Setari Cookie-uri

pungile de sub ochi...solutii???

Buna, ce ceva vreme am o problema cu pungile de sub ochi care nu mai vor sa treaca. Cred k de vina e si o retentie de apa a organismului...oricum ideea e ca nu mai stiu cum sa scap de nici una . Oare cu sport, 0 sare si chestii dintr-astea ar da rezultate??? merci
kudika098956
Postat pe 30 Ianuarie 2010 18:53
mai bine mergi la un medic..pungile de sub ochi mai pot fi si semne de boala.
Shhh
Postat pe 30 Ianuarie 2010 18:56
http://sanatate.jurnalul.ro/stire-jurnalul/in-vizor-pungile-de-sub-ochi-289235.html
Shhh
Postat pe 30 Ianuarie 2010 18:57
Remedii "naturiste" :

Sa incerci sa dormi cu capul mai sus pentru a impiedica colectarea fluidelor sub ochi. Poti pune inca o perna sub aceea pe care o folosesti zilnic.

Ai grija sa dormi suficient in fiecare seara. Acest lucru poate reduce pungile de sub ochi intr-un mod natural. Sase-opt ore de somn ar trebui sa fie suficiente.

Maseaza cu degetul aratator pungile de sub ochi. In acest fel vei putea scapa de lichidul acumulat sub ochi. Procedeaza insa cu delicatete, nu forta nota.

Aplica sub ochi timp de 5-10 minute o ligurita tinuta la rece.

Taie un castravete in mai multe felii si tine-le in frigider intre 30 si 60 de minute. Aplica-le pe ochi si tine-le 10-20 de minute.

Pliculetele de ceai negru umede aplicate pe ochi pot sa reduca semnificativ aceste pungi.

Poti incerca si ceaiul de albastrele, sau nalba, sub fdorma de comprese mai reci.

Pungile de sub ochi pot sa apara atunci cand nu esti hidratat, asa ca bea zilnic cel putin opt pahare de apa.

***

Si incearca sa iti cumperi o crema de ochi pe baza de cafeina, se pare ca e cea mai buna in acest caz.

ice_flower
Postat pe 12 Februarie 2010 16:39
Multumesc ICE FLOWER, sunt si eu interesata cum se atenueaza pungile de sub ochi. Stiu de ce le am, dar tratamentele medicale doar le raresc aparitia. Am dereglari hormonalecare imi afecteaza aparatul genital, am microlitiaza renala si colecistopatie, asa ca stiu de ce le am, vreau doar sa le reduc, cat de mult se poate.
maria_zada
Postat pe 14 Februarie 2010 00:57
Sunt recomandate comprese cu infuzie de albastrele.
kudika073393
Postat pe 14 Februarie 2010 12:36
Buna iti recomand o masca de la Mary Cohr , este relaxanta pentru ochi obositi! Acest tratament permite in catevaminute calmarea si odihnirea conturului de ochi. Pungile si cearcanele sunt vizibil estompate. just_me_inna@yahoo.com
Inna30
Postat pe 26 Februarie 2010 16:59
Hey,

Ceai de albastrele rece, sau la temperatura camerei? Pt a evita eventuale repercusiuni ale ochiului...

Thanks!
kudika446967
Postat pe 6 Octombrie 2011 11:29
eu iti recomand crema de la DOLOMIA - o gama buna, o gasesti in farmacii. si mie mi-a recomandat-o medicul.
bodorinlaura
Postat pe 3 Februarie 2012 20:45
Crezi c-o sa reuseasca?
Broscaru
Postat pe 3 Februarie 2012 21:26
De la: kudika098956, la data 2010-01-30 18:53:03Buna, ce ceva vreme am o problema cu pungile de sub ochi care nu mai vor sa treaca. Cred k de vina e si o retentie de apa a organismului...oricum ideea e ca nu mai stiu cum sa scap de nici una . Oare cu sport, 0 sare si chestii dintr-astea ar da rezultate??? merci
Buna,in general 'Pungile de sub ochi''reprezinta acces de sare in organism si poti trata astfel : dimineata la prima ora, poti sa iti pui pe ochi felii de cartofi reci care absorb tot si se mentin reci mult timp sau lingurite reci tinute in apa rece cu gheata.Sa stii ca nu am zis eu si DR. OZ care pt mine este o mana ceresca...la mine a dat roade si una si alta.
Bafta!
criszoe
Postat pe 3 Februarie 2012 21:31
Foloseste masti pentru pungile de sub ochi cu aur de 24 de karate.
Mastile pentru ochi cu aur de 24 de karate se bazeaza pe proprietatile de intinerire ale aurului, infuzate cu nutrienti organici si antioxidanti, intr-o baza de colagen, toate fiind naturale, ajutand la stimularea producerii colagenului, refacand structura pielii si redandu-i elasticitatea. Ingredientele functioneaza ca niste pernute lichide, care patrund in liniile fine, printre celulele fetei, facand-o mai moale, mai supla si cu o stralucire tinereasca. Combinatia dintre particulele de aur si colagenul din plante are proprietati de reparare, reducand ridurile, umflaturile, pungile, cearcanele si petele negre de sub ochi. Mastile vor ajuta la hidratarea pielii oferind un aspect tineresc fetei. http://www.azida.ro/product.php?pd_id=218
kudika_2407
Postat pe 16 Februarie 2013 22:04
De la: criszoe, la data 2012-02-03 21:31:04
De la: kudika098956, la data 2010-01-30 18:53:03Buna, ce ceva vreme am o problema cu pungile de sub ochi care nu mai vor sa treaca. Cred k de vina e si o retentie de apa a organismului...oricum ideea e ca nu mai stiu cum sa scap de nici una . Oare cu sport, 0 sare si chestii dintr-astea ar da rezultate??? merci
Buna,in general 'Pungile de sub ochi''reprezinta acces de sare in organism si poti trata astfel : dimineata la prima ora, poti sa iti pui pe ochi felii de cartofi reci care absorb tot si se mentin reci mult timp sau lingurite reci tinute in apa rece cu gheata.Sa stii ca nu am zis eu si DR. OZ care pt mine este o mana ceresca...la mine a dat roade si una si alta.
Bafta!

cat trebuie sa stai cu cartofii pe ochii?
linguritele ...la mine nu functioneaza
nici cremele...
maria-ioana
Postat pe 16 Februarie 2013 22:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum skpam de porii negri?stie cineva? 35 De la: kudika226898 2 Septembrie 2010 10:35
puncte negre 13 De la: kudika033236 3 Iunie 2009 08:44
Marci consacrate sau produse handmade?? 2 De la: wanda_love_you 15 Iulie 2009 15:28
tratament da fata gratuit 1 De la: ave_alexu 16 Septembrie 2008 18:18
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 14:07