Setari Cookie-uri

barbat fecioara dificil...help

Am si eu o intrebare fetelor.De fapt o intrebare si mult asteptatele voastre pareri.Sunt cu un baiat fecioara de vreo 5 ani de zile.anul asta s-a hotarat sa isi includa in planul sau o casa si APOI sa se gandeasca la un viitor.imi tot reproseaza mai tot timpul cum ca as fi imatura(26 ani anul asta).cu toate ca eu nu prea inteleg ce anume vrea el de la mine mi-am luat inima in dinti si am facut marea intrebare:tu ma incluzi si pe mine in viitorul tau sau ce?.la care el mi-a raspuns ca undeva as fi inclusa dar nu are cu cine.Revin tot la faza ca as fi imatura.El cica ma prostesc pur si simplu cand stau de vb cu cineva ca fac una....alta.Sincer la varsta asta incep sa imi doresc sa am si eu o familie eventual mai tz si copii.ca doar nu oi sta sa fac 40 ani ca el sa se hotarasca exact daca se insoara cu mine sau nu,nu e asa?Nu stiu cum sa o mai iau si ce anume sa fac.sa o iau de la inceput va dati seama ca dupa 5 ani e f f greu.de zis nu prea am ce ca el o tine tot pe a lui ca sa termine casa si apoi sa se mai gandeasca ce si cum.nu mai stiu pe care cale sa o iau sau ce anume sa mai fac.incep sa ajung la limitele mele asa cum si el zice ca are o limita si ca vezi doamne este rabdator(asteapta sa ma maturize eu deh)dar are si el o limita.nu zau?
ce pot face eu fetle?
cineva care a trecut prin asa ceva pana acum?sa ma ajute cu o povata...sfat....idee? E zodia fecioara....daca va ajuta sa va dati seama de temperament in functie de zodie.
kudika006087
Postat pe 1 Martie 2010 20:12
Nah, omul e gospodar, intai isi construieste casa, dupa aceea o mobileaza si intr-un final o sa se gandeasca el si cu cine o sa o populeze! Ideea care se desprinde din tot ce ai povestit tu este ca nu prea te doreste drept stapana a viitoarei case si nici a inimioarei lui! Deci: go,go,go and move on!
miss_darine
Postat pe 1 Martie 2010 22:26
:) deci te inteleg perfect! Si eu sunt intr-o relatie de aproape 5 ani cu o fecioara si cam asa e si la noi...eh eu am 22 si el 23 si sa zicem ca mai asteptam...de 1 an locuim impreuna si ce sa zic sunt perioade cand neintelegem mai bine sau cand ne certam pana la extrem...eh e greu dar dragostea e mare ;) just hold on si fii deschisa si zii ce ai pe suflet. Sa stii ca fecioarele sunt ascultatoare daca stii cum sa le iei
printesa_maria
Postat pe 4 Martie 2010 11:57
De la: kudika006087, la data 2010-03-01 20:12:04Am si eu o intrebare fetelor.De fapt o intrebare si mult asteptatele voastre pareri.Sunt cu un baiat fecioara de vreo 5 ani de zile.anul asta s-a hotarat sa isi includa in planul sau o casa si APOI sa se gandeasca la un viitor.imi tot reproseaza mai tot timpul cum ca as fi imatura(26 ani anul asta).cu toate ca eu nu prea inteleg ce anume vrea el de la mine mi-am luat inima in dinti si am facut marea intrebare:tu ma incluzi si pe mine in viitorul tau sau ce?.la care el mi-a raspuns ca undeva as fi inclusa dar nu are cu cine.Revin tot la faza ca as fi imatura.El cica ma prostesc pur si simplu cand stau de vb cu cineva ca fac una....alta.Sincer la varsta asta incep sa imi doresc sa am si eu o familie eventual mai tz si copii.ca doar nu oi sta sa fac 40 ani ca el sa se hotarasca exact daca se insoara cu mine sau nu,nu e asa?Nu stiu cum sa o mai iau si ce anume sa fac.sa o iau de la inceput va dati seama ca dupa 5 ani e f f greu.de zis nu prea am ce ca el o tine tot pe a lui ca sa termine casa si apoi sa se mai gandeasca ce si cum.nu mai stiu pe care cale sa o iau sau ce anume sa mai fac.incep sa ajung la limitele mele asa cum si el zice ca are o limita si ca vezi doamne este rabdator(asteapta sa ma maturize eu deh)dar are si el o limita.nu zau?
ce pot face eu fetle?
cineva care a trecut prin asa ceva pana acum?sa ma ajute cu o povata...sfat....idee? E zodia fecioara....daca va ajuta sa va dati seama de temperament in functie de zodie.





