Setari Cookie-uri

ce vor de fapt femeile?

Fiecare femeie vrea altceva, ce atatea dezbateri pe teme gen ,,ce vor femeile'', ,,ce vor barbatii''...toti suntem oameni si avem tot felul de asteptari de la cei din jurul nostru, asteptari umane, nu chestii SF
Summer_
Postat pe 23 Ianuarie 2010 00:50
De la: _oktober_, la data 2010-01-22 21:47:29parinte....cine te-a suparat?




inca nimeni...
mickyyo_parintele
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:33
De la: camelusha83, la data 2010-01-22 23:19:32Ce vrem noi femeile de la voi...barbatii??? Pai cred ca vrem tot ceea ce voi nu puteti sa ne dati ...De exemplu atentie...multe surprize frumoasa(macar una pe zi)...sa ne iubiti neconditionat,sa fiti tot timpul langa noi cand dorim asta...iar daca vrem sa fim lasate in pace sa ne lasati in pace...Sa stiti ceea ce ne dorim inainte sa vorbim...Ne mai dorim barbati puternici care stiu ceea ce vor...si intotdeauna ies cu"capul sus".Ne mai dorim sa fiti si buni la pat...Sa fiti domni in societate...Eventual sa va placa sa stati si la bucatarie...sa faceti si curat...(pacat ca nu puteti face si copii pe care pe urma sa-i cresteti),sa ne admirati tot timpul,sa nu va uitati niciodata la altele,sa va uitati doar la filme romantice.,sa nu stati pe calculator ca pe urma noi ne plictisim...si lista poate continua...






mai sa fie cata cerinte...si voi in schimb ce sa oferiti ...pt toatea astea ce meritam in schimb?iar la faza"sa nu va uitati niciodata la altele" tin sa te anunt ca Dumnezeau nea facut si ochi...ochi pt toate inima doar pt una...deci mai bine vezi ca aia mici cu ochi alungiti fac tot felu de robotei trimite dorinta ta si poate primesti un robotel care sa corespunda
mickyyo_parintele
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:40
De la: freakbabe, la data 2010-01-22 23:24:07
De la: camelusha83, la data 2010-01-22 23:19:32Ce vrem noi femeile de la voi...barbatii??? Pai cred ca vrem tot ceea ce voi nu puteti sa ne dati ...De exemplu atentie...multe surprize frumoasa(macar una pe zi)...sa ne iubiti neconditionat,sa fiti tot timpul langa noi cand dorim asta...iar daca vrem sa fim lasate in pace sa ne lasati in pace...Sa stiti ceea ce ne dorim inainte sa vorbim...Ne mai dorim barbati puternici care stiu ceea ce vor...si intotdeauna ies cu"capul sus".Ne mai dorim sa fiti si buni la pat...Sa fiti domni in societate...Eventual sa va placa sa stati si la bucatarie...sa faceti si curat...(pacat ca nu puteti face si copii pe care pe urma sa-i cresteti),sa ne admirati tot timpul,sa nu va uitati niciodata la altele,sa va uitati doar la filme romantice.,sa nu stati pe calculator ca pe urma noi ne plictisim...si lista poate continua...



valeu!!!!!!! dar u vrei un gagautza care sa te pupe numai in fund...deja dai in SF-uri





cred ca e fantezia ei sexuala
mickyyo_parintele
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:42
De la: ionelaela, la data 2010-01-22 23:25:17ti-as spune ,dar dupa va trebui sa te ucid



sa stii ca Toti murim odata ce mai conteaza cand?deci ma risc
mickyyo_parintele
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:44
De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-22 20:06:23 "Ce vrea de fapt o femeie?"





semnat:Micky Parintele



eu vreau doar sa primesc ce ofer la randul meu.
inca mai visez la egalitate intre sexe


damn
Calandrinon
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:45
De la: anastasia_m, la data 2010-01-22 23:27:58ce vor???????


barbati elastici, rezistenti si de unica folosinta




descrii bine un vibrator faza cu unica folosinta e prb dar depinde cum vezi situatia
mickyyo_parintele
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:46
De la: anastasia_m, la data 2010-01-22 23:27:58ce vor???????


barbati elastici, rezistenti si de unica folosinta




descrii bine un vibrator faza cu unica folosinta e prb dar depinde cum vezi situatia
mickyyo_parintele
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:46
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-01-23 00:25:01Totul. Orice. Nimic.




aha la concluzia asta am ajuns si eu dar ceva concret nu stiu....
mickyyo_parintele
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:53
De la: Calandrinon, la data 2010-01-23 19:45:29
De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-22 20:06:23 "Ce vrea de fapt o femeie?"





