Setari Cookie-uri

cum ati reactiona?

Daca "tu" oricare,o tipa ati arata unuia ca iti place de el,si el ceva de genul "ei,si?",si el nu baga in seama.
Apoi,el se gandeste stai asa ,ca vreau sa fiu cu ea,si observa ca acum are pe cineva ...daca el se baga in seama , cum ati reactiona?
danNad
Postat pe 18 Iulie 2011 23:15
De la: danNad, la data 2011-07-18 23:15:18Daca "tu" oricare,o tipa ati arata unuia ca iti place de el,si el ceva de genul "ei,si?",si el nu baga in seama.
Apoi,el se gandeste stai asa ,ca vreau sa fiu cu ea,si observa ca acum are pe cineva ...daca el se baga in seama , cum ati reactiona?
grea exprimarea ta ,dar trecand peste ..pot spune ca daca imi place ceva de obicei iau nu prea ii dau timp de gandire
gabrielle_new
Postat pe 18 Iulie 2011 23:18
L-as respecta pe cel cu care sunt, daca am ales sa trec peste refuzul primului.
Evident ca primul a devenit interesat in clipa in care eu nu am mai fost disponibila...
Daca se baga in seama, mi-as aminti cum a spus "ei, si? ", si i-as aminti si lui.

ptiu! am intrat in rolul personajului
_vio_
Postat pe 18 Iulie 2011 23:23
aiurea atunci...de cateva ori a incercat nu stiu ce sa mi l arate cat mai bine,sa i observ iubitul mai bine,nu stiu in ce scop,dar oricum reactiile mele au fost de genul "bun,altceva?",am dat sa par cat mai amuzat de gestul ei,si in capul meu era ceva de genul "pleaca ma de langa ea,eu trebuia....ahh"...
danNad
Postat pe 18 Iulie 2011 23:42
De la: _vio_, la data 2011-07-18 23:23:44
Evident ca primul a devenit interesat in clipa in care eu nu am mai fost disponibila...



Nu,nu are legatura
danNad
Postat pe 18 Iulie 2011 23:44
De la: danNad, la data 2011-07-18 23:44:06
De la: _vio_, la data 2011-07-18 23:23:44
Evident ca primul a devenit interesat in clipa in care eu nu am mai fost disponibila...



Nu,nu are legatura
aici sunt combinari de ,,n,, luate cate k ..si ridicari la putere . . curata matematica numai ca teoremele le am in cap si trebuie sa imi reamintesc ,sa imi iasa
gabrielle_new
Postat pe 18 Iulie 2011 23:56
De la: danNad, la data 2011-07-18 23:42:39de cateva ori a incercat nu stiu ce sa mi l arate cat mai bine,sa i observ iubitul mai bine,nu stiu in ce scop


Ar fi doua variante, cu scopuri diferite:

Varianta nr.1: Uite, am gasit unul care ma vrea, fraiere, esti gelos acum?

Varianta nr.2: Uite, am unul mai bun decat tine, fraiere, mori de ciuda!

Daca ti se pare ca e varianta nr.1, si poate doar vrea sa te faca gelos, atunci ai mai avea o sansa, in cazul in care ii spui rapid adevarul, ca iti pare rau ca ai pierdut-o, etc. Dar rapid, pentru ca la femei functioneaza cam intotdeauna proverbul: "Nu da vrabia din mana pentru cioara de pe gard". Adica daca apuca sa se combine mai serios cu ala, adio.

Daca ti se pare ca e varianta nr.2, ia calul meu si du-te!

Insa in ambele situatii, tu cam pici de fraier, si din ce spui, pari sa fii un tip cam mandru.
Armain
Postat pe 19 Iulie 2011 06:49
De la: danNad, la data 2011-07-18 23:44:06Nu,nu are legatura

Ba are legatura, de multe ori nu-ti dai seama ce insemna ceva/cineva pana nu-l pierzi.
Armain
Postat pe 19 Iulie 2011 06:53
De la: danNad, la data 2011-07-18 23:15:18Daca "tu" oricare,o tipa ati arata unuia ca iti place de el,si el ceva de genul "ei,si?",si el nu baga in seama.
Apoi,el se gandeste stai asa ,ca vreau sa fiu cu ea,si observa ca acum are pe cineva ...daca el se baga in seama , cum ati reactiona?

