Setari Cookie-uri

Fuga dupa doi iepuri !!!

Nu stiu sigur daca as numi-o fuga dupa doi dar cu siguranta am vrut sa scap de unul. Sunt intr-o relatie de 9 ani plafonata, mai exact trebuia sa ne despartim dupa primul an. A mers totul din inertie pana anul trecut cand am reintalnit o prietene din copilarie plecata din tara de multi ani. N-o mai vazusem de vreo 20 si ceva de ani.Era singura dupa diferite deceptii, am iesit in oras, ne-am apropiat si restul a venit de la sine. Ea fiind in vizita a stat o luna acasa dupa care a sosit momentul sa plece, moment in care a insistat sa plec cu ea. Eu i-am spus ca sunt cu cineva dar relatia e plafonata si eram oricum pe ganduri sa-i pun capat.Nu am vrut la inceput dar pana la urma am plecat.Ce mai mare greseala a mea a fost ca nu i-am spus celeilaite pentru ce anume plec. Am stat doua luni, aceasta femeie m-a iubit foarte mult, a fost frumos dar in timpul asta ma suna cea de acasa si-mi aducea aminte de toate clipele frumoase..ma apuca dorul de casa, nu stiu daca de ea neaparat.Am plecat acasa cu toate rugamintele acelei femei de-a ramane sa ne facem o viata impreuna. I-am frant inima. Odata ajuns acasa am tinut legatura pe net si nu peste multa vreme a venit iarasi acasa si-am plecat din nou cu ea tot fara sa-i spun celeilalte despre ce e vorba. Nu m-am putut rupe nicicum de cea de acasa. Nu stiu de ce. Am stat iaiarsi o vreme plecat dupa care m-am intors din nou acasa. A venit si-a treia oara ce-a din strainatate si iarasi am plecat cu ea, dar cea de-a acasa ma suna tot timpul, imi stia punctele slabe si s-a prins si astalalta de problema, mi-a si spus, am crezut ca ti-ai rezolvat problemele legate de asta acasa. I-am raspuns ca da, dar tot ma suna. In momentul ala mi-a cerut sa plec acasa, am plecat, mi-a blocat accesul peste tot, facebook, telefon, whatsup...etc.
M-am intors acasa si imi pare foarte rau ca n-am rupt legatura de prima data si sas-mi vad de drumul meu. Cea de aici nu ma mai atrage in nici un fel, desi se poarta foarte frumos si intelegator cu mine.Oricum ma bate gandul sa renunt in sfarsit la tot, sa raman singur o vreme , sa-mi pun ordine in viata. Imi pare foarte rau pentru suferinta creata celeilalte, foarte rau..dar nu mai este cale de intoarcere.Nu stiu daca are pe cineva, m-a deblocat acum intr-un tarziu si-mi mai scrie , am itrebat-o dar nu vrea sa vorbeasca, vorbeste doar strict necesar...nu stiu de ce, eu in locul ei nu mai vorbeam deloc. E un fel, nici cu mine dar nici nu te las...n-am inteles de ce. Acum, nu vreau sa ma judecati,nici neaparat sfaturi, poate unele idei sunt bine venite. Am scris mai mult pentru faptul ca sufar si n-am cui sa povestesc, nici nu prea vreau cunoscutilor sa le insir povestea.
kudika_1018931
Postat pe 2 Octombrie 2016 17:12
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-02 17:12:32Nu stiu sigur daca as numi-o fuga dupa doi dar cu siguranta am vrut sa scap de unul. Sunt intr-o relatie de 9 ani plafonata, mai exact trebuia sa ne despartim dupa primul an. ...............................................................................................


Idei, pentru ce anume, cumva cum sa mergi in aceasta relatie dubla, cu a treia femeie ? Esti in stare !!!

Domnule draga, esti jalnic, ca toti barbatii, care merg pe mai multe fronturi, simultan !

