Setari Cookie-uri

Sunt in dilema

Sunt casatorita de 3 ani, dar acum mi-am dat seama ca regret ziua in care m-am casatorit, acum cred ca trebuia sa mai stau, si regret totul din cauza unui alt barbat.
Povestea mea incepe cand din plictiseala am inceput sa vorbesc cu un baiat pe internet, nu stiam nimic unul despre celalalt dar repede ne-am imprietenit, el in fiecare dimineata imi lasa cate un mesaj am inceput cu buna dimineata iar la un moment dat nu imi dau seama acum cand s-au intamplat toate am inceput sa vorbim despre dragoste. Intr-o buna zi curioasa l-am intrebat nr. de telefon iar el mi l-a dat. Am crezut ca este o gluma la inceput dar i-am dat un sms si el mi-a raspuns, 1 saptamana am vorbit prin mesaje iar intr-o zi cu emotii in glas ne-am sunat, simteam ceva placut cand vorbeam cu el, parca toata lumea se invartea in jurul lui, mi-a povestit in mare viata lui, mi-a spus cum il cheama iar eu m-am interesat de el, si m-am socat cand am vazut ca a fost casatorit de 2 ori iar acum stiam ca are prietena, ceea ce m-a socat a fost ca cea de-a doua sotie a avut inaintea lui 7 soti. I-am spus ca am vazut ca avusese 2 sotii iar el nu a comentat nimic doar a ras si ne-am continuat discutia. M-am indragostit de el dar imi iubesc si sotul, nu credeam vreodata ca o sa ma gandesc sa am o relatie extraconjugala si mai ales cu un barbat mult mai matur (eu am 25 de ani iar el 41). Intr-o zi a spus ca vine sa ma vada si am fost de acord dar nu a venit, nu am fost foarte dezamagita atunci dar cand a 2 oara nu a venit am fost foarte suparata, am continuat sa vb cu el la telefon si vorbim in fiecare zi mai putin in weekend, acum mi-a spus iar ca o sa vina la mine dar a inceput sa-mi fie frica ca o sa ma indragostesc si mai mult de el, si atunci ce o sa fac. La mine cred ca este doar o curiozitate sexuala dar el a spus ca este indragostit de mine si daca o sa vada ca nu poate trai fara mine o sa vina sa ma fure(am stabilit sa ne intalnim 1 data pe luna), acum nu stiu ce sa fac sa ma intalnesc cu el sau nu ?
ingerasulsupi
Postat pe 30 Iunie 2009 13:52
parerea mea este ca daca te vei intalni cu el este mai bine sa te desparti de el. cel mai corect pt toti trei (el, sotul tau si pt tine) este sa alegi unul dintre cei doi. nu cred ca ceea ce simti tu este iubire, poate fi atractie sau cum ai spus si tu, curiozitate sexuala.in cazul in care iti iubesti sotul, crezi ca se merita sa ruinezi casnicia pt o simpla curiozitate?daca nu il mai iubesti pe sotul tau fii sincera cu el si marturiseste-i.dar daca ink il iubesti, renunta la celalalt si rupe orice legatura cu el.fi sincera cu tine si ia decizia cea mai inteleapta si benefica tie.dar nu-ti bate joc de niciunul dintre voi.
buburuza09
Postat pe 30 Iunie 2009 13:58
pai daca deja ai stabilit tot ce sfaturi astepti? si cum te-ai indragostit de el daca-ti "iubesti sotul?" incearca un minut sa te pui in pielea sotului tau. sau imagineaza-ti ca el ar face asa cu vreuna. sa regreti ca te-ai castorit pt ca ai intalnit pe unul pe net??? pe care nici nu l-ai vazut inca?
eleain
Postat pe 30 Iunie 2009 13:59
De la: kudika046255, la data 2009-06-30 13:52:01 Sunt casatorita de 3 ani, dar acum mi-am dat seama ca regret ziua in care m-am casatorit, acum cred ca trebuia sa mai stau, si regret totul din cauza unui alt barbat.
Povestea mea incepe cand din plictiseala am inceput sa vorbesc cu un baiat pe internet, nu stiam nimic unul despre celalalt dar repede ne-am imprietenit, el in fiecare dimineata imi lasa cate un mesaj am inceput cu buna dimineata iar la un moment dat nu imi dau seama acum cand s-au intamplat toate am inceput sa vorbim despre dragoste. Intr-o buna zi curioasa l-am intrebat nr. de telefon iar el mi l-a dat. Am crezut ca este o gluma la inceput dar i-am dat un sms si el mi-a raspuns, 1 saptamana am vorbit prin mesaje iar intr-o zi cu emotii in glas ne-am sunat, simteam ceva placut cand vorbeam cu el, parca toata lumea se invartea in jurul lui, mi-a povestit in mare viata lui, mi-a spus cum il cheama iar eu m-am interesat de el, si m-am socat cand am vazut ca a fost casatorit de 2 ori iar acum stiam ca are prietena, ceea ce m-a socat a fost ca cea de-a doua sotie a avut inaintea lui 7 soti. I-am spus ca am vazut ca avusese 2 sotii iar el nu a comentat nimic doar a ras si ne-am continuat discutia. M-am indragostit de el dar imi iubesc si sotul, nu credeam vreodata ca o sa ma gandesc sa am o relatie extraconjugala si mai ales cu un barbat mult mai matur (eu am 25 de ani iar el 41). Intr-o zi a spus ca vine sa ma vada si am fost de acord dar nu a venit, nu am fost foarte dezamagita atunci dar cand a 2 oara nu a venit am fost foarte suparata, am continuat sa vb cu el la telefon si vorbim in fiecare zi mai putin in weekend, acum mi-a spus iar ca o sa vina la mine dar a inceput sa-mi fie frica ca o sa ma indragostesc si mai mult de el, si atunci ce o sa fac. La mine cred ca este doar o curiozitate sexuala dar el a spus ca este indragostit de mine si daca o sa vada ca nu poate trai fara mine o sa vina sa ma fure(am stabilit sa ne intalnim 1 data pe luna), acum nu stiu ce sa fac sa ma intalnesc cu el sau nu ?

