Setari Cookie-uri

oare mai exista undeva in lume o fata care vrea iubire ( dragoste )

ANUNTATIMA SI PE MINE CAND SE GASESTE O FATA LIBERA SI CU CAPU PE UMERI. IAR VOI BAIETI CARE VA CREDETI MACHO NU V GANDITI CA POATE SI VOI CNDVA VA VA FI DRAG CINEVA IAR DUPA AIA SA VA TRADEZE . DACA NU CUNOASTETI IUBIREA NU MAI ZICETI NIMIC. EU INCA CRED
cosmin120189
Postat pe 21 Februarie 2010 18:59
Da egzista dar trebue cautata cu multa rabdare.Asfel risti sa regreti toata viata ca te-ai indragostit de cine nu trebue si atunci nui mai bine sa fii intelept?
kudika098645
Postat pe 21 Februarie 2010 19:05
De la: kudika098645, la data 2010-02-21 19:05:36Da egzista dar trebue cautata cu multa rabdare.Asfel risti sa regreti toata viata ca te-ai indragostit de cine nu trebue si atunci nui mai bine sa fii intelept?


"coca" mami asta nu "pitzipoanca.org"....

ma refer putintel la "egzista " si alte asemenea perle. mi-a fost dar sa citesc multe"anomalii" dar ale tale ma zgarie pe retine

la fel si ale celui care a deschis topicul crezand ca asta e un jurnal propriu si personal nu un forum public....
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Februarie 2010 21:28
si daca ea egzista si el inca crede,ce-are?
nicossia
Postat pe 27 Februarie 2010 12:54
Exista, farmecul consta in a o cauta si a o gasi
oana84onutza
Postat pe 27 Februarie 2010 19:01
De la: cosmin120189, la data 2010-02-21 18:59:21ANUNTATIMA SI PE MINE CAND SE GASESTE O FATA LIBERA SI CU CAPU PE UMERI. IAR VOI BAIETI CARE VA CREDETI MACHO NU V GANDITI CA POATE SI VOI CNDVA VA VA FI DRAG CINEVA IAR DUPA AIA SA VA TRADEZE . DACA NU CUNOASTETI IUBIREA NU MAI ZICETI NIMIC. EU INCA CRED


uite azi sunt in toane bune si o sa incerc sa te corectez poate daca vreo fatuca cu suflet mare intelege de la mine ce ai vrut te "agata" ...

corect ar trebui scris asa:

anuntati-ma si pe mine cand se gaseste o fata libera si cu capul pe umeri. iar voi baieti ,care va credeti macho , nu va ganditi ca poate si voua, candva ,va va fi drag cineva si dupa aia va va trada. daca nu cunoasteti iubirea nu ma spuneti nimic.


desi am modificat putin continutul frazei ca sa "sune" ,mai bine tot ca limbajul unui cocalar suna, n-am ce-ti face in privinta asta, iti recomand sa lasi manelele la o parte si sa asculti ceva muzica mai "bunicica" tot romaneasca evident dar cu oarece conotatii ma romanesti si mai corect vorbita, ca sa fiu in ton cu muzica populara pot sa iti recomand ceva artisti de prin banat dar imi e teama ca o sa ii confunzi tot cu manelistii care-ti suna necontenit din telefonul "jmecher" in plina strada ca sa vada toata lumea ce "printz" esti tu.

I rest my case...
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 19:08
De la: cosmin120189, la data 2010-02-21 18:59:21ANUNTATIMA SI PE MINE CAND SE GASESTE O FATA LIBERA SI CU CAPU PE UMERI. IAR VOI BAIETI CARE VA CREDETI MACHO NU V GANDITI CA POATE SI VOI CNDVA VA VA FI DRAG CINEVA IAR DUPA AIA SA VA TRADEZE . DACA NU CUNOASTETI IUBIREA NU MAI ZICETI NIMIC. EU INCA CRED

