Setari Cookie-uri

mai are rost sa lupt pt o cauza pierduta????

eu am fost sau sunt nush impreuna cu un baiat 6 ani , dar acum eu sunt in italia de 7 luni el nu e prea incantat de asta, cateodata ma ameninta k dak nu vin aksa nu ma mai asteapta, k l e tanar si u are rost sa piarda timpul degeaba. el ma mai suna cateodata imi spune k ma iubeste k nu isi imagineaza viata fara mine, alta data cand e pe mess nuvb zice k are treaba , face teme pt la fac...pe urma mai e si gelos si zice k cine stie ce fac eu pe aici...eu n vin aksa pana in martie dar nu raman decat 1 luna, si nu ced k o sa mai dureze mult pana o sa ne despartim definitiv k relatiile la distanta nu rezista:(:(:(:(:(:(:(:(:
kudika099761
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:12
De la: kudika099761, la data 2010-01-19 22:12:44eu am fost sau sunt nush impreuna cu un baiat 6 ani , dar acum eu sunt in italia de 7 luni el nu e prea incantat de asta, cateodata ma ameninta k dak nu vin aksa nu ma mai asteapta, k l e tanar si u are rost sa piarda timpul degeaba. el ma mai suna cateodata imi spune k ma iubeste k nu isi imagineaza viata fara mine, alta data cand e pe mess nuvb zice k are treaba , face teme pt la fac...pe urma mai e si gelos si zice k cine stie ce fac eu pe aici...eu n vin aksa pana in martie dar nu raman decat 1 luna, si nu ced k o sa mai dureze mult pana o sa ne despartim definitiv k relatiile la distanta nu rezista:(:(:(:(:(:(:(:(:


"mai are rost sa lupt pt o cauza pierduta????" - NU! E cu capu' baiatu' asta al tau ...dak te iubeste nu face asa !
blaa
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:16
Intelegeam daca luptai pt o cauza nobila da' pt una pierduta let it go
miss_darine
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:17
De la: kudika099761, la data 2010-01-19 22:12:44eu am fost sau sunt nush impreuna cu un baiat 6 ani , dar acum eu sunt in italia de 7 luni el nu e prea incantat de asta, cateodata ma ameninta k dak nu vin aksa nu ma mai asteapta, k l e tanar si u are rost sa piarda timpul degeaba. el ma mai suna cateodata imi spune k ma iubeste k nu isi imagineaza viata fara mine, alta data cand e pe mess nuvb zice k are treaba , face teme pt la fac...pe urma mai e si gelos si zice k cine stie ce fac eu pe aici...eu n vin aksa pana in martie dar nu raman decat 1 luna, si nu ced k o sa mai dureze mult pana o sa ne despartim definitiv k relatiile la distanta nu rezista:(:(:(:(:(:(:(:(:


daaca el te iubeste nu trebuia sa te forteze cu de astea
am fost si eu in aceeasi situatie am lasat un servici bun si o viata linistita pentru a veni acasa pentru un cel pe care il iubeam sa fiu cu el si apoi am avut parte de alte nedreptati din partea lui
asa ca stai linistita si veziti de treaba acolo daca intradevar te iubeste te va astepta si veti fi impreuna
horry
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:52
De la: kudika099761, la data 2010-01-19 22:12:44eu am fost sau sunt nush impreuna cu un baiat 6 ani , dar acum eu sunt in italia de 7 luni el nu e prea incantat de asta, cateodata ma ameninta k dak nu vin aksa nu ma mai asteapta, k l e tanar si u are rost sa piarda timpul degeaba. el ma mai suna cateodata imi spune k ma iubeste k nu isi imagineaza viata fara mine, alta data cand e pe mess nuvb zice k are treaba , face teme pt la fac...pe urma mai e si gelos si zice k cine stie ce fac eu pe aici...eu n vin aksa pana in martie dar nu raman decat 1 luna, si nu ced k o sa mai dureze mult pana o sa ne despartim definitiv k relatiile la distanta nu rezista:(:(:(:(:(:(:(:(:


Oare mai are rost????Depinde doar de tine...depinde cat de mult iti doresti aceasta relatie si depinde de tine cat poti suporta.Daca pe el nu-l intereseaza ce iti doresti tu....oare mai are rost?????
camelusha83
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:37
De la: blaa, la data 2010-01-19 22:16:51
De la: kudika099761, la data 2010-01-19 22:12:44eu am fost sau sunt nush impreuna cu un baiat 6 ani , dar acum eu sunt in italia de 7 luni el nu e prea incantat de asta, cateodata ma ameninta k dak nu vin aksa nu ma mai asteapta, k l e tanar si u are rost sa piarda timpul degeaba. el ma mai suna cateodata imi spune k ma iubeste k nu isi imagineaza viata fara mine, alta data cand e pe mess nuvb zice k are treaba , face teme pt la fac...pe urma mai e si gelos si zice k cine stie ce fac eu pe aici...eu n vin aksa pana in martie dar nu raman decat 1 luna, si nu ced k o sa mai dureze mult pana o sa ne despartim definitiv k relatiile la distanta nu rezista:(:(:(:(:(:(:(:(:


