Setari Cookie-uri

Un sfat mic daca se poate :O3

Buna seara. Am si eu o mica problema si as dori sa ii gasesc o rezolvare . Sunt cu prietenul meu de 2 ani,eu sunt la facultate , iar el este somer.. Totul a fost perfect la inceput, mai exact primul an.Eram toata ziua amandoi, ieseam amandoi mereu , stateam amandoi non stop aproape. Dupa o perioada lucrurile s-au schimbat, are niste prieteni care ii tot baga in cap sa se desparta de mine sa mai caute pe altcineva, ca de ce petrece asa mult timp cu mine..Nu am bagat deseama acele chesti pentru ca aveam incredere in el si stiam ca ma iubeste. Asta pana intr-o zi cand a inceput sa ma minta, imi spunea ca se duce la magazin in schimb pleca la ei (mentionez ca acei prieteni sta cam la vreo ora distanta de el), seara imi zicea ca e acasa si era la ei sau erau ei la el si stateau acolo peste noapte.. S-a implicat in multe scandaluri din cauza lor si pe mine ma da la o parte.
Acum tot timpul imi reproseaza ca nu il las mai liber, ca de ce nu am incredere in el, ca el e baiat si nu trebuie sa dea socoteala nimanui unde se duce si ce face.. Sunt unele zile in care ma ignora mereu si tipa numai sa stea cu prietenii lui. In seara aceasta chiar mi-a propus sa nu ne mai vedem chiar asa de des..
Am neoie de un sfat sa-mi spune-ti ce as putea sa fac. Il iubesc si vreau sa fac ceva sa fie totul aproape ca la inceput macar sau sa fac ceva sa mai indrept lucrurile:)
kudika_34733
Postat pe 9 Mai 2013 02:47
Un barbat care pune prieteni pe primul loc in viata lui nu te va putea face fericita.
Orice inceput este frumos si apoi ce urmeaza trebuie intretinut insa daca el se lasa influientat de prieteni asta denota cat de insemni tu pentru el.

criszoe
Postat pe 9 Mai 2013 05:38
De la: criszoe, la data 2013-05-09 05:38:04Un barbat care pune prieteni pe primul loc in viata lui nu te va putea face fericita.
Orice inceput este frumos si apoi ce urmeaza trebuie intretinut insa daca el se lasa influientat de prieteni asta denota cat insemni tu pentru el.

criszoe
Postat pe 9 Mai 2013 05:39
Barbatul nu trebuie schimbat de caracterul sau si trebuie facut in asa fel in cat sa se schimbe el de dragul tau.Daca si el te iubeste va lupta pentru tine in momentul cand va realiza ce a pierdut.Totul este a nu te injosi tu prea mult.Vrea libertate,oferai si apoi vei vedea daca este pentru tine.
Il iubesti zici...hmm...depinde...a iubi inseamna mult si noi oamenii ne cam grabim sa zicem :te iubesc cand sufletul este confuz.
criszoe
Postat pe 9 Mai 2013 05:45
Crisss raspunde la mesaj
kind_er
Postat pe 9 Mai 2013 07:09
De la: kudika_34733, la data 2013-05-09 02:47:46Buna seara. Am si eu o mica problema si as dori sa ii gasesc o rezolvare . Sunt cu prietenul meu de 2 ani,eu sunt la facultate , iar el este somer.. Totul a fost perfect la inceput, mai exact primul an.Eram toata ziua amandoi, ieseam amandoi mereu , stateam amandoi non stop aproape. Dupa o perioada lucrurile s-au schimbat, are niste prieteni care ii tot baga in cap sa se desparta de mine sa mai caute pe altcineva, ca de ce petrece asa mult timp cu mine..Nu am bagat deseama acele chesti pentru ca aveam incredere in el si stiam ca ma iubeste. Asta pana intr-o zi cand a inceput sa ma minta, imi spunea ca se duce la magazin in schimb pleca la ei (mentionez ca acei prieteni sta cam la vreo ora distanta de el), seara imi zicea ca e acasa si era la ei sau erau ei la el si stateau acolo peste noapte.. S-a implicat in multe scandaluri din cauza lor si pe mine ma da la o parte.
Acum tot timpul imi reproseaza ca nu il las mai liber, ca de ce nu am incredere in el, ca el e baiat si nu trebuie sa dea socoteala nimanui unde se duce si ce face.. Sunt unele zile in care ma ignora mereu si tipa numai sa stea cu prietenii lui. In seara aceasta chiar mi-a propus sa nu ne mai vedem chiar asa de des..
Am neoie de un sfat sa-mi spune-ti ce as putea sa fac. Il iubesc si vreau sa fac ceva sa fie totul aproape ca la inceput macar sau sa fac ceva sa mai indrept lucrurile:)