sã înțeleg cã tu totuși ești cocãlar, dar nu ești macho.
Sãrãcuțul
iacinta
Postat pe 1 Martie 2010 10:18
AUZI EU NU ASCULT MANELE ASCULT DOAR MUZICA BUNA SI PAROPO NU AGATAM DOAR DESCHIDEAM SI EU UN SUBIECT DESPRE IUBIRE PORCULE
cosmin120189
Postat pe 1 Martie 2010 19:14
Nu inteleg de ce trebuie sa jignim si sa vb urat, ca sa dovedin ca noi santem mai grozavi decat altii? Ei sa stiti ca nu santeti nici mai destepti, nici mai culti. Sant foarte dezamagita de de acest site. Iar tu daca doresti o sa gasesti ceea ce cauti, cauta acolo unde trebuie, nu figuri, si impresii si ai sa gasesti.
kudika007634
Postat pe 2 Martie 2010 15:51
De la: cosmin120189, la data 2010-03-01 19:14:26AUZI EU NU ASCULT MANELE ASCULT DOAR MUZICA BUNA SI PAROPO NU AGATAM DOAR DESCHIDEAM SI EU UN SUBIECT DESPRE IUBIRE PORCULE

for romanian press one
iacinta
Postat pe 2 Martie 2010 15:51
De la: kudika007634, la data 2010-03-02 15:51:06 Nu inteleg de ce trebuie sa jignim si sa vb urat, ca sa dovedin ca noi santem mai grozavi decat altii? Ei sa stiti ca nu santeti nici mai destepti, nici mai culti. Sant foarte dezamagita de de acest site. Iar tu daca doresti o sa gasesti ceea ce cauti, cauta acolo unde trebuie, nu figuri, si impresii si ai sa gasesti.

ce-mi place de voi ãștia care va dați interesanți
dar tu mãtãluțã nu te dai rotundã prin comentariul tãu?
iacinta
Postat pe 2 Martie 2010 15:53
GYPSI
Postat pe 2 Martie 2010 16:13
De la: iacinta, la data 2010-03-02 15:51:08
De la: cosmin120189, la data 2010-03-01 19:14:26AUZI EU NU ASCULT MANELE ASCULT DOAR MUZICA BUNA SI PAROPO NU AGATAM DOAR DESCHIDEAM SI EU UN SUBIECT DESPRE IUBIRE PORCULE

for romanian press one
ella_tody
Postat pe 2 Martie 2010 16:17
Pffffff cred ca nu mai am cuvinte
butterfly_sound_of_love
Postat pe 2 Martie 2010 16:52
De la: kudika007634, la data 2010-03-02 15:51:06 Nu inteleg de ce trebuie sa jignim si sa vb urat, ca sa dovedin ca noi santem mai grozavi decat altii? Ei sa stiti ca nu santeti nici mai destepti, nici mai culti. Sant foarte dezamagita de de acest site. Iar tu daca doresti o sa gasesti ceea ce cauti, cauta acolo unde trebuie, nu figuri, si impresii si ai sa gasesti.



Neintzelegerea, este o cauza din urma unei decizii... ai ales sa nu intzelegi...
Uratul sau frumosul , nu sint atributele altora, ci este o manifestare a privitorului...
Doar in ochii observatorului poate exista frumusetzea sau uratzenia.... tu alegi ce vrei sa vezi...
Unii mai grozavi decat altzii ? Daaaaaaaaa !!! Totzi sintem minunatzi, grozavi, frumosi si iubitzi de dumnezeu......... de diavol invers: sintem uratzi cu totzii ... tu cine esti ??? Analizeaza-ti simtzirea, vezi ce simtzi si afla cine esti ....
Dezamagirea ta fatza de acest sait (site) ? Ce ti-a promis tie saitul ? Si in ce privintza nu s-a tinut de cuvant fatza de tine ? ..... Dezamagirile sint rezultatele propriilor preconceptzii..... doar ochii tai te pot mintzii ... pe dumnezeu nu-l poate mintzii nici dracu :)))
Ultimele tale cuvinte , ti se adreseaza tie.... cauta si tu ceea ce-ti place, cauta ceva frumos in interiorul tau si vezi daca mai gasesti... nu mai sta pe acest sait daca nu-ti place.... fa-ti o lume mai buna incepand cu interiorul tau ...