"mai are rost sa lupt pt o cauza pierduta????" - NU! E cu capu' baiatu' asta al tau ...dak te iubeste nu face asa !


nu blaaa....sincer, eu i-as da papucii ei! pe bune! adica putea sa ramana in tara cu el daca il "iubea" asa tare! nu sunt casatoriti...n-au copii.... ce pzm! numai drame si complicatii!
greierash_is_back
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:40
De la: greierash_is_back, la data 2010-01-20 20:40:11
De la: blaa, la data 2010-01-19 22:16:51
De la: kudika099761, la data 2010-01-19 22:12:44eu am fost sau sunt nush impreuna cu un baiat 6 ani , dar acum eu sunt in italia de 7 luni el nu e prea incantat de asta, cateodata ma ameninta k dak nu vin aksa nu ma mai asteapta, k l e tanar si u are rost sa piarda timpul degeaba. el ma mai suna cateodata imi spune k ma iubeste k nu isi imagineaza viata fara mine, alta data cand e pe mess nuvb zice k are treaba , face teme pt la fac...pe urma mai e si gelos si zice k cine stie ce fac eu pe aici...eu n vin aksa pana in martie dar nu raman decat 1 luna, si nu ced k o sa mai dureze mult pana o sa ne despartim definitiv k relatiile la distanta nu rezista:(:(:(:(:(:(:(:(:


"mai are rost sa lupt pt o cauza pierduta????" - NU! E cu capu' baiatu' asta al tau ...dak te iubeste nu face asa !


nu blaaa....sincer, eu i-as da papucii ei! pe bune! adica putea sa ramana in tara cu el daca il "iubea" asa tare! nu sunt casatoriti...n-au copii.... ce pzm! numai drame si complicatii!


poate nu are posibilitati in tara deocamdata ...
si,oricum depinde de persoana,de relatie,de cat de ...mare e iubirea dintre ei ...
si eu ,am avut o relatie de 2 ani ...in care am stat cu el ,in tara,dupaia a plecat ...am fost si eu la el ,si el aks..si tot asa ..in principiu,dupa parerea mea..se poate .doar ca depinde de ei.
"numai drame si complicatii! " mda !
blaa
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:45
si cu ce v-ati ales din sacrificiul ala?
greierash_is_back
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:47
De la: blaa, la data 2010-01-20 20:45:36
"numai drame si complicatii! " mda !

ai uitat aspectul cel mai principal al dramelor made by kudika: samanta de scandal
Full_Metal_Jacket
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:50
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-20 20:50:01
De la: blaa, la data 2010-01-20 20:45:36
"numai drame si complicatii! " mda !

ai uitat aspectul cel mai principal al dramelor made by kudika: samanta de scandal


mda...mai cad si eu in ispita asta....
greierash_is_back
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:50
De la: greierash_is_back, la data 2010-01-20 20:47:06si cu ce v-ati ales din sacrificiul ala?


cu ...experienta? ne-am desp dupa 2 ani ,dar altele au fost motivele,nu distanta ! ca deja stateam cu el ,in ultimele 6luni,in strainatate.dar ,ca sa mearga o relatie,tre sa faci sacrificii nu ? oricum ,acum sunt de parere ca ar merge ,o astfel de relatie ,pana la un punct..adica ,daca alte posibilitati nu exista ,ne conformam situatiei,pana la un punct,in care ....ori facem ceva sa fim impreuna,ori fiecare pe drumu' lui .momentan,tot plecata din tara sunt si nu m-as mai implica intr-o relatie de genu'...nu pt k nu cred ca nu ar merge,ci pt ca..este prea greu ...asa!
blaa
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:58
my point exactly blaa! mult fass pt. nimic!
greierash_is_back
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:59
De la: greierash_is_back, la data 2010-01-20 20:50:50
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-20 20:50:01
De la: blaa, la data 2010-01-20 20:45:36
"numai drame si complicatii! " mda !

ai uitat aspectul cel mai principal al dramelor made by kudika: samanta de scandal


mda...mai cad si eu in ispita asta....