Incearca sa fii corect cu tine insuti, iesi din mizeria asta, opreste-te, caci cele doua femei vor realiza marsavia de care dai dovada si te vor elimina din viata lor, asa cum de altfel a si facut-o cea de a doua femeie !Nicio femeie cu bun simt nu va accepta un asemenea mojic in viata ei !

Intrerupe jocul acesta, caci totul se va intoarce impotriva ta, cauta sa cunosti o alta femeie, dar careia sa ii ramai fidel, macar o ora, daca nu poti mai mult !Daca nu esti capabil sa intretii o relatie onesta, cu o femeie, stai cuminte in banca ta sau reprofileaza-te !
kudika_15804
Postat pe 3 Octombrie 2016 07:12
Bine de stiut. Nu ma judeca, e prima data cand am facut asa ceva si nu sti ce rau imi pare. De fapt am vrut sa scap de prima relatie dar nu am reusit. Da, a doua m-a dat afara din viata ei, s-a saturat, iar pe astalalta o s-o dau eu si intradevar la urmatoarea ma opresc.
kudika_1018931
Postat pe 3 Octombrie 2016 21:40
Nu stiu daca ai sa te opresti la urmatoarea , dar ar fi bine sa o lasi pe iubita actuala sa stie si sa se obisnuiasca cu gandul ca relatia a ajuns la final. Nici tu , nici ea si totul a mers mai departe pierzand poate niste ani din viata, aiurea.
Darius_
Postat pe 3 Octombrie 2016 23:15
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-03 21:40:53Bine de stiut. Nu ma judeca, e prima data cand am facut asa ceva si nu sti ce rau imi pare. De fapt am vrut sa scap de prima relatie dar nu am reusit. Da, a doua m-a dat afara din viata ei, s-a saturat, iar pe astalalta o s-o dau eu si intradevar la urmatoarea ma opresc.



Nu inseamna ca te judec, domnule draga, daca iti spun un adevar ! Fa-ti ordine in viata, ca tine, sunt foarte multi barbati, si nu inteleg de ce nu doresti sa fii altfel, decat marea majoritate !Comportamentul tau este tipic barbatesc !
kudika_15804
Postat pe 4 Octombrie 2016 07:04
De la: kudika_15804, la data 2016-10-04 07:04:57
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-03 21:40:53Bine de stiut. Nu ma judeca, e prima data cand am facut asa ceva si nu sti ce rau imi pare. De fapt am vrut sa scap de prima relatie dar nu am reusit. Da, a doua m-a dat afara din viata ei, s-a saturat, iar pe astalalta o s-o dau eu si intradevar la urmatoarea ma opresc.



Nu inseamna ca te judec, domnule draga, daca iti spun un adevar ! Fa-ti ordine in viata, ca tine, sunt foarte multi barbati, si nu inteleg de ce nu doresti sa fii altfel, decat marea majoritate !Comportamentul tau este tipic barbatesc !

Esti putin misandrina :) :) Aici era vorba de mine, nu generaliza. Si asta spuneam mai sus, vreau sa-mi fac ordine in viata.
kudika_1018931
Postat pe 4 Octombrie 2016 22:08
De la: Darius_, la data 2016-10-03 23:15:51Nu stiu daca ai sa te opresti la urmatoarea , dar ar fi bine sa o lasi pe iubita actuala sa stie si sa se obisnuiasca cu gandul ca relatia a ajuns la final. Nici tu , nici ea si totul a mers mai departe pierzand poate niste ani din viata, aiurea.

Iubita actuala e constienta de sfarsitul relatiei de multi ani, repet: a mers totul din inertie si obisnuinta poate. Momentan i-am cerut o pauza, i-am spus problemele mele si ca vreau sa-mi pun ordine in viata.
kudika_1018931
Postat pe 4 Octombrie 2016 22:11
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-04 22:08:19..................................................................


Esti putin misandrina :) :) Aici era vorba de mine, nu generaliza. Si asta spuneam mai sus, vreau sa-mi fac ordine in viata.