auzi, fara sa fiu rea acu...da mai ai si alte preocupari??ok te-ai maritat de tinerik trecem peste asta...dar dak tot ai facut-o nu te-ai putut gandii ce curioase vei fi sa ti-o tragi cu altu??mai bine mai i-ati un job decat sa visezi la amanti si la intalniri k in filme...get a real life
bruneagra25
Postat pe 30 Iunie 2009 14:02
probabil ai dreptate, poate am o viata prea monotona :(
ingerasulsupi
Postat pe 30 Iunie 2009 20:27
ooooooooooo cu siguranta este doar lipsa de ocupatie si monotonie........
hotaraste-te daca vrei sa-ti inseli sotul..........daca raspunsul este nu, atunci gaseste-ti o ocupatie, fa-ti pirdut nr de tel si schimba-l si concentreaza-te sa-ti faci barbatul fericit.....cu siguranta o sa-si dea si el silinta.........celalalt, sa nu poata da de tine macar cateva luni, pana iti trec piticii de pe creier.......scuze de expresie

daca vrei sa-ti inseli sotul.........orice am zice noi nu are sens, ca tot ai s-o faci........deci bafta
_diana_
Postat pe 30 Iunie 2009 21:13
Nu stiu ce voi face, ma mai gandesc o perioada, dar multumesc pt parerile voastre
ingerasulsupi
Postat pe 8 Iulie 2009 08:17
De la: ingerasulsupi, la data 2009-06-30 13:52:01 M-am indragostit de el dar imi iubesc si sotul

