Setari Cookie-uri

Concurs The Ugly Truth

Kudika te invita la concurs!

Poti castiga unul dintre cele 5 DVD-uri cu filmul “The Ugly Truth” / „Adevarul gol-golut” daca raspunzi in acest topic de forum la intrebarea de mai jos:

[i][b]Care e cel mai crud adevar din viata ta?[/b][/i]

[b]Despre filmul “The Ugly Truth” / „Adevarul gol-golut”[/b]

Abby Richter (Katherine Heigl), producatoarea unui matinal TV cu rate de audienta tot mai scazute, trebuie sa gaseasca urgent solutii pe placul telespectatorilor; altminteri, programul va fi suspendat. Nici viata ei personala nu e tocmai roz: desi e frumoasa si desteapta, Abby n-are noroc in amor tocmai pentru ca e prea pretentioasa si obsedata de control, punand pe fuga pretendentii inca de la prima intalnire. Iar barbatii, se pare, nu functioneaza deloc asa cum s-ar astepta ea, ci mai degraba cum ii prezinta, in cei mai scandalosi termeni posibili, Mike Chadway (Gerard Butler) - prezentatorul emisiunii „Adevarul gol-golut” la o televiziune concurenta, care le invata pe femeile singure cum sa cucereasca un barbat.

Abby, fire delicata si romantica, se revolta atat de tare ascultand invataturile propovaduite fara perdea de Mike incat il apeleaza in direct pentru a-i transmite cele mai sincere si calduroase „urari de bine”. Pentru ca, a doua zi, sa descopere ca sus-numitul consilier in amor va prezenta o rubrica, in stilu-i binecunoscut, in emisiunea EI. Degeaba se impotriveste, e ordin „de sus”: ce poate creste mai bine audienta decat un consilier in relatii sentimentale care se pricepe ca nimeni altul sa condimenteze emisiunile cu sfaturi picante si mai e si lider de audienta pe deasupra?!

Asa se si intampla, insa, desi ridica viguros cotele de audienta, tot nu-i intra in gratii producatoarei, care nu-i iarta ca programul ei, candva serios, a devenit, gratie lui, un exemplu de vulgaritate. Totodata, marturiseste ca ea l-a sunat in direct, Mike isi ofera serviciile de consilier in amor, iar ea accepta provocarea pentru a-i demonstra ca relatiile esuate din fasa nu i se datoreaza catusi de putin. Si urmeaza ca la carte pasii de cucerire propusi de Mike in idila cu noul ei vecin, Colin (Eric Winter) - sursa inepuizabila de situatii pe cat de imprevizibile, pe atat de comice.

Relatia de „consultanta” evolueaza bine-merci, cu „scanteile” de rigoare... pana la un punct. Intre doua tachinari si o calatorie de afaceri in doi, idila se insinueaza tipil, iar consilierea sentimentala in vederea unei relatii reusite cu Colin pare, brusc, inutila. Deznodamantul se lasa insa asteptat... Daca orgoliul celor doi va da unda verde sentimentelor vedem in “The Ugly Truth” / „Adevarul gol-golut”, o comedie indrazneata, considerata de critici „placut stralucitoare, inviorator de sarcastica si uimitor de sexy” (Ruth McCann, The Washington Post).

„The Ugly Truth” / „Adevarul gol-golut” ii asteapta acum pe cinefili pe DVD si Blu-ray, alaturi de comentariul regizorului Robert Luketic, care a mai realizat “Blonda de la drept” si „21”, si al producatorului Garz Lucchesi, scene taiate, sfarsit alternativ, scene amuzante, filmulete si alte materiale-bonus. Disponibil in hypermarketuri si in magazinele de specialitate, precum si pe www.mymovie.ro, la un pret recomandat de 49,9 lei (DVD) si 109 lei (Blu-ray). O productie Sony Pictures distribuita de Audio Visual Romania

