Setari Cookie-uri

Vreau sa slabesc repede si usor!

De la: kudika_16760, la data 2012-12-31 11:19:48
De la: RoxyRoxx, la data 2012-12-31 11:16:38si ce inaltime ai? deja esti schelet :-s sa stii ca e foar periculos sa ajungi la o asemenea greutate pt ca iti pot cadea rinichii nemaiavand grasime in jurul lor ca sa ii sustina. de obicei anorexicelor si celor care slabesc brusc li se intampla asta.

la 1.53 inaltime si 55 kg nu e deloc schelet ,e chiar plinuta,nu grasa dar e plinuta.Dar avand in vedere ca are 13 ani si e in crestere nu cred ca ar fi cazul sa apeleze la diete ,mai bine ar fi sa manance regulat si moderat.



Rotty_
Postat pe 31 Decembrie 2012 11:25
De la: Andra_______________, la data 2010-02-11 00:09:14Vreau sa slabesc foarte repede...insa vreau ca atunci cand slabesc silueta mea sa ramana stabila..as vrea o dieta care intradevar are efect..nu unu yo-yo...slabesti iar apoi pui din nou,poate chiar mai mult...daca va este de ajutor pentru a ma ajuta cu dieta varsta mea este de 13 ani am 1.53 si in jur de 55kg..Va rog ajutati-ma


nu exista decat atentia mare la ce mananci si atat..... nu baga pastile...ceaiuri...nu te infometa...dar nici nu exagera cu halcile de porc....
yneedlove
Postat pe 31 Decembrie 2012 11:26
De la: yneedlove, la data 2012-12-31 11:26:07
De la: Andra_______________, la data 2010-02-11 00:09:14Vreau sa slabesc foarte repede...insa vreau ca atunci cand slabesc silueta mea sa ramana stabila..as vrea o dieta care intradevar are efect..nu unu yo-yo...slabesti iar apoi pui din nou,poate chiar mai mult...daca va este de ajutor pentru a ma ajuta cu dieta varsta mea este de 13 ani am 1.53 si in jur de 55kg..Va rog ajutati-ma


nu exista decat atentia mare la ce mananci si atat..... nu baga pastile...ceaiuri...nu te infometa...dar nici nu exagera cu halcile de porc....
Dar ce au pastilele si ceaiurile? Daca sunt din plante si nu au sibutramina sunt ok. Si evident, nu luate dupa ureche cid ate de medic. Si vitaminele sunt considerate pastile, daca ai nevoie de ele nu le iei pentru ca sunt sub forma unor pastile?
DariaMih
Postat pe 31 Ianuarie 2013 22:25
Scuzee am dar raspunde in loc de citeaza. Vorbeam de userul blaa care a scris asta: "Eu de la "indragosteala" ,in 5 zile,de la 48 am ajuns la 39 de kg ..."
RoxyRoxx
Postat pe 31 Ianuarie 2013 22:30
De la: kudika_16760, la data 2012-12-31 11:19:48
De la: RoxyRoxx, la data 2012-12-31 11:16:38si ce inaltime ai? deja esti schelet :-s sa stii ca e foar periculos sa ajungi la o asemenea greutate pt ca iti pot cadea rinichii nemaiavand grasime in jurul lor ca sa ii sustina. de obicei anorexicelor si celor care slabesc brusc li se intampla asta.

la 1.53 inaltime si 55 kg nu e deloc schelet ,e chiar plinuta,nu grasa dar e plinuta.Dar avand in vedere ca are 13 ani si e in crestere nu cred ca ar fi cazul sa apeleze la diete ,mai bine ar fi sa manance regulat si moderat.


Scuzee am dar raspunde in loc de citeaza. Vorbeam de userul blaa care a scris asta: "Eu de la "indragosteala" ,in 5 zile,de la 48 am ajuns la 39 de kg ..."
RoxyRoxx
Postat pe 31 Ianuarie 2013 22:30
De la: RoxyRoxx, la data 2013-01-31 22:30:44
De la: kudika_16760, la data 2012-12-31 11:19:48
De la: RoxyRoxx, la data 2012-12-31 11:16:38si ce inaltime ai? deja esti schelet :-s sa stii ca e foar periculos sa ajungi la o asemenea greutate pt ca iti pot cadea rinichii nemaiavand grasime in jurul lor ca sa ii sustina. de obicei anorexicelor si celor care slabesc brusc li se intampla asta.

la 1.53 inaltime si 55 kg nu e deloc schelet ,e chiar plinuta,nu grasa dar e plinuta.Dar avand in vedere ca are 13 ani si e in crestere nu cred ca ar fi cazul sa apeleze la diete ,mai bine ar fi sa manance regulat si moderat.


