Setari Cookie-uri

Iubitul de la radio...iubitul vecinei mele:(

Totul a inceput cam acum o luna.....cand dintr-o data am observat cat potential are vecinul meu de la patru...de fapt, apartamentul este al iubitei lui de 8 ani de zile...nu stiam despre el nimic(s-au mutat acum 1 an jumate) astfel incat am dat un sms la un post de radio rugand pe cei care il cunosc dupa numarul masinii sa ma ajute sa fac rost de numarul lui de telefon.
Am facut rost de numar, ne-am intalnit de cateva ori bune...timp de cateva saptamani....iar intr-o seara, am sunat la momentul inoportun(era cu ea)...apoi ma suna sa ne intalnim....cand ajung la intanire...in masina era si ea..a urmat o discutie cat de cat amiabil;acare intr-un final s-a terminat cu faptul ca eu nu-l voi mai cauta si ea nu va veni la usa parintilor mei.
Problema grava este ca eu nu pot sa inchei asa...mai ales ca ma atasasem de tip....nu as vrea sa renunt la el..ce sa fac..?:(
adrianaflo
Postat pe 1 Februarie 2010 13:48
vecina ta e prietena cu tine?
mitura
Postat pe 1 Februarie 2010 13:51
sa inteleg l-ai vazut knd a adus-o acasa pe ea cu masina si el e tipul de la radio dar l-ai gasit dupa numarul masinii pleashcc n-am inteles nimic
yumy
Postat pe 1 Februarie 2010 13:53
mituleeeeeeee...hau du iu du?
miss_darine
Postat pe 1 Februarie 2010 13:55
De la: yumalai, la data 2010-02-01 13:53:08sa inteleg l-ai vazut knd a adus-o acasa pe ea cu masina si el e tipul de la radio dar l-ai gasit dupa numarul masinii pleashcc n-am inteles nimic

yumi, iubirea e alambicata mai bine hai sa te tzuc
miss_darine
Postat pe 1 Februarie 2010 13:56
De la: miss_darine, la data 2010-02-01 13:55:12mituleeeeeeee...hau du iu du?

aim fain,senc iu ..de fapt munceeeeeeeeeesc
thuamne de cand nu te-am mai vazut!!unii ai umblat,duamna?mai aveam putin si imi citam postarile
mitura
Postat pe 1 Februarie 2010 13:58
De la: miss_darine, la data 2010-02-01 13:56:11
De la: yumalai, la data 2010-02-01 13:53:08sa inteleg l-ai vazut knd a adus-o acasa pe ea cu masina si el e tipul de la radio dar l-ai gasit dupa numarul masinii pleashcc n-am inteles nimic

yumi, iubirea e alambicata mai bine hai sa te tzuc
da stiu ca e alambicata tu ce-ai mai facut miss-ule
yumy
Postat pe 1 Februarie 2010 14:00
De la: mitura, la data 2010-02-01 13:58:15 aim fain,senc iu ..de fapt munceeeeeeeeeesc
thuamne de cand nu te-am mai vazut!!unii ai umblat,duamna?mai aveam putin si imi citam postarile

stai cuminte ca si io muncacesc ssssssshhhhht sa nu ma spui
miss_darine
Postat pe 1 Februarie 2010 14:00
De la: miss_darine, la data 2010-02-01 14:00:55
De la: mitura, la data 2010-02-01 13:58:15 aim fain,senc iu ..de fapt munceeeeeeeeeesc
thuamne de cand nu te-am mai vazut!!unii ai umblat,duamna?mai aveam putin si imi citam postarile

stai cuminte ca si io muncacesc ssssssshhhhht sa nu ma spui


Misule, Mitule si Yumi va pup si eu de buna ziua !! Uite iar ninge !!
coldwind
Postat pe 1 Februarie 2010 14:03
De la: coldwind, la data 2010-02-01 14:03:48
De la: miss_darine, la data 2010-02-01 14:00:55
De la: mitura, la data 2010-02-01 13:58:15 aim fain,senc iu ..de fapt munceeeeeeeeeesc
thuamne de cand nu te-am mai vazut!!unii ai umblat,duamna?mai aveam putin si imi citam postarile