[i]Concursul se desfasoara in perioada 28.01.2010 - 15.02.2010.
Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.
[/i]
concursKudika
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:10
Cel mai crud adevar din viata mea a fost atunci cand am aflat ca urmare a comportamentului tiranic al tatalui meu ca nu am fost dorita pentru simplul fapt ca am fost fata si nu baiat.Este cel greu de rezistat atunci cand cineva care ar trebui sa iti fie alaturi, sa fie de fapt dusmanul tau.Am indurat multe josnicii,dar au trecut,iar acum ma mandresc cu faptul ca ai mei copii au un tata care ii iubeste nespus de mult.
mysa20
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:13
ca oamenii te dau deoparte daca ai probleme de sanatate
Shhh
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:18
De la: mysa20, la data 2010-01-28 15:13:48Cel mai crud adevar din viata mea a fost atunci cand am aflat ca urmare a comportamentului tiranic al tatalui meu ca nu am fost dorita pentru simplul fapt ca am fost fata si nu baiat.Este cel greu de rezistat atunci cand cineva care ar trebui sa iti fie alaturi, sa fie de fapt dusmanul tau.Am indurat multe josnicii,dar au trecut,iar acum ma mandresc cu faptul ca ai mei copii au un tata care ii iubeste nespus de mult.






... ... din pacate astazi sint si mai multi defecti care isi selectioneaza copii ... care au uitat ca au fost copii ... si au gasit mult mai multe ''explicatii'' la fel de imbecile ... oricum faptul ca esti in viata e o circumstanta atenuanta ...

marco918
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:27
De la: marco918, la data 2010-01-28 15:27:49
De la: mysa20, la data 2010-01-28 15:13:48Cel mai crud adevar din viata mea a fost atunci cand am aflat ca urmare a comportamentului tiranic al tatalui meu ca nu am fost dorita pentru simplul fapt ca am fost fata si nu baiat.Este cel greu de rezistat atunci cand cineva care ar trebui sa iti fie alaturi, sa fie de fapt dusmanul tau.Am indurat multe josnicii,dar au trecut,iar acum ma mandresc cu faptul ca ai mei copii au un tata care ii iubeste nespus de mult.






... ... din pacate astazi sint si mai multi defecti care isi selectioneaza copii ... care au uitat ca au fost copii ... si au gasit mult mai multe ''explicatii'' la fel de imbecile ... oricum faptul ca esti in viata e o circumstanta atenuanta ...




marco asta-i un concurs,,,,,,,,,si unii sunt atat de "disperatzi" sa castige incat ar posta orice
Dontyyy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:32
o poveste lacrimogena n-are niminea?
one_size
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:42
De la: one_size, la data 2010-01-28 15:42:34o poveste lacrimogena n-are niminea?

io am vrei telenovea indiano-pakistaneza unde plangi cu lacrimi de crocodil? telenovea spanioloaica...la astea doar oftezi dupa un fat frumos si mai am o soap opera gen tanar si nelinistit episodul 125675
miss_darine
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:47
De la: one_size, la data 2010-01-28 15:42:34o poveste lacrimogena n-are niminea?

baby_kiss
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:48
De la: miss_darine, la data 2010-01-28 15:47:12
De la: one_size, la data 2010-01-28 15:42:34o poveste lacrimogena n-are niminea?

io am vrei telenovea indiano-pakistaneza unde plangi cu lacrimi de crocodil? telenovea spanioloaica...la astea doar oftezi dupa un fat frumos si mai am o soap opera gen tanar si nelinistit episodul 125675


hai bag-o p'aia cu fat-frumox sa oftez si yo!
one_size
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:50
De la: baby_kiss, la data 2010-01-28 15:48:06
De la: one_size, la data 2010-01-28 15:42:34o poveste lacrimogena n-are niminea?


vrei sa ne iubim? na!
one_size
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:51
De la: one_size, la data 2010-01-28 15:50:23
hai bag-o p'aia cu fat-frumox sa oftez si yo!

