Setari Cookie-uri

eu sagetator ... el balanta ... functioneaza?

eu sunt sagetator ... el balanta ... relatia va functiona?
elymake
Postat pe 29 Noiembrie 2008 11:41
cum adica sa nu ma iau dupa balante ... ?
elymake
Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:22
Si eu sunt sagetator iar baiatul pe care il iubesc e balanta...relatia a durat aproape 2 ani si din experienta iti zic ca relatia merge, merge chiar foarte bine asta daca nu esti incapatanata ca si mine si vrei sa joace numai dupa regulile tale. La mine ar fii continuat si acum dar...si-a bagat un rac coada (mare greseala) pentru ca tanjesc si acum dupa balanta mea...huh
Arix
Postat pe 6 Decembrie 2008 10:10
Eu am avut o relatie de acest gen. Nu! Fara alte detalii. Tu faci cum crezi
tally_weijl
Postat pe 6 Decembrie 2008 12:37
crezi k are vreo importanta? k tu esti sagetator si el balanta...incearca si ai sa vezi, nu ai nimik de pierdut..atata timp cat tie iti este bine de ce nu ar putea fi bine si inainte. Mult noroc!
dlaura
Postat pe 11 Decembrie 2008 13:13
eu stiu ca am sotul in balanta si este nemaipomenit!!!!!!! sunt cei mai intelegatori barbati din tot zodiacul si virili dar tu esti sagetatoare si relatia e super!!!! ca tie chiar iti trebuie un balantoi langa tine .....succes!!!

Postat pe 27 Decembrie 2008 14:19
weyyyyyyyyy cei mai tari la pat sunt varsatorii dak nu stiai... si tot odata cei mai puternici barbati si mental si financiar in general...in rest nu te contrazic dar varsator fiind ma cunosc destul de ok
xfi
Postat pe 27 Decembrie 2008 14:24
si ce te lauzi?
danutzavlasie
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:26
chiar crezi k ma interesa faptul k varsatori sunt buni ... NU ... cei mai buni sunt cei din zodia balantei ... si in plus in viata nu mergi pe regula k dk ai bani ai orice fata/femeie ...
elymake
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:38
Sincer, nu cred ka intr-o relatie conteaza zodiile partenerilor. In primul rand, trebuie sa va respectati - iar prin respect sa intelegem iubire, intelegere si sinceritate.
fgeorgy22
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:31
Buna! Am si eu o intrebare. Daca eu sunt leu si el taur credeti ca va avea vreo sansa relatia? In momentul asta suntem intr-un mare impas.
s_a_m_y
Postat pe 16 Ianuarie 2009 21:03
De la: elymake, la data 2008-11-29 11:41:23eu sunt sagetator ... el balanta ... relatia va functiona?


Da! Balanta e cea care se potriveste cel mai bine cu sagetatorul, din tot zodiacul. Mai bine de asa, nu se poate, pt.sagetatoare! E o relatie, perfecta!
driada
Postat pe 5 Martie 2009 01:16
De la: tanuboss, la data 2008-12-27 14:24:21weyyyyyyyyy cei mai tari la pat sunt varsatorii dak nu stiai... si tot odata cei mai puternici barbati si mental si financiar in general...in rest nu te contrazic dar varsator fiind ma cunosc destul de ok


Ti-au murit laudatorii?
Cati ani ai?
driada
Postat pe 5 Martie 2009 01:21
De la: tanuboss, la data 2008-12-27 14:24:21weyyyyyyyyy cei mai tari la pat sunt varsatorii dak nu stiai... si tot odata cei mai puternici barbati si mental si financiar in general...in rest nu te contrazic dar varsator fiind ma cunosc destul de ok



nu te vei compara never cu un sagetator, berbec sau leu .....anyway ...varsatorul ...m-a dezamagit
ninushk
Postat pe 9 Martie 2009 13:22
Sagetator - Balanta

Sagetator si Balanta: câta poezie si câta perspectiva!

Ce amor si ce romantism, ce aventura frumoasa a existentei chiar în ochii lumii, traita chiar cu voluptate si cu convingerea ca, prin ei, drama afectiva a umanitatii va cunoaste punctul turnant si toti vor deveni dintr-o data nobili si buni!

Ce romane profunde de dragoste pot trai Sagatatorul si Balanta în fiecare clipa si ce usor pun ei în discutie ceea ce e drept si ceea ce nu e drept în aceasta viata!

