Setari Cookie-uri

Concurs The Ugly Truth

Poate daca iubesti si nu poti impartasi acest lucru este un lucru greu din viata mea
angela62
Postat pe 30 Ianuarie 2010 09:16
cel mai crud adevar din viata mea....hmmm....trebuie sa fie cel din ziua in care am constatat ca persoanele cele mai apropiate de mine, cele care imi cereau frecvent ajutorul si pe care le-am ajutat cel mai mult sunt si cele mai inversunate impotriva mea...))...m-am linistit si am hotarat ca de acum viata mea este cea mai importanta pentru mine...inca mai am accese de altruism dar ma controlez...soarele este mai stralucitor si mai galben cand te simti tu bine si fericita si nu alergi sa-ti rupi picioarele pentru altii....
kudika_parasga
Postat pe 30 Ianuarie 2010 09:25
ca sunt ink virgina
kukytza24
Postat pe 30 Ianuarie 2010 09:44
Pentru mine ar fi faptul ca nu iau in serios faptul ca trebuie sa fac odata pasul catre intemeierea unei familii si sa demarez "formalitatile de rigoare".
ispasion22
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:09
Cel mai crud adevar din viata mea este ca nu am mai facut sex de doi ani
Niko
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:13
De la: Niko, la data 2010-01-30 10:13:47Cel mai crud adevar din viata mea este ca nu am mai facut sex de doi ani

an ugly truth indeed
miss_darine
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:24
cel mai crud adevar din viata mea este ca uneori, oamenii nu te apreciaza la adevarata ta valoare, subestimandu-te!
alisonia
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:59
ca prietenul meu m-a inselat cu o femeie oarecare
mihaelamicu2001
Postat pe 30 Ianuarie 2010 11:05
ca sunt adoptata..........
deeasweet
Postat pe 30 Ianuarie 2010 11:07
"The ugly truth" Sunt foarte populara,toata lumea care aude numele meu,se gandeste mai intai la mine,si poate mai apoi la o alta persoana cu acelas nume.Deci daca ar fi intr-o clasa 7 fete Daiana,eu as fi Daiana 1,apoi restul.Desi ma saluta toata lumea pe strada...am sute de numere de telefon in agenda...nu ma suna nimeni,nu am nicio prietena adevarata pentru care sa contez,nu i pasa nimanui cu adevarat de mine,acesta e crudul adevar.
ArtLover
Postat pe 30 Ianuarie 2010 13:16
Cel mai crud adevar din viata mea a fost atunci cand am fost obligata de parintii mei sa ma casatoresc la 19 ani sau sa ma despart de prietenul meu(fostul sot) si am ales casatoria deoarece mi se spunea ca daca nu ma marit atunci nu o sa ma mai ia nimeni,iar cativa ani mai tarziu sa aflu ca datorita averii fostului meu sot au facut asta si nu din iubire fata de mine, ca nu cumva sa pierd asa baiat din familie de bogatasi...ciudat...nu...dar foarte real si crud in acelasi timp...
margineana
Postat pe 30 Ianuarie 2010 13:18
CRED CA CEL MAI CRUD ADEVAR AL VIETII MELE DACA VI L SPUN SA NU RADETI PREA MULT DAR E ADEVARUL GOL GOLUT, ESTE CA IN AFARA CA AM INALTIMEA DE 1.84 CM PORT 44 LA PANTOF ,ASTA ESTE.
TOATA VIATA MI AM DORIT PANTOFI CU TOC SI SANDALE ELEGANTE DAR AM AVUT PARTE NUMAI DE ADIDASI CUMPARATI SI ASTIA DE LA BARBATI PT CA FEMEILE AU MASURI IN GENERAL PANA LA 40 ,41.
DECI DRAGII MEI ESTE ADEVARAT SI IN ACELASI TIMP FOATRE CRUD..
kudika112827
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:49
cel mai crud adevar pt EL, este k nu-i pot spune " te iubesc" pt ca in mintea mea, uneori, inca mai staruie amintirea primei iubiri,a primului baiat de acum 10 ani.
kudika112831
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:57
Nu ma asteptam ca cea mai buna prietena a mea, confidenta din copilarie pe care o consideram sora sa ma tradeze, sa ma "vanda".
rizica
Postat pe 30 Ianuarie 2010 15:14
Cel mai crud adevar este ca mi-e teama sa ma comit in totalitate cuiva...desi imi doresc atat de mult sa iubesc si sa fiu iubita la randul meu..si nu recunosc asta niciodata...asta e cel mai crud adevar din viata mea, da....
serrena25
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:04
Am sa regret mereu ca nu am renuntat la a doua scoala cu pofil medical, cand am avut ocazia sa ma angajez si sa am deja o familie, sa scap de grijile actuale cu angajarea si saracia asta care te impiedica sa mai faci ceva.
ramona_tita
Postat pe 30 Ianuarie 2010 18:37
cel mai crud adevar din viatza mea...a fst atunci knd mi-am dat seama k persoana iubita a stat 2 ani d zile langa mn dar d fapt a sta cu mn pt k ma ura si vroia sa se razbune si sa si bata joc d mn intr-un final...l-am inselat si toata dragostea lui s-a transformat in ura...k pn l urma sa isi bata joc d mn si sa ma puna sa aleg intre familie si el..si apoi sa rada d mn si mai mult si sa se poarte foarte urat...a fst si greseala mea da adevarul asta a fost foarte urat..mai urat decat greseala mea
obeta
Postat pe 30 Ianuarie 2010 21:02
Cand pierzi pe cineva drag, cu siguranta este unul din cele mai crude momente. Am avut parte, din pacate, de pierederea ambilor parinti la interval foarte scurt. Aceasta a fost cea mai cruda perioada din viata mea. Un adevar pe care a trebuit sa-l accept.
FELICIA70
Postat pe 30 Ianuarie 2010 21:04
Nu credeam ca am s-o mai spun, dar perioada traita langa un anumit barbat m-a marcat pe viata: certuri chiar si batai, frica si spaima...
Acum un sot si doi copilasi, o familie, care m-au ajutat sa uit acele momente.
gabriela_stanica
Postat pe 30 Ianuarie 2010 22:08
cel mai crud adevar a fost acum cativa ani cand aveam o incredere oarba in sotul meu,familia era totul pentru mine,aveam un baiat de 2 ani...ce ne mai lipsea?Tocmai am aflat ca sotul ma inseala ,culmea cu o taranca de nu dadeai ...pe ea.Cand am auzit ce a fost intre ei am avut impresia ca s-a prabusit totul, ma simteam la vremea aceea ultimul om,adica o chestie mica si uracioasa.Intr-adevar timpul le rezolva pe toate.
mysulika
Postat pe 30 Ianuarie 2010 22:13
adevarul crud din viata mea este ca nu suport minciuna si,din pacate,am cam avut parte de ea
cettat
Postat pe 31 Ianuarie 2010 01:25
ca as vrea sa-mi incep viata sexuala,dar nu ma lasa parintii pana nu ma marit
adrianapl
Postat pe 31 Ianuarie 2010 01:30
crudul adevar din viata mea....nici acum nu pot sa cred ca inca tin la tatal meu care este un insensibil,violent si care nu isi iubeste copii proprii..ii prefera pe ai altora... vorba ceea parintii nu ti-i poti alege te nasti cu ei
asya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 02:31
Pentru mine va ramane mereu intiparita in minte ziua in care, dupa ce m-am casatorit, am ales sa nu cumparam apartamant ci sa traim alaturi de socrii mei.
Viata a decurs frumos si inca fara probleme pana acum 10 ani, cand si ultimul copil si-a luat zborul catre localitatea unde are serviciul si noi nu ne mai putem vedea decat f. rar si nici nu putem sa-i mai ajutam cu ceva.
froge_2003
Postat pe 31 Ianuarie 2010 08:45
Cel mai crud adevar este ca traim intr-o lume in care nu-ti ajung banii pentru nimic
bommbonikk
Postat pe 31 Ianuarie 2010 10:07
Cel mai crud adevar din viata mea a fost maturizarea emotionala, cand am infruntat pentru prima data realitatea, cand nu mai vedeam totul in roz cu ochii unei adolosecente si am inceput sa vad de fapt dedesbturile relatiilor interumane si meschinariile unor apropiati. M-am simtit groaznic dar dupa ce am analizat fiecare descoperire, am luat doar partea buna a lucrurilor si acum incerc la fel, de cate ori descopar un alt crud adevar incerc sa gasesc si o parte pozitiva a acestuia. Asa raman ceea ce am fost de cand ma stiu: o optimista.
ileanamanuela
Postat pe 31 Ianuarie 2010 10:21
Cel mai crud adevar din viata mea este ca nu voi putea niciodata sa fiu o femeie puternica, inteligenta ,cu facultate.VOI MANCA PENSIE DE MUNCITOR.
kudika062086
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:24
De la: kudika062086, la data 2010-01-31 11:24:10Cel mai crud adevar din viata mea este ca nu voi putea niciodata sa fiu o femeie puternica, inteligenta ,cu facultate.VOI MANCA PENSIE DE MUNCITOR.