in numaru' de maine azi am vrut sa vad ce gusturi ai
miss_darine
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:53
De la: miss_darine, la data 2010-01-28 15:47:12
De la: one_size, la data 2010-01-28 15:42:34o poveste lacrimogena n-are niminea?

io am vrei telenovea indiano-pakistaneza unde plangi cu lacrimi de crocodil? telenovea spanioloaica...la astea doar oftezi dupa un fat frumos si mai am o soap opera gen tanar si nelinistit episodul 125675


io vreau una turceasca am vazut ca-s la mare cautare
Dontyyy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:53
De la: miss_darine, la data 2010-01-28 15:53:09
De la: one_size, la data 2010-01-28 15:50:23
hai bag-o p'aia cu fat-frumox sa oftez si yo!

in numaru' de maine azi am vrut sa vad ce gusturi ai


mvai...o sa astept mcu sufletul la gura!
one_size
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:53
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 15:53:33
io vreau una turceasca am vazut ca-s la mare cautare

tie iti fac o cafea la nisip......turceasca si iti ofer si o narghilea langa ea
miss_darine
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:56
De la: miss_darine, la data 2010-01-28 15:56:38
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 15:53:33
io vreau una turceasca am vazut ca-s la mare cautare

tie iti fac o cafea la nisip......turceasca si iti ofer si o narghilea langa ea


mda,,,,,,,,,,,,cafeaua o primesc cu cea mai mare placere dar narghileaua o voi refuza
Dontyyy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:01
Ca m-am nascut in Romania
veronicadrobota
Postat pe 28 Ianuarie 2010 19:41
De la: concursKudika, la data 2010-01-28 15:10:43Kudika te invita la concurs!

Poti castiga unul dintre cele 5 DVD-uri cu filmul “The Ugly Truth” / „Adevarul gol-golut” daca raspunzi in acest topic de forum la intrebarea de mai jos:

[i][b]Care e cel mai crud adevar din viata ta?[/b][/i]

[b]Despre filmul “The Ugly Truth” / „Adevarul gol-golut”[/b]

Abby Richter (Katherine Heigl), producatoarea unui matinal TV cu rate de audienta tot mai scazute, trebuie sa gaseasca urgent solutii pe placul telespectatorilor; altminteri, programul va fi suspendat. Nici viata ei personala nu e tocmai roz: desi e frumoasa si desteapta, Abby n-are noroc in amor tocmai pentru ca e prea pretentioasa si obsedata de control, punand pe fuga pretendentii inca de la prima intalnire. Iar barbatii, se pare, nu functioneaza deloc asa cum s-ar astepta ea, ci mai degraba cum ii prezinta, in cei mai scandalosi termeni posibili, Mike Chadway (Gerard Butler) - prezentatorul emisiunii „Adevarul gol-golut” la o televiziune concurenta, care le invata pe femeile singure cum sa cucereasca un barbat.

Abby, fire delicata si romantica, se revolta atat de tare ascultand invataturile propovaduite fara perdea de Mike incat il apeleaza in direct pentru a-i transmite cele mai sincere si calduroase „urari de bine”. Pentru ca, a doua zi, sa descopere ca sus-numitul consilier in amor va prezenta o rubrica, in stilu-i binecunoscut, in emisiunea EI. Degeaba se impotriveste, e ordin „de sus”: ce poate creste mai bine audienta decat un consilier in relatii sentimentale care se pricepe ca nimeni altul sa condimenteze emisiunile cu sfaturi picante si mai e si lider de audienta pe deasupra?!

Asa se si intampla, insa, desi ridica viguros cotele de audienta, tot nu-i intra in gratii producatoarei, care nu-i iarta ca programul ei, candva serios, a devenit, gratie lui, un exemplu de vulgaritate. Totodata, marturiseste ca ea l-a sunat in direct, Mike isi ofera serviciile de consilier in amor, iar ea accepta provocarea pentru a-i demonstra ca relatiile esuate din fasa nu i se datoreaza catusi de putin. Si urmeaza ca la carte pasii de cucerire propusi de Mike in idila cu noul ei vecin, Colin (Eric Winter) - sursa inepuizabila de situatii pe cat de imprevizibile, pe atat de comice.

