Setari Cookie-uri

Il iubesc, dar simt ca nu mai vreau sa fim impreuna

Salut
Am si eu o problema si nimeni nu`ntelege...nici macar eu. Am si eu un iubit, suntem impreuna de ceva timp, dar am momente cand simt ca nu`l mai vreau si ma port foarte urat cu el. Suntem colegi la facultate si tot timpul cand ne intalnim(si la cursuri si dupa) sunt foarte fericita, imi place totul la el, se poarta foarte frumos si imi place. Dar problema e ca am momentele alea cand simt ca nu`l mai vreau. Tin sa mentionez ca asta am patit cu fiecare baiat cu care am fost impreuna, de cand m`am despartit de fostul meu prieten (asta inseamna de 7 luni), dar pentru ceilalti baieti nu simteam cum simt pentru actualul meu iubit.
Nu`nteleg de ce simt ca nu am nevoie de el, dar de fapt tin la el foarte mult si chiar nu stiu ce as face fara el, pentru ca m`am atasat mult.
Si pentru ca totul sa fie complet, el, nefiind din orasul meu (e aici doar la facultate) si stand in chirie, parintii lui ii trimit bani de cheltuiala si alte chestii si de cand suntem impreuna parintii lui au aflat, dar tatal lui si mama lui, de fiecare data cand il suna sa vada ce mai face pe`aici, daca le zice ca e cu mine prin oras sau ceva se enerveaza si nu le convine. ei mi`au si spus in vacanta asta ce a trecut(am avut o sapt de vacanta intre semestre) sa merg la ei acolo pentru ca si iubitul meu a plecat acasa in vacanta, dar ulterior s`au razgandit pt ca el avea restante si de atunci parintii lui sunt foarte aiurea, se poarta foarte urat cu el si fac tot felul de aluzii legate de mine si normal ca ma afecteaza. Poate ca lor le e frica sa nu fiu ca fosta prietena a iubitului meu care era foarte geloasa si l`a schimbat mult in tot timpul acela. dar desi am incercat sa le demonstrez ca nu sunt asa, ei acum se poarta mult mai aiurea ca la inceput
Chiar nu stiu ce sa mai fac, ce sa mai inteleg
CrissCj
Postat pe 27 Februarie 2010 09:26
Demonstreaza-le parintilor lui ca tu nu esti ca fosta.Dute in vizita la ei si ai o discutie serioasa.Poate ca starea ta uneori fata de el se datoreaza lor.E normal sa te simti si comporti aiurea. Dar vb frumos si da la spate tot ce vine din partea lor spre tine.La tine sa conteze doar ce simti tu ptr. el nu ce spun parintii lui.Asa sunt parintii intotdeauna, mai cicalitori, si grijulii ptr. ca vor binele copiilor lor.
kudika098645
Postat pe 27 Februarie 2010 09:35
ce sa faci? poate sa incerci sa te cunosti mai bine? ai cam multe dileme si cea mai importanta mi se pare cea legata de tine personal, esti mult prea nehotarata si nici nu stii ce vrei
miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 16:54
daca nu ii vei face pe parintii lui sa creada ca esti fata de treaba, tu vei pierde pt ca parintii lui il vor convinge sa renunte la tine ptr ca nici macar nu te cunosc....incearca sa ai o dicutie serioasa cu ei
deuxxx_ingerashul_tau___X_X_X___
Postat pe 27 Februarie 2010 17:02
pana la urma care e prob.?
faptul ca ai lui nu te plac sau ca ai momente cand nu-l mai vrei? hararasta-te...
totusi cred ca nici una nu e f grava. in fiecare cuplu, mai devreme sau mai tarziu(sau mereu
0 exista o asa problema. dar hai...sa nu generalizez ca nu le stiu eu pe toate. era doar pt. meu de vedere.
dragdana
Postat pe 6 Martie 2010 15:09
COSMETICE DE LUXcream antiride jour clarins 50 ml pret 25 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 25 ron
serum lift botanical clarins 30 ml pret 25 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 15 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 15 ron
masca raifermisant multi regenerate 50 ml clarins pret 25 ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 100RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594
ocaziebuna
Postat pe 6 Martie 2010 19:23
Poate si presiunile din partea parintilor lui te afecteaza. poate ti-e frica de complicatii inutile si de aceea te porti asa. Du-te la parintii lui sa te cunoasca mai bine, sa-si schimbe parerea preconceputa pe care si-au format-o...si apoi petrece mai mult timp cu el sa-ti dai seama ce simti cu adevarat.