stai cuminte ca si io muncacesc ssssssshhhhht sa nu ma spui


Misule, Mitule si Yumi va pup si eu de buna ziua !! Uite iar ninge !!
da ninge asta e
yumy
Postat pe 1 Februarie 2010 14:06
De la: adrianaflo, la data 2010-02-01 13:48:59Totul a inceput cam acum o luna.....cand dintr-o data am observat cat potential are vecinul meu de la patru...de fapt, apartamentul este al iubitei lui de 8 ani de zile...nu stiam despre el nimic(s-au mutat acum 1 an jumate) astfel incat am dat un sms la un post de radio rugand pe cei care il cunosc dupa numarul masinii sa ma ajute sa fac rost de numarul lui de telefon.
Am facut rost de numar, ne-am intalnit de cateva ori bune...timp de cateva saptamani....iar intr-o seara, am sunat la momentul inoportun(era cu ea)...apoi ma suna sa ne intalnim....cand ajung la intanire...in masina era si ea..a urmat o discutie cat de cat amiabil;acare intr-un final s-a terminat cu faptul ca eu nu-l voi mai cauta si ea nu va veni la usa parintilor mei.
Problema grava este ca eu nu pot sa inchei asa...mai ales ca ma atasasem de tip....nu as vrea sa renunt la el..ce sa fac..?:(

mai bine iti vei de treaba ta.hahaha am facut si eu din astea cand l-am prins pe dobitoc ca are pe alta, l-am pus si a adus-o la intalnire. dupa ce am flocait-o bine de tot(si ea era prietena mea cica) am sunat-o si pe ma-sa sa-i spun ce mandrete are acasa.asa ca daca vrei sa nu apara pe la usa pe la tine sa-ti traga ma'ta vreo cafteala ori sa-ti faca alte surprize vezi-ti de mucusorii tai ca esti cam tinerica sa intre in astfel de probleme. cand ai sa ai si tu barbat si-o veni alta peste tine ai sa vezi tu cum e.
Shhh
Postat pe 1 Februarie 2010 14:07
De la: coldwind, la data 2010-02-01 14:03:48
De la: miss_darine, la data 2010-02-01 14:00:55
De la: mitura, la data 2010-02-01 13:58:15 aim fain,senc iu ..de fapt munceeeeeeeeeesc
thuamne de cand nu te-am mai vazut!!unii ai umblat,duamna?mai aveam putin si imi citam postarile

stai cuminte ca si io muncacesc ssssssshhhhht sa nu ma spui


Misule, Mitule si Yumi va pup si eu de buna ziua !! Uite iar ninge !!

helllooooo!!
da,ninge...a naibii vreme
mitura
Postat pe 1 Februarie 2010 14:08
De la: adrianaflo, la data 2010-02-01 13:48:59Totul a inceput cam acum o luna.....cand dintr-o data am observat cat potential are vecinul meu de la patru...de fapt, apartamentul este al iubitei lui de 8 ani de zile...nu stiam despre el nimic(s-au mutat acum 1 an jumate) astfel incat am dat un sms la un post de radio rugand pe cei care il cunosc dupa numarul masinii sa ma ajute sa fac rost de numarul lui de telefon.
Am facut rost de numar, ne-am intalnit de cateva ori bune...timp de cateva saptamani....iar intr-o seara, am sunat la momentul inoportun(era cu ea)...apoi ma suna sa ne intalnim....cand ajung la intanire...in masina era si ea..a urmat o discutie cat de cat amiabil;acare intr-un final s-a terminat cu faptul ca eu nu-l voi mai cauta si ea nu va veni la usa parintilor mei.
Problema grava este ca eu nu pot sa inchei asa...mai ales ca ma atasasem de tip....nu as vrea sa renunt la el..ce sa fac..?:(