Esti in frumoasa, dar mirifica situatie, de a fi invidiata de toate fetele de pe forum !
La bingo joci?
Maxam
Postat pe 8 Iulie 2009 10:11
nu joc la bingo, de ce? ar trebui?
ingerasulsupi
Postat pe 12 Iulie 2009 10:05
De la: ingerasulsupi, la data 2009-06-30 13:52:01 Sunt casatorita de 3 ani, dar acum mi-am dat seama ca regret ziua in care m-am casatorit, acum cred ca trebuia sa mai stau, si regret totul din cauza unui alt barbat.
Povestea mea incepe cand din plictiseala am inceput sa vorbesc cu un baiat pe internet, nu stiam nimic unul despre celalalt dar repede ne-am imprietenit, el in fiecare dimineata imi lasa cate un mesaj am inceput cu buna dimineata iar la un moment dat nu imi dau seama acum cand s-au intamplat toate am inceput sa vorbim despre dragoste. Intr-o buna zi curioasa l-am intrebat nr. de telefon iar el mi l-a dat. Am crezut ca este o gluma la inceput dar i-am dat un sms si el mi-a raspuns, 1 saptamana am vorbit prin mesaje iar intr-o zi cu emotii in glas ne-am sunat, simteam ceva placut cand vorbeam cu el, parca toata lumea se invartea in jurul lui, mi-a povestit in mare viata lui, mi-a spus cum il cheama iar eu m-am interesat de el, si m-am socat cand am vazut ca a fost casatorit de 2 ori iar acum stiam ca are prietena, ceea ce m-a socat a fost ca cea de-a doua sotie a avut inaintea lui 7 soti. I-am spus ca am vazut ca avusese 2 sotii iar el nu a comentat nimic doar a ras si ne-am continuat discutia. M-am indragostit de el dar imi iubesc si sotul, nu credeam vreodata ca o sa ma gandesc sa am o relatie extraconjugala si mai ales cu un barbat mult mai matur (eu am 25 de ani iar el 41). Intr-o zi a spus ca vine sa ma vada si am fost de acord dar nu a venit, nu am fost foarte dezamagita atunci dar cand a 2 oara nu a venit am fost foarte suparata, am continuat sa vb cu el la telefon si vorbim in fiecare zi mai putin in weekend, acum mi-a spus iar ca o sa vina la mine dar a inceput sa-mi fie frica ca o sa ma indragostesc si mai mult de el, si atunci ce o sa fac. La mine cred ca este doar o curiozitate sexuala dar el a spus ca este indragostit de mine si daca o sa vada ca nu poate trai fara mine o sa vina sa ma fure(am stabilit sa ne intalnim 1 data pe luna), acum nu stiu ce sa fac sa ma intalnesc cu el sau nu ?


Nu te supara pe mine dar trebuie sa-ti spun ca iubitul tau de pe net nu e prea bun pentru tine...In primul rand a avut 2 sotii...si asta cred ca ar trebui sa iti puna un mare semn de intrebare...Tu ai ascultat varianta lui dar varianta sotiilor ai ascultat-o??????...In al doilea rand are o prietena...Tie nu ti-ar fi frica ca daca ramane cu tine ar mai avea prietene cu care sa se intalneasca pe net sau in afara net-ului????Tu chiar vrei sa stai cu un asa un om?Tu chiar crezi ca e indragostit de tine?Esti sigura de ceea ce spui???Gandeste-te la sotul tau si lasa-l in pace pe respectivul...Sotul tau nu merita sa te comporti asa cu el...
camelusha83
Postat pe 12 Iulie 2009 10:30
o decizie am luat-o deja, nu ma voi vedea cu el, dar el insista sa vorbim la telefon, si ma suna in continuare.... dar i-am spus ca mai bine pentru amandoi e sa ramanem amici... asta daca se poate daca nu sa isi vada fiecare de viata lui.
cred ca am fost putin derutata si de problemele care le aveam in familie, dar acum vad lucrurile altfel .... chiar daca imi tresare inima cand suna telefonul ... oricum cred ca ceva simte pentru mine ... nu cred ca sunt pentru el o atractie sexuala ... ca sa ma vada trebuie sa mearga 400 km
ingerasulsupi
Postat pe 12 Iulie 2009 17:27
Habar nu ai de ce sunt in stare barbatii pt. a lua mintile femeilor.
Ce iti lipseste in viata ta, vorbeste cu sotul tau spune-i ce iti doresti, explica-i ce vrei ca femeie si cum vrei sa te simti. Daca sotul tau va intelege si se va comporta cum ai vrea, schimba-ti numarul, nickname si tot ce are legatura cu acel barbat, fara sa ii lasi vreo urma sa te caute, daca sotul tau nu va reactiona la ce ai avut de zis...fa ce ai de facut, esti libera sa traiesti, nu sa-ti doresti si sa visezi.
Succes!
kudik05
Postat pe 13 Iulie 2009 00:08
De la: kudik05, la data 2009-07-13 00:08:02Habar nu ai de ce sunt in stare barbatii pt. a lua mintile femeilor.
Ce iti lipseste in viata ta, vorbeste cu sotul tau spune-i ce iti doresti, explica-i ce vrei ca femeie si cum vrei sa te simti. Daca sotul tau va intelege si se va comporta cum ai vrea, schimba-ti numarul, nickname si tot ce are legatura cu acel barbat, fara sa ii lasi vreo urma sa te caute, daca sotul tau nu va reactiona la ce ai avut de zis...fa ce ai de facut, esti libera sa traiesti, nu sa-ti doresti si sa visezi.
Succes! [/quot