Sau...daca te crezi in stare...stai o perioada fara el sa vezi cat de mult iti lipseste...sau nu.Stii zicala: Nu iti dai seama ce ai avut pana nu vezi ce ai pierdut!
Bafta!
andra_ale
Postat pe 8 Martie 2010 07:39
:) pt. ce iti faci griji? daca e sa fie ceva vei vedea. Iar sentimentele tale actuale, acele trairi de instrainare, parerea mea, sunt dictate de tineretea ta, un pic de imaturitate, un dor ascuns inca nedeslusit, etc. Viata e lunga si frumoasa, nu te lasa influentata de parerea parintilor lui, mai ales a mamei lui, orice ai face nu are alt rezultat si nu faci decat sa te amarasti...viseaza, iubeste, traieste frumos.
numai bine
dack
Postat pe 9 Martie 2010 23:07
Poate starile tale fata de el inseamna ca poate lucrurile avanseaza mult prea repede prntu tine, sau poate doar petreceti foarte mult timp impreuna si ai nevoie de mai mult spatiu. Nu e nimic deosebit, sunt oameni care simt nevoia sa stea cu iubitul/iubita non-stop, dar sunt si altii care au relatii foarte frumoase si de succes vazandu-se 3-4 zile pe saptamana, de exemplu.

Tin minte ca si eu am avut o perioada in care nu suportam sa fiu cu iubitul prea mult, acum imi dau seama ca era din cauza ca eu inca ma descopeream pe mine si, deci, aveam nevoie de timp si spatiu pentru introspectie. Poate nu e cazul aici, dar e un punct de vedere.

Cat despre parintii lui, habar n-am ce sa-ti zic, poate ar fi mai bine sa-l intrebi pe el ce s-a intamplat atunci.
kitty_krieger
Postat pe 10 Martie 2010 01:37
Atitudinea parintolor e fireasca, zic eu. Muncesc sa-si tina copilul in facultate si, asa cum ai spus tu, cand il suna el e in oras cu o fata. Asta inseamna pentru ei cheltuirea unor bani trimisi cu un alt scop. Apoi, desi e vacanta, el nu vine acasa sa-i vada pentru ca ARE restante. Tot pentru parinti, asta ar fi: din cauza acelei fete copilul nostru nu mai invata. O sa-si piarda facultatea, o sa se aleaga praful de viitorul lui, o sa sufere. Stim si noi care le sunt gandurile.
Asa este, cel mai bine ar fi sa le faci o vizita. Problema este ca, orice parinte (mama mai cu seama) va simti daca ii iubesti sau nu copilul cu adevarat. Ori.. nici macar tu nu esti sigura pe sentimentele tale. De ce i-as face o vizita unui tip cu care nu am de gand s-o lalai prea mult, cu care nu sunt sigura ca maine mai am ceva in comun? Sa am o discutie despre viitorul meu (pentru ca vei avea cu siguranta) cu niste straini, sa fiu masurata din cap pana in picioare de o alta femeie s.a.m.d.
Este adevarat ca toate avem acel sentiment de "m-am plictisit, nu stiu ce vreau". Si, de regula, in asemenea situatii apare un al moment decisiv cand unul spune: Hai sa luam o pauza!