As fi politicoasa si as da foarte clar de inteles ca si-a ratat sansa.
kudika_pudika
Postat pe 19 Iulie 2011 22:50
De la: danNad, la data 2011-07-18 23:15:18Daca "tu" oricare,o tipa ati arata unuia ca iti place de el,si el ceva de genul "ei,si?",si el nu baga in seama.
Apoi,el se gandeste stai asa ,ca vreau sa fiu cu ea,si observa ca acum are pe cineva ...daca el se baga in seama , cum ati reactiona?


I-as spune ca s-a trezit la spartul targului si i-as ura multa bafta in continuare!
Thais13
Postat pe 20 Iulie 2011 09:45
De la: danNad, la data 2011-07-18 23:15:18Daca "tu" oricare,o tipa ati arata unuia ca iti place de el,si el ceva de genul "ei,si?",si el nu baga in seama.
Apoi,el se gandeste stai asa ,ca vreau sa fiu cu ea,si observa ca acum are pe cineva ...daca el se baga in seama , cum ati reactiona?

i-as zice ..."no bine maaa...ei si ? merinos (ca sa nu zic altfel )"
PRALEA_
Postat pe 20 Iulie 2011 12:44
mda...inteleg in final eu primesc un NU clar ,dar de ce amandoi sunt stresati cand ma vad? adica eu nu fac nimic....ea ar putea parea mai aiurea,dar cu el ce a discutat de are ceva cu mine???nu ca m-ar interesa prea tare
danNad
Postat pe 21 Iulie 2011 00:23
Cred ca este doar impresia ta .
Este o situatie un pic jenanta, mai ales ca tu te cam bagi in seama ( asa cum ai spus...), nu cred ca sunt stresati.
_vio_
Postat pe 21 Iulie 2011 06:11
De la: danNad, la data 2011-07-21 00:23:41mda...inteleg in final eu primesc un NU clar ,dar de ce amandoi sunt stresati cand ma vad? adica eu nu fac nimic....ea ar putea parea mai aiurea,dar cu el ce a discutat de are ceva cu mine???nu ca m-ar interesa prea tare

nu cred ca sunt stresati...mai degraba deranjati de prezenta ta...de faptul ca nu pot fi in largul lor...in intimitatea lor...adica te cam bagi cu fortsa acolo unde nu-ti fierbe oala.
PRALEA_
Postat pe 21 Iulie 2011 11:06
... ...poate ma mai ajuti putin...acum tipa e singura,si totusi dupa atat timp nu mi-a trecut de ea...de fiecare data cand ne-am intalnit,am zis ii spun ceva acum,dar la jumatate de metru de ea imi spun"esti prost,ce ii spui ?esti idiot?"...ea arata ca vrea si acum sa vorbesc dar nu pot...eu am 24 de ani,si pana acum am avut doar doua iubite(peste 6 luni,asa "cataloghez" eu) si una m-a lasat pentru unul fiu de mare "jmecher" si cealalta pentru un mare"om de afaceri"...la amandoua le-am spus ca tin mult la ele si na ...asa eu as vrea sa-i spun ce simt,dar as parea un prost...totusi am 24 ea 22,sunt cam mare...ce sa fac?mi se pare foarte speciala...tot timpul in cluburi cand prietenii imi arata o fata,eu le compar cu ea in mintea mea...
danNad
Postat pe 18 Octombrie 2011 00:34
De la: danNad, la data 2011-07-18 23:15:18Daca "tu" oricare,o tipa ati arata unuia ca iti place de el,si el ceva de genul "ei,si?",si el nu baga in seama.
Apoi,el se gandeste stai asa ,ca vreau sa fiu cu ea,si observa ca acum are pe cineva ...daca el se baga in seama , cum ati reactiona?



