Setari Cookie-uri

Dilema !!!

Buna,

Am o foarte mare dilema, si sper sa ma puteti ajuta!

Am un prieten foarte bun, D. care insa are o relatie cu V. de peste 5 ani. Imi este foarte drag, ne intelegem foarte bine. Cu prietena lui sunt foarte apropiata, dar nu pot spune ca o consider cea mai buna prietena. In Decembrie, ea a plecat pentru doua saptamani din tara, si ... dintr-o intamplare m-am culcat cu D. La inceput nu mi s-a parut foarte grav (exceptand sentimentul de vinovatie fata de V.), ma gandeam ca a fost doar o greseala, eram singuri amandoi, nu ma gandisem niciodata inainte la D. altfel decat ca la un prieten ... Insa povestea asta s-a repetat ... chiar si dupa ce V. a revenit in tara, si lucrurile s-au complicat ... eu am inceput sa ma indragostesc de el, el de mine ...
Stiu ca suna ciudat, venind de la mine, insa nu as vrea ca cei doi sa se desparta din cauza mea ... Insa lucrurile se complica din ce in mai mult, pentru ca V simte ca ceva nu mai este in regula si imi cere mie sfaturi stiind ca eu sunt foarte apropiata de D. In plus, ea ar trebui sa plece din nou pentru 4 luni din tara, si se astepta ca eu sa o sfatuiesc daca sa plece sau nu ... in calitate de prietena a ei, i-as spune sa plece, insa in calitate de cea care a inselat-o as sfatui-o sa ramana ... ce sa fac???!!!???
Arina25
Postat pe 3 Martie 2010 18:25
auzi da cate conturi tre sa iti mai faci ca sa mananci acelasi kkt?
Shhh
Postat pe 3 Martie 2010 18:27
De la: Arina25, la data 2010-03-03 18:25:49Buna,

Am o foarte mare dilema, si sper sa ma puteti ajuta!

Am un prieten foarte bun, D. care insa are o relatie cu V. de peste 5 ani. Imi este foarte drag, ne intelegem foarte bine. Cu prietena lui sunt foarte apropiata, dar nu pot spune ca o consider cea mai buna prietena. In Decembrie, ea a plecat pentru doua saptamani din tara, si ... dintr-o intamplare m-am culcat cu D. La inceput nu mi s-a parut foarte grav (exceptand sentimentul de vinovatie fata de V.), ma gandeam ca a fost doar o greseala, eram singuri amandoi, nu ma gandisem niciodata inainte la D. altfel decat ca la un prieten ... Insa povestea asta s-a repetat ... chiar si dupa ce V. a revenit in tara, si lucrurile s-au complicat ... eu am inceput sa ma indragostesc de el, el de mine ...
Stiu ca suna ciudat, venind de la mine, insa nu as vrea ca cei doi sa se desparta din cauza mea ... Insa lucrurile se complica din ce in mai mult, pentru ca V simte ca ceva nu mai este in regula si imi cere mie sfaturi stiind ca eu sunt foarte apropiata de D. In plus, ea ar trebui sa plece din nou pentru 4 luni din tara, si se astepta ca eu sa o sfatuiesc daca sa plece sau nu ... in calitate de prietena a ei, i-as spune sa plece, insa in calitate de cea care a inselat-o as sfatui-o sa ramana ... ce sa fac???!!!???



sa ma fereasca d-zeu de prieteni ca tine,fara sa te superi!
cel mai bine ar fi sa ii spuneti adevarul......nu merita atat din partea lui cat si a ta.Si cred ca nici tu nu vei ramane cu tipul......sau poate da,who knows!
Sinceritatea e cel mai bun sfat !
just_heaven
Postat pe 3 Martie 2010 18:29
Nu inteleg ce vrei sa spui ... e prima oara cand postez pe forumul asta ... poate ma confuzi ...
Arina25
Postat pe 3 Martie 2010 18:29
De la: Shhh, la data 2010-03-03 18:27:23auzi da cate conturi tre sa iti mai faci ca sa mananci acelasi kkt?



dar cand a mai mancat kkt?
freakbabe
Postat pe 3 Martie 2010 18:30
BOOOOOOOOOOORING! Mai schimbati placa , deja ma ia somnul: am un prieten care mai are o alta si nu se mai stie ce dracu' iese.Citeste zecile de topice asemanatoare si-o sa te destupi acolo!

