Setari Cookie-uri

suntem prea timizi

hey...sunt noua pe aici
am auzit si eu de acest forum de la o prietena si am inteles ca aici sunt foarte multi oameni deschisi spre comunicare, care dau sfaturi, isi expun parerile si te ajuta...si as avea si eu nevoie de cateva sfaturi
am si eu o problema...faza e ca imi place foarte mult de un baiat...e foarte frumos, e destept, amuzant insa foarte timid...e in clasa cu mine(sunt la liceu) insa niciodata nu ne-am spus mai mult de doua vorbe...
partea mai proasta e ca si eu sunt la fel de timida si de cateva ori am incercat sa intretin o conversatie cu el am esuat...ma inrosesc si spun tot felul de tampenii...si nici el nu ma ajuta foarte mult...
tipul s-a imprietenit cu 2 colegi foarte aiurea care se cred mari si de fiecare data cand stai in preajma lor trebuie sa comenteze cate ceva...s-a imprietenit cu ei incepand sa fumeze si sa para dur...dar nu e asha...si in fiecare zi iese sa fumeze cu ei in pauze...si nu prea am ocazia sa vb prea multe cu el...
i-am bagat de curand id-ul si am vb cate cv dar iar s-a terminat cu puncte puncte...eu ma vindec dupa cateva conversatii de timiditate si sunt foarte sociabila si el e la fel...dar pana ajungem la asta simt ca e o vesnicie
si stiu ca s-ar putea sa ii placa de mine...mereu ii intalnesc privirea catre mine si si-o intoarce imediat...imi zambeste deseori...si in ore si in pauze si mereu cand ne intalnim...si cred ca e prea timid...nici nu a avut multe relatii pana acum...nici macar 1 cred...I want him dar nu stiu ce sa fac...va rog spuneti-mi opinia voastra...ce ar trebui sa fac?
de cate ori il vad mor si ma enerveaza ca nu ma pot apropia...faza e ca daca ar afla prietenii lui ar fi foarte rau...m-ar tachina si ar iesi urat...si partea mai proasta e ca si unei colege i-a placut de el si a respins-o spunandu-i ca nu s-r potrivi...ce e drept ea e mult mai comunicativa si mai rebela
nu stiu ce sa fac...va rog mult de tot ajutati-ma...voi ce ati face in locul meu???
Black___White
Postat pe 12 Februarie 2010 18:08
:))dak as fi in locul tau i'as spune ca vreau sa vb ceva cu el dar in privat, i'as spune care treaba, sincer si fara rusine, daca iese ceva bine daca nu tot bine. ce rost are sa iti storci nervii gandind ca daca ii place daca nu'i place ... spune'i in fata si gata. mai lasa timiditatea ca nu esti copila
Shhh
Postat pe 12 Februarie 2010 18:12
pai daca iti doresti asa de mult, treci tu peste timiditate si invita-l la un suc...poate asa fiind intre patru ochi, reusitzi sa gasiti mai multe subiecte de conversatie si va apropiati mai mult unul de celalalt!
miss_darine
Postat pe 12 Februarie 2010 19:09
buna lume sunt bla bla bla si sunt f timida, dar foarte timida knd ies din casa ma inrosesc toata si el la fel ce ne facem ca de eu il iubesc mult el ma iubeste dar suntem timizi oare ce trebuie ?
yumy
Postat pe 12 Februarie 2010 19:16
De la: yumalai, la data 2010-02-12 19:16:22buna lume sunt bla bla bla si sunt f timida, dar foarte timida knd ies din casa ma inrosesc toata si el la fel ce ne facem ca de eu il iubesc mult el ma iubeste dar suntem timizi oare ce trebuie ?



Of Yumi ce rea esti....

Fata vrea.....el vrea.....dar nu se intampla. Eu zic sa te duci la el, chiar daca e vreun prieten de-al lui p-acolo, si zi-i k vrei sa vb cu el. Si cand i-ai captat atentia, spune-i in fata care e treaba. Scurt pe 2.
amr2009
Postat pe 12 Februarie 2010 19:19
De la: amr2009, la data 2010-02-12 19:19:10
De la: yumalai, la data 2010-02-12 19:16:22buna lume sunt bla bla bla si sunt f timida, dar foarte timida knd ies din casa ma inrosesc toata si el la fel ce ne facem ca de eu il iubesc mult el ma iubeste dar suntem timizi oare ce trebuie ?