Relatia de „consultanta” evolueaza bine-merci, cu „scanteile” de rigoare... pana la un punct. Intre doua tachinari si o calatorie de afaceri in doi, idila se insinueaza tipil, iar consilierea sentimentala in vederea unei relatii reusite cu Colin pare, brusc, inutila. Deznodamantul se lasa insa asteptat... Daca orgoliul celor doi va da unda verde sentimentelor vedem in “The Ugly Truth” / „Adevarul gol-golut”, o comedie indrazneata, considerata de critici „placut stralucitoare, inviorator de sarcastica si uimitor de sexy” (Ruth McCann, The Washington Post).

„The Ugly Truth” / „Adevarul gol-golut” ii asteapta acum pe cinefili pe DVD si Blu-ray, alaturi de comentariul regizorului Robert Luketic, care a mai realizat “Blonda de la drept” si „21”, si al producatorului Garz Lucchesi, scene taiate, sfarsit alternativ, scene amuzante, filmulete si alte materiale-bonus. Disponibil in hypermarketuri si in magazinele de specialitate, precum si pe www.mymovie.ro, la un pret recomandat de 49,9 lei (DVD) si 109 lei (Blu-ray). O productie Sony Pictures distribuita de Audio Visual Romania

[i]Concursul se desfasoara in perioada 28.01.2010 - 15.02.2010.
Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.
[/i]



ca sant indragostita de cristi
iulia069834
Postat pe 28 Ianuarie 2010 19:46
De la: Dontyyy, la data 2010-01-28 15:32:48
De la: marco918, la data 2010-01-28 15:27:49
De la: mysa20, la data 2010-01-28 15:13:48Cel mai crud adevar din viata mea a fost atunci cand am aflat ca urmare a comportamentului tiranic al tatalui meu ca nu am fost dorita pentru simplul fapt ca am fost fata si nu baiat.Este cel greu de rezistat atunci cand cineva care ar trebui sa iti fie alaturi, sa fie de fapt dusmanul tau.Am indurat multe josnicii,dar au trecut,iar acum ma mandresc cu faptul ca ai mei copii au un tata care ii iubeste nespus de mult.






... ... din pacate astazi sint si mai multi defecti care isi selectioneaza copii ... care au uitat ca au fost copii ... si au gasit mult mai multe ''explicatii'' la fel de imbecile ... oricum faptul ca esti in viata e o circumstanta atenuanta ...




marco asta-i un concurs,,,,,,,,,si unii sunt atat de "disperatzi" sa castige incat ar posta orice





... subiectul e foarte plauzibil in realitate, in lumea mea mica l-am auzit de vreo trei patru ori ... ca ar putea sa cistige si un concurs cu el, asta e altceva ... in fond subiectele filmelor pleaca de la niste realitati ...
marco918
Postat pe 29 Ianuarie 2010 00:26
De la: veronicadrobota, la data 2010-01-28 19:41:11Ca m-am nascut in Romania


nu te-ai nascut in locul potrivit??!!
mitura
Postat pe 29 Ianuarie 2010 00:28
Care e cel mai gol-golut si amuzant adevar din viata ta?

