Setari Cookie-uri

of... :-

povestea....acum cateva luni am intalnit un baiat,frumos dar putin fustangiu(dupa parerea mea)...am inceput o relatie, la inceput el mi'a zis ca ar vrea o relatie serioasa cu mine dar ca inca o iubeste pe fosta, a trecut ceva timp si mi'a zis k a inceput sa tina la mine, pana cand intr'o seara cand eram la mine(eu, el si niste prieteni) a primit un mesaj eu am luat tel sa ne uitam amandoi la mesaj si ce sa vezi era de la fosta si ii zicea k se bucura ca vine "maine", moment in kre eu am inceput sa tremur de nervi, am inceput sa fac crize k ma minte, iar el mi'a zis k nu trebuia sa aflu...zbang...cum adik nu trebuia sa aflu?! mi'a zis k era sa mai bine sa nu aflu pt a evita o scena si k doar se ducea sa se vada cu ea k simpli prieteni...dupa multa munca de lamurire mi'a zis k tine la mine si k asta nu e motiv sa fiu geloasa si sa am incredere in el...am zis bine (cu toate k in inima mea era dezastru total)...a doua zi s'au vazut si dupa aia o sapt nu m'a mai cautat pe motiv k era confuz, apoi a venit la mine k si cand nimic nu s'a intamplat...acum 2 zile mi'a zis k nu a mai cautat'o deloc, k nu au mai vorbit(de 1-2 sapt s'a angajat pe taxi) si se poarta ciudat cu mine in sensul k nu prea ma baga in seama, e rece, nu ma pupa(decat knd pleaca), nu ma i'a in brate, nu ma tine de mana, explicatia lui a fost k "asa sunt eu mai ciudat" si i'am zis k totusi ar trebui sa se gandeasca sa se schimbe makr un pic pt k am facut atatea pt el,l'am ajutat knd a avut nevoie de ceva, ce mai am fost acolo knd a avut nevoie...iar el lasa de dorit...
as vrea parerile voaste, pt k am auzit atatea pareri diferite(de la pers din anturajul nostru de ex unul spune k vrea doar sex, altul k ma iubeste dar asa e el) si nu mai stiu ce sa cred, sunt ft confuza...si dupa parerea mea nu vad rezolvarea prin a ma desparti de el pt k il iubesc! :-<
sper sa nu va plictisesc cu povestea mea :D
alyna3110
Postat pe 21 Februarie 2010 21:48
eiiiiiiiii, fii mai fata serioasa. lasa'l
Shhh
Postat pe 21 Februarie 2010 21:50
aceisasi sugestie...nu e de tine...trezestete la realitate ...asta nu e o poveste cu un final fericit.nu merita si nu te iubeste
casey_cat
Postat pe 21 Februarie 2010 21:53
da..nu este de tine..fi atenta..dak asta sa intamplat pona acum..gandeste'te k o va mai face de multe ori ink..
nu trebuie sa suporti asta..chiar dak il iubesti..mai sunt ink multi baieti pe lumea asta..sunt o droaie..ji multi ji'ar dorii sa fie cu tine .Daka thu vei continua relatia cu el vei avea numai de suferit....mai gandeste'te..
Blondys002
Postat pe 21 Februarie 2010 22:02
"ji", "thu", "daka"...in ce lb sunt astea?
Ronnie_Coleman
Postat pe 22 Februarie 2010 13:14
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-02-22 13:14:49 "ji", "thu", "daka"...in ce lb sunt astea?

messengita de balta
miss_darine
Postat pe 22 Februarie 2010 13:16
De la: miss_darine, la data 2010-02-22 13:16:46
messengita de balta

a fost tare asta! si eu scriu prescurtat sau cu litera mica la inceput de fraza/propozitie...dar la ea nu vad prescurtarea la ji, thu (in loc de 'tu' si scria mai putin) sau daka
Ronnie_Coleman
Postat pe 22 Februarie 2010 14:13
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-02-22 14:13:33
De la: miss_darine, la data 2010-02-22 13:16:46
messengita de balta

a fost tare asta! si eu scriu prescurtat sau cu litera mica la inceput de fraza/propozitie...dar la ea nu vad prescurtarea la ji, thu (in loc de 'tu' si scria mai putin) sau daka

mai e si k = cu...cred ca trebuie sa ne perfectionam in acest limbaj...pt.ca suntem oricum urmariti
miss_darine
Postat pe 22 Februarie 2010 14:18
Si ca sa nu fiu offtopic total ii sugerez initiatoarei topicului sa renunte la el. Nu inteleg cum poate o pers sa spuna ca tine la alta pers cand de fapt se gandeste la fosta/fostul... prefer sa nu am pe nimeni decat sa ma folosesc de altcineva ca sa pot uita o alta pers...
Ronnie_Coleman
Postat pe 22 Februarie 2010 14:33
da...probabil k aveti dreptate...da imi e atat de greu sa il las...pt k de fiecare data dupa ce ne certam e cel mai dulce baiat...of inima asta :|
alyna3110
Postat pe 22 Februarie 2010 15:35
of, of, ce te tine-n priza dragostea asta cu nabadai! dar cand dai de dragoste statornica nu-ti mai trebuie in veci nabadai!

