Setari Cookie-uri

Oare ce sa mai cred?!

Buna fetele mele,

As ca avea nevoie de ajutorul vostru intr-o problema care ma macina de ceva vreme. Povestea suna cam asa: El, prietenul cel foarte bun al fratelui meu, sa ii zicem A. Nu l-am vazut de prea multe ori, se pare ca fratele meu l-a tinut la distanta de mine. Prima data l-a cunoscut acum vreo 2 ani. Baiat bun, dar cam fara noroc la fete. Ne-am revazut de curand, cam acum o saptamana... eram la munca si fratele meu imi da mesaj ca vrea cineva sa ma vada... si ne-am vazut. Toti 3. Fratele meu a plecat mai devreme acasa si ne-a lasat e noi 2 sa continuam discutia la cafeneaua unde ne-am intalnit, dar bineinteles ca nu a plecat pana nu a zis: tu A, sa nu aud ca faci ceva ca iti rup gatul ca la porumbei, iar tu, sa ma suni imediat cum te lasa acasa. Numai bine ca "discutia" a continuat la el acasa.
A doua zi, cand a sunat fratele meu i-am zis ca am mai stat jumatate de ora si dupa m-a dus acasa, ca nu am niciun gand cu el.. iar el mi-a zis ca de accea ne-a si lasat, ca stia ca nu am niciun gand cu el. In interirul meu eram: ha, ha, ha (un ras amar).

Nu i-am dat numarul meu de telefon. Nu il am pe al lui. Nu a sunat. Am aflat dupa vreo 2-3 zile ca l-ar fi sunat p fratele meu si ca el nu i-ar fi dat numarul de telefon. Fratele meu mi-a zis ca el ma place de mult timp. Bineinteles ca imi venea sa ii rup gatul...

Acum, a fost acasa, s-a intalnit cu el. Mi-a zis ca a vorbit cu el si ca ar fi zis ca nu il interesaz...
Si cu o saptamana in urma tot el (fratele) zicea ca A ma place.

Ce sa cred?!

In speranta ca m-am facut inteleasa si ca nu v-am plictisit... dati-va si voi cu parerea. Ce sa fac? Ce sa cred?!
annita_yo_yo
Postat pe 2 Februarie 2010 02:33
Buna!Ce varsta ai tu si ce varsta are fratele tau de nu va permite sa va cunoasteti mai bine?Eu cred ca baiatul acela chiar te place si vrea sa vorbeasca cu tine si fratele dau este doar gelos... asa sunt barbatii in general protectivi zic ei.
st0171xx
Postat pe 2 Februarie 2010 02:56
Eu am 22, fratele mau 26. Ne intelegem foarte bine, dar cand vine vorba de baieti, ei bine, in special de prietenii lui, nu prea am acces la ei.

Cand eram mai mici aveam un pact: eu nu cu prietnii lui, el nu cu prietenele mele. El a rupt pactul avand o relatie cu o colega a mea de clasa, prin liceu. Bine, asta e considerata o copilarie, dar daca el a ramas fixat pe asta?!

De la: st0171xx, la data 2010-02-02 02:56:38Buna!Ce varsta ai tu si ce varsta are fratele tau de nu va permite sa va cunoasteti mai bine?Eu cred ca baiatul acela chiar te place si vrea sa vorbeasca cu tine si fratele dau este doar gelos... asa sunt barbatii in general protectivi zic ei.
annita_yo_yo
Postat pe 2 Februarie 2010 03:10
pai vezi cum faci poate poti procura nr baiatului de la fratele tau fara sa stie din telefon,si mai departe vezi tu ce faci si cum faci
st0171xx
Postat pe 2 Februarie 2010 03:37
Of mom, de facut rost pot sa fac si acum de numarul lui, cat doarme fratioru... dar problema nu se opreste aici. Cum adica sa il sun eu? Si daca el nu esti intr-adevar interesat de mine?! Uite eu iau numarul lui de telefon, dar tu ma inveti, ok?! :D
annita_yo_yo
Postat pe 2 Februarie 2010 03:47
Ok, Universul comploteaza impotriva mea, are telefonul inchis si nici pic de baterie, nu stiu de incarcator... cred ca devin paranoia
annita_yo_yo
Postat pe 2 Februarie 2010 03:50
buna.eo zik sa mai incerci maine k poate nu se stie intre timp ar trebui sa te linistesti..o scoti u la capat k nu se poate altfel
mihasefa
Postat pe 2 Februarie 2010 04:19
mai incerci si maine pana faci rost,dupa care il suni si crei sa te vezi cu el mai intai si acolo iti vei da si tu seama dca el te place si daca vrea ceva de la tine
st0171xx
Postat pe 2 Februarie 2010 04:23
important e sa te vezi cu el si daca va mai continua fratele tau atunci va trebuii sa se resemneze,asta poate mai tarziu ii vei spune
st0171xx
Postat pe 2 Februarie 2010 04:27
De la: mihasefa, la data 2010-02-02 04:19:50buna.eo zik sa mai incerci maine k poate nu se stie intre timp ar trebui sa te linistesti..o scoti u la capat k nu se poate altfel