Da-i frumusel papucii! Baiatul asta e necopt la minte pentru o relatie de cuplu si, de parca asta nu era de ajuns, mai este si usor influentabil!
kudika_32792
Postat pe 9 Mai 2013 07:34
De la: kudika_34733, la data 2013-05-09 02:47:46Buna seara. Am si eu o mica problema si as dori sa ii gasesc o rezolvare . Sunt cu prietenul meu de 2 ani,eu sunt la facultate , iar el este somer.. Totul a fost perfect la inceput, mai exact primul an.Eram toata ziua amandoi, ieseam amandoi mereu , stateam amandoi non stop aproape. Dupa o perioada lucrurile s-au schimbat, are niste prieteni care ii tot baga in cap sa se desparta de mine sa mai caute pe altcineva, ca de ce petrece asa mult timp cu mine..Nu am bagat deseama acele chesti pentru ca aveam incredere in el si stiam ca ma iubeste. Asta pana intr-o zi cand a inceput sa ma minta, imi spunea ca se duce la magazin in schimb pleca la ei (mentionez ca acei prieteni sta cam la vreo ora distanta de el), seara imi zicea ca e acasa si era la ei sau erau ei la el si stateau acolo peste noapte.. S-a implicat in multe scandaluri din cauza lor si pe mine ma da la o parte.
Acum tot timpul imi reproseaza ca nu il las mai liber, ca de ce nu am incredere in el, ca el e baiat si nu trebuie sa dea socoteala nimanui unde se duce si ce face.. Sunt unele zile in care ma ignora mereu si tipa numai sa stea cu prietenii lui. In seara aceasta chiar mi-a propus sa nu ne mai vedem chiar asa de des..
Am neoie de un sfat sa-mi spune-ti ce as putea sa fac. Il iubesc si vreau sa fac ceva sa fie totul aproape ca la inceput macar sau sa fac ceva sa mai indrept lucrurile:)



Hm,tu esti studenta,el este somer,bine pana aici!!!Tu esti responsabila,el este influentabil si a devenit dependent de anturajul,care este putin probabil sa fie cel adecvat lui!!!Tu il iubesti,el prefera intalnirile cu prietenii!!!Tu esti calma si rabdatoare,el a devenit incisiv!!!!Il vrei langa tine,el este indiferent in relatia cu tine,propunand rarirea intalnirilor!!!Numai vesti bune pana aici!!!

Draga mea,in momentul in care un barbat iubeste o femeie,cauta sa fie cat mai aproape de ea,sa o vada,sa o iubeasca,nicidecum sa se indeparteze de ea!!!Nu cred in stabilitatea iubitului tau!!!!Nici in pauzele intervenite pe parcursul relatiilor!!!Barbatul,care iubeste femeia face totul pentru ea si in numele iubirii dintre ei!!!!Si reciproca este valabila!!!