merci pentru urare
ingerasulsupi
Postat pe 14 Iulie 2009 14:34
La cat de indragostit spune ca este, nu are nicio obligatie si totusi nu a facut "efortul" de a veni sa te vada ?
luchianramona
Postat pe 14 Iulie 2009 14:46
Mai fata baga-ti mintile in cap si lasa jocurile astea stupide pe net.Tipul e deja trecut prin 2 casnicii.Crezi ca alea l-au last de bun si il iei de tu De mascul feroce.E vantura lume care n-are nici un Dumnezeu si nici tu n-o sa mai ai daca te incurci cu el.Mai bine te-ai ocupa sa faci sa mearga actuala relatie si cum bine spunea cineva aici GET A LIFE!!!

Postat pe 14 Iulie 2009 15:03
jo nu te inteleg din moment ce esti castorita,te-ai castorit pentru ca sotul tau reprezinta viata ta..fericirea,bucuria si tristetea ,nu?atunci ce mai cauti tu pe net la agatat?sincer tu chiar crezi ca asta o sa vina sa te fure?? nu.. o sa iti aduca si luna de pe cer pana se satura de tine si apoi o sa zica.. next, trist nu? dar asa se intampla in toate cazurile astea..vezi-ti tu de sotul tau si nu mai umbla dupa p.. pe net.Daca nu esti multumita de sotul tau in castorie sau in pat discuta-ti, iar daca nu..cu parere de rau,sa infintat si divortul!!
rahella
Postat pe 14 Iulie 2009 15:14
De la: luchianramona, la data 2009-07-14 14:46:27La cat de indragostit spune ca este, nu are nicio obligatie si totusi nu a facut "efortul" de a veni sa te vada ?


a vrut sa vina dar nu vrea sa-mi faca probleme, eu nu am fost de acord
ingerasulsupi
Postat pe 16 Iulie 2009 15:51
:(
ingerasulsupi
Postat pe 16 Iulie 2009 15:57
Cred ca inca mai copilaresti,inca mai visezi la printi pe cai albi si ilene cosanzene.Trezeste-te!Ce crezi ca vrea de la tine un barbat de 41 de ani?Chestia cu furatul e super tare!Nu i-ai spus macar sa vina cu jeep-ul?
Sau............poate ar fi bine sa-ti iei o teapa,te-ai mai trezi la realitate putin!
kudika033765
Postat pe 10 Decembrie 2009 20:55
Nu, mi-a zis un preot catolic calugar franciscan ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se ;poate recasatori.
kudika081126
Postat pe 11 Decembrie 2009 01:03
:) asta se intampla cand te casatoresti de ft tanara :) eu la 18 ani m-am casatorit...si la 21 am decis sa fiu sincera fata de mine si fata de sotul meu...si am recunoscut ca vreau sa experimentez si altceva...dar nu vreau sa experimentez sentimentul de a-l insela...si asa ne-am despartit si suntem ft buni prieteni......dupa care.....timp de 3 ani n-am mai vrut sa aud de relatie serioasa !
...........la 24 de ani am inceput o relatie iarasi...care a esuat....am mai scris pe forumuri despre asta....
acum imi doresc relatie adevarata...bazata pe iubire respect intelegere si incredere......nu trebuie sa ne ascundem.....nu trebuie sa mintim....sa inselam.....hai sa respectam oamenii din jurul nostru exact asa cum ne-ar place noua sa fim respectati
keepliving
Postat pe 11 Decembrie 2009 01:17
De la: kudika033765, la data 2009-12-10 20:55:13Cred ca inca mai copilaresti,inca mai visezi la printi pe cai albi si ilene cosanzene.Trezeste-te!Ce crezi ca vrea de la tine un barbat de 41 de ani?Chestia cu furatul e super tare!Nu i-ai spus macar sa vina cu jeep-ul?
Sau............poate ar fi bine sa-ti iei o teapa,te-ai mai trezi la realitate putin!