Incerc sa ma linistesc de cand a venit fratemiu si mi-a bagat verdict: crima

si pana la urma ma cunosc, mi-ar fi tare greu sa il sun sau sa ii dau vreun mesaj... si daca ar fi sa-i dau ar suna cam asa "doar zi-mi daca intradevar nu esti intersat de mine" si cam atata. dar cine garanteaza ca asta nu aunge la fratemiu?!
annita_yo_yo
Postat pe 2 Februarie 2010 04:27
impresioneazal, fal sai dea o lacrima, crezi ca doar asa?
asta_sunt
Postat pe 2 Februarie 2010 04:49
Eh nu asa.. sun-al mai intai si spune-i ca vrei sa vb cu el poate va intalniti undeva la o cafenea la un bar ceva si incepi prin al intreba care este treaba dintre el si fratele tau care este enigma,care este problema,si asa incepi si tu discutia
st0171xx
Postat pe 2 Februarie 2010 04:55
De la: st0171xx, la data 2010-02-02 04:55:43Eh nu asa.. sun-al mai intai si spune-i ca vrei sa vb cu el poate va intalniti undeva la o cafenea la un bar ceva si incepi prin al intreba care este treaba dintre el si fratele tau care este enigma,care este problema,si asa incepi si tu discutia



Hmmm, asta ar fi o idee. Si daca stau bine sa ma gandesc, cam si singura.

Decat sa stau sa ma gandesc la cai verzi pe pereti si ce ar fi fost daca, macar sa stiu una si buna. Si sa vad daca intr-adevar nu e interesat sau daca iar inventeaza fratelo cate in luna si stele.
annita_yo_yo
Postat pe 2 Februarie 2010 05:08
ma daca frate=te nu te lasa sa ai de-a face cu prietenii lui inseamna ca are el un motiv... cu siguranta cunoaste ce elementi sunt si daca tine la tine logic sa nu vrea sa ai vreo legatura cu ei. orice frate isi iubeste sora si ii vrea doar binele...............ma rog... aproape toti fratii.......
Shhh
Postat pe 2 Februarie 2010 08:17
Cea mai mare tampenie e sa actionezi prin intermediari, cel mai bine e sa iti rezolvi tu problemele si sa iti urmezi gandurile, fara a mai lasa intermediarii sa isi bage coada bafta
oana84onutza
Postat pe 21 Februarie 2010 19:42
ciao fetele
si eu sunt intro situatie de genu adica el prietenu cel mai bun al fratelui meu doar ca il cunoscdemult sii demult mi-a dat de inteles k ii place de mine dar eu nu am vrut sa il iau in serios dar acum vreo 2 sapt cand s-a despartit de o priietena de a mea atata m-a batut la cap sa ies in oras cu el ca el vrea sa fie cu mine pana am acceptat nuj d c si am iesit cu el , dupaia a venit la mine acasa sa imi gateasca cica:P ma rog ideea e ca a vrut sa ma impresioneze cel putin asa credeam. a doua zi nu m-anmai cautat si am intrat eu p el pe mess si lam intrebat daca vrea ceva de la mine si o inceput sa imi zica ca nu stie ca el ii intr-o relatie si nu stie ce sa zica ca are nevoie de timp... deci am ramasa asa desi eu cred k e o mare vrajeala relatia asta pt k exact aceiasi duma i-o bagat-o si prietenei mele inainte sa fie cu ea. doar ca eu am facut o prostie si am ascultat de lalta prietena de a mea si iam spus ca daca vrea acuma ceva sa imi zica sau sa nu mai imi zica niciodata si mi-a spus ca niciodata:| dupaia imi venea sa mor ca iam spus asa ca chiar am ajuns sa imi placa dar acuma chiar nu cred ca mai am ce sa fac

ajutati-ma va roog
kudika139165
Postat pe 7 Martie 2010 17:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu exact ce simt si pentru cine.. 16 De la: kudika_alexia051568 20 Iulie 2009 19:37
ce sa fac? 38 De la: kudika066906 9 Septembrie 2009 23:52
varsator--gemeni 8 De la: s_sanitasif 18 Octombrie 2009 18:22
iubire dincolo de kilograme 18 De la: kudika055844 1 August 2009 12:37
iubirea se intorce 34 De la: steffy91 28 Septembrie 2011 21:39