Postat pe 3 Martie 2010 18:31
@ just_heaven : Am luat in considerare si varianta cu adevarul ... insa am ales sa nu ii spun ca sa nu o fac sa sufere si mai tare ...
Cat despre o posibila relatie intre mine si el ... nici nu se pune problema ... cel putin acum ...
Arina25
Postat pe 3 Martie 2010 18:32
De la: Arina25, la data 2010-03-03 18:25:49Buna,

Am o foarte mare dilema, si sper sa ma puteti ajuta!

Am un prieten foarte bun, D. care insa are o relatie cu V. de peste 5 ani. Imi este foarte drag, ne intelegem foarte bine. Cu prietena lui sunt foarte apropiata, dar nu pot spune ca o consider cea mai buna prietena. In Decembrie, ea a plecat pentru doua saptamani din tara, si ... dintr-o intamplare m-am culcat cu D. La inceput nu mi s-a parut foarte grav (exceptand sentimentul de vinovatie fata de V.), ma gandeam ca a fost doar o greseala, eram singuri amandoi, nu ma gandisem niciodata inainte la D. altfel decat ca la un prieten ... Insa povestea asta s-a repetat ... chiar si dupa ce V. a revenit in tara, si lucrurile s-au complicat ... eu am inceput sa ma indragostesc de el, el de mine ...
Stiu ca suna ciudat, venind de la mine, insa nu as vrea ca cei doi sa se desparta din cauza mea ... Insa lucrurile se complica din ce in mai mult, pentru ca V simte ca ceva nu mai este in regula si imi cere mie sfaturi stiind ca eu sunt foarte apropiata de D. In plus, ea ar trebui sa plece din nou pentru 4 luni din tara, si se astepta ca eu sa o sfatuiesc daca sa plece sau nu ... in calitate de prietena a ei, i-as spune sa plece, insa in calitate de cea care a inselat-o as sfatui-o sa ramana ... ce sa fac???!!!???


Simplu:
1-nu te mai bagi intre ei si-o lasi pe aia sa plece unde a intzarcat dracu copii
2- ii faci aleia de duca , il iei pe prost si aia daca mai vine ramane cu buza umflata ca i l-ai suflat

Altceva! Sunteti clone , facute din acelasi ou?!

Postat pe 3 Martie 2010 18:35
De la: Arina25, la data 2010-03-03 18:32:44@ just_heaven : Am luat in considerare si varianta cu adevarul ... insa am ales sa nu ii spun ca sa nu o fac sa sufere si mai tare ...
Cat despre o posibila relatie intre mine si el ... nici nu se pune problema ... cel putin acum ...


daca stii raspunsul.......nu il mai cauta doar tu stii cel mai bine ce trebuie sa faci...dar daca stiai ca nu vei avea o relatie cu el.......la ce te-ai lasat scarpinata? fara sa te gandesti ca doi prieteni vor fi distrusi........
just_heaven
Postat pe 3 Martie 2010 18:40
De la: Arina25, la data 2010-03-03 18:25:49Buna,

Am o foarte mare dilema, si sper sa ma puteti ajuta!

Am un prieten foarte bun, D. care insa are o relatie cu V. de peste 5 ani. Imi este foarte drag, ne intelegem foarte bine. Cu prietena lui sunt foarte apropiata, dar nu pot spune ca o consider cea mai buna prietena. In Decembrie, ea a plecat pentru doua saptamani din tara, si ... dintr-o intamplare m-am culcat cu D. La inceput nu mi s-a parut foarte grav (exceptand sentimentul de vinovatie fata de V.), ma gandeam ca a fost doar o greseala, eram singuri amandoi, nu ma gandisem niciodata inainte la D. altfel decat ca la un prieten ... Insa povestea asta s-a repetat ... chiar si dupa ce V. a revenit in tara, si lucrurile s-au complicat ... eu am inceput sa ma indragostesc de el, el de mine ...
Stiu ca suna ciudat, venind de la mine, insa nu as vrea ca cei doi sa se desparta din cauza mea ... Insa lucrurile se complica din ce in mai mult, pentru ca V simte ca ceva nu mai este in regula si imi cere mie sfaturi stiind ca eu sunt foarte apropiata de D. In plus, ea ar trebui sa plece din nou pentru 4 luni din tara, si se astepta ca eu sa o sfatuiesc daca sa plece sau nu ... in calitate de prietena a ei, i-as spune sa plece, insa in calitate de cea care a inselat-o as sfatui-o sa ramana ... ce sa fac???!!!???


