Setari Cookie-uri

Ce credeti despre femeile care preiau initiativa prin a-l invita pe "el"la o prima intalnire?

De la: geo_xx, la data 2010-01-12 23:33:24
hai te roog, invita-ma maine la cafea!!


s-a facut! maine dimineata in Oradea te astept la cafeneaua de langa faculta, vezi sa nu intarzii
Calandrinon
Postat pe 12 Ianuarie 2010 23:38
thadog,te rog inceteaza cu jignirile,nu am de ce sa ma gandesc la "muncitor in mina" atat timp cat studiile si profesia mea imi permite sa pot alege ceva mai mult.Imi cer scuze ca exprimarea mea a deranjat persoanele complexate
kudika50ani
Postat pe 13 Ianuarie 2010 20:28
De la: SarahSchuller, la data 2010-01-12 21:00:29 In general s-a creat premisa ca barbatii invita femeile la o "prima intalnire" preluand ei initiativa dar ce parere aveti daca aceasta invitatie o face "o ea"?mi se pare normal sa preia si o femeie initiativa unei invitatii...care e parerea voastra ,sub ce pretext poate fi invitat un barbat(care iti place) undeva si fara sa para o situatie penibila?cand zic barbat ma refer la genul business man,stilat,rafinat...un sfat de la voi?


Hehe,bine ca nu esti baiat ca nu-ti mai gaseai tu prietena nici in ruptul capului.
De ce crezi ca ai fi penibila daca ai invita un barbat in oras?Chiar nu inteleg de ce...
Cre'ca mai degraba ti-e frica de un eventual refuz.
Karbon
Postat pe 13 Ianuarie 2010 20:55
Uite povestea unei femei exceptionale de la care aveti ce invata!!

http://viatadebichon.blogspot.com/
marta_love
Postat pe 13 Ianuarie 2010 22:17
De la: Paloma85, la data 2010-01-12 21:00:29 In general s-a creat premisa ca barbatii invita femeile la o "prima intalnire" preluand ei initiativa dar ce parere aveti daca aceasta invitatie o face "o ea"?mi se pare normal sa preia si o femeie initiativa unei invitatii...care e parerea voastra ,sub ce pretext poate fi invitat un barbat(care iti place) undeva si fara sa para o situatie penibila?cand zic barbat ma refer la genul business man,stilat,rafinat...un sfat de la voi?



da-o drak de premisa ... daca se intampla ca femeia sa initieze ceva inseamna ca ea e la conducere ... si din pacate nu multi apreciaza asta ... unii barbati se simt de-a dreptul persiflati din cauza asta si cu autoritatea subminata ... daca dai de unul de genu ocoleste-l in viziunea lui nu esti decat o carpa de sters pe jos.
kametora83
Postat pe 18 Ianuarie 2010 16:43
O iesire in grup ar fi un pretext bun sa te apropii, orice invitatie de a ¨ei¨(ca tot ai pus problema la modul general) nu are conotatii tocmai pozitive, daca tot spui ca e om de afaceri poate ar pica bine un pretext ca ai vrea sa discuti cu o chestie legata de job sau afaceri si poate asa mai camuflezi din intentii
Madamadalina69
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:34
De la: Paloma85, la data 2010-01-13 20:28:18 thadog,te rog inceteaza cu jignirile,nu am de ce sa ma gandesc la "muncitor in mina" atat timp cat studiile si profesia mea imi permite sa pot alege ceva mai mult.Imi cer scuze ca exprimarea mea a deranjat persoanele complexate