bine ca nu-i ispita highcalorica. ar fi doar adipozitasi pe aici
Full_Metal_Jacket
Postat pe 20 Ianuarie 2010 21:04
greierash_is_back
Postat pe 20 Ianuarie 2010 21:04
De la: greierash_is_back, la data 2010-01-20 20:59:18my point exactly blaa! mult fass pt. nimic!


blaa
Postat pe 20 Ianuarie 2010 21:06
De la: blaa, la data 2010-01-20 21:06:32
De la: greierash_is_back, la data 2010-01-20 20:59:18my point exactly blaa! mult fass pt. nimic!


kudika029282
Postat pe 20 Ianuarie 2010 22:28
sincer nu inteleg de ce atata sarcasm din partea ta???????? dak am ales sa vin aici nu am facut-o nici din placere , dar nici k ma constrans cine...am venit pt k stiam k e nevoie de mine sa imi ajut familia, nu e usor sa ai un parinte bolnav de cancer si sa iti trebuia o gramada de bani in fiecare sapatamana si sa nu ai de unde sa ii iei:(:(:( asa k nu mai ti-am cerut parerea dak sa stau aici sau dak e bine k am venit in italia!!!!!
kudika099761
Postat pe 21 Ianuarie 2010 23:59
sunt exemplul concret draga mea ca relatiile la distantza nu rezista!
insa tu sa faci ce e mai bine pentru tine!
fii egoista, in final iti ramai doar tu....
Kitty_the_cat
Postat pe 22 Ianuarie 2010 00:02
De la: kudika099761, la data 2010-01-21 23:59:43sincer nu inteleg de ce atata sarcasm din partea ta???????? dak am ales sa vin aici nu am facut-o nici din placere , dar nici k ma constrans cine...am venit pt k stiam k e nevoie de mine sa imi ajut familia, nu e usor sa ai un parinte bolnav de cancer si sa iti trebuia o gramada de bani in fiecare sapatamana si sa nu ai de unde sa ii iei:(:(:( asa k nu mai ti-am cerut parerea dak sa stau aici sau dak e bine k am venit in italia!!!!!


din partea cui ?
blaa
Postat pe 22 Ianuarie 2010 11:33
De la: kudika099761, la data 2010-01-21 23:59:43am venit pt k stiam k e nevoie de mine sa imi ajut familia, nu e usor sa ai un parinte bolnav de cancer si sa iti trebuia o gramada de bani in fiecare sapatamana si sa nu ai de unde sa ii iei:(:(:(

cu atat mai mult ar trebui sa iti vezi de viata ta!
one_size
Postat pe 22 Ianuarie 2010 11:40
nu nu cred
kudika109253
Postat pe 22 Ianuarie 2010 11:48
De la: Kitty_the_cat, la data 2010-01-22 00:02:03sunt exemplul concret draga mea ca relatiile la distantza nu rezista!
insa tu sa faci ce e mai bine pentru tine!
fii egoista, in final iti ramai doar tu....


depinde de la o persoana la alta... la mine relatiile la distanta au mers :)... daca exista muuuuuuuuuuuuulta iubire si incredere (sau macar se incearca sa se pastreze increderea, indiferent de cum par a fi situatiile uneori), merge :). Bineinteles cu suisuri si coborasuri si cu muuuuuuuuuuuulta rabdare. Acum avem un copil :) (si aproape 6 ani de cand suntem impreuna - nu am calculat si pauzele)

Iar prietena mea cea mai buna a avut o relatie tot de 6 ani la distanta... anul trecut s-au casatorit ;)
Ella81
Postat pe 22 Ianuarie 2010 11:48
De la: kudika099761, la data 2010-01-19 22:12:44eu am fost sau sunt nush impreuna cu un baiat 6 ani , dar acum eu sunt in italia de 7 luni el nu e prea incantat de asta, cateodata ma ameninta k dak nu vin aksa nu ma mai asteapta, k l e tanar si u are rost sa piarda timpul degeaba. el ma mai suna cateodata imi spune k ma iubeste k nu isi imagineaza viata fara mine, alta data cand e pe mess nuvb zice k are treaba , face teme pt la fac...pe urma mai e si gelos si zice k cine stie ce fac eu pe aici...eu n vin aksa pana in martie dar nu raman decat 1 luna, si nu ced k o sa mai dureze mult pana o sa ne despartim definitiv k relatiile la distanta nu rezista:(:(:(:(:(:(:(:(:


Neincredearea distruge orice relatie, mai ales daca e la distanta. Daca el chiar nu e capabil sa te inteleaga si sa accepte situatia (care banuiesc ca nu va fi permanenta), chiar nu merita pentru ca inseamna ca nu te iubeste suficent (mai bine spus, te iubeste intr-un mod egoist - sa-i fie lui bine).
Pe de alta parte, daca il iubesti f mult si doresti relatia... atunci trebuie sa faci cum spune el si sa te intorci in tara (avesti totusi 6 ani in spate)... DAR daca partenerul nu e capabil sa renunte un pic la el, sa se sacrifice pentru a salva relatia (este posibil si la distanta), ATUNCI ce veti face cand in viitor viata va va pune in situatii mult mai dificile unde vor fi necesare mult mai multe renuntari? In plus, gelozia e buna si ea DAR CU LIMITE!