Scuzee am dar raspunde in loc de citeaza. Vorbeam de userul blaa care a scris asta: "Eu de la "indragosteala" ,in 5 zile,de la 48 am ajuns la 39 de kg ..."
Eh persoana aceea face pe interesanta.
DariaMih
Postat pe 31 Ianuarie 2013 22:33
De la: alandalaportocala, la data 2012-12-31 11:19:48
De la: RoxyRoxx, la data 2012-12-31 11:16:38si ce inaltime ai? deja esti schelet :-s sa stii ca e foar periculos sa ajungi la o asemenea greutate pt ca iti pot cadea rinichii nemaiavand grasime in jurul lor ca sa ii sustina. de obicei anorexicelor si celor care slabesc brusc li se intampla asta.

la 1.53 inaltime si 55 kg nu e deloc schelet ,e chiar plinuta,nu grasa dar e plinuta.Dar avand in vedere ca are 13 ani si e in crestere nu cred ca ar fi cazul sa apeleze la diete ,mai bine ar fi sa manance regulat si moderat.


Oke dar ar fi mai bine sa previna decat sa trateze.Gen sa manance mai light, mai usor si fara grasimi , cola etc
RoxyRoxx
Postat pe 15 Iulie 2013 19:27
Produsele light nu sunt deloc sanatoase. Postez un link catre un articol pe tema asta:

Alimentele light cresc pericolul de îngrãºare

www.evz.ro/detalii/stiri/alimentele-light-cresc-pericolul-de-ingrasare-903409.html
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Iulie 2013 08:24
De la: DariaMih, la data 2013-01-31 22:25:39
De la: yneedlove, la data 2012-12-31 11:26:07
De la: Andra_______________, la data 2010-02-11 00:09:14Vreau sa slabesc foarte repede...insa vreau ca atunci cand slabesc silueta mea sa ramana stabila..as vrea o dieta care intradevar are efect..nu unu yo-yo...slabesti iar apoi pui din nou,poate chiar mai mult...daca va este de ajutor pentru a ma ajuta cu dieta varsta mea este de 13 ani am 1.53 si in jur de 55kg..Va rog ajutati-ma


nu exista decat atentia mare la ce mananci si atat..... nu baga pastile...ceaiuri...nu te infometa...dar nici nu exagera cu halcile de porc....
Dar ce au pastilele si ceaiurile? Daca sunt din plante si nu au sibutramina sunt ok. Si evident, nu luate dupa ureche cid ate de medic. Si vitaminele sunt considerate pastile, daca ai nevoie de ele nu le iei pentru ca sunt sub forma unor pastile?



Cam toate astea "naturale" au ascunsa cate o chimicala de-asta care da dependenta si care se descopera "intamplator"...
kudika226898
Postat pe 16 Iulie 2013 20:32
Anul asta am fost la o statiune de Spa in Bulgaria,la Devin, pentru ca acolo este o zona certificata ecologic si auzisem ca au maseori si nutritionisti foarte buni. Tot de acolo provine si o apa foarte buna, certificata de institutele germane si care se gaseste acum si in Romania (o exporta in toata Europa, pentru ca se paote folosi si la bebelusi).
Iar acolo am aflat de la un nutritionsit (sunt convinsa ca ti-l poate spune orice nutritionist, de la noi sau de aiurea, daca nu este interesat doar sa-ti ai banii pe diferite diete mai mult sau mai ptuin sofisticate) si cel mai simplu truc, care te ajuta in orice cura de slabire si care te ajuta sa te feresti si de efectul yo-yo daca o transformi in mod de viata.
Eu il aplic de un an de zile si functioneaza.
Deci, cel mai sim;u truc din lume este: cand simti senzatia de foame bea un pahar mare cu apa si de-abia apoi apuca-te sa mananci! Vei manca de trei ori mai putin, iar intre mese iti poate anula chiar senzatia de foame, pentru ca, de multe ori, creierul nostru confunda senzatia de sete cu cea de foame!
jurnalul
Postat pe 9 August 2013 13:49
De la: alandalaportocala, la data 2012-12-31 11:19:48
De la: RoxyRoxx, la data 2012-12-31 11:16:38si ce inaltime ai? deja esti schelet :-s sa stii ca e foar periculos sa ajungi la o asemenea greutate pt ca iti pot cadea rinichii nemaiavand grasime in jurul lor ca sa ii sustina. de obicei anorexicelor si celor care slabesc brusc li se intampla asta.

la 1.53 inaltime si 55 kg nu e deloc schelet ,e chiar plinuta,nu grasa dar e plinuta.Dar avand in vedere ca are 13 ani si e in crestere nu cred ca ar fi cazul sa apeleze la diete ,mai bine ar fi sa manance regulat si moderat.