Stai asa!Asta nu-i definitiv,lucrurile se pot schimba!Nu se moare dupa 25 de ani,daca nu stiai,si scoala se poate face la ce varsta vrei tu.
Apoi "o femeie inteligenta,puternica "poate sa fie si fara facultate.Nu dispera!
nicossia
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:31
Din punctul meu de vedere nu exista adevar gol golut crud sau ceva de genu ci exista normalitate pentru unii si anormalitate pentru noi. Asa pot spune ca zilnic ma izbesc de cate un "adevar" care nu coincide cu principiile mele de viata, la fel cum stilul meu de viata poate nu coincide cu "adevarul" anumitor persoane. Pe scurt intreaga mea existenta este invaluita intr-un "adevar" incepand de la vanzatoarele de la coltul blocului care nu stiu sa raspunda la un salut pana la secretara directorului care nu stie sa iti ofere o informatie concreta necesara si lista poate continua atingand astfel toti incompetentii care nu stiu sa-si faca treaba. Asta e crudul meu "adevar".
alinachi_21
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:18
Politistii din NY au o vorba:Exista trei varinte de adevar:varianta ta , varianta lui(ei)si ADEVARUL.

Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Karin-Lingerie 208 De la: concursKudika 29 Iunie 2009 16:11
Concurs Farmec 1441 De la: kudika145609 28 Martie 2010 21:56
Concurs Whirlpool 6142 De la: KudikaPudica 7 Ianuarie 2010 16:44
Castiga un cantar de bucatarie de la Dr. Oetker! 251 De la: concursKudika 10 Iulie 2015 17:02
Ce profesie visezi pentru copilul tau? Vacuta Paula te invita la concurs! 45 De la: concursKudika 11 Februarie 2015 19:38