I-as spune cu eleganta,ca a pierdut trenul ,ce avea locomotiva Diesel!Nu are decat sa bage carbuni la lopata pana se va extenua,ceea ce a fost odata ,nu va mai fi nicicand,sansele unice, nu sunt insasi prin definitia lor,repetitive!
RAINBOWLADY
Postat pe 18 Octombrie 2011 07:41
De la: danNad, la data 2011-10-18 00:34:14 ... ...poate ma mai ajuti putin...acum tipa e singura,si totusi dupa atat timp nu mi-a trecut de ea...de fiecare data cand ne-am intalnit,am zis ii spun ceva acum,dar la jumatate de metru de ea imi spun"esti prost,ce ii spui ?esti idiot?"...ea arata ca vrea si acum sa vorbesc dar nu pot...eu am 24 de ani,si pana acum am avut doar doua iubite(peste 6 luni,asa "cataloghez" eu) si una m-a lasat pentru unul fiu de mare "jmecher" si cealalta pentru un mare"om de afaceri"...la amandoua le-am spus ca tin mult la ele si na ...asa eu as vrea sa-i spun ce simt,dar as parea un prost...totusi am 24 ea 22,sunt cam mare...ce sa fac?mi se pare foarte speciala...tot timpul in cluburi cand prietenii imi arata o fata,eu le compar cu ea in mintea mea...

Hmmm, dupa cum se vede... n-ai ce sa faci : ori te faci fiu de mare "jmecher" (ce-o fi ala ? ), ori te faci om de afaceri. Alta solutie n-ai. Si... sa nu care cumva sa te apropii de ea si sa-i spui ceva... caci sigur te musca.
Acuma', vorbind serios , e musai sa stai de vorba cu ea. Iubirea asta platonica... e mirifica, e divina (chiar si Eminescu ar fi "invidios" pe tine), dar... te roade pe dinauntru. O sa ti se para ciudat, dar comunicarea este extrem de importanta atunci cand vrei sa ai o prietena. O abordezi, dtati de vorba, ii explici ce ai pe suflet si... vezi care e urmarea. S-ar putea sa nu iasa nimic, fata sa nu vrea sa fiti prieteni, dar... macar se lamureste problema. Sau s-ar putea sa doreasca sa fiti prieteni si atunci... : vant din pupa !
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2011 11:44
P.S. Eheiii ... ce probleme "grave" sunt la 24 de ani . Parca, parca... imi amintesc ceva...
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2011 11:45
Scrie-i un mail in care sa-i spui ce ne-ai spus si noua sau, daca e fire romantica, o scrisoare. Nu uita sa inchei cu "te sun vineri, poate iesim la o cafea" ceva de genu' - asta ca sa n-o lasi in coada de maimuta, sa o ametesti pe fata si mai rau iar tu sa te dai cu capu' de toti peretii ca de ce nu zice nimic.
Si afli daca e intr-adevar interesata de tine la telefon.
kudika_pudika
Postat pe 18 Octombrie 2011 18:51
L-as trimite la dracu si l-as reclama la ``politie``.
Eva32
Postat pe 19 Octombrie 2011 01:02
De la: danNad, la data 2011-07-18 23:15:18Daca "tu" oricare,o tipa ati arata unuia ca iti place de el,si el ceva de genul "ei,si?",si el nu baga in seama.
Apoi,el se gandeste stai asa ,ca vreau sa fiu cu ea,si observa ca acum are pe cineva ...daca el se baga in seama , cum ati reactiona?


Eu rastalmacesc lucrurile cam asa: a fost o vreme cand o fata ti-a aratat transparent ca te place, dar tu, la fel de transparent i-ai aratat ca nu te intereseaza. Apoi fata s-a reorientat, a inceput sa fie vazuta constant cu un alt baiat, iar tu ai realizat ca, de fapt, nu iti este indiferenta. Cat timp a fost cu acel baiat, le-ai tot taiat calea, te-ai tot uitat lung dupa ea...
Acum fata este iar singura si teoretic accesibila, ce mai astepti, sa vina altul sa o ia? si abia atunci sa ii tai calea?!...
Diferenta de varsta dintre voi este excelenta - amandoi sunteti aproape maturi, dar suficient de "copti" pentru o iubire frumoasa! Go for it!
maimai_no1
Postat pe 22 Octombrie 2011 18:01
De la: danNad, la data 2011-07-18 23:15:18Daca "tu" oricare,o tipa ati arata unuia ca iti place de el,si el ceva de genul "ei,si?",si el nu baga in seama.
Apoi,el se gandeste stai asa ,ca vreau sa fiu cu ea,si observa ca acum are pe cineva ...daca el se baga in seama , cum ati reactiona?