Clar , in nici un caz diete. Cel mult sa inceapa un sport pentru a ajunge sa depuna grasmie , celulita si apoi sa nu mai poata sa faca nimic.
DariaMih
Postat pe 3 Septembrie 2013 12:52
De la: jurnalul, la data 2013-08-09 13:49:11Anul asta am fost la o statiune de Spa in Bulgaria,la Devin, pentru ca acolo este o zona certificata ecologic si auzisem ca au maseori si nutritionisti foarte buni. Tot de acolo provine si o apa foarte buna, certificata de institutele germane si care se gaseste acum si in Romania (o exporta in toata Europa, pentru ca se paote folosi si la bebelusi).
Iar acolo am aflat de la un nutritionsit (sunt convinsa ca ti-l poate spune orice nutritionist, de la noi sau de aiurea, daca nu este interesat doar sa-ti ai banii pe diferite diete mai mult sau mai ptuin sofisticate) si cel mai simplu truc, care te ajuta in orice cura de slabire si care te ajuta sa te feresti si de efectul yo-yo daca o transformi in mod de viata.
Eu il aplic de un an de zile si functioneaza.
Deci, cel mai sim;u truc din lume este: cand simti senzatia de foame bea un pahar mare cu apa si de-abia apoi apuca-te sa mananci! Vei manca de trei ori mai putin, iar intre mese iti poate anula chiar senzatia de foame, pentru ca, de multe ori, creierul nostru confunda senzatia de sete cu cea de foame!
.

Si treaba asta cu bautul este recomandata pentru ca iti umfla burta si nu mai mananci asa mult ?
DariaMih
Postat pe 3 Septembrie 2013 12:54
Acum e la moda slabitul cu cafea verde. Cafeaua verde e recunoscuta pentru calitatile ei detoxifiante si pentru arderea grasimilor.

kudika_979100
Postat pe 8 Ianuarie 2015 13:59
De la: kudika_979100, la data 2015-01-08 13:59:16Acum e la moda slabitul cu cafea verde. Cafeaua verde e recunoscuta pentru calitatile ei detoxifiante si pentru arderea grasimilor.



Asa cum ai spus, e doar o moda...fara rezultate...
kudika226898
Postat pe 8 Ianuarie 2015 15:56
Cel mai important factor pentru supravietuire dupa aer, apa, sare si hrana este activitatea sportiva.
- miscarea fizica extinde sistemul vascular in tesutul muscular si previne hipertensiunea arteriala
- miscarea fizica deschide capilarele din tesutul muscular si face ca tensiunea arteriala sa scada
- miscarea fizica cladeste masa musculara si impiedica descompunerea muschilor prin folosirea lor ca si combustibil
- miscarea fizica stimuleaza activitatea enzimelor care ard grasimile pentru fabricarea continua de energie pentru activitatea musculara. Practic cand ne antrenam schimbam sursa de energie pentru activitatea musculara (convertim sursa de energie din glucoza aflata in sange, in grasime care este depozitata chiar in muschi.

Apa 2l/zi si miscarea fizica te vor ajuta sa ai forma dorita.

http://apastructurata.blogspot.ro/2014/11/beneficiile-exercitiului-fizic-regulat.html
apa_structurata
Postat pe 23 Ianuarie 2015 07:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
slabiti dansand! curs gratuit de tango argentinian la Iasi! 1 De la: TangoFeliz 25 Noiembrie 2010 19:08
Cateva sfaturi pentru slabit sau pentru mentinerea greutatii 55 De la: irinaivanescu 5 Octombrie 2014 11:35
Despre celulita si zatul de cafea 109 De la: gilili 3 Septembrie 2013 12:59
HELP!!! Vreau sa slabesc! 7 De la: kudika476015 9 Aprilie 2014 22:14
fazan 7 De la: pryntzesyta 4 Iunie 2009 21:58