Setari Cookie-uri

buna fetelor

acum 4 luni mia facut cunostinta un coleg cu prietenul lui cel mai bun. acum santem impreuna d atunci. dar e cam gelos,cand ma suna un amic sa ies si cu fete si baieti se supara ca dc ma suna. bn, in rest nare treaba daca vb la telefon. mreu imi spune daca nu ne vedem, o sambata at imi spune ca ma intalnesc cu altul. nush c sa fac sa ma despart de el sau nu. il iubesc foarte mult. in comparatie cu altii baieti gandeste foarte matur. daca e o problema nu o lasa balta sau sa sara la mama lui in brate sa o intrebe cum sa rezolve problema aia.
kudika017543
Postat pe 25 Ianuarie 2010 10:30
De la: kudika017543, la data 2010-01-25 10:30:39. in comparatie cu altii baieti gandeste foarte matur.

eu nu cred ca gandeste matur din moment ce e gelos si nu are incredere in tn
yumy
Postat pe 25 Ianuarie 2010 10:33
De la: yumalai, la data 2010-01-25 10:33:47
De la: kudika017543, la data 2010-01-25 10:30:39. in comparatie cu altii baieti gandeste foarte matur.

eu nu cred ca gandeste matur din moment ce e gelos si nu are incredere in tn

yumi, n-are nicio treaba maturitatea cu gelozia, asta e o boala pe care nici macar varsta n-o vindeca
miss_darine
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:58
ei
Shhh
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:29
ei il iubesti , hai lasa-ne. ai doua optiuni, ori discuti cu el f serios si ii ceri ceva explicatii pt care e atat de gelos iar tu ai sa faci si tumbe daca e nevoie sa-i demonstrezi lui ca ii esti fidela, ori ii dau cu sutu-n c*r si iti vezi de viata ta. nu lasa timpul sa treaca ca se va agrava problema voastra, iar tu daca ii permiti de pe acum .... nasol, cum il "cresti" sa il ai
Shhh
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:31
fujiiiiiiiiiii de el cat mai poti....
freakbabe
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:32
De la: freakbabe, la data 2010-01-25 16:32:59fujiiiiiiiiiii de el cat mai poti....
coret , eu iti spun din experienta, am 5 ani de cand stau langa o pers foate geloasa, si e tare rau, la inceput am crezut ca e gelozia clasica pe care toate lumea o are, dar pe parcurs am vazut ca e mult mai serios,
baby_kiss
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:43
fata io iti zic sa iti pui gps si camera video! savada fata ca nu il inselezi!
one_size
Postat pe 26 Ianuarie 2010 10:49
De la: miss_darine, la data 2010-01-25 12:58:27
De la: yumalai, la data 2010-01-25 10:33:47
De la: kudika017543, la data 2010-01-25 10:30:39. in comparatie cu altii baieti gandeste foarte matur.

eu nu cred ca gandeste matur din moment ce e gelos si nu are incredere in tn

yumi, n-are nicio treaba maturitatea cu gelozia, asta e o boala pe care nici macar varsta n-o vindeca
nu stiu dar daca ai fii mai matur ai gandi mai bine si ti-ai da si tu seama ca nu ai motive sa fii gelos acum daca gelozia e o boala intr-adevar nici intelepciunea nu o poate vindeca
yumy
Postat pe 26 Ianuarie 2010 11:05
Intr o relatie, mai draga trebuie sa stie sa cedeze amandoi si mai ales sa stie cand trebuie sa cedeze, prin urmare barbatul nu e neaparat marioneta care iti suporta tie toate mofturile si apucaturile eventual tot ce ai tu chef sa faci, daca il deranjeaza ca te suna amicii poate ar fi bine sa mai lasi si tu de la tine, si sa ii faci pe plac, respectiv amicii sa-i mai inlocuiesti cu amice...pune te si tu in locul lui, daca pe el l-ar suna fel de fel de pipitze sa il cheme in orash ti-ar pica bine_eventual alea sa sune si in momente nepotrivite,,,tu deasupra lui sau mai stiu eu ce moment intim
oana84onutza
Postat pe 29 Ianuarie 2010 19:44
De la: oana84onutza, la data 2010-01-29 19:44:35Intr o relatie, mai draga trebuie sa stie sa cedeze amandoi si mai ales sa stie cand trebuie sa cedeze, prin urmare barbatul nu e neaparat marioneta care iti suporta tie toate mofturile si apucaturile eventual tot ce ai tu chef sa faci, daca il deranjeaza ca te suna amicii poate ar fi bine sa mai lasi si tu de la tine, si sa ii faci pe plac, respectiv amicii sa-i mai inlocuiesti cu amice...pune te si tu in locul lui, daca pe el l-ar suna fel de fel de pipitze sa il cheme in orash ti-ar pica bine_eventual alea sa sune si in momente nepotrivite,,,tu deasupra lui sau mai stiu eu ce moment intim


