Setari Cookie-uri

M-a parasit pentru fostul prieten!

salut,am cautat un forum unde pot sa ma descarc,de unde pot sa primesc niste sfaturi.Pana acum o saptamana am avut o relatie foarte frumoasa cu o fata mai mica cu 5 ani ca mine(eu 23-ea 18).Ne-am cam ciondanit in ultima vreme si acum 2 zile am aflat si care este problema.Acum un an,pe vremea asta,ea a avut o relatie de o luna cu un baiat pe care mi-a zis ca la iubit foarte mult,mi-a fost greu sa cred ca dupa o luna ajungi sa iubesti "foarte mult",in fine s-au despartit oficial si apoi s-au mai intalnit vreo 2 luni.Sfarsitul lor a fost umilitor pentru ea,a chemat-o in oras,a urcat-o in masian si de fata cu prieteni de ai lui a umilit-o,a facut-o in toate felurile,mentionez ca a fost un soc foarte mare pentru ea,urmand sa frecventeze chiar si un cabinet psihologic din cauza asta.In iulie anul trecut am aflat ca ii place mult de mine si prin niste conjuncturi ajung sa am o relatie cu ea,nu o stiam pana in acel moment.acum dupa 7 luni,acel baiat a sunat-o sa-si ceara scuze pt ce a facut,ca a umilit-o si brusc in urma telefonului in care el "nu i-a spus nimic de impacare,ba mai mult i-a spus ca nu poate sa ai aibe o relatie cu ea",ea si-a dat seama ca nu ma mai iubeste!!!ne-am respectat,ne-am iubit,a fost foarte grijulie cu mine,am avut incredere in ea,daca se punea problema despartirii as fi zis ca o sa vina din partea mea ..vreodata,nu din partea ei..dar nu a fost asa.acum sunt terminat,socat,indurerat...astept sfaturi.multumesc :(
marianlex
Postat pe 3 Februarie 2010 10:13
asta-i alta treaba.
Shhh
Postat pe 3 Februarie 2010 10:13
si tu ce ai de gand?sa stai la cheremul ei?sa te duci sa te rogi de ea sa nu te paraseasca?
doamne feri ti-am mai zis si in alt post...cauta una care sa te merite!
one_size
Postat pe 3 Februarie 2010 10:19
nu vreau sa ma rog de ea sa nu ma paraseasca,vreau doar sa-i deschid ochii!azi o sa vina la mine sa vorbim si sincer nu stiu ce sa ii zic ,nu stiu ce o sa iasa...
marianlex
Postat pe 3 Februarie 2010 10:23
De la: Alralex, la data 2010-02-03 10:13:10salut,am cautat un forum unde pot sa ma descarc,de unde pot sa primesc niste sfaturi.Pana acum o saptamana am avut o relatie foarte frumoasa cu o fata mai mica cu 5 ani ca mine(eu 23-ea 18).Ne-am cam ciondanit in ultima vreme si acum 2 zile am aflat si care este problema.Acum un an,pe vremea asta,ea a avut o relatie de o luna cu un baiat pe care mi-a zis ca la iubit foarte mult,mi-a fost greu sa cred ca dupa o luna ajungi sa iubesti "foarte mult",in fine s-au despartit oficial si apoi s-au mai intalnit vreo 2 luni.Sfarsitul lor a fost umilitor pentru ea,a chemat-o in oras,a urcat-o in masian si de fata cu prieteni de ai lui a umilit-o,a facut-o in toate felurile,mentionez ca a fost un soc foarte mare pentru ea,urmand sa frecventeze chiar si un cabinet psihologic din cauza asta.In iulie anul trecut am aflat ca ii place mult de mine si prin niste conjuncturi ajung sa am o relatie cu ea,nu o stiam pana in acel moment.acum dupa 7 luni,acel baiat a sunat-o sa-si ceara scuze pt ce a facut,ca a umilit-o si brusc in urma telefonului in care el "nu i-a spus nimic de impacare,ba mai mult i-a spus ca nu poate sa ai aibe o relatie cu ea",ea si-a dat seama ca nu ma mai iubeste!!!ne-am respectat,ne-am iubit,a fost foarte grijulie cu mine,am avut incredere in ea,daca se punea problema despartirii as fi zis ca o sa vina din partea mea ..vreodata,nu din partea ei..dar nu a fost asa.acum sunt terminat,socat,indurerat...astept sfaturi.multumesc :(


uraaaa....in sfarsit
urat din partea ei...stiu ca doare, dar las-o pentru ca nu merita...ce dumnezeu...ai si tu coloana vertebrala
cristi_nne
Postat pe 3 Februarie 2010 10:32
daca vine la tine vb deschis cu ea, spune-i ce parere ai despre respectivul, da-i si niste argumente cum ca e un zero barat si las-o sa decida..ti-am mai spus caoricum e prea copcila ca sa priceapa ceva si n-ai s-o aduci cu picioarele pe pamant. mai bine o lasi si o sa vada ea ce a pierdut..ce vrei sa fii barca de salvare?s-o plimbi de la un mal la altul??cand ii e rau sta cu tine cand ii e bine pleaca la altu??
Shhh
Postat pe 3 Februarie 2010 11:10
Daca asta a ales, respecta-i hotararea si o sa isi dea seama singura pana la urma ca a gresit.
bad_witch
Postat pe 20 Februarie 2010 17:03
De la: bad_witch, la data 2010-02-20 17:03:31Daca asta a ales, respecta-i hotararea si o sa isi dea seama singura pana la urma ca a gresit.



corect. doar ca tu ar cam trebui sa-ti vezi de alte tale. mereu am crezut ca la varste mai fragede diferentele astea de varsta se vad altfel. verisoara mea e clasa a 9-a si prietenul ei anul 1 de facultate si imi vine sa mananc cu fulgi cu tot :). e o copila (bine, sunt doar cu 2 ani mai mare), dar am invatat asa de multe in 2 ani ca nici nu-mi vine sa cred.

ala a umilit-o si d-astea dar, ea are totusi o chestie pt el. destul de simplu, e un baiat rau care o atrage pentru ca nu l-a putut pune la picioarele ei ca sa zic asa. si pe mine ma cauta tot felul de asa-zisi fosti ca daca le mai pot da o sansa, ca le e dor de mine ca nush ce. mereu le dau cu flit. mi se pare penibili, dar un pic amuzanti. si niciodata nu i-am permis vreounuia sa ma umileasca. niciodata!

asa ca voi concluziona ca a ta fosta prietena e cam prostutza, imatura si ar cam trebui sa-ti vezi de viata ta. nu ar trebui sa fie atat de greu dupa jumatate de an. plus ca sper ca esti suficient de matur sa realizezi pentru cine merita sa suferi si pentru cine nu.
rodicapisica
Postat pe 23 Februarie 2010 10:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca vrei sa stii mai mult 13 De la: dia36 5 Octombrie 2009 23:47
il vreau inapoi..... 17 De la: kudika151469 4 Octombrie 2010 12:53
Vreau cateva pareri/ sfaturi va rog mult !!! 18 De la: kudika_30746 17 Aprilie 2013 18:58
Valoarea unei relatii 4 De la: Groh_Bianka_1 20 Mai 2013 09:50
ce sa fac? 6 De la: kudika_7499 20 Mai 2012 21:38