Setari Cookie-uri

Dilema,sufenta. Dragoste?

Suferinta...ptr mine e ca si cafeaua de dimineata. M-am casatorit la 21 de ani, nu va grabiti cu concluziile, era urmatorul pas de urmat, cel putin in opinia mea. Am avut o copilarie tumultuoasa, m-am maturizat devreme, n-am avut ce face...mama cu anevrism de aorta, tata alcoolic, frate mai mare la facultate(tin sa precizez ca in familia mea toti suntem economisti deci se presupune, oameni cu capul pe umeri! nu? nu) eu, nu vroiam sa fac parte din acelasi clisee(din care, pana la urma fac parte! halal umor!)Am invatat sa supravietuiesc singura, la 19 ani aveam grija de un club ca pana la 20 de ani sa detin mai mult de jumate dintr-altul. La 21 de ani eram cineva, aveam masina, aveam bani si un iubit care adora pamantul pe care calcam, era perfect, ma iubea, ma adora facea totul ptr mine. Ne-am casatorit(el era cu mine de la 18 ani, varsta la care trecusem prin mreajele iubirii de multe ori astfel incat sa-mi dau seama daca e sincer sau doar profitor). L-am reintalnit pe EL, anul trecut dupa 8 ani . Singura dragoste din tinerete care imi daduse fiori destul de adanci incat sa mi se aprinda beculetul de alarma si sa fug de el de parca imi ardeau calcaiele. Nu am rezistat tentatiei si l-am sunat. A venit. Stia exact ce vroiam de la el...sex. Mi-a oferit cea mai buna cea mai sublima noapte de amor iar la plecare mi-a spus sec "sa nu te indragostesti de mine!" hei! asta e fraza folosita de mine, m-a intrigat. Si acum dupa jumatate de an stau in fata calculatorului astept sa ma sune desi realizez ca se joaca cu mine! E prea lunga povestea sa o scriu intr-un singur post si ar fi prea plictisitoare sa o scriu pe toata acum.
Ce ma fac eu cu el?
deliamascas
Postat pe 10 Aprilie 2010 00:37
A fost destull de clar baiatu'.....
Daca ai bani,masina etc......nu inseamna ca esti cea mai tare din parcare!!!


blaa
Postat pe 10 Aprilie 2010 01:49
se mai intampla,dar trebuie sa fi constienta pe cine iubesti.
Amnesia
Postat pe 10 Aprilie 2010 01:55
De la: deliamascas, la data 2010-04-10 00:37:11Suferinta...ptr mine e ca si cafeaua de dimineata. M-am casatorit la 21 de ani, nu va grabiti cu concluziile, era urmatorul pas de urmat, cel putin in opinia mea. Am avut o copilarie tumultuoasa, m-am maturizat devreme, n-am avut ce face...mama cu anevrism de aorta, tata alcoolic, frate mai mare la facultate(tin sa precizez ca in familia mea toti suntem economisti deci se presupune, oameni cu capul pe umeri! nu? nu) eu, nu vroiam sa fac parte din acelasi clisee(din care, pana la urma fac parte! halal umor!)Am invatat sa supravietuiesc singura, la 19 ani aveam grija de un club ca pana la 20 de ani sa detin mai mult de jumate dintr-altul. La 21 de ani eram cineva, aveam masina, aveam bani si un iubit care adora pamantul pe care calcam, era perfect, ma iubea, ma adora facea totul ptr mine. Ne-am casatorit(el era cu mine de la 18 ani, varsta la care trecusem prin mreajele iubirii de multe ori astfel incat sa-mi dau seama daca e sincer sau doar profitor). L-am reintalnit pe EL, anul trecut dupa 8 ani . Singura dragoste din tinerete care imi daduse fiori destul de adanci incat sa mi se aprinda beculetul de alarma si sa fug de el de parca imi ardeau calcaiele. Nu am rezistat tentatiei si l-am sunat. A venit. Stia exact ce vroiam de la el...sex. Mi-a oferit cea mai buna cea mai sublima noapte de amor iar la plecare mi-a spus sec "sa nu te indragostesti de mine!" hei! asta e fraza folosita de mine, m-a intrigat. Si acum dupa jumatate de an stau in fata calculatorului astept sa ma sune desi realizez ca se joaca cu mine! E prea lunga povestea sa o scriu intr-un singur post si ar fi prea plictisitoare sa o scriu pe toata acum.
Ce ma fac eu cu el?