Doamne! Mai sunt fimei care cgeta asa?
heroes
Postat pe 29 Ianuarie 2010 19:49
De la: heroes, la data 2010-01-29 19:49:06
De la: oana84onutza, la data 2010-01-29 19:44:35Intr o relatie, mai draga trebuie sa stie sa cedeze amandoi si mai ales sa stie cand trebuie sa cedeze, prin urmare barbatul nu e neaparat marioneta care iti suporta tie toate mofturile si apucaturile eventual tot ce ai tu chef sa faci, daca il deranjeaza ca te suna amicii poate ar fi bine sa mai lasi si tu de la tine, si sa ii faci pe plac, respectiv amicii sa-i mai inlocuiesti cu amice...pune te si tu in locul lui, daca pe el l-ar suna fel de fel de pipitze sa il cheme in orash ti-ar pica bine_eventual alea sa sune si in momente nepotrivite,,,tu deasupra lui sau mai stiu eu ce moment intim


Doamne! Mai sunt fimei care cgeta asa?


Chiar asa mai sunt femei care au asa un accent distrus? Cred ca in zona urbana te-ai descurca de minune cu asa un mod de a scrie, tuuu
oana84onutza
Postat pe 1 Februarie 2010 19:59
De la: oana84onutza, la data 2010-02-01 19:59:46
De la: heroes, la data 2010-01-29 19:49:06
De la: oana84onutza, la data 2010-01-29 19:44:35Intr o relatie, mai draga trebuie sa stie sa cedeze amandoi si mai ales sa stie cand trebuie sa cedeze, prin urmare barbatul nu e neaparat marioneta care iti suporta tie toate mofturile si apucaturile eventual tot ce ai tu chef sa faci, daca il deranjeaza ca te suna amicii poate ar fi bine sa mai lasi si tu de la tine, si sa ii faci pe plac, respectiv amicii sa-i mai inlocuiesti cu amice...pune te si tu in locul lui, daca pe el l-ar suna fel de fel de pipitze sa il cheme in orash ti-ar pica bine_eventual alea sa sune si in momente nepotrivite,,,tu deasupra lui sau mai stiu eu ce moment intim


Doamne! Mai sunt fimei care cgeta asa?


Chiar asa mai sunt femei care au asa un accent distrus? Cred ca in zona urbana te-ai descurca de minune cu asa un mod de a scrie, tuuu


Sa-ti traiasca accentul
oana84onutza
Postat pe 1 Februarie 2010 20:01
De la: kudika017543, la data 2010-01-25 10:30:39acum 4 luni mia facut cunostinta un coleg cu prietenul lui cel mai bun. acum santem impreuna d atunci. dar e cam gelos,cand ma suna un amic sa ies si cu fete si baieti se supara ca dc ma suna. bn, in rest nare treaba daca vb la telefon. mreu imi spune daca nu ne vedem, o sambata at imi spune ca ma intalnesc cu altul. nush c sa fac sa ma despart de el sau nu. il iubesc foarte mult. in comparatie cu altii baieti gandeste foarte matur. daca e o problema nu o lasa balta sau sa sara la mama lui in brate sa o intrebe cum sa rezolve problema aia.


