Setari Cookie-uri

Constelatii familiale

Cu toþii purtãm în noi, tiparele mentale ºi istoria familiei, deseori purtãm chiar durerea celor pe care îi iubim ºi, la fel de des, purtãm impactul lipsei de dragoste din familia noastrã. În lucrul cu constelaþiile de familie opereazã mai multe forþe, una dintre ele este cea a conºtientului colectiv ºi alta, cel puþin la fel de importantã, este cea a dragostei din inima fiecãrui copil. Acestea, combinându-se, conduc cãtre problemele personale, dar ºi cãtre soluþiile acestora. Conºtiinþa colectivã, în orice sistem de familie, opereazã ca o memorie care cere dreptate de-a lungul generaþiilor. Mai multe pe www.constelatiifamiliale.com sau pe www.loreley-nedelcu.com
loreley_nedelcu
Postat pe 26 Februarie 2010 18:12
De la: loreley_nedelcu, la data 2010-02-26 18:12:02Cu toþii purtãm în noi, tiparele mentale ºi istoria familiei, deseori purtãm chiar durerea celor pe care îi iubim ºi, la fel de des, purtãm impactul lipsei de dragoste din familia noastrã. În lucrul cu constelaþiile de familie opereazã mai multe forþe, una dintre ele este cea a conºtientului colectiv ºi alta, cel puþin la fel de importantã, este cea a dragostei din inima fiecãrui copil. Acestea, combinându-se, conduc cãtre problemele personale, dar ºi cãtre soluþiile acestora. Conºtiinþa colectivã, în orice sistem de familie, opereazã ca o memorie care cere dreptate de-a lungul generaþiilor. Mai multe pe www.constelatiifamiliale.com sau pe www.loreley-nedelcu.com


ai greșit secția tanti!horoscopul e prima la dreapta, dupã ce te împiedici de leoparzi și treci prin gaura de foc

nu la 'relații'
iacinta
Postat pe 26 Februarie 2010 20:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfat relatie 39 De la: danielafina1 22 Iunie 2011 01:18
IMI PLACE DE NIKOLE 77 De la: kudika_nikole 1 Ianuarie 2012 02:46
un sfat ..daca puteti sa imi dati 17 De la: felicias72 18 Iunie 2010 13:08
fete 9 De la: Titanika 4 Martie 2012 12:46
nu stiu daca il mai iubesc...dar totusi sunt cu el 9 De la: magdonek 6 Februarie 2009 16:03