Of Yumi ce rea esti....

Fata vrea.....el vrea.....dar nu se intampla. Eu zic sa te duci la el, chiar daca e vreun prieten de-al lui p-acolo, si zi-i k vrei sa vb cu el. Si cand i-ai captat atentia, spune-i in fata care e treaba. Scurt pe 2.

da sunt rea sa imi fie rusine, dar pe bune toti care intra pe kudika sunt timizi si nu stiu ce sa faca
yumy
Postat pe 12 Februarie 2010 19:28
De la: yumalai, la data 2010-02-12 19:16:22buna lume sunt bla bla bla si sunt f timida, dar foarte timida knd ies din casa ma inrosesc toata si el la fel ce ne facem ca de eu il iubesc mult el ma iubeste dar suntem timizi oare ce trebuie ?

stiu ca e funny si suna prostesc dar asha sta treaba ...zi mersi ca nu ai avut pb de genu'...si nici chiar asa de timida nu sunt ...doar ca atunci cand ma uit in ochii lui ma pierd ...si aici e un caz dificil ...si nu mai fa misto de mine
Black___White
Postat pe 12 Februarie 2010 20:46
e bun la vreo materie?
mitura
Postat pe 12 Februarie 2010 20:50
ms de sfaturi ...data viitoare am sa fiu mai curajoasa ...am sa gasesc momentul potrivit ...si daca iese cv bn daca nu asta e ...
Black___White
Postat pe 12 Februarie 2010 20:51
De la: mitura, la data 2010-02-12 20:50:47 e bun la vreo materie?

da...stie matematica ...stiu trucul ...dar mai trebuie sa astept putin...k de-abia e inceput de semestru si nu am ce sa-l intreb ...
Black___White
Postat pe 12 Februarie 2010 20:54
De la: Black___White, la data 2010-02-12 20:54:17
De la: mitura, la data 2010-02-12 20:50:47 e bun la vreo materie?

da...stie matematica ...stiu trucul ...dar mai trebuie sa astept putin...k de-abia e inceput de semestru si nu am ce sa-l intreb ...


aaa,da am pierdut notiunea timpului
desi,in ce clasa esti?
mitura
Postat pe 12 Februarie 2010 20:59
De la: mitura, la data 2010-02-12 20:59:37
De la: Black___White, la data 2010-02-12 20:54:17
De la: mitura, la data 2010-02-12 20:50:47 e bun la vreo materie?

da...stie matematica ...stiu trucul ...dar mai trebuie sa astept putin...k de-abia e inceput de semestru si nu am ce sa-l intreb ...


aaa,da am pierdut notiunea timpului
desi,in ce clasa esti?

a XI-a
Black___White
Postat pe 12 Februarie 2010 21:07
hmmmm,da` traseu comun n-aveti?adeca,intreb si io ca din cate ai spus omului nu poti sa-i zici verde in fata ca se sparie
asa s-ar obisnui cu tine ...sau gaseste o activitate care o face el (nu fumat) si ti-ar placea si tie..asta ca sa va intersectati
..sau muta-te in fata lui la scoala sa te suporte in fata ochilor toate orele
..sau ii spui intr-un final(obosita de atatea permutari) si se sparie...sau o lasi balta
mitura
Postat pe 12 Februarie 2010 21:32
bea o suta de finlandia si ai sa vezi ce curaj iti vine...
freakbabe
Postat pe 12 Februarie 2010 21:36
De la: freakbabe, la data 2010-02-12 21:36:15bea o suta de finlandia si ai sa vezi ce curaj iti vine...



blaa
Postat pe 12 Februarie 2010 22:28
la ce scoala se poate bea finlandia? la naiba,in liceu la noi aveam doar apa cu clor
_oktober_
Postat pe 12 Februarie 2010 22:59
De la: mitura, la data 2010-02-12 21:32:48hmmmm,da` traseu comun n-aveti?adeca,intreb si io ca din cate ai spus omului nu poti sa-i zici verde in fata ca se sparie
asa s-ar obisnui cu tine ...sau gaseste o activitate care o face el (nu fumat) si ti-ar placea si tie..asta ca sa va intersectati
..sau muta-te in fata lui la scoala sa te suporte in fata ochilor toate orele
..sau ii spui intr-un final(obosita de atatea permutari) si se sparie...sau o lasi balta