You make me sick !
mahy33
Postat pe 3 Martie 2010 18:47
M-ai facut curioasa raaaaaau, cum vine treaba cu "dintr-o intamplare m-am culcat ", adica ti-ai deschis picioarele din greseala?
Iar ca raspuns la dilema ta, as pleca eu din tara in locul prietenei!
miss_darine
Postat pe 3 Martie 2010 18:58
De la: miss_darine, la data 2010-03-03 18:58:47 M-ai facut curioasa raaaaaau, cum vine treaba cu "dintr-o intamplare m-am culcat ", adica ti-ai deschis picioarele din greseala?
Iar ca raspuns la dilema ta, as pleca eu din tara in locul prietenei!


seara buna missy .

...si tot din 'intamplare' a repetat experienta .... chiar si dupa intoarcerea fetei....
mahy33
Postat pe 3 Martie 2010 19:07
Ce chestie...toate astea si asa doar din intamplare, auzi draguta s-au intamplat cam multe, ca sa pretinzi ca a fost asa doar din intamplare, si sincer cea mai mare vina o ai tu, pt ca vorba aceea CATEAUA PANA NU RIDICA COADA CAINELE NU PREA ARE CE FACE, prin urmare daca vrei sa ii ajuti SA NU se desparta(asa cum pretinzi, dar doar pretinzi, ca de facut nu faci nimik in sensul asta, ca o "adevarata prietena") deci daca vrei sa ii ajuti NU MAI RIDICA COADA si lasa-i in pace, respinge-l la modul urat sau frumos, iar pe fata sfatuieste-o sa nu plece. Daca nu te pui pe fapte, ie-te na ai sa fii a nu stiu cata, care e cu****rva cu prietena si prietenul ei, ce mai conteaza una in plus ca si asa sunt destule in situatia ta (cred caai inteles ironia si... Felicitarile mele)
oana84onutza
Postat pe 3 Martie 2010 19:07
De la: mahy33, la data 2010-03-03 19:07:11
seara buna missy .

...si tot din 'intamplare' a repetat experienta .... chiar si dupa intoarcerea fetei....

buna mahy
iubeste
miss_darine
Postat pe 3 Martie 2010 19:13
De la: freakbabe, la data 2010-03-03 18:30:16
De la: Shhh, la data 2010-03-03 18:27:23auzi da cate conturi tre sa iti mai faci ca sa mananci acelasi kkt?



dar cand a mai mancat kkt?


mai e un topic deschis, nu stiu cum se numeste, in care tipa se exprima exact la fel: am un prieten X care o iubeste pe Y dar Z nu mai stiu ce... e exact faza cu aceeasi marie cu alta palarie
Shhh
Postat pe 3 Martie 2010 19:35
De la: Shhh, la data 2010-03-03 19:35:02
De la: freakbabe, la data 2010-03-03 18:30:16
De la: Shhh, la data 2010-03-03 18:27:23auzi da cate conturi tre sa iti mai faci ca sa mananci acelasi kkt?



dar cand a mai mancat kkt?


mai e un topic deschis, nu stiu cum se numeste, in care tipa se exprima exact la fel: am un prieten X care o iubeste pe Y dar Z nu mai stiu ce... e exact faza cu aceeasi marie cu alta palarie


Nu e ea, e clona ei care tot cat o gaina gandeste!