semnat:Micky Parintele



eu vreau doar sa primesc ce ofer la randul meu.
inca mai visez la egalitate intre sexe


damn




aha ma masi de treaba atunci sa iti scoti si u prietenu in oras si sa platesti consumatia ce doar e egalitate a si sa il ceri si de sot


mickyyo_parintele
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:56
De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-23 19:56:43
De la: Calandrinon, la data 2010-01-23 19:45:29
De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-22 20:06:23 "Ce vrea de fapt o femeie?"





semnat:Micky Parintele



eu vreau doar sa primesc ce ofer la randul meu.
inca mai visez la egalitate intre sexe


damn




aha ma masi de treaba atunci sa iti scoti si u prietenu in oras si sa platesti consumatia ce doar e egalitate a si sa il ceri si de sot



nu prea stii cum sta treaba cu egalitatea, nu-i asa?
kitty_krieger
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:10
dar un barbat ce ar vrea de la o femeie?...e adevarata chestia: mai bn frumoasa si proasta decat urata si desteapta?
freakbabe
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:14


De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-23 19:56:43
aha ma masi de treaba atunci sa iti scoti si u prietenu in oras si sa platesti consumatia ce doar e egalitate a si sa il ceri si de sot




ma faci sa rad
da, de ce nu? nu ar fi o premiera pt mine sa-i platesc iubitului meu un suc, un pranz sau atentii, si stii de ce? pt ca locuim impreuna de 2 ani si suntem imp de 4,am ajuns la stadiul in care banii nu reprezinta o politete obligatorie, adica, plateste cine are bani la indemana, si in caz de necesitate ne cerem unul altuia fara retineri, insa probabil pt tine e un stadiu prea avansat.iar la inceput preferam sa ne platim separat totul..ciudat huh?, stii de ce? pt ca atunci cand faci cuiva un favor, astepti un feedback. iar mie nu-mi place sa am "datorii"emotionale decat cand sunt sigura ca le pot inapoia .

iar faza cu cerutul in casatorie...e o chestie care tine de traditie si bun simt, se zice ca baiatul trebuie sa faca primul pas...si asta nu pt ca femeia nu doreste sa-l faca ea, ci pt ca EL este cel care decide cand e pregatit sa renunte la burlacie, voi functionati pe alt sistem de maturizare.

asta ti-am explicat in caz ca la tine egalitatea la atat se rezuma
Calandrinon
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:16
De la: freakbabe, la data 2010-01-23 20:14:41dar un barbat ce ar vrea de la o femeie?...e adevarata chestia: mai bn frumoasa si proasta decat urata si desteapta?




pt mine nu e valabila sa aibu putin din toate mai bine ...
mickyyo_parintele
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:30
De la: camelusha83, la data 2010-01-22 23:19:32Ce vrem noi femeile de la voi...barbatii??? Pai cred ca vrem tot ceea ce voi nu puteti sa ne dati ...De exemplu atentie...multe surprize frumoasa(macar una pe zi)...sa ne iubiti neconditionat,sa fiti tot timpul langa noi cand dorim asta...iar daca vrem sa fim lasate in pace sa ne lasati in pace...Sa stiti ceea ce ne dorim inainte sa vorbim...Ne mai dorim barbati puternici care stiu ceea ce vor...si intotdeauna ies cu"capul sus".Ne mai dorim sa fiti si buni la pat...Sa fiti domni in societate...Eventual sa va placa sa stati si la bucatarie...sa faceti si curat...(pacat ca nu puteti face si copii pe care pe urma sa-i cresteti),sa ne admirati tot timpul,sa nu va uitati niciodata la altele,sa va uitati doar la filme romantice.,sa nu stati pe calculator ca pe urma noi ne plictisim...si lista poate continua...

batman e mort de multa vreme, pa
felixcat
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:35
De la: Calandrinon, la data 2010-01-23 20:16:59

De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-23 19:56:43
aha ma masi de treaba atunci sa iti scoti si u prietenu in oras si sa platesti consumatia ce doar e egalitate a si sa il ceri si de sot




ma faci sa rad
da, de ce nu? nu ar fi o premiera pt mine sa-i platesc iubitului meu un suc, un pranz sau atentii, si stii de ce? pt ca locuim impreuna de 2 ani si suntem imp de 4,am ajuns la stadiul in care banii nu reprezinta o politete obligatorie, adica, plateste cine are bani la indemana, si in caz de necesitate ne cerem unul altuia fara retineri, insa probabil pt tine e un stadiu prea avansat.iar la inceput preferam sa ne platim separat totul..ciudat huh?, stii de ce? pt ca atunci cand faci cuiva un favor, astepti un feedback. iar mie nu-mi place sa am "datorii"emotionale decat cand sunt sigura ca le pot inapoia .

