Setari Cookie-uri

Ajutatima va rog

Sunt confuza nu mai stiu ce ar fi bine sa fac. Suntem casatoriti de 6 ani si avem 2 copii minunati impreuna dar cu 2 ani in urma a trebuit sa plece peste hotare la munca ca sa avem o viata mai buna. Lam asteptat 2 ani cu nerabdare sa vina acasa,si iata ca visul maeu sa implinit,dar nici prin gind nu mia venit ca poate sami faca una ca asta,sia gasit acolo o amanta. Din prima zi cum a venit am simtit lucrul acesta,cind scriu parca mai traesc o data momentele celea,era foarte rece cu mine,ma ignora mereu,lam intrebat dar nu a avut curajul sami spuna.Primea SMS-ri noaptea tirziu,sunete de la nu are importanta cine suna.Nu am mai rezistat si am gasit numarul cela de telefon care numi dadea pace mie si familiei mele.Si mia raspuns o domnisoara care cu nerusinare mia recunoscut ca are un roman cu sotul meu de 2 ani si ca nu are de gind sa renunte la el,fiindca ei acilo impreuna au fost la bine si la rau.Am avut un soc foarte mare in ziua aceea am cazut din picioare si numi simteam a doua jumatate a corpului,am crezut ca no sa mai pot merge.Mia mai spus ca el acolo a uitat de mine si de copii de parca nici nu ar fi existat.Miam intrebat sotul si a recunoscut,dar de cind a venit sta cu gindul sa plece inapoi,lam intrebat daca pleaca cu ea si spune ca nu,dar nul mai cred,ne certam tot timpul din cauza ei.Inca il mai iubesc si lam iertat da nu se linisteste ma provoaca mereu la certuri,numi atrage nici un pic de atentie.Mii mila de copii nu vreau sa creasca fara tata.Odata cind ne certam iam spus "pleaca daca doresti"la care am primit raspunsul"de ce mi-ai rupt relatia cu ea daca acum imi spui sa plec?".Nu stiu ce mai pot face ca sa salvez casnicia noastra,dar cel mai mult ma doare ca unca il mai iubesc,si nu ma pot deprinde cu gindul ca va fi nevoie sa divortam.Nu vreau sa sufere copii, ei au nevoie de el.Iam gasit si niste scrisori pe mail si poze de a ei in care isi fotografia doar fundul si sinii,scrisori de tipul "te sarut pe buze,iti musc barbita,te pup pe burtica si tio maninc pina crreste mare" imi pun intrebarea cu ce este mai buna ca mine? ca ii face toate acesta lucruri murdare?am mii de inrebari la care nu vrea sami raspunda,datimi un sfat va rog fiinda simt ca incet incet imi ies din minti.Va rog ajutatima.

Postat pe 7 Februarie 2010 18:16
nu esti tu de vina! ea ii face tot ceea ce sotul tau nu iti cerea (lucruruile murdare legate de sex).
uni barbati sunt inebuniti de sexul oral si asta ii schimba f mult , nu cunosc unu ci peste 10 care stau cu o tipa doar pt ca ii face acel lucru f bine (in viziunea lor) eu una nu ii pot intelege si nu cred ca am sa pot ...
roz5blue6lila7
Postat pe 7 Februarie 2010 18:23
ai 2 copilasi sa-ti traiasca sa fie sanatosi si sa te bucuri de ei. gandeste-te totusi ca relatia asta nu mai tine, casnicia ta s-a destramat si nu are rost sa mai tii cu dintii cu ea. mai ales sa-l si ierti dupa ce ti-a facut asa o magarie. e f greu acum, la inceput, dar daca te-ai aprecia macar putin, si n-ai trai in umbra lui, ai vedea altfel treaba asta. iti doresc mult curaj pt ca ai de infruntat greutati. depinde doar de tine cat de dure si de grele vor fi ele... alegerea tu o faci indiferent ce iti spunem noi, numai gandeste-te f bine la copii tai.ofera-le un exemplu de urmat.
Shhh
Postat pe 7 Februarie 2010 19:03
Buna
Sunt noua pe aici, iar din intamplare am vazut mesajul tau.
Draga, asa cum a mai spus cineva, tu esti singura care iei decizia finala, si nu esti vinovata cu nimic din ceea ce se inatampla in relatia ta.
Am facut si eu greseala de am iertat pe fostul sot de n ori dar pana la urma tot la divort s-a ajuns.
Esti frumoasa, desteapta, ai doi copii, care au nevoie de o mama sanatoasa din toate punctele de vedere.
Incearca sa nu te mai stresezi atat..sunt unele "femei" care mananca barbatii altor femei pe paine.
