Setari Cookie-uri

Incerc sa uit...

Buna ziua! Citesc de multa vreme mesajele de pe acest forum, iar azi, mi-am luat inima in dinti si m-am hotarat sa va spun ce problema am. Vara trecuta, am cunoscut un tip. Este divortat si in vara inca suferea enorm de mult, acum e inca in proces pt impartirea bunurilor cu fosta lui nevasta. Pana nu de mult imi spunea ca ii sunt foarte draga si ca ma iubeste foarte mult. Mi-am facut multe sperante in legatura cu viitorul nostru. Acum, imi spune ca nu e pregatit psihic pt o relatie si e foarte ciudat...azi imi spune ca ma iubeste, maine nu ma mai cunoaste. Incerc sa il uit dar, nu pot...il iubesc prea mult. Am incercat sa imi fac alt prieten insa nu pot, ma simt ca si cum m-ar urmari...:( Nu stiu ce sa mai cred, ma puteti ajuta cu niste sfaturi?
_Sad_girl
Postat pe 21 Februarie 2010 13:39
sa'ti vezi de treaba ta. cel care trece sau a trecut recent printr'un divort nu cauta alta relatie, nu poate, nu vrea, nu ii iese...
Shhh
Postat pe 21 Februarie 2010 14:08
incearca sa ii intelegi situatia...pune-te si tu in locul lui...si tie cred ca ti-ar fi greu sa iesi dintr-un divort ...nu poti uita totul dintr-o data si sa lasi toate amintirile sa dispara...chiar daca ai vrea nu ai putea...asa si el...poate are nevoie de un timp de gandire...dar asta nu inseamna ca tu trebuie sa il astepti pana se gandeste el...ca poate alege sa nu fii tu urmatoarea aleasa...asa ca tu traieste-ti viata in continuare...si incearca sa nu te mai gandesti la el asa de mult...cauta-ti activitati placute sa te faca sa iti tii mintea ocupata ...cand o sa fie momentul sa revina la tine atunci depinde numai de tine daca il accepti sau nu...daca esti deja intr-o relatie sa te gandesti daca merita sa il lasi pe actualul pentru cel care i-a luat atat de mult timp de gandire pana sa te aleaga...dar totul depinde de tine si de ceea ce simti cu adevarat...
argint_viu
Postat pe 21 Februarie 2010 17:12
E normal sa de poarte asa cu tine.Tu nu gindesti?trece printr-un divort, sufera .Lasa-l sa-si revina si daca intradevar te iubeste, si vrea sa fiti impreuna , te va cauta el cu siguranta.
kudika098645
Postat pe 21 Februarie 2010 17:28
uita-l chiar daca te doare
yumy
Postat pe 21 Februarie 2010 18:14
De la: _Sad_girl, la data 2010-02-21 13:39:56Buna ziua! Citesc de multa vreme mesajele de pe acest forum, iar azi, mi-am luat inima in dinti si m-am hotarat sa va spun ce problema am. Vara trecuta, am cunoscut un tip. Este divortat si in vara inca suferea enorm de mult, acum e inca in proces pt impartirea bunurilor cu fosta lui nevasta. Pana nu de mult imi spunea ca ii sunt foarte draga si ca ma iubeste foarte mult. Mi-am facut multe sperante in legatura cu viitorul nostru. Acum, imi spune ca nu e pregatit psihic pt o relatie si e foarte ciudat...azi imi spune ca ma iubeste, maine nu ma mai cunoaste. Incerc sa il uit dar, nu pot...il iubesc prea mult. Am incercat sa imi fac alt prieten insa nu pot, ma simt ca si cum m-ar urmari...:( Nu stiu ce sa mai cred, ma puteti ajuta cu niste sfaturi?


daca sufera enorm dupa fosta relatie,este foarte clar pe cine iubeste in sufletul lui.nu vreau sa fiu rea si nici sa te fac sa suferi,dar un om care pretinde ca te iubeste,nu poate sa te adore azi si maine sa nu te mai cunoasca...poate ca incearca cumva sa-si umple golul din suflet.nu trebuie sa-l judeci nici pe el,cred ca este foarte confuz acum si nu stie ce face.daca il iubesti cu adevarat,incearca totusi sa ai multa rabdare cu el...e un risc,pe care doar tu decizi daca ti-l asumi.
ella13
Postat pe 22 Februarie 2010 12:50
De la: _Sad_girl, la data 2010-02-21 13:39:56Buna ziua! Citesc de multa vreme mesajele de pe acest forum, iar azi, mi-am luat inima in dinti si m-am hotarat sa va spun ce problema am. Vara trecuta, am cunoscut un tip. Este divortat si in vara inca suferea enorm de mult, acum e inca in proces pt impartirea bunurilor cu fosta lui nevasta. Pana nu de mult imi spunea ca ii sunt foarte draga si ca ma iubeste foarte mult. Mi-am facut multe sperante in legatura cu viitorul nostru. Acum, imi spune ca nu e pregatit psihic pt o relatie si e foarte ciudat...azi imi spune ca ma iubeste, maine nu ma mai cunoaste. Incerc sa il uit dar, nu pot...il iubesc prea mult. Am incercat sa imi fac alt prieten insa nu pot, ma simt ca si cum m-ar urmari...:( Nu stiu ce sa mai cred, ma puteti ajuta cu niste sfaturi?