Cu alte cuvinte, iubirea ar trebui sa te faca fericita, iar cand faci "sacrificii" pentru celalalt sa nu le simti ca sacrificii. Daca e greu si suferi acum, dupa cateva luni de relatie, va numai mai rau pe viitor.

El face din tine ce vrea pentru ca poate, pentru ca tu ii permiti, iar asta nu e in nici un fel dovada de iubire din partea lui. Din contra. Daca nu ii dai tu papucii cat mai urgent (pentru ca iti pierzi timpul langa cineva care nu te respecta), pariu ca ti-i va da el in scurt timp cu un motiv stupid gen "esti prea buna pentru mine".
kitty_krieger
Postat pe 22 Februarie 2010 15:37
dar totusi voi credeti ca se poate schimba?
alyna3110
Postat pe 22 Februarie 2010 15:40
m'am gandit de multe ori la chestia asta cu "esti prea buna pt mine" :)) si cred ca asa e(din pacate)
alyna3110
Postat pe 22 Februarie 2010 15:43
De la: alyna3110, la data 2010-02-22 15:40:18dar totusi voi credeti ca se poate schimba?

Da, dar nu pentru tine, din pacate

Daca se putea schimba pentru tine, nu ajungeai sa deschizi acest topic.
kitty_krieger
Postat pe 22 Februarie 2010 15:51
Doamneee naivem suntem noi femeile pe bune,eu am o vorba:nu voi fi niciodata roata de rezerv a niciunui barbat.sa fie clar!!!
lasa-l si cauta altul
Lady_Pisy
Postat pe 22 Februarie 2010 16:06
De la: alyna3110, la data 2010-02-22 15:40:18dar totusi voi credeti ca se poate schimba?


Acum? In situatia in care va aflati? NU se va schimba. Poate cand viata ii va da un sut in fund... o va face. Deocamdata este indragostit (nu te tine), este iubit (de doua fete) asa ca, din punctul lui de vedere, nu exista decat o directie (nu catre tine).

In ce te priveste pe tine si dilema ta, te rog, fii serioasa. "ASA SUNT EU".. nu a venit un pic cam tarziu? Banuiesc ca nu ERA asa, altfel nu te-ai fi indragostit de el. Ca doar nu stateai cu un baiat care nu te pupa, nu te ia in brate.. dar se cheama ca sunteti impreuna.
Cred ca de vei incerca sa-l lasi.. vei reusi. Ia-l pe NU in brate. Stai in camera ta, imagineaza-ti o discutie cu el.. si spune "nu" cu voce tare. Ai sa vezi ce usor va fi s-o faci si in realitate. Si tine minte de pe acum.. si cel mai dur.. devine carpa cand iubeste. Nu exista "asa e el, mai rece" in fata iubirii adevarate.
rashela
Postat pe 22 Februarie 2010 16:07
...uneori e tot ce vreau...si da nu era asa, era :X in love dar ceva l'a facut sa nu mai fie asa, poate k fosta(cu care cik nu mai vorbeste)
alyna3110
Postat pe 22 Februarie 2010 18:18
va pup.eu zic offf acuma ca vad cate evenimente sunt in capitala pana la 8 martie si eu sunt din baia mare.....ma primeste cineva sa pot chefui si eu?ca fetele?iubitul eaici oricum si dupa 8 mart.
caruldetriumf
Postat pe 2 Martie 2010 07:04
De la: alyna3110, la data 2010-02-22 18:18:41...uneori e tot ce vreau...si da nu era asa, era :X in love dar ceva l'a facut sa nu mai fie asa, poate k fosta(cu care cik nu mai vorbeste)


