Setari Cookie-uri

Fidelitate - Sexualitate = ???

se amesteca mamaliga fidelitatii de secole dar cum ar fi terciul asta de porumb daca am scoate din fidelitate, sexualitatea? Cu ce s-ar ramane?
Pt mine ar ramane .... dar nu vreau sa impartasesc inca.:)

Ce ne doare in infidelitate in afara de divagatia sexuala ?

Sau diversele consecinte ale ei?
Tristan
Postat pe 27 Februarie 2010 21:53
De la: Tristan, la data 2010-02-27 21:53:03se amesteca mamaliga fidelitatii de secole dar cum ar fi terciul asta de porumb daca am scoate din fidelitate, sexualitatea? Cu ce s-ar ramane?
Pt mine ar ramane .... dar nu vreau sa impartasesc inca.:)

Ce ne doare in infidelitate in afara de divagatia sexuala ?

Sau diversele consecinte ale ei?


daca din fidelitate ai scoate sexualitatea ar ramane respectul
simplu pt mine.... ca sunt femeie si cred in vorba aia cu " barbatul pana poate si femeiea pan' la moarte"....

deci.... in concluzie un infidel da dovada de lipsa de respect .
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 22:26
deci.... in concluzie un infidel da dovada de lipsa de respect .
[/quote]

Desigur asta este o parere.

Ma intreb acum la ce te-ai gandit cand ai scris "da dovada de lipsa de respect"? ce nu a fost respectat?
Tristan
Postat pe 1 Martie 2010 17:49
De la: Tristan, la data 2010-03-01 17:49:49deci.... in concluzie un infidel da dovada de lipsa de respect .


Desigur asta este o parere.

Ma intreb acum la ce te-ai gandit cand ai scris "da dovada de lipsa de respect"? ce nu a fost respectat?[/quote]

vrei sa faci filozofie cu mine acum?????

dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Martie 2010 20:57
De la: Tristan, la data 2010-02-27 21:53:03se amesteca mamaliga fidelitatii de secole dar cum ar fi terciul asta de porumb daca am scoate din fidelitate, sexualitatea? Cu ce s-ar ramane?
Pt mine ar ramane .... dar nu vreau sa impartasesc inca.:)

Ce ne doare in infidelitate in afara de divagatia sexuala ?

Sau diversele consecinte ale ei?



ar ramane o relatie standar de amicitie! ar ramane un gol imens dorindu-ti sa te arunci intr-un vartej al necunoscutului umpland pentru o clipa acel gol si reintorcandu-te la cel care iti e fidel!
prefer infidelitatea ascunsa care nu lasa urme decat cea in care ajungi sa simti acea durere .....care cu timpul se trateaza.
nu suntem facuti sa traim in monogamie si chiar daca o facem asta inseamna ca avem langa noi persoana care ne ofera ceea ce noi avem nevoie.
infidelitatea duce la consecinte dar nu atat de grave pe cat se lasa sa se inteleaga.
eu sunt de parere ca daca ajungi sa inseli inseamna ca ceva s-a rupt in interiorul caminului......ne putem intoarce in sanul intimitatii dar lucrurile nu vor mai fi la fel.

traieste clipa ca si cum ar fi ultima!

si inca,ceva nu exista relatie fara sexualitate ...fie ea si fidela.La un moment dat te vei plictisi!
Celia_29
Postat pe 9 Martie 2010 22:45
In momentul in care unul dintre parteneri aluneca pe o anumita panta deja relatia incepe sa se stinga usor. Nu mai poti fi la fel venind din patul altuia/alteia oricat de detasat emotional ai incercat tu sa fi in acea aventura. Pt ca nu e vorba numai de partea emotionala aici. Intr-o relatie totul se face in 2, inclusiv sexul.


Sa inseli cu sufletul este foarte greu daca exista sentimente puternice in relatie, poate doar sa-ti placa de cineva trecator dar nu sa te indragostesti de o alta persoana pt simpul fapt ca nu poti iubi 2 oameni in acelasi timp.

Deci fidelitatea cu siguranta trebuie sa fie pe toate planurile.
arhanghel
Postat pe 15 Martie 2010 01:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor pentru lucrarea de licenta 3 De la: Radu1987 12 Iunie 2009 16:04
o parere 7 De la: dennissaa 19 Martie 2014 14:10
cred ca am nevoie de o imbarbatare :( 12 De la: Ginuta1980 13 Noiembrie 2009 23:41
el scorpion + ea pestii =......?????? 9 De la: kudika174057 8 Iulie 2010 18:05
ma tachineaza tot timpul ,de ce? 18 De la: wait_sign 10 Aprilie 2010 05:21