iar faza cu cerutul in casatorie...e o chestie care tine de traditie si bun simt, se zice ca baiatul trebuie sa faca primul pas...si asta nu pt ca femeia nu doreste sa-l faca ea, ci pt ca EL este cel care decide cand e pregatit sa renunte la burlacie, voi functionati pe alt sistem de maturizare.

asta ti-am explicat in caz ca la tine egalitatea la atat se rezuma




au ce mai lovit exact unde doare mai tare...eu nu vb de relatii de ani buni si de trait impreuna..vb de primele intalniri cand asteptati numa mok "si asa ca gest spuneti si voi cat costa sau sa pun si eu da cu juma de gura ca orcum stiti ca plateste baiatu tot...."stii u bunu simt si traditia ...iar la faza ca e traditie si bun simt chiar mai facut sa zambesc daca astia de sus nu schimba nimic hai sa schimbati voi...lasa traditia si cere-ti barbati de soti ce daca nu e pregatit va refuza mai incercati altadata....sau un refuz ar durea noi suntem mai rezistenti si cu rabdare sa fii iubita
mickyyo_parintele
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:39

ia fi atent aici

De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-22 20:06:23Buna tuturor celor ce ma cunosc dar si celor ce nu ma cunosc.AM lipsit o periada din acest peisaj dar mam intors cu o mica dilema:

Marea intrebare, la care nu stiu sa raspund in ciuda a treizeci de ani de studiu despre femei, este urmatoarea: "Ce vrea de fapt o femeie?"





De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-23 20:39:59

eu nu vb de relatii de ani buni si de trait impreuna..vb de primele intalniri cand asteptati numa mok "si asa ca gest spuneti si voi cat costa sau sa pun si eu da cu juma de gura ca orcum stiti ca plateste baiatu tot



odata ca din prima postare de pe topic nu reiese nicio limitare de genu`, ai lansat o intrebare generala si interpretabila.

si observ ca tocmai..ti-ai dat singur un raspuns la intrebare, si cred ca orice ti-ar zice o femeie, nu ai crede-o nici asa,
pt ca ceea ce ai scris are o tenta de misoginism.






De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-23 20:39:59

...."stii u bunu simt si traditia ...iar la faza ca e traditie si bun simt chiar mai facut sa zambesc daca astia de sus nu schimba nimic hai sa schimbati voi...lasa traditia si cere-ti barbati de soti ce daca nu e pregatit va refuza mai incercati altadata....sau un refuz ar durea noi suntem mai rezistenti si cu rabdare sa fii iubita


tu chiar nu ai priiceput ce am vrut sa zic....nu-i asa?
Calandrinon
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:03
crisule, ti-ai gasit moara de vant?
dona quijota lu' mama scumpa
miss_darine
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:07
ce vor femeile??? SINCERITATE, RESPECT, si MUUULTA IUBIRE din partea partenerului( asta imi doresc eu)
kudika099761
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:14
De la: miss_darine, la data 2010-01-23 21:07:26crisule, ti-ai gasit moara de vant?
dona quijota lu' mama scumpa


daaa

stii cum e?!, cine nu are de lucru...isi face

buna seara darine[img]http://www.myemoticons.com/emoticon-critic/images/hug-and-kiss/blow-a-heart.gif[/img]
Calandrinon
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:14
De la: Calandrinon, la data 2010-01-23 21:03:39
ia fi atent aici

De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-22 20:06:23Buna tuturor celor ce ma cunosc dar si celor ce nu ma cunosc.AM lipsit o periada din acest peisaj dar mam intors cu o mica dilema:

Marea intrebare, la care nu stiu sa raspund in ciuda a treizeci de ani de studiu despre femei, este urmatoarea: "Ce vrea de fapt o femeie?"





De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-23 20:39:59

eu nu vb de relatii de ani buni si de trait impreuna..vb de primele intalniri cand asteptati numa mok "si asa ca gest spuneti si voi cat costa sau sa pun si eu da cu juma de gura ca orcum stiti ca plateste baiatu tot



odata ca din prima postare de pe topic nu reiese nicio limitare de genu`, ai lansat o intrebare generala si interpretabila.

si observ ca tocmai..ti-ai dat singur un raspuns la intrebare, si cred ca orice ti-ar zice o femeie, nu ai crede-o nici asa,
pt ca ceea ce ai scris are o tenta de misoginism.