eiiiii,,siiiiii??????
steffy91
Postat pe 22 Octombrie 2011 18:05
De la: danNad, la data 2011-10-18 00:34:14 ... ...poate ma mai ajuti putin...acum tipa e singura,si totusi dupa atat timp nu mi-a trecut de ea...de fiecare data cand ne-am intalnit,am zis ii spun ceva acum,dar la jumatate de metru de ea imi spun"esti prost,ce ii spui ?esti idiot?"...ea arata ca vrea si acum sa vorbesc dar nu pot...eu am 24 de ani,si pana acum am avut doar doua iubite(peste 6 luni,asa "cataloghez" eu) si una m-a lasat pentru unul fiu de mare "jmecher" si cealalta pentru un mare"om de afaceri"...la amandoua le-am spus ca tin mult la ele si na ...asa eu as vrea sa-i spun ce simt,dar as parea un prost...totusi am 24 ea 22,sunt cam mare...ce sa fac?mi se pare foarte speciala...tot timpul in cluburi cand prietenii imi arata o fata,eu le compar cu ea in mintea mea...

la 24 de ani nu te descurci cu fetele????
steffy91
Postat pe 22 Octombrie 2011 18:06
Hi hi, la bautura se spune adevarul

Sa-mi para rau pentru durerea de cap ce o ai/ o s-o ai azi, sa nu-mi para rau...
Daca recunosti ca ai probleme psihice, mergi frumos de te trateaza, ca nu-i nici o rusine.

PS: pariu ca te inrosesti tot cand vezi ce ai scris la betie Nu este o idee buna sa ai acces la internet cand esti beat
kudika_pudika
Postat pe 23 Octombrie 2011 14:21
taci pudi ca e bine omul la beutura spune adevarul... cand se trezeste este alta traba
faith74
Postat pe 23 Octombrie 2011 14:39
De la: danNad, la data 2011-10-18 00:34:14 ... ...poate ma mai ajuti putin...acum tipa e singura,si totusi dupa atat timp nu mi-a trecut de ea...de fiecare data cand ne-am intalnit,am zis ii spun ceva acum,dar la jumatate de metru de ea imi spun"esti prost,ce ii spui ?esti idiot?"...ea arata ca vrea si acum sa vorbesc dar nu pot...eu am 24 de ani,si pana acum am avut doar doua iubite(peste 6 luni,asa "cataloghez" eu) si una m-a lasat pentru unul fiu de mare "jmecher" si cealalta pentru un mare"om de afaceri"...la amandoua le-am spus ca tin mult la ele si na ...asa eu as vrea sa-i spun ce simt,dar as parea un prost...totusi am 24 ea 22,sunt cam mare...ce sa fac?mi se pare foarte speciala...tot timpul in cluburi cand prietenii imi arata o fata,eu le compar cu ea in mintea mea...

Nu esti cam mare, ci cam mic pentru ea. Dovada e ca n-ai curajul sa-i spui ce simti.
Intr-un fel e explicabil, pentru ca probabil te astepti la ceva rau. Dar daca nu faci nimic nu se intampla nimic oricum, deci mai bine spune-i ca n-ai ce pierde.
Max2
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:48
De la: Max2, la data 2011-11-20 18:48:35
De la: danNad, la data 2011-10-18 00:34:14 ... ...poate ma mai ajuti putin...acum tipa e singura,si totusi dupa atat timp nu mi-a trecut de ea...de fiecare data cand ne-am intalnit,am zis ii spun ceva acum,dar la jumatate de metru de ea imi spun"esti prost,ce ii spui ?esti idiot?"...ea arata ca vrea si acum sa vorbesc dar nu pot...eu am 24 de ani,si pana acum am avut doar doua iubite(peste 6 luni,asa "cataloghez" eu) si una m-a lasat pentru unul fiu de mare "jmecher" si cealalta pentru un mare"om de afaceri"...la amandoua le-am spus ca tin mult la ele si na ...asa eu as vrea sa-i spun ce simt,dar as parea un prost...totusi am 24 ea 22,sunt cam mare...ce sa fac?mi se pare foarte speciala...tot timpul in cluburi cand prietenii imi arata o fata,eu le compar cu ea in mintea mea...