Doresti un sfat!!!Dar,oare o sa-l urmezi??????Nu cred pentru ca il iubesti!!!!
Concentreaza-te asupra facultatii in curs si mai putin asupra acelui individ!!!Atata timp cat a permis altor persoane sa intervina in relatia voastra,este un om lipsit de conduita ferma si pe care nu iti poti consolida iubirea!!!!Barbati??????Uita-te in jurul tau,colcaie lumea de asa ceva,fii selectiva,nu usor abordabila!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Mai 2013 07:40
Esti sigura ca sta la prieteni peste noapte, si nu la o prietena? Mi se pare cam suspect... Eu nu cred ca te iubeste.
Micaell
Postat pe 9 Mai 2013 11:35
Lasa-l cu prietenii lui...DEFINITIV. Pune punct. NU TE MERITA, DOAR SE FOLOSESTE DE TINE. Este clar. Vei gasi omul potrivit. Continua-ti studiile si fa ceva bun cu viata ta, nu-ti petrece vremea si nu iti irosii sentimentele cu un frustrat, e pacat. FII TARE, UITA-L SI MERGI INAINTE! Urmeaza examenele, invata, mananca niste prajituri si razi! VA FII INEVITABIL BINE! MULT SUCCES!
gigi_oprea
Postat pe 12 Mai 2013 11:20
Fii fata desteapta si judeca la rece ceea ce ti se intampla. Acei prieteni doar se folosesc de prietenul tau si vrea sa va distruga relatia. Ce e mai greu si trist e ca prietenul tau nu pricepe treaba asta. El crede ca tu ii vrei raul; n-are decat sa ramana cu cei care il trag in jos. Tu, mergi in continuare la facultate si lasa-l pe acest individ si nu mai sta in relatie cu el. Poate ca alt baiat te place, dar daca tu nu esti libera el nu se va baga peste tine. Si, nu mai plange atat dupa el pentru ca nu ai dupa cine. Cineva, spunea pe aici ca prietenul tau nu trebuie sa-si schimbe caracterul dupa tine. Aici, contrazic pentru ca aceeasi situatie am patit-o eu, doar ca eu eram casatorita (si acum sunt, dar era la inceputul casniciei mele la 2-3 luni dupa casatorie) fata de tine. Tot asa, sotul avea un grup de prieteni si ma trezeam cu ei cand imi era lumea mai draga. Imi foloseau baia, prosoapele, telefonul fara sa ma intrebe. Pe el, nici atat. nu mai spun ca se invitau si la masa. Pana cand i-am spus sa termine, ca nu mai e flacau. Mie nu-mi place sa vina cineva la mine in casa si sa imi foloseasca telefonul si eu sa platesc, si mai ales fara sa ceara voie. Plus ca jucau jocuri, (carti, remy) in care eu eram exclusa. I-am spus ca nu sunt de decor si sa nu-mi mai vina aia pe cap.Au pastrat relatia de amici, ne mai vizitam cand si cand, dar asta nu insemna ca prietenii lui faceau ce vroaiu la mine in casa. Esti tanara, frumoasa ! nu lasa anii tineretii sa-ti fie terfeliti de unul care nu te merita. Respecta-te, pentru ca tu ai dat tot in relatie si chiar ai cautat sa mearga relatia.Deci, nu tu esti vinovata. Viata ta abia incepe ! Toate cele bune si sa auzim de bine.
quantex
Postat pe 13 Mai 2013 13:33
De la: kudika_34733, la data 2013-05-09 02:47:46Buna seara. Am si eu o mica problema si as dori sa ii gasesc o rezolvare . Sunt cu prietenul meu de 2 ani,eu sunt la facultate , iar el este somer.. Totul a fost perfect la inceput, mai exact primul an.Eram toata ziua amandoi, ieseam amandoi mereu , stateam amandoi non stop aproape. Dupa o perioada lucrurile s-au schimbat, are niste prieteni care ii tot baga in cap sa se desparta de mine sa mai caute pe altcineva, ca de ce petrece asa mult timp cu mine..Nu am bagat deseama acele chesti pentru ca aveam incredere in el si stiam ca ma iubeste. Asta pana intr-o zi cand a inceput sa ma minta, imi spunea ca se duce la magazin in schimb pleca la ei (mentionez ca acei prieteni sta cam la vreo ora distanta de el), seara imi zicea ca e acasa si era la ei sau erau ei la el si stateau acolo peste noapte.. S-a implicat in multe scandaluri din cauza lor si pe mine ma da la o parte.
Acum tot timpul imi reproseaza ca nu il las mai liber, ca de ce nu am incredere in el, ca el e baiat si nu trebuie sa dea socoteala nimanui unde se duce si ce face.. Sunt unele zile in care ma ignora mereu si tipa numai sa stea cu prietenii lui. In seara aceasta chiar mi-a propus sa nu ne mai vedem chiar asa de des..
Am neoie de un sfat sa-mi spune-ti ce as putea sa fac. Il iubesc si vreau sa fac ceva sa fie totul aproape ca la inceput macar sau sa fac ceva sa mai indrept lucrurile:)
muta-i prietenii la tine
INTELIGENTUL
Postat pe 13 Mai 2013 13:43
Nu te sfatuiesc sa mai continui relatia! Daca pune prietenii pe primul loc e clar ca nu te va putea face fericita! Renunta acum, cu cat trece mai mult timp cu atat e mai greu!!!!!
candy_me2006
Postat pe 18 Mai 2013 02:06
O sa va plictisiti unul de altul..daca o sa stati doar voi doi tot timpi..este normal ca el sa stea si cu prietenii lui...trebuie sa ii oferi mai multa libertate ..daca o sa faci asta..cu siguranta prietenii lui nu vor mai zice nimic..iar relatia ta va fi mai ok..nu e vb ca pune prietenii pe primul loc..e vb ca are si el nevoie sa fie mai liber..:)fii mai intelegatoare..
kudika347830
Postat pe 19 Mai 2013 08:46
Fata draga,daca il pui pe el pe primul loc,inseamna ca nu te iubesti si respecti pe tine mai mult,nu pierde timpul cu ce nu mai poate fi refacut,ai sa plangi mai tarziu,dupa anii pirduti cu el
kudika_21563
Postat pe 26 Mai 2013 11:21
De la: kudika_21563, la data 2013-05-26 11:21:03Fata draga,daca il pui pe el pe primul loc,inseamna ca nu te iubesti si respecti pe tine mai mult,nu pierde timpul cu ce nu mai poate fi refacut,ai sa plangi mai tarziu,dupa anii pirduti cu el


Bravo!
kudika_32792
Postat pe 26 Mai 2013 11:34
De la: kudika_21563, la data 2013-05-26 11:21:03Fata draga,daca il pui pe el pe primul loc,inseamna ca nu te iubesti si respecti pe tine mai mult,nu pierde timpul cu ce nu mai poate fi refacut,ai sa plangi mai tarziu,dupa anii pirduti cu el


Bine spus.
kukla
Postat pe 26 Mai 2013 13:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenta 4 ani jumate.oare ceva posibil? 16 De la: lore08 21 Octombrie 2010 20:32
Lucruri care se intampla si care nu le spune nimeni....E subiect TABU 2 De la: Ame_ly 18 Septembrie 2010 13:05
As vrea sa devin rea!!!! 30 De la: arhanghel 6 Octombrie 2009 12:20
school time...... 22 De la: cinderella 18 Mai 2009 00:58
nu stiu ce sa fac.. 109 De la: kudika_24821 31 Martie 2013 21:33