De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-23 20:39:59

...."stii u bunu simt si traditia ...iar la faza ca e traditie si bun simt chiar mai facut sa zambesc daca astia de sus nu schimba nimic hai sa schimbati voi...lasa traditia si cere-ti barbati de soti ce daca nu e pregatit va refuza mai incercati altadata....sau un refuz ar durea noi suntem mai rezistenti si cu rabdare sa fii iubita


tu chiar nu ai priiceput ce am vrut sa zic....nu-i asa?




wau ai vrut sa pari inteligenta dand... copy .paste la ceea ce am zis eu, pai uite nu vad unde ma contrazic ?deoarece am zis "ce vrea o femeie ....la general nu ce vrea sotia sau prietena....ce zici ai cam dat-o cu batu in balta.

am inteles ca nu aveti puterea sa cere-ti un barbat deoarece va e frica de refuzu lui
mickyyo_parintele
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:16
De la: kudika099761, la data 2010-01-23 21:14:23ce vor femeile??? SINCERITATE, RESPECT, si MUUULTA IUBIRE din partea partenerului( asta imi doresc eu)



si in rest sa se uite la tv sa manance seminte sa se joace pe calculatot ,etc ca de e SINCER OMU,E RESPECTUOS,TE IUBESTE MULT......OFF OFF MAI MAI
mickyyo_parintele
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:20
De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-23 21:16:55
De la: Calandrinon, la data 2010-01-23 21:03:39
ia fi atent aici

De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-22 20:06:23Buna tuturor celor ce ma cunosc dar si celor ce nu ma cunosc.AM lipsit o periada din acest peisaj dar mam intors cu o mica dilema:

Marea intrebare, la care nu stiu sa raspund in ciuda a treizeci de ani de studiu despre femei, este urmatoarea: "Ce vrea de fapt o femeie?"





De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-23 20:39:59

eu nu vb de relatii de ani buni si de trait impreuna..vb de primele intalniri cand asteptati numa mok "si asa ca gest spuneti si voi cat costa sau sa pun si eu da cu juma de gura ca orcum stiti ca plateste baiatu tot



odata ca din prima postare de pe topic nu reiese nicio limitare de genu`, ai lansat o intrebare generala si interpretabila.

si observ ca tocmai..ti-ai dat singur un raspuns la intrebare, si cred ca orice ti-ar zice o femeie, nu ai crede-o nici asa,
pt ca ceea ce ai scris are o tenta de misoginism.






De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-23 20:39:59

...."stii u bunu simt si traditia ...iar la faza ca e traditie si bun simt chiar mai facut sa zambesc daca astia de sus nu schimba nimic hai sa schimbati voi...lasa traditia si cere-ti barbati de soti ce daca nu e pregatit va refuza mai incercati altadata....sau un refuz ar durea noi suntem mai rezistenti si cu rabdare sa fii iubita


tu chiar nu ai priiceput ce am vrut sa zic....nu-i asa?




wau ai vrut sa pari inteligenta dand... copy .paste la ceea ce am zis eu, pai uite nu vad unde ma contrazic ?deoarece am zis "ce vrea o femeie ....la general nu ce vrea sotia sau prietena....ce zici ai cam dat-o cu batu in balta.

am inteles ca nu aveti puterea sa cere-ti un barbat deoarece va e frica de refuzu lui

Sorry, dar ii dau dreptate lui calandrion! Intrebarea pe care ai pus-o este prea la modul general. N-ai specificat nicaieri segmentul de varsta caruia i se adreseaza intrebarea. Eu am trecut de ceva timp de faza intalnirilor, asa incat nu te pot ajuta.
miss_darine
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:22
De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-23 19:40:30
De la: camelusha83, la data 2010-01-22 23:19:32Ce vrem noi femeile de la voi...barbatii??? Pai cred ca vrem tot ceea ce voi nu puteti sa ne dati ...De exemplu atentie...multe surprize frumoasa(macar una pe zi)...sa ne iubiti neconditionat,sa fiti tot timpul langa noi cand dorim asta...iar daca vrem sa fim lasate in pace sa ne lasati in pace...Sa stiti ceea ce ne dorim inainte sa vorbim...Ne mai dorim barbati puternici care stiu ceea ce vor...si intotdeauna ies cu"capul sus".Ne mai dorim sa fiti si buni la pat...Sa fiti domni in societate...Eventual sa va placa sa stati si la bucatarie...sa faceti si curat...(pacat ca nu puteti face si copii pe care pe urma sa-i cresteti),sa ne admirati tot timpul,sa nu va uitati niciodata la altele,sa va uitati doar la filme romantice.,sa nu stati pe calculator ca pe urma noi ne plictisim...si lista poate continua...