Cata ordine viseaza ei sa faca în conditia fiintei umane si ce mult îsi asuma ei, în clipele de extaz, noua directie estetica a timpului pe care îl traiesc!
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 20:41
Sagetator - Balanta

Intelectuali, fermecatori si complet liberi de orice prejudecati sau restrictii, Sagetatorul si Balanta aspira în taina la un contract conjugal modern, în care sa existe doar drepturi si nici o obligatie limitatoare.

Pasiunea lor e temperata, bunul gust e permanent prezent, fidelitatea nu-i preocupa, iar petrecerile se dovedesc adesea un prilej excent de a straluci amandoi în public, fiindca stiu ca se va discuta despre ei multa vreme, ceea ce chiar le place.

Sagetatorul si Balanta traiesc viata din plin, fara înversunarea semnelor cardinale si fara atasamanetul semnelor fixe, simtindu-se întotdeauna niste personaje de roman sau de seriale de televiziune.

Rafinati, boemi, filosofi, artisti, Sagetatorul si Balanta se ajuta reciproc si înfloresc cu succes împreuna, tocmai pentru ca, neobisnuiti fiind, traiesc aceasta certitudine cu un superb sentiment al firescului.
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 20:42
Uniunea dintre Balanta si Sagetator poate fi paradis pentru ambele parti. Aceasta combinatie este una cel putin armonioasa. Sagetatorul este un calator intr-o continua continuare de intelepciune. Balanta contribuie prin cunostintele unei minti ascutite la experientele pe care cuplul le imparte. Dorinta continua de a actiona ajuta relatia lor sa fie una proaspata, iar intelegerea reciproca o va imbunatati pe masura ce petrec din ce in ce mai mult timp impreuna. Atingerea de noi idealuri este importanta pentru Balanta cat si pentru Sagetator, experienta profesionala fiind de nepretuit. Balanta si Sagetorul sunt atat foarte buni prieteni, cat si foarte buni amanti. Se inteleg reciproc si ambii vad viata intr-un mod optimist si entuziast. Problemele sunt rare, dar uneori Balanta poate manifesta o prea mare dorinta de control emotional asupra Sagetatorului. Pe de alta parte, Balanta este mult mai sensibila; Sagetatorul trebuie sa fie atent sa gandeasca inainte sa vorbeasca si sa nu spuna lucruri prea brutale sau dureroase. Balanta va da intotdeauna inapoi, in loc sa provoace un conflict sau o confruntare. Chiar si atunci cand au probleme cei doi parteneri uita si iarta foarte usor.
Balanta este condusa de Venus, iar Sagetatorul este condus de Jupiter. Feminitatea caracteristica pentru Venus si masculinitatea caracteristica pentru Jupiter fac din legatura acestor doua zodii o relatie compatibila si echilibrata. Jupiter e incliat catre filozofie, padagogie si intelegere, deci Sagetatorului ii place sa inteleaga cat mai multe lucruri noi. Venus are o inclinatie spre dragoste, romantism si frumusete, de unde rezulta si caracterul Balantei.
Balanta este un semn de aer, Sagetatorul este un semn de foc. Legatura dintre ei este plina de o legatura cinetica. Relatia dintre ei tinde sa fie una plina de caldura si adorabila. Sagetatorul crede intotdeauna ca tine toate lucrurile sub control, dar adevarata mana de conducator o are Balanta. Amandoi au o energie fara limite, deci se intampla foarte rar ca unul sa fie obosit in timp ce celalalt mai are energie. Desi exista posibilitatea ca ei sa nu fie de acord, diferentele lor de opinie nu dureaza -- Balanta trece la urmatoare provocare, iar Sagetatorul nu se va simti rau daca partenerul le acorda destula libertate.
Balanta este inititoarea de noi proiecte si lansatoarea de noi idei, iar Sagetatorul va accepta aceste idei atat timp cat exista un loc si pentru el. Cand cei doi lucreaza impreuna, nu vor exista certuri legate de cine dobandeste gloria reusitei lor. Totul merge bine deoarece Sagetatorul este dornic sa se plieze pe ideile celuilalt iar Balanta are un puternic spirit inovator.
Cel mai bun aspect al relatiei Balanta - Sagetator este interesul lor comun in dobandirea de noi cunostinte si in utilizarea intelectului. Se potrivesc foarte bine din punct de vedete si al energiei.
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 20:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hey 5 De la: Diavolyta_ 11 Mai 2009 20:08
Balanta ,iubesc un barbat Pesti .help pls 73 De la: rox81 23 Martie 2015 01:23
barbatul peste 5 De la: lavyluc 26 Iunie 2010 13:31
Culoarea fiecarei zodii 142 De la: scorpio67 12 Aprilie 2010 09:10
buna 1 De la: ursuletua 29 Iunie 2009 01:37