Misandrina ????? Incorect spus, sunt obiectiva, realista, vad ce se intampla in aceasta lume ! Ca nu-ti convine spunerea adevarului, este numai problema ta ! Fa-ti ordine in viata, deocamdata, nu se vede acest lucru, caci continui sa te lamentezi pe acest site ! Zi frumoasa si multa, multa intelepciune iti doresc !
kudika_15804
Postat pe 5 Octombrie 2016 06:54
De la: kudika_15804, la data 2016-10-05 06:54:52
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-04 22:08:19..................................................................


Esti putin misandrina :) :) Aici era vorba de mine, nu generaliza. Si asta spuneam mai sus, vreau sa-mi fac ordine in viata.



Misandrina ????? Incorect spus, sunt obiectiva, realista, vad ce se intampla in aceasta lume ! Ca nu-ti convine spunerea adevarului, este numai problema ta ! Fa-ti ordine in viata, deocamdata, nu se vede acest lucru, caci continui sa te lamentezi pe acest site ! Zi frumoasa si multa, multa intelepciune iti doresc !

Daca vezi ce se intampla in aceasta lume si vezi ca lumea e asa, nu incerca s-o schimbi :) Ma bucur ca esti realista. Nu ma supara adevarul imi cunosc partea mea de vina. O zi frumoasa si tie. :)
kudika_1018931
Postat pe 5 Octombrie 2016 16:40
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-05 16:40:15
De la: kudika_15804, la data 2016-10-05 06:54:52
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-04 22:08:19..................................................................
<
Daca vezi ce se intampla in aceasta lume si vezi ca lumea e asa, nu incerca s-o schimbi :) Ma bucur ca esti realista. Nu ma supara adevarul imi cunosc partea mea de vina. O zi frumoasa si tie. :)