mai sa fie cata cerinte...si voi in schimb ce sa oferiti ...pt toatea astea ce meritam in schimb?iar la faza"sa nu va uitati niciodata la altele" tin sa te anunt ca Dumnezeau nea facut si ochi...ochi pt toate inima doar pt una...deci mai bine vezi ca aia mici cu ochi alungiti fac tot felu de robotei trimite dorinta ta si poate primesti un robotel care sa corespunda


Am glumit...Voi chiar nu stiti de gluma... Sunt fel si fel de femei...fiecare vrea altceva...Eu am ceea ce imi doresc si nu e asa cum l-am descris mai sus.
Ceea ce imi doresc de la un barbat e sa fie sincer,sa ma iubeasca mult,sa fie langa mine atunci cand imi este greu si nu in ultimul rand "sa fie cu picioarele pe pamant"ca sa ne putem construi un viitor impreuna.Restul vin de la sine...










camelusha83
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:30
De la: mickyyo_parintele, la data 2010-01-23 21:16:55
wau ai vrut sa pari inteligenta dand... copy .paste la ceea ce am zis eu, pai uite nu vad unde ma contrazic ?deoarece am zis "ce vrea o femeie ....la general nu ce vrea sotia sau prietena....ce zici ai cam dat-o cu batu in balta.

am inteles ca nu aveti puterea sa cere-ti un barbat deoarece va e frica de refuzu lui


nu, am dat copy - paste ca sa iti fac o schema, m-am gandit ca o sa ma fac mai bine inteleasa...dar tot n-am reusit

acuma eu inteleg din ce ai zis tu acolo sus..ca te refereai "la o femeie in general, si nu la o sotie sau prietena"...adica daca o femei e sotie sau prietena...pt tine nu mai reprezinta femeie? adica ea nu mai are dreptul la a emite pretentii?! daca e sa-ti rastalmacesc cuvintele, ma faci sa gandesc ca topicul trebuia pus cu limita de varsta sub 20 de ani.
ca sa-ti zic mai pe scurt cred! tu cauti modalitati de a te ajuta la agatat?!
intri cu un topic jalnic de genu" vai...nu stiu ce-si doresc femeile"...trebuia adaugat acolo"de la mine"
Calandrinon
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:30
deci...femeile vor o mare ****!!
anca0704
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:32
anca0704
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:32
Hai sa-l ajutam si sa reformulam intrebarea pusa ca titlu!
FETELOR, CE VA DORITI SA VEDETI LA UN BAIAT, LA PRIMELE INTALNIRI?
Muschi,o masina bengoasa,un card(doua, trei)la vedere,sau un baiat citit si inteligent?
miss_darine
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:35
De la: miss_darine, la data 2010-01-23 21:35:46 Hai sa-l ajutam si sa reformulam intrebarea pusa ca titlu!
FETELOR, CE VA DORITI SA VEDETI LA UN BAIAT, LA PRIMELE INTALNIRI?
Muschi,o masina bengoasa,un card(doua, trei)la vedere,sau un baiat citit si inteligent?


eu merg pe a 2-a varianta
multumim pt iluminare darine
ne-ai scos din dilema
Calandrinon
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:39
De la: Calandrinon, la data 2010-01-23 21:39:40
De la: miss_darine, la data 2010-01-23 21:35:46 Hai sa-l ajutam si sa reformulam intrebarea pusa ca titlu!
FETELOR, CE VA DORITI SA VEDETI LA UN BAIAT, LA PRIMELE INTALNIRI?
Muschi,o masina bengoasa,un card(doua, trei)la vedere,sau un baiat citit si inteligent?


eu merg pe a 2-a varianta
multumim pt iluminare darine
ne-ai scos din dilema

Pai normal, ca esti de-a mea
miss_darine
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Melodii pe care sa faci dragoste? 103 De la: felixcat 11 Decembrie 2009 23:21
Exista Dumnezeu? Dar Satan? Sau amandoua? 210 De la: kudika132368 17 August 2011 15:51
RUPEREA ,,ATEI,, LA BARBATI 76 De la: 3 Noiembrie 2013 19:27
o mica problema... 2 De la: helenne22 6 Noiembrie 2009 19:12
sarcina 2 De la: kudika_934669 14 Septembrie 2014 12:53