... ...adica daca el nu vroia sa faca casa nici tu nu vroia sa te mariti ? ... apoi vrei sa te mariti dar sa o mai lalalai in copilaria ta ... dar vrei patalamau la mina ca sa stii ca intri in casa aia !!! ... scuze, dar daca doar vrei sa iti ''traiesti viata'' ce rost are casatoria ? ...

... vrei un sfat ... mai intii intelege de ce te acuza ca te ''prostesti'' si ce ar trebui sa faci ca sa schimbi impresia pe care o faci ... maturizeza-te ... puna mina si fa un copil, doi si o sa inteleaga ce trebuie ... poti incerca tot felul de variante ''filozofice'', de experientze sexuale si comportamentale ... daca nu incerci sa te adaptezi si sa il adaptezi la un mod comun de gindire si nu incerci sa arati ca nu te sperii de ''probleme'', nu o sa ajungeti la un final fericit ...

marco918
Postat pe 4 Martie 2010 12:28
daca abia la 40 de ani s-a hotarat sa isi cumpere o casa...si pana la varsta asta nu este casatorit...asta cam spune tot!
nu-i nimic ai pierdut 5 ani..mai pierzi inca 5 pana realizezi ca esti in plus!
one_size
Postat pe 4 Martie 2010 13:15
De la: one_size, la data 2010-03-04 13:15:38daca abia la 40 de ani s-a hotarat sa isi cumpere o casa...si pana la varsta asta nu este casatorit...asta cam spune tot!
nu-i nimic ai pierdut 5 ani..mai pierzi inca 5 pana realizezi ca esti in plus!





... nu am observat ca se vorbeste de un ''barbat'' de 40 de ani ... corect ...

marco918
Postat pe 4 Martie 2010 13:21
daca are 40 de ani normal ca tu esti imatura pe langa el,,,,,,,,,,,,,,,,,,,sa-si caute una de varsta lui
Dontyyy
Postat pe 4 Martie 2010 13:24
De la: Dontyyy, la data 2010-03-04 13:24:52daca are 40 de ani normal ca tu esti imatura pe langa el,,,,,,,,,,,,,,,,,,,sa-si caute una de varsta lui





... eheee .. la virsta aia e greu sa mai judeci normal ... frustrarile sexuale combinate cu pretentiile cam ''paraziteaza'' logica ... multe/i au lalait-o asa ... si acum doar isi pazesc ''averile'' ...

marco918
Postat pe 4 Martie 2010 13:28
De la: marco918, la data 2010-03-04 13:28:07
De la: Dontyyy, la data 2010-03-04 13:24:52daca are 40 de ani normal ca tu esti imatura pe langa el,,,,,,,,,,,,,,,,,,,sa-si caute una de varsta lui





... eheee .. la virsta aia e greu sa mai judeci normal ... frustrarile sexuale combinate cu pretentiile cam ''paraziteaza'' logica ... multe/i au lalait-o asa ... si acum doar isi pazesc ''averile'' ...




da oare ii zice "tati" de-o considera imatura?
Dontyyy
Postat pe 4 Martie 2010 13:29
De la: Dontyyy, la data 2010-03-04 13:29:43
De la: marco918, la data 2010-03-04 13:28:07
De la: Dontyyy, la data 2010-03-04 13:24:52daca are 40 de ani normal ca tu esti imatura pe langa el,,,,,,,,,,,,,,,,,,,sa-si caute una de varsta lui





... eheee .. la virsta aia e greu sa mai judeci normal ... frustrarile sexuale combinate cu pretentiile cam ''paraziteaza'' logica ... multe/i au lalait-o asa ... si acum doar isi pazesc ''averile'' ...