poa' o iei pe coaja !!
coldwind
Postat pe 1 Februarie 2010 14:11
io am fost la bulgareala afara...pup coldule
miss_darine
Postat pe 1 Februarie 2010 14:11
De la: coldwind, la data 2010-02-01 14:11:11
De la: adrianaflo, la data 2010-02-01 13:48:59Totul a inceput cam acum o luna.....cand dintr-o data am observat cat potential are vecinul meu de la patru...de fapt, apartamentul este al iubitei lui de 8 ani de zile...nu stiam despre el nimic(s-au mutat acum 1 an jumate) astfel incat am dat un sms la un post de radio rugand pe cei care il cunosc dupa numarul masinii sa ma ajute sa fac rost de numarul lui de telefon.
Am facut rost de numar, ne-am intalnit de cateva ori bune...timp de cateva saptamani....iar intr-o seara, am sunat la momentul inoportun(era cu ea)...apoi ma suna sa ne intalnim....cand ajung la intanire...in masina era si ea..a urmat o discutie cat de cat amiabil;acare intr-un final s-a terminat cu faptul ca eu nu-l voi mai cauta si ea nu va veni la usa parintilor mei.
Problema grava este ca eu nu pot sa inchei asa...mai ales ca ma atasasem de tip....nu as vrea sa renunt la el..ce sa fac..?:(


poa' o iei pe coaja !!

o ia sigur ca are sanse
Shhh
Postat pe 1 Februarie 2010 14:13
De la: miss_darine, la data 2010-02-01 14:11:14io am fost la bulgareala afara...pup coldule
sa ma astepti si pe mn ca vin
yumy
Postat pe 1 Februarie 2010 14:20
la ce radio ai sunat?ca vreau si eu sa aflu un nr de telefon!
one_size
Postat pe 1 Februarie 2010 14:47
De la: adrianaflo, la data 2010-02-01 13:48:59Totul a inceput cam acum o luna.....cand dintr-o data am observat cat potential are vecinul meu de la patru...de fapt, apartamentul este al iubitei lui de 8 ani de zile...nu stiam despre el nimic(s-au mutat acum 1 an jumate) astfel incat am dat un sms la un post de radio rugand pe cei care il cunosc dupa numarul masinii sa ma ajute sa fac rost de numarul lui de telefon.
Am facut rost de numar, ne-am intalnit de cateva ori bune...timp de cateva saptamani....iar intr-o seara, am sunat la momentul inoportun(era cu ea)...apoi ma suna sa ne intalnim....cand ajung la intanire...in masina era si ea..a urmat o discutie cat de cat amiabil;acare intr-un final s-a terminat cu faptul ca eu nu-l voi mai cauta si ea nu va veni la usa parintilor mei.
Problema grava este ca eu nu pot sa inchei asa...mai ales ca ma atasasem de tip....nu as vrea sa renunt la el..ce sa fac..?:(