Orice schimbare, mai ales, in bine, inseamna evolutie ! Nu incerci sa schimbi ceva, inseamna ca nu traiesti, ci doar existi ! Lumea a ajuns la acest nivel de degradare umana datorita oamenilor, si sa te complaci intr-o anumita stare degradanta este dovada de lasitate !Incepe alt drum si nu fi precum oaia, care isi urmeaza turma, spre prapastie !
kudika_15804
Postat pe 6 Octombrie 2016 07:10
De la: kudika_15804, la data 2016-10-06 07:10:21
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-05 16:40:15
De la: kudika_15804, la data 2016-10-05 06:54:52
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-04 22:08:19..................................................................
kudika_1018931
Postat pe 7 Octombrie 2016 01:12
De la: kudika_15804, la data 2016-10-06 07:10:21
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-05 16:40:15
De la: kudika_15804, la data 2016-10-05 06:54:52
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-04 22:08:19..................................................................
kudika_1018931
Postat pe 7 Octombrie 2016 20:58
Eu nu te-as judeca, chiar te inteleg. Dar nu poti sa stai cu cineva doar de dragul anilor sau de dragul celor din jur. pune punct acum se va intampal asta la un moment dat.
kudika_1019491
Postat pe 19 Octombrie 2016 16:21
Noroc. Eu vin cu o situatie similara in spate. Nu am stiut sa pun capat unei relatii care nu mai era o relatie normala si am pierdut o femeie cu care ma iubeam foarte mult. Imi fac multe reprosuri pentru ambele situatii. Cred ca cel mai corect pentru tine si mine era sa punem punct la ceea ce nu era in regula acasa.
kudika_1019561
Postat pe 22 Octombrie 2016 11:25
Salut. Înțeleg perfect. Situații similare au fost și în viata multora. Teoria mea este legata de "confort". Mai precis : "Ubi bene, ibi patria!". Dacã nu ai responsabilitãți în prima relație, mergi fãrã regrete în cea de a doua sau în alta.
Cu toate ca..."mãnânci un sac de sare alãturi de un om nu știi pe cine ai lângã tine".
Mergând pe principiul "în orice butoi sunt doar 3 degete de miere, restul este compost", evalueazã bine și cea de a doua (treia) partida. S-ar putea sa te pricopsești cu o altfel de belea.
Mai mult fã lumea sa priceapã cã dragostea eternã nu existã și cã este frumos doar ce e frumos. La prima urmã de hidoșenie, fie ca vine de la tine, fie cã vine de la celãlalt, e timpul sã-ți iei trãistuța și sa-ți gãsești o nouã patrie.
Îți asumi disconfortul creat (ție, lor, altora) și începe o nouã perioadã în viața ta. O perioadã frumoasã! Schimb-o când iar se strâmbã...
Toatã lumea ar trebui sã priceapã cã la un moment dat o anumitã stare se terminã! E moartã! Nu mai e! ...."Cãci unde dragoste nu e, nimic nu e!"
Respectã oamenii cu care intri în contact atât în vremurile de confort, cât și în cele de disconfort. Cine nu poate sa-ți rãspundã cu același respect este un neadaptat. ªi-și meritã soarta.
ivs
Postat pe 24 Octombrie 2016 15:33
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-02 17:12:32Nu stiu sigur daca as numi-o fuga dupa doi dar cu siguranta am vrut sa scap de unul. Sunt intr-o relatie de 9 ani plafonata, mai exact trebuia sa ne despartim dupa primul an. A mers totul din inertie pana anul trecut cand am reintalnit o prietene din copilarie plecata din tara de multi ani. N-o mai vazusem de vreo 20 si ceva de ani.Era singura dupa diferite deceptii, am iesit in oras, ne-am apropiat si restul a venit de la sine. Ea fiind in vizita a stat o luna acasa dupa care a sosit momentul sa plece, moment in care a insistat sa plec cu ea. Eu i-am spus ca sunt cu cineva dar relatia e plafonata si eram oricum pe ganduri sa-i pun capat.Nu am vrut la inceput dar pana la urma am plecat.Ce mai mare greseala a mea a fost ca nu i-am spus celeilaite pentru ce anume plec. Am stat doua luni, aceasta femeie m-a iubit foarte mult, a fost frumos dar in timpul asta ma suna cea de acasa si-mi aducea aminte de toate clipele frumoase..ma apuca dorul de casa, nu stiu daca de ea neaparat.Am plecat acasa cu toate rugamintele acelei femei de-a ramane sa ne facem o viata impreuna. I-am frant inima. Odata ajuns acasa am tinut legatura pe net si nu peste multa vreme a venit iarasi acasa si-am plecat din nou cu ea tot fara sa-i spun celeilalte despre ce e vorba. Nu m-am putut rupe nicicum de cea de acasa. Nu stiu de ce. Am stat iaiarsi o vreme plecat dupa care m-am intors din nou acasa. A venit si-a treia oara ce-a din strainatate si iarasi am plecat cu ea, dar cea de-a acasa ma suna tot timpul, imi stia punctele slabe si s-a prins si astalalta de problema, mi-a si spus, am crezut ca ti-ai rezolvat problemele legate de asta acasa. I-am raspuns ca da, dar tot ma suna. In momentul ala mi-a cerut sa plec acasa, am plecat, mi-a blocat accesul peste tot, facebook, telefon, whatsup...etc.
