Setari Cookie-uri

E suparata pe mine, flori, culori ? help.

Salut, dupa o luna am reusit sa imi supar prietena fara sa vreau.

Ma sunat intr-o seara dar eram foarte ocupat si nu puteam sta la telefon, mi-a spus ea ceva dar nu am inteles ce din cauza retelei si i-am raspuns ok, noapte buna.. sau ceva de genu.

A doua zi am aflat ca ea imi spusese sa o sun mai incolo ca o sa stea ceva mai mult treaza.

S-a suprat foc pe mine, i-am cerut iertare dar mi-a zis ca nu imi accepta scuzele, am intrebat-o daca vrea sa facem ceva si a zis ca nu are chef, am intrebat-o daca coboara 5 min la scara dar a zis ca nu ca e in pijamale si chiar nu are chef sa iasa si ca ne vedem maine.

I-am explicat cum am fost ocupat dar nu am putut sa ii spun ca defapt nu am auzit cand mi-a spus sa ma sune ca doar nu o sa ma creada si chiar daca se va supara ca am ichis repede si nu am intrebat ce...

Si... maine e maine... ce sa fac cand ma vad cu ea ? cum sa procedez ? o sa ii cer iertare clar, ce fel de floare sa ii cumpar ? ceva sa semnifice iertare, dar ce si ce culoare ?

ar mai fi mult de scris, nu stiu cat de bine merge relatia, e si prima mea relatie plus de la o vreme sa cam distantat si amana intalniri cam des dar tot ea ma cauta pana la urma sa iesim


multumesc anticipat
james_zelo
Postat pe 6 Februarie 2010 02:53
vrei sa fii gagicul meu ? [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url]

...
pai in mod normal ce flori ii plac ei....sau un trandafir alb ca arata frumos

desi...daca la o neintelegere reactionezi asa..la o cearta ii aduci o roaba de flori?
...
fluturas_
Postat pe 6 Februarie 2010 02:59
Nu stiu ce flori ii plac...

Daca as avea banii si resursele necesare as face / lua orice numai sa o vad zambind.
james_zelo
Postat pe 6 Februarie 2010 03:05
De la: james_zelo, la data 2010-02-06 03:05:53Nu stiu ce flori ii plac...

Daca as avea banii si resursele necesare as face / lua orice numai sa o vad zambind.


Nu cred ca e nevoie de bani sa o faci sa zambeasca
fluturas_
Postat pe 6 Februarie 2010 03:10
e cam copila daca face atata circ numa pt k n'ai avut timp s'o suni...
Shhh
Postat pe 6 Februarie 2010 07:20
adevarul e cea mai buna solutie ,parerea mea
mikiduta39
Postat pe 6 Februarie 2010 09:40
Cu cat incerci sa o impaci...cu atat se incapataneaza mai mult...ai dat explicatia cuvenita? ti-ai cerut scuze? ft bine,da-i pace...vine ea la tine cand ii trece...
_oktober_
Postat pe 6 Februarie 2010 09:50
De la: _oktober_, la data 2010-02-06 09:50:57Cu cat incerci sa o impaci...cu atat se incapataneaza mai mult...ai dat explicatia cuvenita? ti-ai cerut scuze? ft bine,da-i pace...vine ea la tine cand ii trece...



Right !
Summer_
Postat pe 6 Februarie 2010 09:52
De la: _oktober_, la data 2010-02-06 09:50:57Cu cat incerci sa o impaci...cu atat se incapataneaza mai mult...ai dat explicatia cuvenita? ti-ai cerut scuze? ft bine,da-i pace...vine ea la tine cand ii trece...


greierash_is_back
Postat pe 6 Februarie 2010 10:57
E cazul sa fii mai barbat.
E bine sa fii grijuliu cu femeia pe care o iubesti dar totusi... de aici si pana la a fi sclavul tuturor capiciilor ei...
Sunt pe lumea asta oameni( cu o mentalitate infantila) care sunt mereu intr-un fel de razboi nedeclarat. Iar cei mai fricosi dintre ei se marginesc sa duca acest razboi cu fiinta pe care pretind ca o iubesc... Un razboi in care manipularea este tactica de capatai, iar varful de lance al acestei tactici este A-L FACE PE CELALALT SA SE SIMTA VINOVAT DE CEVA!!! Faza tare este ca multe din aceste fiinte nu o fac la modul constient.
"Razboiul" acesta ajunge la forme grotesti uneori:
La noi in Iasi e de notorietate faptul ca doi tineri s-au despartit in biserica, la cununie, datorita faptului ca acel "joc" nevinovat de-a calcatul s-a transformat intr-o adevarata lupta a orgoliilor care a dus la cearta si chiar la o mica lupta fizica...( e acea supestitie tampita care spune ca daca-l calci pe celalaltr pe picior cand esti a biserica la nunta, o sa-l domini toata viata. Dicolo de absurdul superstitiei mai oripilanta este MENTALITATEA tembela care sta la baza ei: casnicia este un razboi in care, daca-l domini pe celalalt, o sa-ti fie tie bine. Si uite-asa se duce naibii si iubirea - cea adevarata care presupune sacrificiul pentru cel drag, celelalte tipuri de "iubire" fiind doar niste jalnice surogate - si respectul si faptul de a construi ceva frumos impreuna...)
Eu zic sa-i spui cu mult calm si mai ales, cu multa afectiune adevarul. Daca te crede, bine, daca nu... asta este.
Crede-ma, in lumea asta sunt destule femei cu capul pe umeri( oricum, mai multe decat barbatii) care nu fac "botic" la tot felul de banuieli neintemeiate si care stiu sa aprecieze si sa iubeasca un barbat puternic si cu suflet ales.
Ramane ca tu sa faci in asa fel incat sa meriti asa ceva. Si asta sta in puterea ta.
TangoFeliz
Postat pe 7 Februarie 2010 02:26
De la: james_zelo, la data 2010-02-06 02:53:16Salut, dupa o luna am reusit sa imi supar prietena fara sa vreau.