O gluma pt iluminatzi:
Dracul fuge de dumnezeu, pt ca-l considera nedrept si urat . Il condamna pt toata creeatzia lui si se simte nevoit sa schimbe lumea... In final , dracul constata cu uimire, ca el este acel dumnezeu de care fuge, pe care-l uraste , si care a creeat atat lumea cea noua cit si pe cea veche ...
denis_3d25
Postat pe 3 Martie 2010 02:45
De la: cosmin120189, la data 2010-02-21 18:59:21ANUNTATIMA SI PE MINE CAND SE GASESTE O FATA LIBERA SI CU CAPU PE UMERI. IAR VOI BAIETI CARE VA CREDETI MACHO NU V GANDITI CA POATE SI VOI CNDVA VA VA FI DRAG CINEVA IAR DUPA AIA SA VA TRADEZE . DACA NU CUNOASTETI IUBIREA NU MAI ZICETI NIMIC. EU INCA CRED




Doar in interiorul tau se poate gasi ceea ce cautzi. Atat frumosul cat si uratul , este o creeatzie proprie. In lumea exterioara se oglindeste sufletul nostru, fiintza noastra (fiul tau, totul tau )...
Esti fiintza din fiintza Creeatorului tau... esti creeator ... deci ? creeaza-ti fata viselor tale si o vei avea...

Si a zis Dumnezeu : Sa fie Lumina !!!
Inchide ochii fiule, priveste intunericul, adutzi aminte ca tu esti dumnezeu nascut din dumnezeu, ca doar nu se nasc ghiocei din trandafiri si nici invers.... apoi spune: Sa fie Lumina ! Si potzi sa faci o lumina mai difuza, mai romantica, nu trebuie o lumina orbitoare .... si-n acel fundal de lumina magica, creeaza-ti fata viselor tale....
Vezi ce simplu e ?
Fa-mi proiectul si eu am sa-ti livrez marfa.... dupa cum bine vezi, eu va livrez tuturor , toate tampeniile ce va trec prin ganduri.... daca ati fi mai atentzi la ceea ce ganditzi, ce simtzitzi si ce va doritzi, nu atzi mai fi asa de dezamagitzi cand va ajung coletele pe care le-ati cerut ... :))
denis_3d25
Postat pe 3 Martie 2010 03:14
...
Fericirea eterna este Dumnezeu !

Esti sigur ca fericirea eterna o cautzi ???
Vezi ca daca "incurci borcanele," in loc de o putza dulce de futut, am sa-ti trimit niste cartzi de religie... :)))
denis_3d25
Postat pe 3 Martie 2010 03:26
De la: cosmin120189, la data 2010-03-01 19:14:26AUZI EU NU ASCULT MANELE ASCULT DOAR MUZICA BUNA SI PAROPO NU AGATAM DOAR DESCHIDEAM SI EU UN SUBIECT DESPRE IUBIRE PORCULE



paropo....si muzica aia buna contine tot bani, gagici, masini si dusmani? man, in primul rand invata sa scrii pe internet. stii, in `70 pe vremea lui tataie se crea un concept numit netiquette care spunea ca nu se scrie doar cu litere mari. iti recomand calduros sa folosesti conceptul si sa incerci sa -pastrzi greselile gramaticale la un minim. De altfel te rog sa folosesti si punct sau virgula acolo unde e cazul ca sa nu stau sa ma gandesc ce scrii. eu sunt cam greu de cap. si porc... ca mi-au zis-o cateva fete :))

revenind la subiect: eu cred ca esti chior de-a binelea pt. ca daca nu ai fi ai intra in primul bar si ai vedea cate cupluri sunt acolo. sau ai privi in jurul tau pe strada. Eu peste tot vad multe cupluri, formate din oameni obisnuiti si care tin mult unii la altii (poate o sa afli pe viitor cum iti dai seama asta fara sa ii cunosti). deci da exista multe femei care vor iubire, mai multe decat cele care vor avantaje materiale sau fie si asta, sex.