[img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url] La ce sa renunti ca nici n-am inteles ce ai avut ? [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url] Si cam cum dintr-o data ti-ai dat seama de potentialul lui ? Asa...cum pocnesti din degete?
fluturas_
Postat pe 1 Februarie 2010 14:50
Stati linistite ca am vorbit cu tipa si atunci...la intalnirea aia....si acum cateva minute la telefon...si e destul de matura ca sa ma "cafteasca" sau cum ziceti voi...ideea este ca desi pare o copilarie, avand in vedere varsta mea, eu chiar am ramas cu ceva pentru omul ala....mentionez ca ea nu e prietena mea. nu stiam niimic despre ei, s-au mutat acum un an si ceva. si de el am dat prin anuntul ala...am spus numarul masinii pe post si au sunat la radio persoane care il cunosteau si au vrut sa ma ajute.
sunt foarte constienta ca e imposibil si ca trebuie sa se termine...dar as vrea sa se termine intre el si mine....nu pentru ca asa a zis ea...si nu stiu cum sa il convoc la o discutie serioasa, fara ca ea sa afle...e o persoana foarte autoritara....el saracul, nu sufla in fata ei...
adrianaflo
Postat pe 1 Februarie 2010 14:57
Nu pot sa cred ca nu vi s-a intamplat macar odata in viata sa va loveasca dintr-o data ceva...fara sa va dati seama...si sa va impulsioneze sa mergeti pana in panzele albe ca sa obtineti acel lucru...
Exact asta mi s-a intamplat si mie...plus temperamentul meu excesiv de impulsiv....a rezultat rahatul in care ma aflu...
Din cate am inteles de la ea, pentru ca asa cum v-am zis, a acceptat sa avem o discutie, el s-a simtit oarecum vinovat si i-a marturisit...cu toate ca imi vine greu a crede asta...ea poate foarte simplu sa-mi spuna asta ca sa ascunda de fapt, slabiciunea relatiei dintre ei...
Nu stiu ce sa mai cred...de aia am si indraznit sa va cer o parere...dar vad ca de fapt am atras doar persoane care se cred atotstiutoare si in masura sa critice anumite comportamente. Va felicit daca intr-adevar aveti calitatile astea...de persoane perfecte...dar atata timp cat nu le aveti...va rog sa va abtineti de la a comenta sau mai bine, evitati subiectul deschis de mine.
Va multumesc.
adrianaflo
Postat pe 1 Februarie 2010 15:09
mi-e greu sa ma abtin sa nu comentez... eu iti spun acu ce am patit cu un dobitoc si tu sa tragi singura concluziile..sa vezi ca parca si tie ti s-a intamplat la fel. uite o prietena binevoitoare a incercat sa se combine cu el, s-a si intalnit de vreo cateva ori pana au dat gres pe undeva si am descoperit. sunt foarte banuitoare, deci a fost prea simplu sa-mi dau seama despre ce se intampla. i-am spus clar dobitocului ca daca mai vrea sa continuam sa o sune pe ciumafaia sa o prosteasca si s-o cheme in oras unde evident am aparut eu, si am paruit-o de m-am descarcat de toti nervii stransi. apoi evident ca i-am spus si lu masa. si dobitocului i-am dat zona! adica divort. nu era sub papucul meu dar cu siguranta ca daca l-as fi iertat ar fi lasat-o ca in gara cu tipa respectiva pt ca a mai facut chestii de genu'.cand vedea ca e posibil sa-l prind o termina pt o perioada, am aflat ulterior evident.afla si tu ca un barbat intr-o relatie asa lunga unde ii e cald si bine nu va da niciodata vrabia din mana pe cioara de pe card. atat timp cat intre voi mare branza nu a fost nu te astepta la mai multe pt ca slabe sblabe sanse sa fie ceva. mai bine asteapta sa-l prinzi singur intr-o zi pe scara si vorbeste cu el si gata. daca ar fi vrut vreo continuare crede-ma ca ar fi gasit cale sa ajunga la tine. barbatii sunt in stare si cand se kk sa insele, macar printr-un singur telefon la amanta si tot o fac.
Shhh
Postat pe 1 Februarie 2010 15:32
alta care nu vrea decat comentarii pro ,,,,,,,,fa bine si accepta-le pe toate chair de nu-tzi convin
Dontyyy
Postat pe 1 Februarie 2010 15:41
sincer ai mare dreptate cu ce mi-ai spus....exact asta mi-a zis si sora-mea care e o persoana foarte matura...ca atata timp cat ea e realizata, are casa ei, masina ei, nu o va lasa in veci...nici el nu e tocmai amarat dar sunt sigura ca ii convine tare mult situatia ei. Plus dre asta, de cateva ori cand eram cu el, i-au scapat niste comentarii care cam dau de gandit...ceva de genul "chestii de fetita rasfatata" saucand l-am intrbat daca are de gand sa se insoare "daca a mers asa, pana acum, de ce sa ma mai complic cu o hartie?nu mi-a trecut niciodata prin cap sa ma insor"....si ce e cel mai important si am uitat sa mentionez....el are 31 de ani...ea 23...eu 18...iar cand ne-am intalnit