Lasand chestia la o parte ca ai un sot , asta nu ma intereseaza ca nu sunt eu apostolul tau moral;-)
TU stii ce vrei de la el si el de la tine: SEX sau mai bine zis sex sublim, bun etc....Sa zicem ca ai cariera ta, esti emancipata , esti cu picioarele pe pamant si ai acelasi drept ca un barbat sa ai o relatie bazata doar pe sex, DAR FARA sa te IMPLICI emotional.
Sa il chemi exact cand ai tu nevoie;-) Usor de scris si greu de realizat;-)

Acuma totus revin cu "moralitatea", dupa parerea mea -fara sa te critic sau judaca, tu poti face sex cu cine vrei, poti sa schimbi partenerul de cate ori vrei atata timp cat nu ai o relatie stabila si iti bati joc de cineva sau mai bine zis de sentimentele cuiva si ei un rol duplicitar. Cunosc destule cazuri de relatie sau casnicie unde fiecare partener are libertaea sa faca ce vrea cu o singura conditie, sa spuna adevarul.Poate este o varianta si pentru tine.
Probabil ca nu doresti sa-ti parasesti sotul pentru el si nici el nu vrea mai mult decat sex de la tine...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Aprilie 2010 02:07
Poate ar fi bine sa te intrebi ce vrei de fapt de la El?Poate doar pentru tine a fost o noapte magica....pastreaza acea amintire si mergi pe drumul tau ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic..
Adevarul este ca iti lipseste ceva,de aceea vazandu-l l-ai dorit..Cauta acel CEVA in sufletul tau...ai sa descoperi ca nu de o persoana ai nevoie ci de ceea ce reprezinta acea persoana pentru tine...
abrry_s
Postat pe 10 Aprilie 2010 03:04
Nu-i curios cat suntem de puternice, cat de multe reusim sa realizam in viata si totusi, cat de usor ne poate dobori o pietricica?!
Ai inceput mesajul "suferinta e pentru mine....ca si cafeaua de dimineata". Dar, cu exceptia suferintei din dragoste pe care o intuiesc, pari a fi capabila sa treci peste toate cu usurinta.
Si atunci, nu-mi ramane decat sa te intreb: ce-i cu tine? Cat de rau poate fi in "cuibul" tau daca un barbat, fie el si iubirea din tinerete, te poate dobori?
Este adevarat ca e prea scurta povestea. O singura fraza pentru jumatatea de an pe care ti-ai petrecut-o in fata unui computer asteptand sa te sune un el si sa-ti ofere exact ceea ce tu iti doresti: sex.

Am sters de cateva ori ceea ce vroiam sa-ti spun. Nu stiu, tu nu ai nevoie de sfaturi. Esti o femeie puternica, sunt convinsa, nu se poate sa vii pe kudika si sa intrebi: ce fac cu viata mea de acum incolo?
Hai, mai da-l incolo!

Pff, ce m-a´ncurcat povestea asta!
rashela
Postat pe 10 Aprilie 2010 03:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt amanta!!!ce sa fac??? 324 De la: justforfun84 25 Martie 2011 10:30
incaltaminte pe comanda 2 De la: iulia069834 8 Aprilie 2010 12:11
o intamplare :( 3 De la: oktober 19 Ianuarie 2009 14:52
Sa le punem in ordine 13 De la: pamela_1 14 Aprilie 2009 10:38
Nu mai inteleg nimic.. 28 De la: kudika_28490 12 Februarie 2013 08:33