Postat pe 3 Martie 2010 19:37
eu stiu ca...nimeni nu apartine nimanui.....de ce nu sepune problema unei relatii?....daca ii arde de plecare...din punct de vedere al ...relatiei de iubire...ar trebui stiut ca...nimeni nu asteapta pe nimeni....nu stiu....situatia nu e simpla...dar poate fi simplificata.....daca se afla astfel de adevaruri....se cearta toti 3...si nu iese nimic bun.....un pas facut...ramane bun facut.......ca eu as da/o dracu de prietena....asta e adevarul!
andreea_n_x
Postat pe 3 Martie 2010 21:21
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-03 21:21:08eu stiu ca...nimeni nu apartine nimanui.....de ce nu sepune problema unei relatii?....daca ii arde de plecare...din punct de vedere al ...relatiei de iubire...ar trebui stiut ca...nimeni nu asteapta pe nimeni....nu stiu....situatia nu e simpla...dar poate fi simplificata.....daca se afla astfel de adevaruri....se cearta toti 3...si nu iese nimic bun.....un pas facut...ramane bun facut.......ca eu as da/o dracu de prietena....asta e adevarul!

cred ca ar trebui sa ceri un traducator personal, altfel tot ce scrii ramane numai pt tine
miss_darine
Postat pe 4 Martie 2010 14:14
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-03 21:21:08eu stiu ca...nimeni nu apartine nimanui.....de ce nu sepune problema unei relatii?....daca ii arde de plecare...din punct de vedere al ...relatiei de iubire...ar trebui stiut ca...nimeni nu asteapta pe nimeni....nu stiu....situatia nu e simpla...dar poate fi simplificata.....daca se afla astfel de adevaruri....se cearta toti 3...si nu iese nimic bun.....un pas facut...ramane bun facut.......ca eu as da/o dracu de prietena....asta e adevarul!


cu alte cuvinte sa-si deschida picioarele si a treia oara?
Dontyyy
Postat pe 4 Martie 2010 14:39
da...si cu p... in c..ur si cu sufletul in rai nu se poate sa stii!
one_size
Postat pe 4 Martie 2010 14:46
De la: Dontyyy, la data 2010-03-04 14:39:37
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-03 21:21:08eu stiu ca...nimeni nu apartine nimanui.....de ce nu sepune problema unei relatii?....daca ii arde de plecare...din punct de vedere al ...relatiei de iubire...ar trebui stiut ca...nimeni nu asteapta pe nimeni....nu stiu....situatia nu e simpla...dar poate fi simplificata.....daca se afla astfel de adevaruri....se cearta toti 3...si nu iese nimic bun.....un pas facut...ramane bun facut.......ca eu as da/o dracu de prietena....asta e adevarul!


cu alte cuvinte sa-si deschida picioarele si a treia oara?

ești sigurã cã numai de 2 ori s-a crãcãnat pânã acum?
iacinta
Postat pe 4 Martie 2010 14:48
De la: Dontyyy, la data 2010-03-04 14:39:37

cu alte cuvinte sa-si deschida picioarele si a treia oara?

donty sunt invidioasa cum ai reusit sa descifrezi cuneiformele donshoarei?
miss_darine
Postat pe 4 Martie 2010 14:51
De la: miss_darine, la data 2010-03-04 14:51:29
De la: Dontyyy, la data 2010-03-04 14:39:37

cu alte cuvinte sa-si deschida picioarele si a treia oara?

donty sunt invidioasa cum ai reusit sa descifrezi cuneiformele donshoarei?



darine m-ai prins , recunosc n-am citit decat partea asta"ca eu as da/o dracu de prietena....asta e adevarul!"

Dontyyy
Postat pe 4 Martie 2010 14:56
De la: Dontyyy, la data 2010-03-04 14:56:17
De la: miss_darine, la data 2010-03-04 14:51:29
De la: Dontyyy, la data 2010-03-04 14:39:37

cu alte cuvinte sa-si deschida picioarele si a treia oara?

donty sunt invidioasa cum ai reusit sa descifrezi cuneiformele donshoarei?



darine m-ai prins , recunosc n-am citit decat partea asta"ca eu as da/o dracu de prietena....asta e adevarul!"


doamne da mult trebe sa te mai straduiesti sa vezi ce dracu e pe aici o adevarata lupta cu limba asta...romana
GYPSI
Postat pe 4 Martie 2010 14:58
De la: Arina25, la data 2010-03-03 18:25:49Buna,

Am o foarte mare dilema, si sper sa ma puteti ajuta!