Un sut in fund- un pas innainte sau Tot ce nu te doboara te face mai puternic.
neliana
Postat pe 19 Februarie 2010 15:15
a inselat...iarta-l
il iubesti....te iubeste.....luati-o de la capat!
nu e nici 1 si nici ultimul......
just_heaven
Postat pe 19 Februarie 2010 15:20
De ati sti cit de mult imi doresc sa ma razbun, sa-l fac sa sufere macar un pic din cit am suferit eu, sa inteleaga ca sunt om si eu si am cu dinsul 2 copii care la rindul lor sufera si ei, pe cel mic la intrebat la gradinita ce sa itimplat de ce este asa de trist? si de ce sta toata ziua pe scaun?(are doar 5 anisori) el a privit educatoarea si a inceput a plinge,iar cel mare a spus neintrebat la educatoare ca tatica se cearta cu mama in fiecare seara si ca a spus ca pleaca in america si nu se mai intoarce.Cum sal fac sa inteleaga ca acesti copii sint mai principali pe lume nu toate prostituatele care apar dupa fiecare colt si te ademenesc cu ce arme leau mai ramas.Ma tem ca voi ramine singura,caci cu doi copii nu cred ca o sa mai trebuiesc cueva,am 28 ani,dar parca imi pare ca deja miam trait viata.Sfatuitima ce as putea face?Va multumesc anticipat
Mylla
Postat pe 20 Februarie 2010 20:30
draga mea , intr-adevar nu e durere mai mare decat sa-ti vezi copilasii suferind... si din pacate ei au intotdeauna de suferit !!
asta dovedeste cat de inconstienti suntem noi adultii
nu stiu daca iti pot oferi un sfat inteligent
dar cred ca singura cale este sa le lasi timpul sa treaca si sa le explici mai mtarziu copiilor ce s-a intamplat de fapt
acum cred ca singurul lucru pe care l-ai putea face este sa te concentrezi asupra impactului pe care situatia il are asupra lor si sa incerci sa le distragi atentia de la subiect
.... desi stiu ca lucrul asta va fi foarte dificil si chiar imposibil de realizat
... dar macar o perioada mai scurta , chiar si pentru cateva ore e bine
incearca sa mergi cu ei la plimbare sau in excursii daca iti permiti , joaca-te cu ei cat mai mult sau nu stiu ... fa ceva sa le distragi atentia
cat despre tine ... ei bine uita de el ca oricum nu merita , adica n-ai pierdut nimic!
nu mai gandi atat de urat despre vasrta ta
la 28 de ani esti foarte tanara, ai toata viata inainte si chiar ai o varsta potrivita pentru a-ti creste copiii ... esti suficient de matura si trebuie sa fii tare pentru copii. cat despre razbunare ... lasa ca are Dumnezeu grija !
nimic nu ramane neplatit pe lumea asta . si candva va primi si el sutul in fund de la respectiva
Dumnezeu sa-ti ajute . Te pup
lucky_29
Postat pe 21 Februarie 2010 15:19
Sa te fereasca D-zeu de c...Sunt peste tot, sunt lesinate sa puna mana pe ceva ce nu le apartine.Parca ar fi un joc pentru ele, nu altceva.
Parerea mea e sa-l lasi sa se duca in lume, sa divortezi de el pentru ca un final fericti cu el nu vei avea.El va fi mereu interesat de aceste femei decazute, si nu se va dedica niciodata familiei.Copiii tai vor suferi mai mult asa decat daca ai fi singura. Agonia nu va lua sfarsit...decat cand vei rupe legatura cu el.Nu meriti asa ceva, nu esti tu vinovata de situatia asta..pur si simplu ai un barbat ce nu mai merita efortul.
Te rog sa nu mai dai vina pe tine, si sa devii puternica pt tine si copii tai.
love_strike
Postat pe 21 Februarie 2010 15:59
In primul rand, sper ca nu te asteptai ca el sa plece departe de tine 2 ani de zile si sa stea pe uscat tot timpul asta. Mai devreme sau mai tarziu, nevoia isi face simitita prezenta, mai ales in cazul unui barbat. Apoi, e nevoia de afectiune, de apropiere trupeasca si sufleteasca.

In al doilea rand, mi se pare mie sau esti putin inhibata sexual, avand in vedere ca acele acte sexuale le consideri murdare? Asta atarna foarte greu in balanta unui cuplu. O viata sexuala defectuoasa (sau absenta) duce de multe ori la alte probleme in cuplu si apoi despartire.