pai , daca sunt asa importante , invita-ti studiile si profesia la o cafea ......... tu , de fapt , ce vrei ? un barbat care sa te faca fericita sau o diploma agatata langa a ta la loc de cinste , pe peretele din sufragerie , ca sa vada musafirii ce pereche reusita , ,,entelectuala" faceti voi ?
perce_neige
Postat pe 23 Ianuarie 2010 06:55
...daca este un barbat adevarat apreciaza o femeie hotarata cu initiataiva, care stie ce vrea... ...nu risti nu castigi...
blue_moonbutterfly
Postat pe 25 Ianuarie 2010 09:14
De la: dede25, la data 2010-01-12 21:13:44
De la: SarahSchuller, la data 2010-01-12 21:00:29 In general s-a creat premisa ca barbatii invita femeile la o "prima intalnire" preluand ei initiativa dar ce parere aveti daca aceasta invitatie o face "o ea"?mi se pare normal sa preia si o femeie initiativa unei invitatii...care e parerea voastra ,sub ce pretext poate fi invitat un barbat(care iti place) undeva si fara sa para o situatie penibila?cand zic barbat ma refer la genul business man,stilat,rafinat...un sfat de la voi?


no, nu stiam ca barbat inseamna business man, stilat, rafinat.... dacaa-ti spun ca mie barbat mi se pare ala cu paru' in vant calare pe o motociceta, c-o geaca de piele, pantalonii stramti pe c... si-o bandana la gat ce-ai zice? ca de discutii de politica si vreme is satula :D
on topic - as spune ca stie ce vrea si ca-i o femeie sigura pe ea. de ce n-ar face-o?


plete in vant!!!!!!
sakura_7777777
Postat pe 3 Martie 2010 00:33
De la: Paloma85, la data 2010-01-13 20:28:18 thadog,te rog inceteaza cu jignirile,nu am de ce sa ma gandesc la "muncitor in mina" atat timp cat studiile si profesia mea imi permite sa pot alege ceva mai mult.Imi cer scuze ca exprimarea mea a deranjat persoanele complexate



-> Studiile si profesia IMI PERMIT(nu imi permite)
-> Daca gasesti un muncitor in mina de care sa te indragostesti,mare fraiera esti daca lasi prejudecatile sa traiasca in locul tau.
-> Daca e muncitor in mina nu e musai prost, asa cum nici faptul ca ar fi om de afaceri nu-i da statut de om inteligent...stim cu totii cum se trece prin facultate acum:))


sakura_7777777
Postat pe 3 Martie 2010 00:47
De la: Karbon, la data 2010-01-13 20:55:04
De la: SarahSchuller, la data 2010-01-12 21:00:29 In general s-a creat premisa ca barbatii invita femeile la o "prima intalnire" preluand ei initiativa dar ce parere aveti daca aceasta invitatie o face "o ea"?mi se pare normal sa preia si o femeie initiativa unei invitatii...care e parerea voastra ,sub ce pretext poate fi invitat un barbat(care iti place) undeva si fara sa para o situatie penibila?cand zic barbat ma refer la genul business man,stilat,rafinat...un sfat de la voi?


Hehe,bine ca nu esti baiat ca nu-ti mai gaseai tu prietena nici in ruptul capului.
De ce crezi ca ai fi penibila daca ai invita un barbat in oras?Chiar nu inteleg de ce...
Cre'ca mai degraba ti-e frica de un eventual refuz.




... ... da ce galanton poti fi !!! ... cred ca sint doua varinate, pentru un barbat, in cazul in care este invitat tam nesam ... daca e vorba de o frumoasa domnisoara (???) deja isi face probleme unde sa gaseasca o locatie !!! ... daca e vorba de o domnisoara mai putin dotata cred ca isi poate permite ''nesimtirea'' sa o refuze ... cu indignare chiar ... sau ironie !!! ... cum o dai nu e bine ... ... indiferent cit de business man individul ...
marco918
Postat pe 3 Martie 2010 00:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-a parasit 49 De la: kudika434912 24 Iulie 2012 21:34
Capacitatea de a iubi 268 De la: Flowers 12 Decembrie 2011 14:09
daca iubesti cu adevarat poti ierta cand descoperi ca te-a inselat? 16 De la: daiana_dy 29 Iulie 2009 16:43
Iubesc, plang si sunt tridts 91 De la: mika76 25 Noiembrie 2010 18:50
Relatie esuata!!! Ce mai pot face? 9 De la: iulia069834 12 Decembrie 2009 20:00