M-am intors acasa si imi pare foarte rau ca n-am rupt legatura de prima data si sas-mi vad de drumul meu. Cea de aici nu ma mai atrage in nici un fel, desi se poarta foarte frumos si intelegator cu mine.Oricum ma bate gandul sa renunt in sfarsit la tot, sa raman singur o vreme , sa-mi pun ordine in viata. Imi pare foarte rau pentru suferinta creata celeilalte, foarte rau..dar nu mai este cale de intoarcere.Nu stiu daca are pe cineva, m-a deblocat acum intr-un tarziu si-mi mai scrie , am itrebat-o dar nu vrea sa vorbeasca, vorbeste doar strict necesar...nu stiu de ce, eu in locul ei nu mai vorbeam deloc. E un fel, nici cu mine dar nici nu te las...n-am inteles de ce. Acum, nu vreau sa ma judecati,nici neaparat sfaturi, poate unele idei sunt bine venite. Am scris mai mult pentru faptul ca sufar si n-am cui sa povestesc, nici nu prea vreau cunoscutilor sa le insir povestea.
steffy91
Postat pe 4 Noiembrie 2016 00:49
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-02 17:12:32Nu stiu sigur daca as numi-o fuga dupa doi dar cu siguranta am vrut sa scap de unul. Sunt intr-o relatie de 9 ani plafonata, mai exact trebuia sa ne despartim dupa primul an. A mers totul din inertie pana anul trecut cand am reintalnit o prietene din copilarie plecata din tara de multi ani. N-o mai vazusem de vreo 20 si ceva de ani.Era singura dupa diferite deceptii, am iesit in oras, ne-am apropiat si restul a venit de la sine. Ea fiind in vizita a stat o luna acasa dupa care a sosit momentul sa plece, moment in care a insistat sa plec cu ea. Eu i-am spus ca sunt cu cineva dar relatia e plafonata si eram oricum pe ganduri sa-i pun capat.Nu am vrut la inceput dar pana la urma am plecat.Ce mai mare greseala a mea a fost ca nu i-am spus celeilaite pentru ce anume plec. Am stat doua luni, aceasta femeie m-a iubit foarte mult, a fost frumos dar in timpul asta ma suna cea de acasa si-mi aducea aminte de toate clipele frumoase..ma apuca dorul de casa, nu stiu daca de ea neaparat.Am plecat acasa cu toate rugamintele acelei femei de-a ramane sa ne facem o viata impreuna. I-am frant inima. Odata ajuns acasa am tinut legatura pe net si nu peste multa vreme a venit iarasi acasa si-am plecat din nou cu ea tot fara sa-i spun celeilalte despre ce e vorba. Nu m-am putut rupe nicicum de cea de acasa. Nu stiu de ce. Am stat iaiarsi o vreme plecat dupa care m-am intors din nou acasa. A venit si-a treia oara ce-a din strainatate si iarasi am plecat cu ea, dar cea de-a acasa ma suna tot timpul, imi stia punctele slabe si s-a prins si astalalta de problema, mi-a si spus, am crezut ca ti-ai rezolvat problemele legate de asta acasa. I-am raspuns ca da, dar tot ma suna. In momentul ala mi-a cerut sa plec acasa, am plecat, mi-a blocat accesul peste tot, facebook, telefon, whatsup...etc.
M-am intors acasa si imi pare foarte rau ca n-am rupt legatura de prima data si sas-mi vad de drumul meu. Cea de aici nu ma mai atrage in nici un fel, desi se poarta foarte frumos si intelegator cu mine.Oricum ma bate gandul sa renunt in sfarsit la tot, sa raman singur o vreme , sa-mi pun ordine in viata. Imi pare foarte rau pentru suferinta creata celeilalte, foarte rau..dar nu mai este cale de intoarcere.Nu stiu daca are pe cineva, m-a deblocat acum intr-un tarziu si-mi mai scrie , am itrebat-o dar nu vrea sa vorbeasca, vorbeste doar strict necesar...nu stiu de ce, eu in locul ei nu mai vorbeam deloc. E un fel, nici cu mine dar nici nu te las...n-am inteles de ce. Acum, nu vreau sa ma judecati,nici neaparat sfaturi, poate unele idei sunt bine venite. Am scris mai mult pentru faptul ca sufar si n-am cui sa povestesc, nici nu prea vreau cunoscutilor sa le insir povestea.