a, da uitasem... o fata libera si cu capul pe umeri gasesti la gradinita. mai tarziu femeile bune sunt intotdeauna ale cuiva. asa ca trebuie sa le iei de la persoana respectiva. asta inseamna ca tu trebuie sa fii mai bun decat celalalt
leo_
Postat pe 4 Martie 2010 16:20
o sa apara taman atunci cind nu vei observa, si nici nu-ti vei da seama
Kattyy
Postat pe 4 Martie 2010 23:55
De la: cosmin120189, la data 2010-03-01 19:14:26AUZI EU NU ASCULT MANELE ASCULT DOAR MUZICA BUNA SI PAROPO NU AGATAM DOAR DESCHIDEAM SI EU UN SUBIECT DESPRE IUBIRE PORCULE

daca tu iti imaginezi ca o fata cu capul pe umeri se va indragosti de cineva care foloseste asemenea ,,epitete" , te inseli amarnic . primul lucru la care se va gandi e ca , mai devreme sau mai tarziu , te vei adresa si ei la fel . asa ca , daca iti doresti o relatie frumoasa , bazata pe iubire , sensibilitate , respect , invata sa oferi exact ceea ce ai pretentia sa primesti .
perce_neige
Postat pe 7 Martie 2010 08:58
Cred ca glumesti, si femeile si barbatii sunt superficiali si ii analizeaza pe ceilalti dupa criterii superficiale, in cazul fericit, sau te incadreaza intr-un anumit stereotip bazandu-se pe afirmatiile altora. Si mare diferenta intre cele doua sexe nu exista...suntem niste oportunisti, mincinosi, ipocriti etc.Scuteste-ma cu astfel de replici, du-te si caut-o pe printesa respectiva dupa care tanjesti asa de mult dar macar nu mai scrie pe site sentimentalisme de genul. Cea mai buna gluma pe ziua de azi.
kudika071994
Postat pe 8 Martie 2010 16:13
Buna ziua tuturor.In primul rand LA MULTI ANI TUTUROR FEMEILOR,VA DORESC SA FITI RESPECTATE SI IUBITE,CU RESTUL E MAI USOR...Exista foarte multe femei in lumea asta care-si doresc iubire dar nu numai...Iubirea cere sacrificii,oricat de puternica si sincera ar fi ea,iubirea trebuie 'intretinuta' cu ceva...sunt foarte mute aspecte.Mai devreme sau mai tarziu toti intalnim acea iubire care ne taie respiratia,care ne face sa plutim,depinde de fiecare dintre noi cum o valorificam.Eu am o astfel de iubire undeva,dar nu alaturi de mine dar asta nu-mi influienteaza cu nimic sentimentele,iubesc in continuare in tacere.Este dureros dar asta mi-a fost dat sa traiesc si sa iubesc si nu pot face nimic in sensul asta.Uneori cand imi este foarte greu imi doresc sa nu fi avut parte de asa ceva,dar ce-ar fi viata asta fara iubire???????????Sa fiti iubiti !
angyye
Postat pe 8 Martie 2010 16:24
De la: angyye, la data 2010-03-08 16:24:33Buna ziua tuturor.In primul rand LA MULTI ANI TUTUROR FEMEILOR,VA DORESC SA FITI RESPECTATE SI IUBITE,CU RESTUL E MAI USOR...Exista foarte multe femei in lumea asta care-si doresc iubire dar nu numai...Iubirea cere sacrificii,oricat de puternica si sincera ar fi ea,iubirea trebuie 'intretinuta' cu ceva...sunt foarte mute aspecte.Mai devreme sau mai tarziu toti intalnim acea iubire care ne taie respiratia,care ne face sa plutim,depinde de fiecare dintre noi cum o valorificam.Eu am o astfel de iubire undeva,dar nu alaturi de mine dar asta nu-mi influienteaza cu nimic sentimentele,iubesc in continuare in tacere.Este dureros dar asta mi-a fost dat sa traiesc si sa iubesc si nu pot face nimic in sensul asta.Uneori cand imi este foarte greu imi doresc sa nu fi avut parte de asa ceva,dar ce-ar fi viata asta fara iubire???????????Sa fiti iubiti !