Ma sunat intr-o seara dar eram foarte ocupat si nu puteam sta la telefon, mi-a spus ea ceva dar nu am inteles ce din cauza retelei si i-am raspuns ok, noapte buna.. sau ceva de genu.

A doua zi am aflat ca ea imi spusese sa o sun mai incolo ca o sa stea ceva mai mult treaza.

S-a suprat foc pe mine, i-am cerut iertare dar mi-a zis ca nu imi accepta scuzele, am intrebat-o daca vrea sa facem ceva si a zis ca nu are chef, am intrebat-o daca coboara 5 min la scara dar a zis ca nu ca e in pijamale si chiar nu are chef sa iasa si ca ne vedem maine.

I-am explicat cum am fost ocupat dar nu am putut sa ii spun ca defapt nu am auzit cand mi-a spus sa ma sune ca doar nu o sa ma creada si chiar daca se va supara ca am ichis repede si nu am intrebat ce...

Si... maine e maine... ce sa fac cand ma vad cu ea ? cum sa procedez ? o sa ii cer iertare clar, ce fel de floare sa ii cumpar ? ceva sa semnifice iertare, dar ce si ce culoare ?

ar mai fi mult de scris, nu stiu cat de bine merge relatia, e si prima mea relatie plus de la o vreme sa cam distantat si amana intalniri cam des dar tot ea ma cauta pana la urma sa iesim


multumesc anticipat


cel mai bine ia-ti un costumul de Adam si apari in fata usii ei.....si ca ornare ..pune-ti o floare....de preferinta de culoare rosiatica ......sa para mare.......bafta!
just_heaven
Postat pe 9 Februarie 2010 11:21
...cumpara-i flori, niste spini q brusturi si tufleshte-i dupa cap ...poate asa ii trec ifosele
freakbabe
Postat pe 9 Februarie 2010 12:07
lasa florile..explica-i frumos ca pur si simplu nu ai auzit ce a zis..de ce face atata caz din asta ? apropo,cati ani are?poate rezolvam misteru'
missscorpyo
Postat pe 9 Februarie 2010 17:02
e suparata pe mine..flori CULORI?????? ...i'ai o cutie de creioane colorate si'o carte de colorat...a sa nu uit si niste plastilina....
Shhh
Postat pe 9 Februarie 2010 17:43
De la: james_zelo, la data 2010-02-06 02:53:16Salut, dupa o luna am reusit sa imi supar prietena fara sa vreau.

Ma sunat intr-o seara dar eram foarte ocupat si nu puteam sta la telefon, mi-a spus ea ceva dar nu am inteles ce din cauza retelei si i-am raspuns ok, noapte buna.. sau ceva de genu.

A doua zi am aflat ca ea imi spusese sa o sun mai incolo ca o sa stea ceva mai mult treaza.

S-a suprat foc pe mine, i-am cerut iertare dar mi-a zis ca nu imi accepta scuzele, am intrebat-o daca vrea sa facem ceva si a zis ca nu are chef, am intrebat-o daca coboara 5 min la scara dar a zis ca nu ca e in pijamale si chiar nu are chef sa iasa si ca ne vedem maine.

I-am explicat cum am fost ocupat dar nu am putut sa ii spun ca defapt nu am auzit cand mi-a spus sa ma sune ca doar nu o sa ma creada si chiar daca se va supara ca am ichis repede si nu am intrebat ce...

Si... maine e maine... ce sa fac cand ma vad cu ea ? cum sa procedez ? o sa ii cer iertare clar, ce fel de floare sa ii cumpar ? ceva sa semnifice iertare, dar ce si ce culoare ?

ar mai fi mult de scris, nu stiu cat de bine merge relatia, e si prima mea relatie plus de la o vreme sa cam distantat si amana intalniri cam des dar tot ea ma cauta pana la urma sa iesim


multumesc anticipat


Cianura, verde de paris si scapi de toate problemele
heroes
Postat pe 9 Februarie 2010 17:46
Multumesc de raspunsuri,

Am rezolvat fara flori dar cu scuzele de rigoare :)

P.S. mare dreptate ai TangoFeliz
james_zelo
Postat pe 10 Februarie 2010 03:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ignorarea trecutului 82 De la: kudika_19922 24 Noiembrie 2012 08:27
iubirea reprezinta mereu si implinire? 22 De la: dana_mv 22 Martie 2009 14:14
vinovatii fara vina 7 De la: mkdisk 21 Ianuarie 2009 15:00
oare e iubire? 7 De la: issa12 29 Septembrie 2009 13:53
diferente intre tine si el 38 De la: Lorena26 31 Iulie 2009 23:40