Avand in vedere ca nu cunosc nimic din istoria voastra de cuplu si a voastra ca indivizi, singurul sfat pe care ti-l pot da este sa apelati la consiliere maritala, veti afla foarte multe despre voi insiva.
kitty_krieger
Postat pe 21 Februarie 2010 16:17
Inca ceva pentru restul celor care au comentat (mai putin just_heaven): trebuie sa intelegem o data si o data ca, in afara cazurilor patologice, cand unul din parteneri inseala, este o problema de cuplu, nu doar a unuia din parteneri. Nu poti da vina doar pe o singura persoana, atata timp cat sunt doi care isi influenteaza si modeleaza viata in mod continuu. Suntem animale sociale, nu solitare.
kitty_krieger
Postat pe 21 Februarie 2010 16:30
nu cred ca am scris nimic "rau" pisicuta?!
just_heaven
Postat pe 21 Februarie 2010 16:37
De la: just_heaven, la data 2010-02-21 16:37:17nu cred ca am scris nimic "rau" pisicuta?!

nu, nu
n-aveai cum sa scrii ceva rau, asa cum nu a scris nimeni nimic rau, ci doar parerea lor. Era doar un raspuns la aceasta parere :)
kitty_krieger
Postat pe 21 Februarie 2010 16:45
Dar eu am avut curajul sal astept 2 ani si nu miam gasit si eu pe cineve cu care sami petrec timpul,am stiut si stiu ca trebue sa le dau la copii un exemplu bun pe care trebuie sa-l aiba in viata,am avut si noi momente fericite in viata dar el lea dat pe toate pe un m...t,eu asa inteleg lucrurile,da sunt de acord ca in pat trebuie sa fii creativ,sa stii sa tii situatia sub contol dar mai stiu ca daca ii permiti mult prea multe el la un timp tot se satura,si tot el poate sa socoata acel om degradat total.Este unicul barbat pe care lam avut in viata mea si nu cred ca voi putea sa o iau de la inceput cu altcineva,nu vreau sal pierd,mii foarte greu si foarte tare ma doare,imi doresc foarte mult sa inteleaga ca noi suntem sensul vietii lui si daca o sa ne piarda no sai fie mai bine dar e greu de lamurit cind nu vrea sa vada adevarul.
Mylla
Postat pe 22 Februarie 2010 11:28
De la: Mylla, la data 2010-02-22 11:28:38Dar eu am avut curajul sal astept 2 ani si nu miam gasit si eu pe cineve cu care sami petrec timpul,am stiut si stiu ca trebue sa le dau la copii un exemplu bun pe care trebuie sa-l aiba in viata,am avut si noi momente fericite in viata dar el lea dat pe toate pe un m...t,eu asa inteleg lucrurile,da sunt de acord ca in pat trebuie sa fii creativ,sa stii sa tii situatia sub contol dar mai stiu ca daca ii permiti mult prea multe el la un timp tot se satura,si tot el poate sa socoata acel om degradat total.Este unicul barbat pe care lam avut in viata mea si nu cred ca voi putea sa o iau de la inceput cu altcineva,nu vreau sal pierd,mii foarte greu si foarte tare ma doare,imi doresc foarte mult sa inteleaga ca noi suntem sensul vietii lui si daca o sa ne piarda no sai fie mai bine dar e greu de lamurit cind nu vrea sa vada adevarul.


Sa inteleaga ca "voi sunteti sensul vietii lui"???? Banuiesc ca si reciproca e valabila.. EL este sensul vietii tale! Mie imi suna a "volens-nolens".. stai cu mine pana la moarte.
Probabil ca o astfel de conceptie care atrage dupa sine si o atitudine de "scai".. te-a adus unde te-a adus. Am senzatia ca ai creat din casnicia ta, din relatia ta.. o obligatie.
Mai spui in mesaj.. "am avut curajul sa-l astept".
Ma tot intreb (de-asta nici nu vreau sa comentez prea mult) ce definitie dai tu casatoriei, cum o vezi, cum o intelegi. Si mai ales rolului tau de femeie-sotie.
rashela
Postat pe 22 Februarie 2010 11:52
daca ar fi sa interpretez putin vorbele tale " am avut curaj sa-l astept" ( si daca mi se permite , binenteles ) cred ca totusi lucrurile dintre voi nu mai mergeau bine de ceva vreme ... dinainte de plecarea lui asa departe. asa ca pentru el aceasta plecare a reprezentat o scapare , un mod de a se refugia , de a iesi din aceasta relatie si de a lasa tot in urma.