mi se intampla uneori sa vorbesc la telefon in baie:)))
cjcj
Postat pe 29 Ianuarie 2010 07:46
Cred ca cel mai crud adevar din viata mea in momentul de fata este sa recunosc ca m-am indragostit de altcineva...care nu este sotul meu...pentru ca sunt casatorita.....si sa realizez ca de fapt am facut cea mai mare prostie din viata mea....pentru ca si el este casatorit....amandoi avem 2 copii minunati.....Cea mai amuzanta parte este ca ne-am cunoscut si vb pe net...deci nu ne-am vazut niciodata pe bune....si deci nu avem cum sa ne inselam partenerii....adevarul crud este ca amandoi ne-am indragostit unul de altul....si e foarte greu sa punem punct....
feeling
Postat pe 29 Ianuarie 2010 08:28
cel mai crud adevar din viata mea este ca am aflat ca nu pot face copii
krys_tyna01
Postat pe 29 Ianuarie 2010 08:33
De la: mamaforyou, la data 2010-01-29 08:28:29Cred ca cel mai crud adevar din viata mea in momentul de fata este sa recunosc ca m-am indragostit de altcineva...care nu este sotul meu...pentru ca sunt casatorita.....si sa realizez ca de fapt am facut cea mai mare prostie din viata mea....pentru ca si el este casatorit....amandoi avem 2 copii minunati.....Cea mai amuzanta parte este ca ne-am cunoscut si vb pe net...deci nu ne-am vazut niciodata pe bune....si deci nu avem cum sa ne inselam partenerii....adevarul crud este ca amandoi ne-am indragostit unul de altul....si e foarte greu sa punem punct....


las ca vetzi pune punct cand va vetzi intalni este asa de usor sa te indragostesti de o "himera"
Dontyyy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 08:37
Cel mai crud adevar din viata mea este ca n-am putut sa-mi ajut prietenul bolnav de cancer in faza terminala.Oricate justificari am avut,de la mama ei de saracie la mama lui de diagnostic,adevarul asta este.
nicossia
Postat pe 29 Ianuarie 2010 08:53
Ceea ce am scris este realitate,dar probabil pentru unii care au avut tot ce si-au dorit de cand s-au nascut le vine greu sa creada...oricum nu ma intereseaza parerea lor.Ceea ce nu inteleg este faptul ca este atat de discutat raspunsul meu .Mai oameni buni nu raspunsul meu este subiect de concurs!
mysa20
Postat pe 29 Ianuarie 2010 09:13
Cel mai crud adevar din viata mea e ca sunt prea sentimental, am prea mare incredere in oameni si desi imi spun unii ca nu fac bine eu cand iubesc imi pun tot sufletul intr-o relatie desi...cam sufar..
heroes
Postat pe 29 Ianuarie 2010 09:23
De la: heroes, la data 2010-01-29 09:23:50Cel mai crud adevar din viata mea e ca sunt prea sentimental, am prea mare incredere in oameni si desi imi spun unii ca nu fac bine eu cand iubesc imi pun tot sufletul intr-o relatie desi...cam sufar..


eu as zice mai degraba ca-i o "calitate" nicidecum un adevar crud
Dontyyy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 09:27
Cel mai crud adevar din viata mea este ca toata lumea se asteapta sa mut muntii din loc, sa fiu wonderwoman..si eu sunt un simplu om..cu temerile mele si pasiunile mele...
chrisstinna89
Postat pe 29 Ianuarie 2010 09:38
ca nu pot fii iubita de toata lumea .... si ca lumea e ata de rea incat nu sti la ce te poti astepta de la uniii:((
askimrebe
Postat pe 29 Ianuarie 2010 09:48
hmmm..cel mai crud adevar este ca...sunt defecta ...vreau totul sau nimik
finutza
Postat pe 29 Ianuarie 2010 09:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Apa pentru silueta ta! 412 De la: concursKudika 3 Iunie 2009 18:02
Concurs Meli Melo – Paris 230 De la: concursKudika 18 Iunie 2009 15:36
Concurs: Clara Sheller sau Erica Strange? 467 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:22
Cu Baneasa Shopping City castigi 4 vouchere de 150 Euro la Miko Beauty Center! 140 De la: nan_ARIAM 10 August 2011 19:28
Concurs: Castiga un dar de la Mos! 2494 De la: ggm 16 Decembrie 2009 16:13