nu se sperie ...mi-e frica mie sa nu fiu refuzata cum a fost colega mea acu 2 luni ...de asta vreau mai intai sa ma bag pe sub piele
traseu comun aveam...dar acum se duce cu baietii incolo incoa
am sa incerc cv legat de activitati
thk de sfaturi
Black___White
Postat pe 12 Februarie 2010 23:57
De la: _oktober_, la data 2010-02-12 22:59:45la ce scoala se poate bea finlandia? la naiba,in liceu la noi aveam doar apa cu clor

vreau si eu finlandita ...da si daca beau nici ca ii mai dau drumu
Black___White
Postat pe 12 Februarie 2010 23:59
De la: Black___White, la data 2010-02-12 23:59:43
De la: _oktober_, la data 2010-02-12 22:59:45la ce scoala se poate bea finlandia? la naiba,in liceu la noi aveam doar apa cu clor

vreau si eu finlandita ...da si daca beau nici ca ii mai dau drumu


[img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url] [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url] sau spui mai multe tampenii decat atunci cand rosesti [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url]


eu aveam in liceu unul ce ma placea si care imi parea f simpatic doar ca eu aveam o relatie, era timid si doar imi zambea si-mi spunea servus cu capul in jos.

dupa ce mi-am terminat eu relatia a inceput cu sms`uri, ieseam impreuna la tigara si am ajuns impreuna. am realizat amandoi ca nu ne place deloc impreuna si am ramas doar prieteni [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url]

incearca sa cauti cateva activitati comune cu el si poate va mai scapati din timiditate si va spuneti ce simtiti , daca simtiti..
fluturas_
Postat pe 13 Februarie 2010 00:29
in liceu mai toti baietii erau timizi mai ales ca aerau inconjurati de multe fete
yumy
Postat pe 19 Februarie 2010 15:33
daca nu pot sa vb cu el fata in fata ...poti sa comunici si prin biletele parfuramte...(cred ca ar aprecia gestul tau),acum nu se mai poarta dar e mai romantic si destul de juvenil...poti sa vb cu el si pe mess
de obicei tipi car pretind a fi duri sunt niste sensibili...
roz5blue6lila7
Postat pe 19 Februarie 2010 20:00
Mi-am amintit si eu asa, din adolescenta. Mi-a fost si mie cam greu, nu prea ma gandeam la Dumnezeu. Ma gandeam ca mi-ar fi placut sa... Bunica mea mi-a zis ca nu e voie decat dupa casatorie. Si tot mi-era cam greu. Nu stiu de ce. Mama a gasit un afis despre liceul catolic, bine ca in 2001 am si trecut la catolici. Mi-a zis pr. Sociu, care m-a invatat Catehismul, ca nu e bine nici sa te atingi prea mult. Cu scop necurat. Mi-a zis ca nu e bine nici sa te saruti pe gura. Nu stiam. El mi-a zis cam asa. Cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie repetate atingterile...Stii inainte de casatoria religioasa.
Vezi ca stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti. De fapt mi-a zis parintele Sociu ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia nu se poate casatori din nou. Daca nu te casatoresti, nu-ti face probleme. Zicea Sf. Paul ca este mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi, el era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii, pt. Dumnezeu fiecare creatura este unica.
kudika081126
Postat pe 20 Februarie 2010 00:52
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-02-19 20:00:23daca nu pot sa vb cu el fata in fata ...poti sa comunici si prin biletele parfuramte...(cred ca ar aprecia gestul tau),acum nu se mai poarta dar e mai romantic si destul de juvenil...poti sa vb cu el si pe mess
de obicei tipi car pretind a fi duri sunt niste sensibili...


eu ma gandeam sa il sun cu numar privat si sa aflu mai multe detalii de fapt sa pun o prietena sa faca asta ...de biletele nu stiu ce sa zic ...nu am timp sa ii scriu chestii romantice...si poate pica in mainile colegului sau de banca sau poate nu ma place si o sa ma fac de cacao ...si parca e putin cam copilaresc...dar e buna ideea oricum
pe mess putem comunica usor daca ai un subiect...dar cum la mai mult de buna nu am evoluat nu prea am ce sa il intreb...oricum ceva tot voi face...sa vedem ce iese
Black___White
Postat pe 22 Februarie 2010 21:31
De la: yumalai, la data 2010-02-19 15:33:53in liceu mai toti baietii erau timizi mai ales ca aerau inconjurati de multe fete