mai da' ce probleme ai tu la 18 ani??? of ! ca sa fiu on topic !
coldwind
Postat pe 2 Martie 2010 08:02
:D...
alyna3110
Postat pe 4 Martie 2010 17:10
Este si el om, e normal sa fie confuz atunci cand are de ales intre doua persoane.. dar depinde numai de tine daca te multumesti cu atat si daca ai rabdare pana se clarifica situatia pt el. Nu-l invinui, s-ar putea sa ajungi si tu intr-o astfel de situatie la un moment dat, insa ai grija sa nu fii folosita si calcata in picioare din cauza capriciilor lui. Succes in orice decizie vei lua
Lady18Scorpio
Postat pe 8 Martie 2010 12:44
Din moment ce s-a schimbat comportamentul lui tocmai dupa ce s-a vazut cu fosta, nu it-e clar? P-aia o vrea si pe aia o iubeste, tu esti sau ai fost pansamentul de pe rana, probabil ca intre ei s-au reparat unele lucruri si au reluat, mai ales ca ai spus ca dupa ce s-a vazut cu ea s-a dat lovit ca e ocnfuz saracu, da-i papucii pananu o face el, spune-i sa te caute cand nu mai e confuz si lamureste cu cealalta, si in plus stiin ca cel care da papucii pleaca cu fruntea sus, cel putin in situatia asta, meriti sa iesi cu fruntea sus, daca te iubeste te va cauta chiarsiin conditiile in care i-ai dat liber
oana84onutza
Postat pe 9 Martie 2010 20:18
Cred ca fosta incearca sal recistige si prin asta sal indeparteze de tine.Tu incearca tot posibilul sal faci ca inainte.Vorbeste cu el deja ai facuto, si dai un definitivat.Ori tu ori ea.Ptr. ca nu cred ca tiar placea ca toata viata sa se duca la ea mintindu-te, la nesfirsit..
kudika098645
Postat pe 9 Martie 2010 20:25
E posibil ca tipul sa fie inca cu fosta,astea sunt gesturile unui om care are pe altcineva.:(
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:42
Ok....... a fost confuz si si-a lamurit acum ce vrea ,,,,dar asta nu scuza faptul ca te-a mintit si tu ai aflat din pura intamplare...gandeste-te cate minciuni poate ti-a spus si de care nu ai aflat...si din cate inteleg nu se poarta nici cum ti-ai dori (si cum este normal intr-o relatie).Chiar esti dispusa sa traiesti asa < sa-i cauti mereu scuze>? Nu cred ca merita sincer...tu decizi, dar cred ca stii singura raspunsul..
Leya24
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:01
BUNA CE SA ITI SPUN EXISTA MULTI BARBATI DASTIA CARE DEFAPT NICI EI NU STIU CE VOR SI EU SUNT PATITA BARBATII ASTIA NU NE MERITA TREBUIE SA-I UITAM DAR CUM? NU STIU !DAR TREBUIE AI SA ITI SPUN SI EU POVESTEA MEAsper sa nu te plictisesc dar poate ne dam niste sfaturi eu sunt noua pe aici
ai sa va spun ce mi-sa intimplat eu sunt singura de 2 ani sunt div si am o fetita de 2 ani si ma simt foarte singura sinu credeam ca o sa mai tin la cineva vrodata dar mi sa intimplat am cunoscut un barbat pe net m-am intilnit cu el dupa 3 luni super de treaba el lucra afara si venea cam la 3 sap acasa vb in fiecare zi pe mes prin mes la tel dar cind venea acasa nu raspundea la tel pina mi-a trimes mes ca mai este cu cineva si in sfirsit nu l-am mai cautat
dar dupa o luna a intrat iar in vb cu mine imi trecuse sup pina la urma fusese sincer nu se intimplase nimic intre noi doar am mincat o pizza si am baut o cafea si nu stiu cum a reusit sa ma vrajeasca ca dupa 1 luna am fost impreuna la munte a fost super dar m-am simtit nasol stiind ca este cu altcineva dar am facut-o nu stiu m-a atras niciodata pina la 33 de ani nu am facut asa ceva dar sa intimplat si dupa ne-am mai vazut dupa revelion tot asa am fost la munte si dupa nu m-a mai cautat el mi-a spus ca nu mai este cu fosta dar defapt el mai era am aflat pina la urma dar sincer nu stiu ce mi sa intimplat imi place de el si tot am insistat cu mes o data imi raspunde de 10 nu si acum ma vrea acum nu ma vrea nu stiu ce sa mai cred acum nu mai este cica fosta dar eu nu mai cred nu stiu ce mi se intimpla cred ca a fost ceva la prima vedere ce sa fac
erosita
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:35

Vrei sa-ti spun o poveste sau un cuvant ? Uita-l . Dupa parerea mea ar fii bine sa fie istorie ptr tine.
banalulanonim
Postat pe 7 Aprilie 2010 22:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatii noi in haine vechi 6 De la: _Rori_ 24 Martie 2013 07:45
FRICA 4 De la: miss_darine 1 Mai 2010 14:17
NU STIU CE SA CRED 23 De la: kentfarafiltru 15 Decembrie 2009 17:24
cadouri pentru el 2 De la: anamm88r 27 Decembrie 2008 09:51
Tamaduitoare 11 De la: porumbita00 1 Mai 2011 10:48