Setari Cookie-uri

Concurs The Ugly Truth

cel mai crud adevar din viata mea este ca am crezut in zicala pana la adanci batraneti , ca iubirea dureaza vesnic ,ca oamenii sunt buni si sinceri ....dar se pare ca traiam cu capul in nori si acum am aflat ca defapt casnicia nu e ceea ce pare ci e plina de compromisuri si cel mai crud ca nu poti dobandi fericirea ta decat ranind sentimentele altora . si atunci ce faci? renunti la propria fericire?....trist.
kudika112360
Postat pe 29 Ianuarie 2010 09:54
vreau sa va povestesc ceva ce mi se pare acum amuzant...dar care m-a bagat in toti sperietii vara trecuta...
dupa o vacanta pe meleaguri grecesti cu un grec pe care nu eram sigura k o sa-l mai revad vreodata...ma intorc acasa sigura pe mine cu tot cu antibebele in geanta...k nu s-a intamplat nimic...k doar stiu sa ma protejez...ziceam eu...
si trece o luna...o luna si o zi...si doua zile:))si nu mai vine... disperata...in pragul licentei,cu alte o groaza de pb pe cap, fara prea multe sanse de a-l gasi pe eventualul tatic...imi fac un test de sarcina-negativ...20 de teste:)) negativ...pana cand farmacistul(el si u ideile lui!!!) imi recomanda sa-mi fac si analizele la sange...si le fac...si ies pozitive... fir'ar:)
singurul lucru la care m-am gandit in mometul ala a fost o intrerupere de sarcina...pt k numai un copil imi mai lipsea mie atunci..cu toate k acum nu as mai apela la stupida idee.
si merg la doctor,pe jumate lesinata si alba ca varul..murmurand k "stiti...eu...am o programare pt o intrerupere de sarcina"...la care medicul...un arab care stalcea romana...de parca n-ar fi facut ceva deosebit...imi zice.."da,hai pe masa...face o ecografie vedem ce scoatem". ma simteam k la taiat... nu-mi prea place acuma cum suna...da'asta e cel mai crud adevar din viata mea...partea amuzanta in toata chestia...e k la ecografie...uterul meu era gol:)) mda...slava domnului nu eram insarcinata..nici nu aveam cum...k eram mai mult decat sigura k nu s-ar fi putut...da'analizele???.acum sincer mi se pare amuzant...da'intr-adevar ..era un pic mai mult decat crud...la vremea aia..
problema in toata chestia asta era o greseala a laboratorului de analize...pacat k se intampla asa ceva in sistemul nostru sanitar!
puteam sa-mi fi taiat venele sau mai stiu eu la ce gest disperat sa actionez...din cauza unei greseli medicale
concluzia:adevarul gol golutz...e k nu e nu stiu ce raspuns pentru concurs...si k nu aberez...voiam doar sa va spun ce mi se pare mie"gol"si amuzant in acelasi timp...si sa va sfatuiesc sa apelati de 2 ori la niste analize...k sa nu aveti surprize de genu'!
aveti grija de voi
colban_ancutza
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:04
De la: colban_ancutza, la data 2010-01-29 10:04:09vreau sa va povestesc ceva ce mi se pare acum amuzant...dar care m-a bagat in toti sperietii vara trecuta...
dupa o vacanta pe meleaguri grecesti cu un grec pe care nu eram sigura k o sa-l mai revad vreodata...ma intorc acasa sigura pe mine cu tot cu antibebele in geanta...k nu s-a intamplat nimic...k doar stiu sa ma protejez...ziceam eu...
si trece o luna...o luna si o zi...si doua zile:))si nu mai vine... disperata...in pragul licentei,cu alte o groaza de pb pe cap, fara prea multe sanse de a-l gasi pe eventualul tatic...imi fac un test de sarcina-negativ...20 de teste:)) negativ...pana cand farmacistul(el si u ideile lui!!!) imi recomanda sa-mi fac si analizele la sange...si le fac...si ies pozitive... fir'ar:)
singurul lucru la care m-am gandit in mometul ala a fost o intrerupere de sarcina...pt k numai un copil imi mai lipsea mie atunci..cu toate k acum nu as mai apela la stupida idee.
si merg la doctor,pe jumate lesinata si alba ca varul..murmurand k "stiti...eu...am o programare pt o intrerupere de sarcina"...la care medicul...un arab care stalcea romana...de parca n-ar fi facut ceva deosebit...imi zice.."da,hai pe masa...face o ecografie vedem ce scoatem". ma simteam k la taiat... nu-mi prea place acuma cum suna...da'asta e cel mai crud adevar din viata mea...partea amuzanta in toata chestia...e k la ecografie...uterul meu era gol:)) mda...slava domnului nu eram insarcinata..nici nu aveam cum...k eram mai mult decat sigura k nu s-ar fi putut...da'analizele???.acum sincer mi se pare amuzant...da'intr-adevar ..era un pic mai mult decat crud...la vremea aia..
problema in toata chestia asta era o greseala a laboratorului de analize...pacat k se intampla asa ceva in sistemul nostru sanitar!
puteam sa-mi fi taiat venele sau mai stiu eu la ce gest disperat sa actionez...din cauza unei greseli medicale
concluzia:adevarul gol golutz...e k nu e nu stiu ce raspuns pentru concurs...si k nu aberez...voiam doar sa va spun ce mi se pare mie"gol"si amuzant in acelasi timp...si sa va sfatuiesc sa apelati de 2 ori la niste analize...k sa nu aveti surprize de genu'!
aveti grija de voi