da oare ii zice "tati" de-o considera imatura?


nu ma de asta!
dar el are experienta de viata si de bun ce este si de barbat bine..nu s-a lasat el prins in mrejele casatoriei asa de tanar!poate pe la 60 de ani da..nici atunci nu cred!
one_size
Postat pe 4 Martie 2010 13:34
"Sincer la varsta asta incep sa imi doresc sa am si eu o familie eventual mai tz si copii.ca doar nu oi sta sa fac 40 ani ca el sa se hotarasca exact daca se insoara cu mine sau nu,nu e asa?"

Omul nu are 40 de ani, nu stiu de unde ati dedus asta. Nu vrea ea sa ajunga la 40 de ani nemaritata si fara copii.
Revenind la subiect... barbatii fecioara sunt foarte dificili, la fel ca femeile gemeni Sunt foarte atasati de conditia materiala, uneori ignorand partea sufleteasca. Insa, cum spunea cineva mai devreme, sunt buni ascultatori si in general intelegatori. Asa ca trebuie sa te faci inteleasa despre cum vrei sa arate viitorul si sa speram ca va intelege. Si inca ceva... cateodata nu-si arata sentimentele, de teama sa nu fie "santajati sentimental" Trebuie sa va lamuriti reciproc in legatura cu ce va doriti unul de la celalalt si totul va fi bine... Trebuie sa gandesti pozitiv
ramona_pascu
Postat pe 9 Martie 2010 01:04
si eu sunt fecioara dar nu am asteptat ani sapun petecul la sac ,dar am gresit asa ca stie omul ce face ,pe tine te inteleg ca iti doresti sa fi cat mai repede sotie cu acte in regula.,asa o sati fie mai usor sa simti ca traiesti si cu alte zodi ,ca numai cu o fecioara e prea putin la cat e viata de lunga.
nu te supara pe mine dar nu forta nota.
kudika135061
Postat pe 9 Martie 2010 11:34
1. Omul ti-a zis clar ca "nu are cu cine" sa isi faca un viitor.
2. Faptul ca iti zice ca esti imatura e o scuza nemaipomenita pt el sa nu isi asume nici o raspundere si sa te manipuleze pe tine. Vezi Doamne, el s-ar casatori, dar "tu esti imatura". Ce sa-ti spun.... !!! Mai rau, ai ajuns si tu sa crezi ca esti imatura. Am avut si eu parte de una semenea specimen, am stat aproape 8 ani cu el. Cit am stat cu el, credeam ca firea mea e depresiva, imatura, plingacioasa. Acum sint cu altcineva, care chiar ma iubeste... si surpriza: n-am mai plins de nu stiu cind, nu am absolut nici un gind depresiv, iar noul iubit nu mi-a spus niciodata (NICIODATA!!!) ceva care sa ma faca sa ma simt imatura/inferioara/cu bube-n cap.

Cred ca amicul tau nu merita cei 5 ani pe care i i-ai acordat. E un individ meschin, nehotarit, nesigur pe el, si mai rau, nu te iubeste. Nu isi face planuri de viitor cu tine, indiferent de ce iti spune si nu vei fi inclusa niciodata in planurile lui de viitor. Da-l in ma-sa!