hhahaha ...nu-ti face prea multe griji...la un moment dat vei pati aceleasi lucuri..pana atunci gandeste te la o a treia varianta...poate poate merge
steffy91
Postat pe 4 Noiembrie 2016 00:50
De la: kudika_1018931, la data 2016-10-03 21:40:53Bine de stiut. Nu ma judeca, e prima data cand am facut asa ceva si nu sti ce rau imi pare. De fapt am vrut sa scap de prima relatie dar nu am reusit. Da, a doua m-a dat afara din viata ei, s-a saturat, iar pe astalalta o s-o dau eu si intradevar la urmatoarea ma opresc.


cate am auzit din astea.....aveam un amic..care trebuia sa faca nunta cu o tipa....statea cu o romanca....si apoi cu inca 2... total 4 femei...mi se parea incredibil ce bine le minte
steffy91
Postat pe 4 Noiembrie 2016 00:53
De la: ivs, la data 2016-10-24 15:33:33Salut. Înțeleg perfect. Situații similare au fost și în viata multora. Teoria mea este legata de "confort". Mai precis : "Ubi bene, ibi patria!". Dacã nu ai responsabilitãți în prima relație, mergi fãrã regrete în cea de a doua sau în alta.
Cu toate ca..."mãnânci un sac de sare alãturi de un om nu știi pe cine ai lângã tine".
Mergând pe principiul "în orice butoi sunt doar 3 degete de miere, restul este compost", evalueazã bine și cea de a doua (treia) partida. S-ar putea sa te pricopsești cu o altfel de belea.
Mai mult fã lumea sa priceapã cã dragostea eternã nu existã și cã este frumos doar ce e frumos. La prima urmã de hidoșenie, fie ca vine de la tine, fie cã vine de la celãlalt, e timpul sã-ți iei trãistuța și sa-ți gãsești o nouã patrie.
Îți asumi disconfortul creat (ție, lor, altora) și începe o nouã perioadã în viața ta. O perioadã frumoasã! Schimb-o când iar se strâmbã...
Toatã lumea ar trebui sã priceapã cã la un moment dat o anumitã stare se terminã! E moartã! Nu mai e! ...."Cãci unde dragoste nu e, nimic nu e!"
Respectã oamenii cu care intri în contact atât în vremurile de confort, cât și în cele de disconfort. Cine nu poate sa-ți rãspundã cu același respect este un neadaptat. ªi-și meritã soarta.

Bine punctat... :)
kudika_1018931
Postat pe 18 Noiembrie 2016 23:23
De la: kudika_1019561, la data 2016-10-22 11:25:15Noroc. Eu vin cu o situatie similara in spate. Nu am stiut sa pun capat unei relatii care nu mai era o relatie normala si am pierdut o femeie cu care ma iubeam foarte mult. Imi fac multe reprosuri pentru ambele situatii. Cred ca cel mai corect pentru tine si mine era sa punem punct la ceea ce nu era in regula acasa.

Inseamna ca sti mai bine ca oricare cum sta treaba. Intradevar trebuia pus punct de mult. Am pierdut si eu femeie care ma iubea foarte mult...
kudika_1018931
Postat pe 18 Noiembrie 2016 23:26
asa inveti. e clar ca nu ai prioritizat partea asta din viata ta. deci nu prea ai de ce sa te astepti la rezultate stralucite.
daca acum ai prins motivatie, incepe, citeste, studiaza, experimenteaza.
Intimacy & Desire by David Schnarch
C4li
Postat pe 7 Decembrie 2016 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum trec peste o despartire sau mai bine zis peste o dezamagire... 11 De la: Operator_CATV 29 Iulie 2009 21:26
de ce imi e atat de greu fara el? 38 De la: stefanant 18 Octombrie 2009 20:37
ma puteti ajuta sa ma sinucid in asa mod incat sa para o moarte accidentala ? 69 De la: I0anaG 24 Mai 2010 15:29
Im este foarte greu sa uit tot ce a fost! 11 De la: Raducu_Stoica_1 21 Septembrie 2015 03:32
Cum sa il fac sa ma iubeasca mai mult? desi am facut si as mai face orice pentru el 4 De la: kudika041854 22 Octombrie 2009 19:51