Acum eu nu stiu exact cum iti vezi tu viitorul, cat de mult te preocupa cariera, cat de repede te vezi la starea civila. Poate ca nici nu este o asa mare tragedie ce ti se intampla. Invatam sa ne descoperim, sa ne croim un drum, sa visam. Toate au un rost si un ceas al lor.
rashela
Postat pe 10 Martie 2010 02:44
Eu cred ca aceste mici stari ale tale de nehotarare se datoare un pic si din cauza faptului ca petreceti destul de mul timp impreuna..ai spus ca sunteti colegi de facultate+ ca dupa scoala tot impreuna stati...cunosc foarte multe astfel de cazuri in care cei doi ba lucreaza impreuna, ba sunt colegi de facultate iar timpul liber si-l petrec tot impreuna..nu spun ca e un lucru rau, doar ca la un moment dat puteti ajunge la o stare de saturatie..mai ales ca , pana la urma, orice om mai are nevoie si de putina intimitate
Incercati asadar sa mai oscilati putin sau sa mai diversificati..iesiti din cand in cand si cu prietenii vostri, nu numai in 2...
cat despre parintii lui...cred ca stim cu totii ca mamele de baieti pot fi putin cam pretentioase, insa asta nu-i un lucru rau..acum depinde si cum se manifesta..
depinde din nou de mentalitatea lor, ca daca sunt mai de moda veche ai putea avea ceva probleme...iti sugerez insa sa vb deschis cu iubitul tau despre asta, in fond, el stie exact ce parere au ai lui sau care le este pb daca exista una...intreba-l "de la obraz" daca au ceva impotriva ta, si daca da, cum poti schimba acest lucru...asta daca te intereseaza cu adevarat...
Multa bafta...
pisyku
Postat pe 10 Martie 2010 12:09
De la: CrissCj, la data 2010-02-27 09:26:17Salut
Am si eu o problema si nimeni nu`ntelege...nici macar eu. Am si eu un iubit, suntem impreuna de ceva timp, dar am momente cand simt ca nu`l mai vreau si ma port foarte urat cu el. Suntem colegi la facultate si tot timpul cand ne intalnim(si la cursuri si dupa) sunt foarte fericita, imi place totul la el, se poarta foarte frumos si imi place. Dar problema e ca am momentele alea cand simt ca nu`l mai vreau. Tin sa mentionez ca asta am patit cu fiecare baiat cu care am fost impreuna, de cand m`am despartit de fostul meu prieten (asta inseamna de 7 luni), dar pentru ceilalti baieti nu simteam cum simt pentru actualul meu iubit.
Nu`nteleg de ce simt ca nu am nevoie de el, dar de fapt tin la el foarte mult si chiar nu stiu ce as face fara el, pentru ca m`am atasat mult.
Si pentru ca totul sa fie complet, el, nefiind din orasul meu (e aici doar la facultate) si stand in chirie, parintii lui ii trimit bani de cheltuiala si alte chestii si de cand suntem impreuna parintii lui au aflat, dar tatal lui si mama lui, de fiecare data cand il suna sa vada ce mai face pe`aici, daca le zice ca e cu mine prin oras sau ceva se enerveaza si nu le convine. ei mi`au si spus in vacanta asta ce a trecut(am avut o sapt de vacanta intre semestre) sa merg la ei acolo pentru ca si iubitul meu a plecat acasa in vacanta, dar ulterior s`au razgandit pt ca el avea restante si de atunci parintii lui sunt foarte aiurea, se poarta foarte urat cu el si fac tot felul de aluzii legate de mine si normal ca ma afecteaza. Poate ca lor le e frica sa nu fiu ca fosta prietena a iubitului meu care era foarte geloasa si l`a schimbat mult in tot timpul acela. dar desi am incercat sa le demonstrez ca nu sunt asa, ei acum se poarta mult mai aiurea ca la inceput
Chiar nu stiu ce sa mai fac, ce sa mai inteleg
Corina1205
Postat pe 12 Martie 2010 13:01
De la: Corina1205, la data 2010-03-12 13:01:13
De la: CrissCj, la data 2010-02-27 09:26:17Salut
Am si eu o problema si nimeni nu`ntelege...nici macar eu. Am si eu un iubit, suntem impreuna de ceva timp, dar am momente cand simt ca nu`l mai vreau si ma port foarte urat cu el. Suntem colegi la facultate si tot timpul cand ne intalnim(si la cursuri si dupa) sunt foarte fericita, imi place totul la el, se poarta foarte frumos si imi place. Dar problema e ca am momentele alea cand simt ca nu`l mai vreau. Tin sa mentionez ca asta am patit cu fiecare baiat cu care am fost impreuna, de cand m`am despartit de fostul meu prieten (asta inseamna de 7 luni), dar pentru ceilalti baieti nu simteam cum simt pentru actualul meu iubit.