Aaa, apropo: eu aveam 29 de ani cind m-am despartit de specimenul cu care am stat 8 ani. Niciodata nu e prea tirziu sa o iei de la capat si sa fii fericit.
ClaudiaV
Postat pe 9 Martie 2010 11:48
Buna! Da! Si prietenul meu are 35 de ani si este in zodia fecioarei, iar eu am 27 de ani. Cateodata ma simteam cam depasita de situatie, dar fiecare vine cu aportul lui de calitati. Cei in aceasta zodie-barbati ma refer-au o problema cu maturitatea. Intr-adevar trebuie sa incerci sa pari mai matura, sa lupti , in niciun caz sa te dai batuta. Lupta si o sa vezi ca va fi mai bine. Si daca exista dragoste..zic ca se rezolva. Reproseaza i si tu eventual, ca doar el n-o fi perfect. Cu siguranta si el are micile lui defecte. Ca barbatii daca reproseaza mereu iar noi nu le zicem lor nimic, au impresia ca ei nu au defecte care trebuie tolerate, deci nu zic sa te certi, dar mai atrage-i si tu atentia, si eventual la comportamentul in societate, vizavi de un lucru pe care posibil sa nu-l fi facut cum trebuie si ai sa vezi cum il pui cu botul pe labe.
kudika075442
Postat pe 11 Martie 2010 10:20
Eu nu vreau sa te descuraj dar nu numai ca e dificil dar si nehotarit si singuratic nu lupta pentru femeia iubita mai degraba renunta usor accepta situatia eu am o relatie de 5 ani ca si tine dar am o virsta am 40 si tot nimic nu sa schimbat in 5 ani nu casatorie nimic din ce am crezut ca are sa fie frumos am o viata plictisitoare monotona el are copii din prima casatorie si e un tata bun iubitor dar ca sot nu e bun a mai trecut prin doua casatori anterioare si la inceput nu gaseam de ce femeile aste lau parasit dar cam tarziu sa imi dau seama ca nu prea stie sa aibe sentimente sau sa stie sa faca o femeie sa fie surprinsa mai repede ca un frate decat sot e barbatul fecioara de iubit ma iubeste dar nu stie sa ofere deci te sfatuiesc pentru ca esti tanara fugi cat mai ai timp pana nu ajungi la o varsta sau iti fie greu sa te mai desparti iti doresc numai bine
kudika141997
Postat pe 11 Martie 2010 10:42
e cam greu sa iti dai un raspuns la problema ta. isna si eu am un prieten fecioara si este tot cam la fel. spre fericirea mea eu am casa mea , insa nici asa nu vrea sa se insoare, zice ca vrea sa aiba ceva ca sa imi ofere, sa isi faca o baza si apoi sa ne gandim si la nunta.
in fine in privinta ta e de rau daca el vrea s isi faca o casa si nu te include si pe u . eu sunt de parere ca in 2 se face mai usor, insa daca el nu vrea, atunci krd k are ceva ...........
geoomatei
Postat pe 11 Martie 2010 10:42
eu nu cred ca tine de faptul ca e fecioara asta prea putin conteaza la tine tine pt ca altfel nu statea cu tine 5 ani... numai ca vrea mai mult de la tine, sa fii mai activa in relatie si poate asteapta si de la tine sa ai planuri importante in care tu sa il incluzi pe el fi increzatoare in tine si schimba putin atitudinea... daca crezi ca il iubesti merita sa incerci sa salvezi relatia... daca nu pune punct si mergi mai departe niciodata nu e prea tarziu, cel mai important e ca tu sa fii fericita
alexandra_andreea
Postat pe 11 Martie 2010 12:55
De la: alexandra_andreea, la data 2010-03-11 12:55:07eu nu cred ca tine de faptul ca e fecioara asta prea putin conteaza la tine tine pt ca altfel nu statea cu tine 5 ani... numai ca vrea mai mult de la tine, sa fii mai activa in relatie si poate asteapta si de la tine sa ai planuri importante in care tu sa il incluzi pe el fi increzatoare in tine si schimba putin atitudinea... daca crezi ca il iubesti merita sa incerci sa salvezi relatia... daca nu pune punct si mergi mai departe niciodata nu e prea tarziu, cel mai important e ca tu sa fii fericita


Subscriu !
Sabrina_Nede
Postat pe 11 Martie 2010 13:40
kudika006087
Postat pe 11 Martie 2010 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se mai gandeste oare la fosta? 18 De la: roxyrory 14 Septembrie 2009 14:03
Femeile Scorpion aer de independenta si magnetism?! 5 De la: animallover 22 August 2011 19:36
5 ani e diferenta d ani prea mare? 8 De la: kudika494994 24 Ianuarie 2013 11:28
Cat de mult inseamna prea mult? 30 De la: sarutama 20 Septembrie 2009 13:28
o retea se prabuseste .. una se ridica 2 De la: andreea_n_x 9 Martie 2010 10:39