Shhh
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:11
Adevarul este ca imi iubesc mult iubitul si ca e barbatul perfect!stiu ca nu voi mai gasi niciodata un barbat ca el!!bineinteles ca lui nu ii zic acest lucru;)
andreea_3
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:25
crudul adevar al meu este ca am un tata nevazator si e foaste greu.
pgeooo
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:32
am fost laºã în relaþia cu fostul meu iubit ... nu i-am spus te iubesc considerând cã sentimentele sunt mai importante decât cuvintele ... ne-am despãrþit iar unul din motive este laºitatea mea în a spune ce simt iar acum ma uit la filme de dragoste singura
kudika112476
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:08
cel mai crud si amuzant adevar din viata mea este ca in fiecare saptamana pun bilet la loto,convinsa suta la suta ca de data aceasta voi castiga...si nu va spun ce fata am cand vad ca nu am eu biletul castigator...am o fata atat de dezamagita ca daca m-ati vedea,ati face sigur cheta,doar ca sa ma scoateti din acea stare.va puuup!!!!
corina_night
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:11
Adevarul gol golut l-am aflat de curand!
Dupa 4 ani de relatie, am aflat ca prietenul meu, cel la care ma gandeam ca va fi sotul meu, avea o relatie in pararel cu mine si cu fosta lui prietena!
Si in momentul in care l-am confruntat cu asta, el a fost cel care s-a suparat, pentru ca eu am avut "tupeul" sa caut in mesaje lui.
Adevarul este ca eu il iubesc din tot sufletul, si nu stiu ce sa fac in aceasta situatie.
ogajika
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:25
De la: ogajika, la data 2010-01-29 11:25:52Adevarul gol golut l-am aflat de curand!
Dupa 4 ani de relatie, am aflat ca prietenul meu, cel la care ma gandeam ca va fi sotul meu, avea o relatie in pararel cu mine si cu fosta lui prietena!
Si in momentul in care l-am confruntat cu asta, el a fost cel care s-a suparat, pentru ca eu am avut "tupeul" sa caut in mesaje lui.
Adevarul este ca eu il iubesc din tot sufletul, si nu stiu ce sa fac in aceasta situatie.


Daca dupa 4 ani abia ti-ai dat seama ori esti oarba( indgragostita) ori...Eu iti zic sa il lasi acum Mai cum e lumea asta, firaar al naibii
heroes
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:28
cel mai crud adevar?nu credeam ca pot ajunge sa fac imprumut in banca sa-mi platesc intretinerea
pauline
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:38
De la: heroes, la data 2010-01-29 11:28:43
De la: ogajika, la data 2010-01-29 11:25:52Adevarul gol golut l-am aflat de curand!
Dupa 4 ani de relatie, am aflat ca prietenul meu, cel la care ma gandeam ca va fi sotul meu, avea o relatie in pararel cu mine si cu fosta lui prietena!
Si in momentul in care l-am confruntat cu asta, el a fost cel care s-a suparat, pentru ca eu am avut "tupeul" sa caut in mesaje lui.
Adevarul este ca eu il iubesc din tot sufletul, si nu stiu ce sa fac in aceasta situatie.


Daca dupa 4 ani abia ti-ai dat seama ori esti oarba( indgragostita) ori...Eu iti zic sa il lasi acum Mai cum e lumea asta, firaar al naibii


Da,am avut o incredere oarba in acest om, si nu imi imaginam vreodata ca imi ascunde ceva de genul acesta!
Sunt sfasiata pe interior, dar totusi asta nu ma opreste sa il iubesc,si cel mai socant este ca as fi dispusa sa il iert daca ar incheia aceasta relatie.
Nu credeam niciodata ca voi ajunge sa gandesc asa, sau ca voi fii pusa intr-o asemenea situatie.
ogajika
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:43
cel mai crud adevar din viata mea este ca m-am mintit singura 8 ani ca sunt fericita langa un om si m-am complacut in asta, cu toate ca nu era chiar asa
jjulyy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:59
Eu am mai multe, dar cel mai trist este ca sant dependent de alcool. De 2-3 ori pe an ma fac praf si nu reusesc sa ma abtin pana nu imitrece perioada nefasta de 3-4 zile. Nasol rau dar nu ma pot abtine...
kobroro
Postat pe 29 Ianuarie 2010 13:28
Cel mai crud adevar din viata mea este faptul ca m-am nascut in Romania zilelor de azi, cu reforma aceasta nesfarsita, cu criza economica care ne-a acaparat in totalitate si cu toate greutatile pe care aceasta le impune.
kudika062981
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:25
esti dragutz...iti dai seama ca incerc din rasputeri sa pun punct...sa pun ratiunea mai intai de inima....sper sa si reusesc...astazi am spus STOP..