Gandeste-te ce vrei acum de la viata si revizuieste-ti prioritatile in functie de acest lucru. Ce e mai important pt tine, motivul pt care ai plecat in Italia, sau relatia cu prietenul tau?

sper ca ti-am fost nitelus de ajutor ;)
Ella81
Postat pe 22 Ianuarie 2010 11:58
De la: blaa, la data 2010-01-20 20:58:00
De la: greierash_is_back, la data 2010-01-20 20:47:06si cu ce v-ati ales din sacrificiul ala?


cu ...experienta? ne-am desp dupa 2 ani ,dar altele au fost motivele,nu distanta ! ca deja stateam cu el ,in ultimele 6luni,in strainatate.dar ,ca sa mearga o relatie,tre sa faci sacrificii nu ? oricum ,acum sunt de parere ca ar merge ,o astfel de relatie ,pana la un punct..adica ,daca alte posibilitati nu exista ,ne conformam situatiei,pana la un punct,in care ....ori facem ceva sa fim impreuna,ori fiecare pe drumu' lui .momentan,tot plecata din tara sunt si nu m-as mai implica intr-o relatie de genu'...nu pt k nu cred ca nu ar merge,ci pt ca..este prea greu ...asa!


Da, asa este, e foarte greu!!! dar cu optimismul inainte ;)
Ella81
Postat pe 22 Ianuarie 2010 12:01
Cheama l si pe el in italia daca ti e frica de distanta care va poate desparti
oana84onutza
Postat pe 26 Ianuarie 2010 18:57
iti va reprosa mereu plecarea si sederea ta acolo daca deja a facut-o.been there
maria33
Postat pe 26 Ianuarie 2010 22:01
Ceea ce face el e SANTAJ EMOTIONAL.Nu ceda daca te iubeste nu ar face asa ceva
aishwaria
Postat pe 27 Ianuarie 2010 15:32
De la: kudika099761, la data 2010-01-19 22:12:44eu am fost sau sunt nush impreuna cu un baiat 6 ani , dar acum eu sunt in italia de 7 luni el nu e prea incantat de asta, cateodata ma ameninta k dak nu vin aksa nu ma mai asteapta, k l e tanar si u are rost sa piarda timpul degeaba. el ma mai suna cateodata imi spune k ma iubeste k nu isi imagineaza viata fara mine, alta data cand e pe mess nuvb zice k are treaba , face teme pt la fac...pe urma mai e si gelos si zice k cine stie ce fac eu pe aici...eu n vin aksa pana in martie dar nu raman decat 1 luna, si nu ced k o sa mai dureze mult pana o sa ne despartim definitiv k relatiile la distanta nu rezista:(:(:(:(:(:(:(:(:



E normal sa nu astepte, gandeste-te daca ai fi fost in locul lui n-ai fi procedat la fel? Fiecare isi vede de viata lui si daca te vei intoarce in tara o luati de la capat daca mai doriti si nu aveti alte constrangeri ;) Alta varianta n-aveti, parerea mea. N-are sens sa va chinuiti unul pe celalalt
scratty
Postat pe 28 Ianuarie 2010 14:24
De la: miss_darine, la data 2010-01-19 22:17:21Intelegeam daca luptai pt o cauza nobila da' pt una pierduta let it go

Te cred si eu de la 1.86 ai tai de pe tocuri, mai mai ca imi mananci si mie seminte in cap Sa fii iubita, de cine vrei tu.
vali_pc2007
Postat pe 29 Ianuarie 2010 02:45
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .
Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 5 Februarie 2010 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e confuz? 98 De la: nebuna94 23 Mai 2009 19:28
te place sau doar se joaca? 9 De la: pink_lipi 27 Iulie 2009 23:24
ciudat? 31 De la: steffy91 28 Noiembrie 2011 13:49
ce parere aveti de barbatii din zodia fecioarei?cum sunt intr-o relatie? 70 De la: sopterean 28 Ianuarie 2016 19:54
Va place sa fiti abordate ? si..cum reactionati ? 178 De la: monaram 2 Iunie 2009 19:47