mi-e greu sa cred ca tu stii ce e aia iubire dupa cum o descrii. eu traduc chestia asta prin atractie sexuala, dar nu e nici o problema, unii mor si nu stiu cum arata fata iubirii. iubirea e un sentiment de alta natura si nu inseamna fluturasi in stomac sau ca iti taie respiratia. ce descrii tu e instinct pur. in mod normal trece cu timpul. iubirea nu se dizolva insa toata viata.

da, toate femeile isi doresc iubire, dar ce doresc sa sacrifice pentru ea? de obicei nimic si de asta multe nu o au niciodata. se bazeaza prea mult pe ce li se ofera fara sa dea nimic in schimb
leo_
Postat pe 10 Martie 2010 10:19
toate fetele vor
lizzye_aura
Postat pe 11 Martie 2010 07:39
dar daca pana a gasio n-am suferi....n-am deosebio de celelalte
lizzye_aura
Postat pe 11 Martie 2010 07:40
ma amuza foarte tare comentariile voastre.
cat va mai place sa ii criticati pe ceilalti si sa va considerati superiori,
el nu a cerut lectii de gramatica, pur si simplu a pus o intrebare, de ce trebuie sa va bateti joc de ceilalti si sa ii judecati crezand ca sunteti mai buni ca el? trebuie sa fie foarte mare sentimentul vostru de complexitate.

cu toti ne dorim sa iubim si sa fim iubiti atat femeile cat si barbati
vei gasi ceea ce iti doresti la momentul potrivit
free_to_be_happy
Postat pe 20 Aprilie 2010 14:13
De la: cristina_cristina, la data 2010-04-20 14:13:57ma amuza foarte tare comentariile voastre.
cat va mai place sa ii criticati pe ceilalti si sa va considerati superiori,
el nu a cerut lectii de gramatica, pur si simplu a pus o intrebare, de ce trebuie sa va bateti joc de ceilalti si sa ii judecati crezand ca sunteti mai buni ca el? trebuie sa fie foarte mare sentimentul vostru de complexitate.

cu toti ne dorim sa iubim si sa fim iubiti atat femeile cat si barbati
vei gasi ceea ce iti doresti la momentul potrivit

si ti se pare ca nu i-am raspuns?? eu zic ca am fost cat se poate de ok cu raspunsul. ca l-am si apostrofat, o sa ii prinda bine pentru ca femeile au cu ele un adevarat detector de "nu se pricepe". mai bine i le spun eu decat o femeie.

in plus iubirea nu e ceva pierdut de cineva care se gaseste. trebuie sa muncesti pentru ea si inainte si dupa, ca sa o intretii.
leo_
Postat pe 21 Aprilie 2010 11:09
De la: leo_, la data 2010-04-21 11:09:10
De la: cristina_cristina, la data 2010-04-20 14:13:57ma amuza foarte tare comentariile voastre.
cat va mai place sa ii criticati pe ceilalti si sa va considerati superiori,
el nu a cerut lectii de gramatica, pur si simplu a pus o intrebare, de ce trebuie sa va bateti joc de ceilalti si sa ii judecati crezand ca sunteti mai buni ca el? trebuie sa fie foarte mare sentimentul vostru de complexitate.