barbat gelos?trebuie sa incerci sa renunti la asa ceva
iulia069834
Postat pe 2 Februarie 2010 14:10
un barbat gelos tot gelos ramane , vezi sa nu faca o obeseie ...
si iubitul meu e gelos , dar are increder in mine, si e mare diferenta !!!
e normal sa fi gelos dar in acelsi timp si mandru cand un tip ii face complimente iubitei tale! cel mai mult conteaza atitudinea ta si daca ii dai motive sa fie gelos
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Februarie 2010 14:19
pia tocmai ca nu ii dau motive sa fie gelos ca nu ies deloc din casa. si cand nu ne intalnim d exp acum sant in vacanta d o saptamana intre semestre. crede ca daca nu il sun sau nu ii dau un beep il insel sau vine un baiat la mn. intradevar vin baieti la mn in casa dar nu la mn vin,vin la fratele meu si daca e pana la o adik nam eu c sa fac cu un baiat d 15-16 ani. el are obsesia asta ca il insel. si nu erau o mie d baieti care ma sunau,erau vreo doi cu care ma intelegeam si altceva nimic.si iam zis ca daca chiar as vrea as putea sa il insel in fiecare zi cum as vrea si cand vreau,dar nu e genu meu,odata c am prieten ma tin de el,asa mi se pare mie normal.
kudika017543
Postat pe 2 Februarie 2010 21:30
acum o saptamana mam despartit de el tocmai din cauza asta,ca e prea gelos. in decembrie am fost la botez la matusa mea si la restaurant cumnatu matusii mele ma pupat,si cand a vazut ca ma pupat a inceput sa imi faca din nou reprosuri. si asta ia fost pana saptamana trecuta. el sustine sus si tare ca poate mam culcat cu el si toate cele cand colo era un pupic amical!!!mereu imi scotea ochii pt orice. ba ca ma suna prieteni cu care am crescut. la un momentdat ma batea la cap ca trebuie sa ma duc la ginecolog ca poate am sida sau sifilif. si saptamana trecuta iam zis ca mai bn ne despartim decat sa avem mereu discutii contra dictorii p asemea teme
kudika017543
Postat pe 19 Martie 2010 09:38
subscriu: nu-i absolut nici o legatura intre varsta si gelozie; oricum daca ti se pare mult prea gelos, nu se va schimba, asa ca hotareste-te cat de mult il placi....
Anna29
Postat pe 19 Martie 2010 14:55
daca esti sigura ca il iubesti si el te respecta si se poarta cum trebuie atunci accepta-i defectul asta si cu timpul ai sa te obisnuiesti si nu o sa-ti mai para o asa mare problema.. abia aveti 4 luni ce incredere vrei sa aiba in tine mai ai si tu putina rabdare.. dar daca nu esti sigura pe sentimentele tale sau ale lui atunci va consumati degeaba timpul impreuna..cand te suna un amic sa iesi in oras zii ca il iei si pe el cu tine si ai sa vezi ca se schimba situatia..si prietenul meu e gelos si la fel imi facea la inceput dar cu timpul o sa va dati unul dupa altul si va fi mai bine..
yogeolove
Postat pe 19 Martie 2010 18:25
cand neam despartit aveam deja 6 luni si vreo 2 saptamani si ceva. din orice gasea sa se ia de mn sau de prieteni cu care am crescut fie ca e fata sau baiat. d fiecare zicea ca are fite ca e vagabond sau ceva de genu. la un momentdat imi zicea ca no sa gesesc un baiat cuminte ca el. nush c sa mai fac. intrun fel am mai multa liniste acum ca nu ma streseaza nimeni cu telefonu sau cu mesj. intro zi ma dus la autobuz si cand am ajuns acasa amanadoi el astepta sa intru p mess sa vorbeasca cu mn. si eu nu eram p mess si a doua zi ma intrebat revoltat ca dc nam vb cu el p mess ca doar nu eram p mess. si vezi doamne ca relatia noastra nu e serioasa daca nu vb cu el sau chiar daca vb cu el vb vreo jumatate d ora dimineata inainte de a pleca la scoala. pt el nu era o relatie serioasa daca vb cu el doar juma' de ora. acum din cauza asta nu mai vreau sa vb cu el sau sa aud de el.
kudika017543
Postat pe 20 Martie 2010 18:37
Abia acum de curand am terminat si eu o astfel de relatie. Dar la mine s-a intins 2 ani toata treaba, cu despartiri, impacari, etc...si acum inca ma mir ca am reusit sa nu ma mai gandesc atat la el, dupa ce am vazut ca degeaba ii sunt fidela si am grija de "noi " , daca el are rivali imaginari.

Stai linistita ca se poate si mai bine! Ai sa vezi
Miss_Stardust
Postat pe 23 Martie 2010 21:44
in doua saptamani si eu ma mir ca am reuist sa nu ma gandesc la el asa de des. nu am fost mult impreuna dar am pus destul de mult suflet pt el si vad ca degeaba am pus ca nam avut pt cn sa pun. cand ii ziceam k il iubesc el zicea k mint ca nu ii adevarat. mereu ma intreba ca de ce nu ma arat ca il iubesc si fac intotdeauna figuri. mie dor de el pt ca mam obisnuit ca la fiecare sfarsit de spatamana sa fiu cu el si acum mie urat ca sant singura,in fond mai sant baieti si nu se opreste lumea la el.
kudika017543
Postat pe 24 Martie 2010 17:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu taur, el scorpion, o sa mearga? 5 De la: dezsi_dianna 20 Ianuarie 2009 16:24
vreau un bulldog englez 2 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 11:11
Intrebare sala aerobic 1 De la: onixbonix 20 Noiembrie 2008 18:12
intrebare de sarbatori 6 De la: yumalai 29 Iunie 2009 08:19
Voi ce parere aveti? 15 De la: miss_darine 12 Noiembrie 2009 18:13