toti trei, ea o tine una si buna catre el, ca eu sunt un copil si ca s-a uitat bine cu ce se incurca? de asemenea, va mai spun, ca nu e deloc genul de persoana care sa fie afemeiat, care sa claxoneze toate pitzipoancele pe strada sau ceva de genul...chiar mi-a spus..ca in alta situatie nu s-ar fi intalnit cu altcineva, dar fapta mea...cu radioul...l-a frapat extrem de mult si i-a starnit curiozitatea...ca sa nu mai vorbesc ca, desi foarte retinut in declaratii, imi repeta incontinuu ca sunt "fantastica" si "extraordinara"...desi la inceput chiar nu am vrut sa-i despart, a fost un joc, recunosc, pe parcurs mi-am dat seama ca este exact genul de barbat pe care ni l-am dori toate....si desi nu am recnoscut niciodata, am inceput sa ma indragostesc de el...el mereu imi spunea ca nu ar fi bine sa ma indragostesc iar eu il asiguram ca nu se va intampla, pentru ca oricum o sa ma mut in bucuresti, la faculate, si ca nici eu nu mi-as dori sa incep o relatie acum si sa o termin in octombrie...
adrianaflo
Postat pe 1 Februarie 2010 15:50
23,,,18 se pare ca tipului ii plac numai"prospaturile"
Dontyyy
Postat pe 1 Februarie 2010 15:54
Hmmmmmmmm, imi place telenoveaua,el masculul feroce si matur de 32 de anisori se imparte saracutzul, intre doua fete tinerele si frumusele care mai au un pic si trec la paruiala pt EL! I like it! Parerea mea este ca el se va maturiza cam pe la 50 de ani, cand se va hotari sa se insoare cu una de vreo 17, care-i va da lui siguranta ca ii va perpetua genele printr-un mostenitor sanatos si viguros!
Scuza-ma da' esti o blegutza mica, sper sa te trezesti si sa te indragostesti de un baiat de varsta ta!
miss_darine
Postat pe 1 Februarie 2010 16:00
Si ganditi-va ca in august fac 8 ani...deci a luat-o pe tipa de la 15 ani...si el avea 23...cand ma intreba ea de ce am facut asta, i-am spus pe sleau ca atata timp cat tu ai avut un singur p[rieten, pentru care nu a trebuit sa lupti foarte mult din moment ce inca esti cu el...nu ai cum sa stii ce inseamna flutrasii aia din stomac pentru cineva care e interzis sau pentru o situatie in care nu ai mai fost...
si refritor la comentariile despre el...cu prospaturile....cam asa e...dar oricat de inconstienta si de mica as fi eu....va asigur ca nu e genul de barbat imatur si afemeiat care se uita toata ziua dupa fuste....tocmai de aceea, nu cred ca a stat cu mine pentru ca sunt prospatura, ci pur si simplu s-a intamplat ca eu sa fiu cu mult mai tanara ca el....nu stiu...eu asa cred...
adrianaflo
Postat pe 1 Februarie 2010 16:13
Sa inteleg ca tu esti personajul principal in povestea cu VECINA, vecina vecina o cam cauti cu lumanarea sau iti place neaparat ce e al alteia, stii tu ca roata se intoarce in viata...cand alta o sa-ti ia ce e al tau SA NU BOCESTI AICI PE FORUM, hai ca esti penibila cata rautate! Iti dedic si o melodie NU MA LAS DA NU MA LAS.....
oana84onutza
Postat pe 8 Februarie 2010 18:21
draga urmeaza-ti inima sau un sfat al unei persoane careia ii poti incredintza un secret.daca tipul crezi ca merita mergi mai departe daca nu...o sa gasesti pe altcineva si ai sa fii de doua ori mai indragostita decat acum....intotdeauna am spus ca in viata nu poti sa le ai pe toata dar macar cate putin din fiecare se poate...bafta
malephique
Postat pe 10 Februarie 2010 18:32
Offf, Doamne. Cata minte ar trebui sa ai incat sa "paruiesti", "schilodesti", etc. Sa ne fereasca D-zeu de atata inteligentza. Cand te gandesti ca in toata povestea asta sunt doi un el si o ea, ce te face sa crezi ca paruiala ei a fost o lectie din care au invatzat amandoi. Fii convinsa ca el va proceda la fel cu prima ocazie. Iar tu vei fi o mica Nikita, care intr-un final o sa si-o fure la randul ei. Crede-ma in situatii din astea cel mai bine e sa-i lasi fericiti pe amandoi. Putzina mandrie nu strica. Cel mai destept cedeaza.
Bafta la cafteli!
mariapreda2004
Postat pe 11 Februarie 2010 13:15
dak vroia sa fie cu tine intradevar, acum era cu tine nu cu ea.Mai bn inceaca sa treci peste ca nu merita.Sincer.
elenacortojan
Postat pe 11 Februarie 2010 16:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa aleg cu inima sau cu mintea? 27 De la: Raluca_SA 13 Octombrie 2009 22:53
o alta dilema in dragoste 36 De la: sirghea 7 Februarie 2010 12:27
Ce este de fapt femeia,si cum se defineste ea ? 1 De la: healthy017415__oliver 29 Ianuarie 2011 20:38
O mare dilema...poate fi a mea??? 15 De la: JustMe1 16 Iulie 2010 00:27
povestea mea... 17 De la: kudika019386 10 Mai 2009 15:43