eu cred ca totusi trebuie sa renunti la acest om de nimic... il numesc de nimic pentru ca nu s-a gandit ca o data cu venirea lui in tara va crea multa suferinta nerenuntand la aceasta relatie pe care a avut-o acolo departe.
si ar mai fi ceva : sa stii ca pentru el , voi nu reprezentati universul lui asa cum el reprezinta pentru voi ... asa ca sa nu te surprinda faptul ca nici rugamintile tale si nici ale copiilor nu vor schimba marte lucru
renunta si iti va fi mult mai bine si tie si copiilor dupa o perioada
te pup
lucky_29
Postat pe 24 Februarie 2010 17:10
Tot ce ti-au scris cei sau cele de mai sus e valabil, as mai adauga o chestie, ai putea sa ii trimiti actele de divort si sa ii dai o pauza sa se gandeasca, punandu-i in vedere: tu si copii sau amanta, insa nu inante de a-l da afara din casa. Il dai afara, ii pui in vedere ca ii dai sansa sa aleaga, ii trimiti actele de divort, si sa le semneze dak vrea sa terminati. Cunosc un caz, el era sofer si mergea mereu prin Europa, avea sotie si o coarda de prin Italia l-a agatat, nevasta sa l-a suportat, tot de dragul de a nu rupe casnicia, un an de zile a continuat, venea in pat la nevasta sa si in Italia era cu aia. Pana nu i-a pus nevasta-sa piciorul in prag si l-a pus sa aleaga, insa l-a dat si afara din casa si l-a trimis la aia in Italia. Dupa 2 luni a venit cu coada intre picioare la nevasta sa sa-l ierte, si a renuntat la aia. Se pare ca aia nu era capabila decat sa i-o ia in g**ra, ca femeie de casa nu era capabila sa fie, o mizerabila in fine. Eu nu stiu ce se baga unele la mai mult decat pot duce, adik daca esti o c***rva rezuma-te la atata si lasa familiile in pace, atata timp cat un barbat nu esti in stare sa il tii de ce il pretinzi? Si spun asta pt ca petarda din Italia mereu imi suna prietena(nevasta) si o ameninta ca e barbatul ei si il vrea numai pt ea, si iata ca atunci cand i l-a trimis in Italia s-a dovedit cat de in stare era sa tina o casa si un barbat...
Madamadalina69
Postat pe 24 Februarie 2010 19:19
Si , ca s-o completez pe prietena noastra dinainte , in cazul in care-i propui divortul si el accepta , sa stii ca nu pierzi nimic

inseamna ca el chiar nu va merita si gata
lucky_29
Postat pe 26 Februarie 2010 14:10
:( BUNA DRAGA MEA....DESI AM NUMAI 17 ANI....MA CITIT SFATURILE DATE..ESTI FOARTE FRUMOASA..SA ITI TRAIASCA COPILASII..EU ORICUM VOR SUFERI..SA STII..SFATUL MEU..PE CARE TI-LL DAU ESTE........
DEODATA CE A FACUT ASTTA...NU TE IUBESTE...VA MINTIT PE AMANDOUA...NU TE LASA NICIODATA CALACATA IN PICIOARE DE UN BARBAT..CAPUL SUS....CACUM TU FACI CUM VREI..DAR VEI VEDEA CA...MAI TARZIU..TOT ASA VA FACE..E DE AJUNS AAODATA....SI TOT TU VEI SUFERI..FA SI TU CUM FACE SI EL..ATUNCI VEI VEDEA DIFERENTA..MAJORITATEA TOTI ASA FAC..II SPELII...CALCI..FACI MANCARE.....ETC.. SI TOT C***A II MAI BUNA.... stiu multe de cazul tau desi am varsta asta...sa ii fie rusine..e un mare magar..macar DACA NU AVEATI COPII...... NU SE MERITA CU UN ASEMENEA...NESSIMTIT TU vei suferi toata viata de din cauza lui..nu trebuie sa depinzi de el sub nici o forma.....tu creste-ti copii linistita...lasa-l pe el...tu faci cum stii....dar..e un mare nesimtit.....STII CE??????ERA DE IERAT DACA...AVEA DOAR O AVENTURA CU PANARAMA AIA.....DAR DUPA CUM SPUI EL CONTUNUA..MAI NOU VB SI SEARA..MAINE POIMANE TI-O ADUCE SI IN CASA.....ASTEPT RASPUNSUL TAU..TE pup si linisteste-te
metallgirl
Postat pe 27 Februarie 2010 14:51
acyum am vazut ce ai spus...este primull te inteleg foarte bine....dar ...TU VEI AVEA DE SUFERIT SA STII.......MAI SUNT BARBATI...acest este un nimic...NU TE MERITA...NICI PE TINE NICI PE COPII...EL INCA DE CUM A PLECAT....SI-A GASIT REPEDE ALTA..TU DC NU AI FACUT ASTA A?????PENTRU CA IL IUBESTI DE AIA....DACA ERA...PUTEA AVEA O AVENTURA SI ATAT........... DAR....DUPA CUM SE VEDE E MAI MULT DE ATAT..DACA EL TOT VB KU AIA.....IN RELATIA VOASTTRA NU LIPSESTE NIMIC..IA MANCAT MINTILE AIA..LUI...DAR STTAI LINISTITA..K IL VA BATE DUMNEZEU PE EL..IL VA LOVI UNDE IL DOARE MAI TARE..........KIAR TE ROG SA IMI RSPUNZI CE CE TI-AM SCRIS SA VAD....CE VEI FACE..CHIAR MA INTRISTEAZA LUCRURILE ASTEA..STIU BINE DE LA MAMA MEA CUM A PATI CU TATA:(DE MULT....DE CAND SUNT MICA..AM TRECUT PRIN ATATEA..SI....SINCER... VA SFATUIESC PE TOATE... NU VA LASATI CALCATE IN PICIOARE NICIODATA......