Incearca sa-l intelegi ca nu-i este usor, pune-te in situatia lui, tu ce-ai face?
anastas
Postat pe 28 Februarie 2010 11:38
De la: _Sad_girl, la data 2010-02-21 13:39:56Buna ziua! Citesc de multa vreme mesajele de pe acest forum, iar azi, mi-am luat inima in dinti si m-am hotarat sa va spun ce problema am. Vara trecuta, am cunoscut un tip. Este divortat si in vara inca suferea enorm de mult, acum e inca in proces pt impartirea bunurilor cu fosta lui nevasta. Pana nu de mult imi spunea ca ii sunt foarte draga si ca ma iubeste foarte mult. Mi-am facut multe sperante in legatura cu viitorul nostru. Acum, imi spune ca nu e pregatit psihic pt o relatie si e foarte ciudat...azi imi spune ca ma iubeste, maine nu ma mai cunoaste. Incerc sa il uit dar, nu pot...il iubesc prea mult. Am incercat sa imi fac alt prieten insa nu pot, ma simt ca si cum m-ar urmari...:( Nu stiu ce sa mai cred, ma puteti ajuta cu niste sfaturi?



Incearca sa-l intelegi ca nu-i este usor, pune-te in situatia lui, tu ce-ai face?
anastas
Postat pe 28 Februarie 2010 11:38
intrebare dar te rog sa imi raspunzi de unde e tipul respectiv dar fara glume pt ca cred ca il cunosc si asta ar ceva f fain raspunde te rog
kudika110674
Postat pe 28 Februarie 2010 11:43
Da sa ti cauti pe alt cnv.............s au sa astepti.Daca este sa fie cv intre voi tre sa fie de la sine,nu forta nm,sunt tipi care nu merita sa li se acorde atat de multa atentie.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 28 Februarie 2010 14:08
inca nu stie CE si pe CINE vrea de la viata si in viata lui.Nu a depasit inca durerea divortului. Se prea poate ca pana la final sa se impace cu fosta.TU....ai grija de tine si gandeste-te in primul rand la tine si apoi la el....
kudika272966
Postat pe 11 Martie 2010 10:25
De la: _Sad_girl, la data 2010-02-21 13:39:56Buna ziua! Citesc de multa vreme mesajele de pe acest forum, iar azi, mi-am luat inima in dinti si m-am hotarat sa va spun ce problema am. Vara trecuta, am cunoscut un tip. Este divortat si in vara inca suferea enorm de mult, acum e inca in proces pt impartirea bunurilor cu fosta lui nevasta. Pana nu de mult imi spunea ca ii sunt foarte draga si ca ma iubeste foarte mult. Mi-am facut multe sperante in legatura cu viitorul nostru. Acum, imi spune ca nu e pregatit psihic pt o relatie si e foarte ciudat...azi imi spune ca ma iubeste, maine nu ma mai cunoaste. Incerc sa il uit dar, nu pot...il iubesc prea mult. Am incercat sa imi fac alt prieten insa nu pot, ma simt ca si cum m-ar urmari...:( Nu stiu ce sa mai cred, ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

Vara trecuta il cunosti. Va jucati de-a "uite iubirea, nu e iubirea" si totusi tu iti faci sperante pentru viitorul vostru. Si, daca nu ma insel la calcule (n-am fost buna la aritmetica niciodata) in mai putin de 6 luni, tu ai incercat sa ai si o alta relatie, dar il si iubesti prea mult. In doar 6 luni toate astea?
Jesus! Privind asa, ca un oarecare de pe margine.. imi trece doar asta prin minte: si ai pretentia sa te ia in serios dupa ce tocmai a dat gres in casnicie?
rashela
Postat pe 11 Martie 2010 10:38
Am incercat sa-mi fac alt prieten dupa cele 6 luni...au fost cateva zile in care am discutat cu un tip despre o posibila relatie insa, nu puteam nici cum sa fiu cu el si i-am explicat motivele...
_Sad_girl
Postat pe 11 Martie 2010 21:51
De la: _Sad_girl, la data 2010-03-11 21:51:52Am incercat sa-mi fac alt prieten dupa cele 6 luni...au fost cateva zile in care am discutat cu un tip despre o posibila relatie insa, nu puteam nici cum sa fiu cu el si i-am explicat motivele...


Sadgirl, probabil cum nu poti tu sa iti faci un prieten dupa relatia cu el, probabil nici el nu poate dupa casatoria cu "fosta"; sentimentele nu sunt clare, si nici disponibilitate de a iubi nu exista.
Macar a fost sincer cu tine, nedorind sa te "incurce".
Se intampla, si chiar destul de des.
Incearca sa treci "peste" , nu te mai gandi la trecut, asa a fost sa fie, iesi cu oameni noi si poate in cale iti iese un alt baiat bun de care te vei indragosti. Meriti, iar viata poate fi frumoasa.
ice_flower
Postat pe 11 Martie 2010 22:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma mintit si nu stiu ce sa fac 15 De la: pope1882 2 Septembrie 2009 09:58
nu stiu ce sa fac?!!! 25 De la: Elena_Irina_1 5 Mai 2012 13:25
Pe locul doi... 13 De la: kudika_2257 23 Februarie 2012 13:36
depistare BTS 3 De la: rodi2s 8 Decembrie 2012 13:28
am nevoie de un sfat 13 De la: kudika022144 7 Iunie 2009 09:03