oricum ar fi....visele nu mi le poate lua nimeni, nu?

feeling
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:43
Crudul adevar din viata mea, este aceea ca sunt o persoana foarte sensibila, si plang din orice. Incerc sa-mi ascund acest defect, dar nu totdeauna pot.
cecyly
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:47
Cel mai crud adevar di viata mea e ca oricat de mult visez cu ochii inchisi,foarte multe din vise nu se vor realiza.Dar cine stie...
oviduru
Postat pe 29 Ianuarie 2010 15:20
Cel mai crud adevar e ca nu stiu sa spun NU persoanelor pe care le iubesc.
galadriel
Postat pe 29 Ianuarie 2010 16:53
Marea mea problema este ca fumez , desi am astm. De cand am schimbat serviciul am scazut foarte mult numarul de tigari, la 1-2 pe zi si nu mai am nevoie sa spray, Dar sotia mea nu are habar despre acest aspect si mie teama sa-i spun. Sper , totusi, sa ma pot lasa definitiv.
stanicacostel
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:07
ca l-am inselat pe prietenul meu in primul an de relatie....dar faza cruda e ca el m-a iertat si nu miar face niciodata asa ceva :(
AleLuvAndrei
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:31
Se spune ca cine se aseamana, se aduna... si nu prea sunt oameni ca mine, de asta,poate,uneori, ma simt asa singura ...
alina02
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:39
stai asa sa vezi ce crud sunt acum !!

am ajuns la o varsta de la care privind inapoi realizezi ca nu mai poti intoarce timpul.
fac!!
geo_xx
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:41
De la: geo_xx, la data 2010-01-29 18:41:10stai asa sa vezi ce crud sunt acum !!

am ajuns la o varsta de la care privind inapoi realizezi ca nu mai poti intoarce timpul.
fac!!


lasa ca te vad eu la anu cand schimbi prefixul
valivieru96
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:54
De la: valivieru96, la data 2010-01-29 18:54:46
De la: geo_xx, la data 2010-01-29 18:41:10stai asa sa vezi ce crud sunt acum !!

am ajuns la o varsta de la care privind inapoi realizezi ca nu mai poti intoarce timpul.
fac!!


lasa ca te vad eu la anu cand schimbi prefixul



io o sa trec direct la 41
geo_xx
Postat pe 29 Ianuarie 2010 19:40
Cel mai crud adevar din viata mea?! ca lumea nu este asa cum mi-am imaginat-o.
ANYNEV
Postat pe 29 Ianuarie 2010 20:50
Adevar crud??...Sa crezi in promisiunile persoanei iubite...
elenabudeanu2007
Postat pe 29 Ianuarie 2010 23:06
Cel mai crud adevar a fost sa accept cu doua luni inainte de nunta ca aceasta nu va mai avea loc, deoarece viitorul sot s-a indragostit de alta femeie si m-a parasit fara nicio ezitare, desi pana atunci totul era de vis si il iubeam foarte mult!
Konzzza
Postat pe 30 Ianuarie 2010 06:36
stiu km e ... exact asa mi s-a intamplat si mie...in 4 luni a facut cununia civila k o alta fata si eu am ajuns keala din cauza lui la 21 d ani...viata e grea, trb trecem mai departe peste toate...fii tare...
kudika035301
Postat pe 30 Ianuarie 2010 06:59
Ca imi dau seama cand gresesc prea tarziu..
Empty
Postat pe 30 Ianuarie 2010 07:07
Ca viata poate fi un cosmar cateodata.
georgi_alina
Postat pe 30 Ianuarie 2010 07:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga una dintre cele doua rochii de zi oferite de Sense! 549 De la: concursKudika 24 Iulie 2014 18:17
Concurs: Castiga un roman cu autograf de Paulo Coelho! 678 De la: concursKudika 24 Februarie 2012 21:18
Castiga unul din cele 6 seturi Normaderm pentru ingrijirea tenului cu probleme 663 De la: concursKudika 23 Aprilie 2012 23:47
Castiga unul dintre cele 3 seturi Welness oferite de Bio-Cosmetics! 458 De la: margohertan_condo 30 Aprilie 2011 20:35
Concurs: Castiga noul roman de Isabel Allende! 136 De la: anamaria_corina 9 Martie 2012 12:40