metallgirl
Postat pe 27 Februarie 2010 14:58
Sfatul in situatia ta, e despartirea.Si caut-ti pe alcineva care sa te merite.
kudika098645
Postat pe 27 Februarie 2010 15:05
Nu o mai lungi ca nu merita.
kudika098645
Postat pe 27 Februarie 2010 15:05
Lasa-l sa se duca unde-i este mai bine!Oricum,legat nu ai cum sa-l tii>Si decat sa stea cu tine si cu gandul la cealalta.....mai bine lipsa.Copii vor creste,nu esti prima ,nici ultima!El va face oricum ce va simti!Lasa-l,nu te merita!Lasa-ti orgoliul deoparte.Incearca sa accepti situatia,sa te linistesti,sa vezi altfel lucrurile.Nu e un capat de tara!Dragoste cu sila nu se poate.
kudika033765
Postat pe 27 Februarie 2010 20:43
Buna ziua la toata lumea,va multumesc foarte mult pentru sfaturi mi-au fost de mare ajutor dar nu pot divorta, si imi pare forte rau ca persoane ca rashela ma considera o sotie femee scai,nu mam exprimat corect,, ca am avut curajul,,lam asteptat pentru ca il iubesc si e sotul meu si am considerat ca eu sint un exemplu pentru copii mei, nu prezinta el pentru mine universul ,suntem o familie si trebuie sa crestem copii asa cum am fost noi crescuti si noi adica cu ambii parinti,mi-am dedicat tot timpul copiilor. Dupa experienta prin care am avut de trecut nu mai cred ca voi putea sami gasesc pe cineva. A trecut ceva
timp si parca imi pare ca nu mai este nimic intre ei mia spus ca ea deja are pe altul,dar nu stiu de ce dar nul mai cred.A fost un timp cind ma suna deja pe mine nu pe el,suna de pe numar ascuns,la orele 23-24,mi se formase reflex pina nu auzeam sunetul nu puteam adormi,ma distrugea psihologic,am mers la politie si am scris plingere,nu a trecut nici o zi si ia sunat repede sotului mei si i sa plins ca am raportat-o la poplitie.Uneori il cred ca nu mai are nimic cu ea dar nu pot sa ma linistesc,sufar la fel de mult,la divort nu vreau sa ma gindesc ca o sami traumez copii,dar nici asa nu mai pot continua, ma gindesc tot timpul ca omul pe care lam iubit atit de mult ma schimbat cu o ordinara. Si as ruga persoane cu pareri ca rashela sa numi mai scrie,imi cer iertare,dar socot ca este una din alea care despart familii, numai una din ele pot sa socoata o sotie scai,merg si peste copii si peste familie de parca nici nu ar exista.Ce sa fac sa ma pot linisti,sa nu ma mai gindesc la problema asta?
kudika149776
Postat pe 22 Martie 2010 13:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Merita sa merg inainte cu el? Am nevoie de ceva sfaturi :( 0 De la: 7 Martie 2011 03:53
Nu mai stiu daca sunt amanta sau nevasta 49 De la: kudika022334 11 Septembrie 2009 18:31
BARBATUL RAC !! 4 De la: Ana_Roberta 4 Februarie 2010 00:19
infidelitatea cand cealalta stie 103 De la: miha3dana 6 Septembrie 2009 18:51
Aventura salveaza relatia? 167 De la: kudika456239 19 Octombrie 2011 12:17