..... ....dar pe cal nu se mai poarta,....furatul..???
gratuit89
Postat pe 11 Decembrie 2009 12:31
De la: kudika081126, la data 2009-12-11 01:03:24 Nu, mi-a zis un preot catolic calugar franciscan ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se ;poate recasatori.

Maica vrei acuma sa-si otraveasca sotul sau sa-i dea in cap ca la sobolan?...Ca sa fie libera sa se cunune din nou ?....
Si nu era maica vorba de casatorie....Fata vreia simplu sa faca amor cu un barbat....Sot avea deja
Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Decembrie 2009 14:19
Sa te indragostesti de cineva pe net????????,curios, eu navighez pe net , sotia navigheaza pe net dar ne spunem unul altuia tot , nu vad de ce ar trebui sa ne ascundem, tu pe net cauti cumva o aventura si nu am inteles eu , cred ca ai probleme de comunicare cu sotul tau, discuta cu el toate problemele, nu te poti increde intrun strain de pe net, sa stii ca este o vorba romaneasca NU CUNOSTI OMUL DECAT ATUNCI CAND TRAIESTI CU EL.A schimba unele impresii, pareri, auzi sa te indragostesti pe net, asta nu am mai auzit.
Ai auzit de dubla personalitate, inca visezi la printi si feti frumiosi, cred ca din lipsa de activitate ai ajuns aici.
kudika090185
Postat pe 11 Decembrie 2009 14:23
Nu, siur ca nu, nici sa ucizi oameni nu e voie. Iar animale daca ucide cineva, pentru carne, si eu mananc carne, ar fi asa de bine sa le ucida mai usor, nu stiu daca ati vazut pe internet filmul "Earthlings", despre cum sunt chinuite animale. Cred ca ar fi bine sa fie mai intai anesteziate, ca am aflat ca si daca i-a facut unui condamnat la moarte o injectie... a durut foarte rau.
kudika081126
Postat pe 12 Decembrie 2009 02:00
E urat ceea ce faci.Gandeste-te ca sotul tau nu merita asa ceva si mai ales pt un barbat ca ala.Probabil k are o parere f buna despre el,se crede mare barbat si u ai cam fost fraierita.Barbatii au un stil de a vraji femeile...Totul e sa nu ii krezi..Daca tii la casnicia ta,la sotul tau,lasa-l pe individul ala.Ar fi trebuit sa-ti dai seama k eu mare mincinos knd a spus k vine sa te fure.Daca eram in locul tau,il luam la misto si-l faceam sa se simta mizerabil.Cred ca ii plac telenovelele.Un barbat la varsta lui nu ar spune asemenea idiotenii.Iar u nu mai crede tot.Ce nu fac barbatii ca ca bage in pat o femeie.......Cum stii u k e indragostit de tine?De zis e usor,de aratat e mai greu.
annna_larysssa
Postat pe 14 Decembrie 2009 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se poate mentine vie si interesanta reletia intima dupa peste 10 ani de casnicie? 2 De la: battleofwits 24 Mai 2011 16:44
Un sfat, va rog!!! Nu vreau sa va plictisesc... 12 De la: kudika172385 31 Mai 2010 09:44
help:) 8 De la: Macika00 10 Iunie 2013 10:15
am nevoie de un sfat!!!! va rooooooooog!!!!!! 44 De la: valy90 15 Octombrie 2010 16:04
despre facebook 9 De la: kudika093014 18 Aprilie 2011 17:41