stiu...sunt atat de enervanti ...mai lipseste sa le duci tu flori
Black___White
Postat pe 22 Februarie 2010 21:36
De la: kudika081126, la data 2010-02-20 00:52:31Mi-am amintit si eu asa, din adolescenta. Mi-a fost si mie cam greu, nu prea ma gandeam la Dumnezeu. Ma gandeam ca mi-ar fi placut sa... Bunica mea mi-a zis ca nu e voie decat dupa casatorie. Si tot mi-era cam greu. Nu stiu de ce. Mama a gasit un afis despre liceul catolic, bine ca in 2001 am si trecut la catolici. Mi-a zis pr. Sociu, care m-a invatat Catehismul, ca nu e bine nici sa te atingi prea mult. Cu scop necurat. Mi-a zis ca nu e bine nici sa te saruti pe gura. Nu stiam. El mi-a zis cam asa. Cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie repetate atingterile...Stii inainte de casatoria religioasa.
Vezi ca stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti. De fapt mi-a zis parintele Sociu ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia nu se poate casatori din nou. Daca nu te casatoresti, nu-ti face probleme. Zicea Sf. Paul ca este mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi, el era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii, pt. Dumnezeu fiecare creatura este unica.


Te rog frumos, te implor, mai lasa lumea cu parintele Sociu si cu ”cununie peste cununie nu se poate”! Am vazut mesajul asta al tau de zece ori pana acum!
Si eu sunt catolica si catolici suntem putini in Romania, chiar crezi ca intereseaza pe lume ca la noi nu te poti recasatori?

PS Catolica cum sunt, divortez! Nu mai pot eu ca nu ma mai casatoresc in biserica. Oricum am facut-o si nu mi-a folosit la nimic! Deci, daca pe mine nu ma intereseaza, crezi ca interesaza pe ortodocsi, sectanti sau atei?
alegra
Postat pe 22 Februarie 2010 23:47
Cred ca e bine pt. cineva care ar afla si ar face asa. Ar fi bine pt. el.
kudika081126
Postat pe 24 Februarie 2010 01:18
De la: kudika081126, la data 2010-02-24 01:18:58Cred ca e bine pt. cineva care ar afla si ar face asa. Ar fi bine pt. el.


Dumnezeule, tu chiar nu citesti nimic din forumul asta? Fetele astea.. au facut deja sex.. si nu din greseala, si nu doar o data. Fetele astea sunt indragostite pana peste cap si vor sa atinga si sa fie atinse.. Probabil ca cine ti-a indrumat pasii spre Kudika ti-o fi spus ca e un site al maicutelor de la nu stiu ce manastire. Ei bine, nu-i!
Cu regret, dar nimanui nu-i pasa de preotul acela.. si de sfaturile lui, mai mult sau mai putin..aberante. Desigur, tu esti o foarte buna crestina.. si tii cont de ele. Pentru noi...e un pic cam tarziu.
rashela
Postat pe 24 Februarie 2010 02:17
Ai uita sa precizezi la inceputul textului tau ca pe acest forum sunt oameni care dau pareri, sfaturi etc, dar si carora fac misto pe masura Stai de vorba cu baiatul si lasa prejudecatile, ia- l si tu de departe apropo de teme carti etc
oana84onutza
Postat pe 24 Februarie 2010 18:12
OH DA.. sunt total de acord =))
cherry_jubilee
Postat pe 26 Februarie 2010 13:14
hei, si eu sunt noua pe aici, si am o problema destul de ingrijoratoare, din pct meu de vedere. timididatea ma "bate" in toate situatiile, nustiu cum sa mai reactionez, nu pot sa interactionez cu alte persoane, ca ma balbai,nu pot vb in public si mai ales cu toate ca imi plac locuri aglomerate, nu ma pot simti niciodata in pielea mea,ca si cum toate privirile ar fi atintite spre mine si nu ma pot maniwfesta natural .help :-s
kudika149193
Postat pe 21 Martie 2010 12:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Anunt pentru apartinatori de cartela vodafone valabila! 8 De la: angelo_micnegrusiurat 9 Iunie 2010 21:48
PURA PRIETENIE INTRE DOAMNE... 28 De la: _curly 31 Octombrie 2009 18:29
CItate preferate! 82 De la: iulices 2 August 2010 18:38
rochie de mireasa 5 De la: iacinta 12 Decembrie 2009 17:55
ma place? 23 De la: kudikao1 13 Octombrie 2009 23:10