Nu`nteleg de ce simt ca nu am nevoie de el, dar de fapt tin la el foarte mult si chiar nu stiu ce as face fara el, pentru ca m`am atasat mult.
Si pentru ca totul sa fie complet, el, nefiind din orasul meu (e aici doar la facultate) si stand in chirie, parintii lui ii trimit bani de cheltuiala si alte chestii si de cand suntem impreuna parintii lui au aflat, dar tatal lui si mama lui, de fiecare data cand il suna sa vada ce mai face pe`aici, daca le zice ca e cu mine prin oras sau ceva se enerveaza si nu le convine. ei mi`au si spus in vacanta asta ce a trecut(am avut o sapt de vacanta intre semestre) sa merg la ei acolo pentru ca si iubitul meu a plecat acasa in vacanta, dar ulterior s`au razgandit pt ca el avea restante si de atunci parintii lui sunt foarte aiurea, se poarta foarte urat cu el si fac tot felul de aluzii legate de mine si normal ca ma afecteaza. Poate ca lor le e frica sa nu fiu ca fosta prietena a iubitului meu care era foarte geloasa si l`a schimbat mult in tot timpul acela. dar desi am incercat sa le demonstrez ca nu sunt asa, ei acum se poarta mult mai aiurea ca la inceput
Chiar nu stiu ce sa mai fac, ce sa mai inteleg



raspuns: si eu am cam aceeasi problema..de multe ori ma port urat cu el..desi il iubesc! am realizat ca ceea ce se intampla este ca pretentziile cresc odata ce avansezi intr-o relatie,vrei mai mult,ai vise si realizezi ca el nu vrea sa ti se alature in aceste vise...atunci incepi sa fi mai indiferenta,mai rautacioasa....poate ca asta se intampla si in cazul tau: ai pretentii,vrei mai mult.sunt anumite chestii la el care nu-ti mai plac,care au inceput sa devina o problema....In cazul problemei cu parintii: poate ei cred ca e vina ta ca nu si-a luat el examenele,ca sta cu tine si ca nu invata...de aceea poate se poarta asa cu tine...vorbeste cu ei,spune-le ca nu e vina ta,ca din contra...tu ii spui sa invete si el nu vrea ;)
Corina1205
Postat pe 12 Martie 2010 13:06
Starile tale provin probabil si din faptul ca el se poarta frumos cu tine si nu ai de ce sa te iei, prin urmare prea mult bine se pare ca strica, unele persoane se plictisesc de atata bine si o iau razna chioar daca nu au motive cauta, mai ia-ti pauze, intalniti-va mai rar si poate il vei pretui mai mult, cat despre parintii lui nu ti-i fa dusmani, dar nici nu iti bate capul prea mult, fiindca daca nu te plac poti sa stai si in cap ca tot nu au sa te placa, si cu cat vei incerca sa fie bine s-ar putea sa gasesti mai rau...ori daca el pune botu la tot ce zic ai lui si face ca ai lui, inseamna ca e o fire slaba si influentabila (iar mai tarziu s-ar putea sa constati ca il influenteaza oricine si vei avea tu de suferit)
oana84onutza
Postat pe 12 Martie 2010 17:07