Nu esti cam mare, ci cam mic pentru ea. Dovada e ca n-ai curajul sa-i spui ce simti.
Intr-un fel e explicabil, pentru ca probabil te astepti la ceva rau. Dar daca nu faci nimic nu se intampla nimic oricum, deci mai bine spune-i ca n-ai ce pierde.


neah,nu ma mai intereseaza nimic,in ultima vreme am pierdut job-ul(din cauza "beuturi"),apartamentul si masina la jocuri de noroc...mai am 1700eur cam,stau la un prieten,vin sarbatorile de iarna,sunt pe un minus total in viata,si de la anul nu stiu ce pot sa fac sa-mi revin.nu pot decat sa ma uit in oglinda si sa ma injur,lovesc eventual...lucky me...

totusi nu inteleg de ce acest thread are mai putine postari de cat sunt numarate...l
danNad
Postat pe 22 Noiembrie 2011 21:28
Te inteleg, dar ea ar fi putut fi calea ta de iesire din toate problemele astea.
Max2
Postat pe 23 Noiembrie 2011 10:05
[DanNad' date='2011-10-18 00:34:14']


"neah,nu ma mai intereseaza nimic,in ultima vreme am pierdut job-ul(din cauza "beuturi"),apartamentul si masina la jocuri de noroc...mai am 1700eur cam,stau la un prieten,vin sarbatorile de iarna,sunt pe un minus total in viata,si de la anul nu stiu ce pot sa fac sa-mi revin.nu pot decat sa ma uit in oglinda si sa ma injur,lovesc eventual...lucky me"


NU AI SPART OGLINDA PANA ACUM? Vrei sa revii la vechile standarde?Nimic mai simplu,renunta la tot ceea ce este rau in viata ta!!!!!!!!!Si ca sa-ti fie mai usor,consuma doar apa plata!
RAINBOWLADY
Postat pe 23 Noiembrie 2011 10:31
De la: danNad, la data 2011-11-22 21:28:10
De la: Max2, la data 2011-11-20 18:48:35
De la: danNad, la data 2011-10-18 00:34:14 ... ...poate ma mai ajuti putin...acum tipa e singura,si totusi dupa atat timp nu mi-a trecut de ea...de fiecare data cand ne-am intalnit,am zis ii spun ceva acum,dar la jumatate de metru de ea imi spun"esti prost,ce ii spui ?esti idiot?"...ea arata ca vrea si acum sa vorbesc dar nu pot...eu am 24 de ani,si pana acum am avut doar doua iubite(peste 6 luni,asa "cataloghez" eu) si una m-a lasat pentru unul fiu de mare "jmecher" si cealalta pentru un mare"om de afaceri"...la amandoua le-am spus ca tin mult la ele si na ...asa eu as vrea sa-i spun ce simt,dar as parea un prost...totusi am 24 ea 22,sunt cam mare...ce sa fac?mi se pare foarte speciala...tot timpul in cluburi cand prietenii imi arata o fata,eu le compar cu ea in mintea mea...

Nu esti cam mare, ci cam mic pentru ea. Dovada e ca n-ai curajul sa-i spui ce simti.
Intr-un fel e explicabil, pentru ca probabil te astepti la ceva rau. Dar daca nu faci nimic nu se intampla nimic oricum, deci mai bine spune-i ca n-ai ce pierde.


neah,nu ma mai intereseaza nimic,in ultima vreme am pierdut job-ul(din cauza "beuturi"),apartamentul si masina la jocuri de noroc...mai am 1700eur cam,stau la un prieten,vin sarbatorile de iarna,sunt pe un minus total in viata,si de la anul nu stiu ce pot sa fac sa-mi revin.nu pot decat sa ma uit in oglinda si sa ma injur,lovesc eventual...lucky me...

totusi nu inteleg de ce acest thread are mai putine postari de cat sunt numarate...l

fac pariu ca nu te-ai lasat nici de beutura nici de jocurile de noroc in curand .......daca nu te trezesti la realitate nici budegai pe tine nu o sa mai ai
piscolino
Postat pe 23 Noiembrie 2011 10:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine a fost la vrajitoare? 28 De la: Alina1842 22 Iulie 2018 23:09
Ce ati face daca maine ati castiga 1 milion de euro?cum i-ati cheltui?:) 60 De la: Ventrue 27 Mai 2010 00:33
of... :- 27 De la: manumarius 7 Aprilie 2010 22:02
Feminismul 7 De la: mkdisk 5 Noiembrie 2008 15:07
Cum sa trec peste o relatie care s-a incheiat de aproape un an :(( 8 De la: ioana_2009 27 Februarie 2009 16:32