cu toti ne dorim sa iubim si sa fim iubiti atat femeile cat si barbati
vei gasi ceea ce iti doresti la momentul potrivit

si ti se pare ca nu i-am raspuns?? eu zic ca am fost cat se poate de ok cu raspunsul. ca l-am si apostrofat, o sa ii prinda bine pentru ca femeile au cu ele un adevarat detector de "nu se pricepe". mai bine i le spun eu decat o femeie.

in plus iubirea nu e ceva pierdut de cineva care se gaseste. trebuie sa muncesti pentru ea si inainte si dupa, ca sa o intretii.

descrii iubirea ca pe un obiect nu ca pe un sentiment, ea e ceva simplu exista sau nu exista
si apoi ai dreptate in ceea ce spui ,,femeile au cu ele un adevarat detector de minciuni" dar el a intrebat de o fata si e o diferenta foarte mare intre o fata si o femeie din punct de vedere psihologic. , se vede clar ca e un pusti fara experienta ,...........
intr-un final fiecare butoi are capacul lui
free_to_be_happy
Postat pe 21 Aprilie 2010 11:26
De la: cristina_cristina, la data 2010-04-21 11:26:34
De la: leo_, la data 2010-04-21 11:09:10
De la: cristina_cristina, la data 2010-04-20 14:13:57ma amuza foarte tare comentariile voastre.
cat va mai place sa ii criticati pe ceilalti si sa va considerati superiori,
el nu a cerut lectii de gramatica, pur si simplu a pus o intrebare, de ce trebuie sa va bateti joc de ceilalti si sa ii judecati crezand ca sunteti mai buni ca el? trebuie sa fie foarte mare sentimentul vostru de complexitate.

cu toti ne dorim sa iubim si sa fim iubiti atat femeile cat si barbati
vei gasi ceea ce iti doresti la momentul potrivit

si ti se pare ca nu i-am raspuns?? eu zic ca am fost cat se poate de ok cu raspunsul. ca l-am si apostrofat, o sa ii prinda bine pentru ca femeile au cu ele un adevarat detector de "nu se pricepe". mai bine i le spun eu decat o femeie.

in plus iubirea nu e ceva pierdut de cineva care se gaseste. trebuie sa muncesti pentru ea si inainte si dupa, ca sa o intretii.

descrii iubirea ca pe un obiect nu ca pe un sentiment, ea e ceva simplu exista sau nu exista
si apoi ai dreptate in ceea ce spui ,,femeile au cu ele un adevarat detector de minciuni" dar el a intrebat de o fata si e o diferenta foarte mare intre o fata si o femeie din punct de vedere psihologic. , se vede clar ca e un pusti fara experienta ,...........
intr-un final fiecare butoi are capacul lui


adevarul este ca de multe ori si eu am sovait in a spune femeie in loc de fata. mult timp mi s-a parut ca daca spun "caut o femeie" incep sa par batran in ochii mei.

nu, nu descriu deloc iubirea ca pe un obiect. exista sau nu exista atractie sexuala insa iubirea nu este la voia intamplarii. iubirea are legatura si cu scoarta cerebrala in sensul ca atunci cand iubesti esti constient de defectele persoanei de langa tine si le accepti. atractia sexuala presupune ca sa ii vezi calitati exagerate si sa incerci sa negi defectele sau sa le vezi diminuate (deci are tenta emotionala nu logica).
leo_
Postat pe 23 Aprilie 2010 03:18
nu va tat certati pe forum pentru ca eu numa am cerut niste pareri nimic altceva . ok si apropo ms ptr raspunsuri .
cosmin120189
Postat pe 23 Aprilie 2010 17:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o mare dilema 20 De la: kudika108415 5 August 2013 02:05
barbatii de peste 25 dea ni...ce inca stau in casa mamei?!?!?!?! 95 De la: kudika095554 23 Decembrie 2009 10:27
fericita... 21 De la: catalina69 21 Octombrie 2009 14:35
Barbat indecis despartire dupa 16 ani 61 De la: Carmen150 13 Decembrie 2013 11:14
baiat virgin caut fata virgina 19 De la: darkprince200386 27 August 2012 21:06