip de religie ortodoxa si de ceva vreme ma vad cu o fata de religie penticostala,toate bune pana aici,tin sa va spun ca avem f multe in comun am gasit la ea ce la alte relatii pe care le-am avut nu am gasit ataea lucruri in comun,dar dupa cum va-ti dat seama intervine religia intre noi si nu stiu ce ar trebui sa fac,mi s-a cerut sa trec in partea ei ca si religie de-si eu nu i-am cerut si nici nu-i voi cere sa treaca vreodata in partea mea ca religie,eu o accept asa cum este si as vrea ca si ea sa ma accepte asa cum suntnsincer nu cred de ce as renunta la religia mea ,mai ales ca ma simt f bine asa,si nu cred ca o sas trec de partea ei ca si religie,,,,dar tin f mult la ea si ea la fel tine la mine de ce trebuie ca religia sa ne impiedice in rel noastra,nu stiu ce sa fac sper sa ma ajutati voi daca puteti,,,ms astept un raspuns de la voi
kudika100665
Postat pe 12 Ianuarie 2010 18:47
Povestea mi se pare cunoscuta.Egal.
Daca "religia" este un impediment, atunci renunti mai degraba la persoana respectiva decat sa-ti schimbi o parte din identitatea ta culturala. Daca pe ea o deranjeaza religia ta si nu te accepta asa cum esti,nu merita sa iti pierzi timpul cu o asemenea persoana. Chiar daca e mai interesanta, cuminte sau ...(habar nu am cum sunt persoanele pentricostale. Nu am intalnit niciodata una )

Pentru ea cultul ei va fi intodeauna mai presus decat tu ca om, poate ca viitor sot sau iubit. Crezi ca merita fata sa lasi credinta ta pentru ea? Sa te dezradacinezi de valorile morale si etice pe care le-ai mostenesti si le ai si ai dori sa le transmiti si copiilor tai pentru cineva care nu te accepta asa cum esti?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:26
zici ca esti baiat dar iti apare o gagica la avatar
freakbabe
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:28
De la: freakbabe, la data 2010-01-12 20:28:42zici ca esti baiat dar iti apare o gagica la avatar

Inca se mai decide ce sex vrea pe kudika
Full_Metal_Jacket
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:30
De la: freakbabe, la data 2010-01-12 20:28:42zici ca esti baiat dar iti apare o gagica la avatar


urmeaza sa-i apara una si in pat.
Tazmanian
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:30
faceti-va amandoi musulmani....dar sa v-a luati gandul de la bere
freakbabe
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:34
Ce conteaza religia? Lasati unul de la altul si mergeti inainte
oana84onutza
Postat pe 26 Ianuarie 2010 20:13
Cine ti-a cerut sa iti schimbi religia pt ca tu ai spus " mi s-a cerut"?Daca au fost parintii ei cei care ti-au cerut nu cred ca vor accepta vreodata relatia voastra sau faptul ca esti ortodox decat daca ai trece la religia lor. Daca iubita ta ti-a cerut ar trebui sa discuti cu ea pe aceasta tema.Spune-i motivele pt care nu vrei sa iti schimbi religia si veti ajunge daca chiar tineti unul la altul la o concluzie.
kudika069070
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ast raspuns urgent!! 25 De la: andapui 26 Mai 2009 18:48
Dragoste sau doar o obsesie? 10 De la: yumy 24 August 2010 13:28
VITEZA DE IMBATRINIRE A OMULUI 6 De la: roz5blue6lila7 26 Noiembrie 2010 10:43
e noroc sau o mare minciuna? 23 De la: angels_heaven_4ever 25 Iunie 2009 16:23
Puritate sau experienta?! 6 De la: luyyzz 22 Iulie 2009 22:17