Si mie mi se intampla de multe ori asta... De multe ori sp ca nu mai vr...Dar n-am curaj sa i-o sp lui... poate fiindca stiu ca ma iubeste prea mult... Sa sti ca nu e devina timpul pe care il petreceti impreuna... din contra... eu daca petrec mai mult timp cu el deja incep sa ma atasez mai mult...iubindu-l mai mult...si fiind mai sigura pe asta... insa cum ne despart cateva zile... iar simt ca nu mai vr... si devin din ce in ce mai rece....mai distanta.... si chiar si atunci cand vine si e langa mine simt uneori ca m-am saturat...m-am plictisit... Noi ne vedem odata pe saptamana, uneori odata la 2 sapt... deoarece nu este din aceeasi comuna cu mn... dar cu toate astea distanta nu ne face sa ne iubim mai mult:| poate pe el da... el a ramas la fel...insa eu.... nu stiu cat voi mai rezista acestei relatii, poate nu-l iubesc destul... intradevar avem doar 5 luni impreuna, dar deja ma gandesc la o pauza... Ti-am povestit toate astea pentru a-ti da seama ca atunci cand va iubiti cu adevarat va doriti sa stati tot timpul impreuna... nu are cum sa va raceasca asta... eu de exemplu de multe ori ma gandesc la despartire atunci cand imi amintesc de fostul iubit:|... il compar cu acesta si de multe ori sp: el reactiona altfel in situatia asta... sau... el nu facea asa... Cred ca atunci cand de fapt vrei sa fie altcumva intr-o situatie si el de fapt e contrariu.... atunci simti asa un sentiment ciudat si nu-ti place... atunci spui imediat nu mai vreau... poate ca inca te mai gandesti la fostul, dupa cum spuneai ti se intampla asta doar de cand te-ai despartit de el... nu stiu ce simti... dar, eu iti propun sa te gandesti bine daca il iubesti cu adevarat pe acest baiat... daca asta vrei tu de fapt... sa fi cu el... parintii nu sunt o mare problema... atata timp cat el nu le baga in seama si e in continuare cu tine, inseamna ca nu-i pasa de parinti.. ptr el e mai importanta iubirea voastra. si daca vrei intradevar sa le arati parintilor ca se inseala in privinta ta, vorbeste cu ei, spunele ca o sa faci tot posibilul ca iubitul tau sa invete mai bine...si convinge-l pe el ca sa se straduiasca umpic mai mult... puteti chiar si sa invatati impreuna... asa no sa se plictiseasca asa de repede:) Gandeste-te bine daca vrei sau nu aceasta relatie, daca esti cu adevarat fericita... Si parintii nu sunt un obstacol greu... asa sunt toti... dar numai iubirea adevarata trece peste asta:X
ApArEnTzElE_iNsEaLa___
Postat pe 12 Martie 2010 21:52
eu cred de fapt ca tu simti uneori ca nu l mai doresti tocmai din cauza a ce se intampla intre voi si familia lui...pt ca uneori te deranjeaza mai mult decat poti sa ti inchipui....nu lasa sa te marcheze chiar asa mult si vezi de fapt daca poti trai fara el....
kudika124405
Postat pe 13 Martie 2010 12:18

buna!
si eu eu am cam aceeasi problema. de o saptamana m-am mutat impreuna cu viitorul sot si nu ne intelegem deloc. nu stiu ce sa fac. cred ca am o problema. nu vreau nici sa ma despart de el...................
kudika098271
Postat pe 13 Martie 2010 12:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Atractia dintre 2fete..sa intamplat vreodata sa fiti atrasi de o fata?? 35 De la: DieMann 8 Iulie 2009 05:12
Inselat cu ...internetul 17 De la: kudika_15918 24 Decembrie 2012 13:20
Iubesc un baiat cu probleme psihice! Cum l-as putea ajuta? 9 De la: blue_moonbutterfly 21 Septembrie 2009 09:24
Inca un topic asea din plictiseala... 10 De la: bruneagra25 8 Iulie 2009 12:31
casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:17