Am un prieten foarte bun, D. care insa are o relatie cu V. de peste 5 ani. Imi este foarte drag, ne intelegem foarte bine. Cu prietena lui sunt foarte apropiata, dar nu pot spune ca o consider cea mai buna prietena. In Decembrie, ea a plecat pentru doua saptamani din tara, si ... dintr-o intamplare m-am culcat cu D. La inceput nu mi s-a parut foarte grav (exceptand sentimentul de vinovatie fata de V.), ma gandeam ca a fost doar o greseala, eram singuri amandoi, nu ma gandisem niciodata inainte la D. altfel decat ca la un prieten ... Insa povestea asta s-a repetat ... chiar si dupa ce V. a revenit in tara, si lucrurile s-au complicat ... eu am inceput sa ma indragostesc de el, el de mine ...
Stiu ca suna ciudat, venind de la mine, insa nu as vrea ca cei doi sa se desparta din cauza mea ... Insa lucrurile se complica din ce in mai mult, pentru ca V simte ca ceva nu mai este in regula si imi cere mie sfaturi stiind ca eu sunt foarte apropiata de D. In plus, ea ar trebui sa plece din nou pentru 4 luni din tara, si se astepta ca eu sa o sfatuiesc daca sa plece sau nu ... in calitate de prietena a ei, i-as spune sa plece, insa in calitate de cea care a inselat-o as sfatui-o sa ramana ... ce sa fac???!!!???



ce altceva se poate spune despre tine.esti o c***a din perspectiva tuturor femeilor care au prieteni/soti si care nu inseala,bineinteles.Apoi la ce iti trebuia barbatul asta daca nici nu vrei sa ai o relatie oficiala cu el?Pentru ca iti place viata,de-aia.Oricum,va potriviti,amandoi ati comis aceeasi greseala,la fel de grava. You make me sick!!! Voi nu aveti credinta,Dumnezeu????
luiza_georgiana
Postat pe 6 Martie 2010 10:43
eu te sfatuiesc sa ii spui sa ramana in tara! este cel mai bine... poate asa nu mai ai "tentatii".
nu te judec pt ce ai facut dar sincer nici bine nu este.........doar daca esti sigura pe ceea ce simti si vrei sa ramai cu el. atunci te sfatuiesc sa devi prietena lui si nu AMANTA!
dienuscha
Postat pe 19 Martie 2010 20:46
B..I..T..C..H Ce pot sa zic..."prietene" ca tine merita tunse!Macar zi adevarul saracei fete..nimeni nu merita asa ceva.
Offf da' vad k va scarpinati bine cand va mananca ;)
Cat despre tip....un las,un pervers,un animal fara minte.Dar stai fara griji ca se intoarce roata
krisutza
Postat pe 19 Martie 2010 22:09
Oare cum te culci cu cineva " din intamplare "? Pici pe..obiect din greseala si oups?
anissya
Postat pe 21 Martie 2010 15:57
:)) Ce lume suparata pe aici. Toata lumea e moralista, pe premisa "nici usturoi n-am mancat nici gura nu-mi miroase" si banuiesc ca toata lumea face dragoste nu sex.
Apropo, nu exista prietenie (in adevaratul sens al cuvantului) intre baieti si fete. SOC!
putinkova
Postat pe 21 Martie 2010 16:41
stiu ce inseamna sa distrugi o prietenie ptr.un barbat dupa 25 de ani inca tinjesc dupa prietena mea din adolescenta careia i-am furat iubitul,el a disparut dupa o vreme din viata noasrta iar inca ma simt vinovata fata de ea
utad
Postat pe 21 Martie 2010 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie rac-rac 4 De la: one_size 8 Decembrie 2009 15:05
Un alt subiect de povestit 9 De la: kudika376850 21 Martie 2011 09:38
E VREO LIMITA .......PANA ITI PIERZI CONTROLUL?? 49 De la: m_manoka 10 Februarie 2009 14:10
se cauta ...!!! 142 De la: baby_nebunel 4 Martie 2009 08:34
ce se intampla cand te simti atrasa si de altcineva in afara de prietenul tau? 23 De la: denis_3d25 28 August 2009 18:10