Setari Cookie-uri

CE PARERE AVETI DESPRE.....?

Am o relatie cu un barbat de 5 ani. El este mai mare decat mine cu noua ani.Este baiatul mamei.
O idolizeaza:ea este cea mai buna,ea face lucrurile cel mai bine,etc. De curand eu am deschis subiectul casatoriei, al mutatului impreuna. Precizez faptul ca el are o situatie materiala buna si am avea unde sa locuim separat. Raspunsul lui la intrebarea mea a fost ca "nu se simte pregatit inca". De acum doua luni de cand am avut discutia totul s-a schimbat : ne certam din orice, ne vedem mai rar,am avut o pauza de o saptamana in care nu ne-am vazut.Ne-am si impacat. Mi-a spus ca ma iubeste si ca nu vrea sa ne despartim dar sa mai am rabdare cu mutatul pentru ca nu au intrat zilele in sac.Cu toate ca incerc sa il inteleg faptele lui demonstreaza contrariul : ne vedem o data pe saptamana si in week.Vorbim la telefon de 2 ori/zi cate o jum. de ora. Dar nu ne vedem.Dintr-o data este foarte ocupat. Si tot eu sunt cea vinovata pentru ca nu il inteleg.
Ce parere aveti despre aceasta situatie?
BIANCA_27
Postat pe 7 August 2009 11:54
Nu va potriviti daca va certati din orice.Si ce daca e baiatu mamei,si eu sunt
mihailpaulcraciun
Postat pe 7 August 2009 11:57
dupa 5 ani nu este pregatit?si are unde sa stea?....eu cred ca daca nu ia initiative..si deja iti da cu flit...nici ca o sa fi cu el impreuna....deja este obisnuinta pt el vad....cred ca nu merita sa te implici prea mult...pacat ca ai stat 5 ani..dupa el
sa ramina cu masa....nu suport barbatii care stau dupa fusta masii,....
mikela_my
Postat pe 7 August 2009 12:32


Nu te iubeste.
valita76
Postat pe 7 August 2009 12:39
DE CE A VRUT SA NE IMPACAM ? DE CE IMI SPUNE CA MA IUBESTE SI CA VREA SA FIM IMPREUNA DAR SA AM RABDARE CU MUTATUL?
ATUNCI DE CE AM INCEPUT SA NE VEDEM ATAT DE RAR?
I-AM SPUS CA DACA ESTE SA NU MAI FIM IMPREUNA ATUNCI ASTA ESTE NE DESPARTIM,ASA SA FIE, DAR SA NU NE BATEM JOC UNUL DE CELALALT.
EL IMI SPUNE CA MA INTELEGE , STIE CA SI PENTRU MINE ESTE TIMPUL SA IMI FAC O FAMILIE, UN COPIL SI CA NU VREA SA ISI BATA JOC DE MINE.
DAR ATUNCI DE CE SE POARTA ASA? ACEST LUCRU NU IL POT INTELEGE.
SUNT ATATEA INTREBARI LA CARE NU GASESC UN RASPUNS LOGIC....
UFFFF....
BIANCA_27
Postat pe 7 August 2009 12:57
BIANCA ramine sa vb cu el...un ultimatum....sa ia o decizie...si cu asta basta..nu doar vorbe...fapte..daca vrea bine..daca nu adios....fi intepata...ia-ti inima in dinti fie ce o fi
mikela_my
Postat pe 7 August 2009 13:02
Multumesc de sfat. Ramane de vazut cum va evolua aceasta "relatie".
Aveam nevoie de o parere obiectiva care sa imi confirme ceea ce am gandit si eu.
BIANCA_27
Postat pe 7 August 2009 13:47
poate nu il lasa mama lui sa se vada cu tine... iti dai seama, daca a auzit ca vrei sa iei bebelusul de langa ea, a lansat razboi
Rock_this
Postat pe 7 August 2009 20:11
De la: mihailpaulcraciun, la data 2009-08-07 11:57:09Nu va potriviti daca va certati din orice.Si ce daca e baiatu mamei,si eu sunt


ca sa vezi , ca fiecare dintre noi avem o mama ...........nu prea e si ce daca , sa stai dupa fusta lu' maica-ta toata viata e cam tragic
Lorena26
Postat pe 7 August 2009 20:58
De la: BIANCA_27, la data 2009-08-07 12:57:05DE CE A VRUT SA NE IMPACAM ? DE CE IMI SPUNE CA MA IUBESTE SI CA VREA SA FIM IMPREUNA DAR SA AM RABDARE CU MUTATUL?
ATUNCI DE CE AM INCEPUT SA NE VEDEM ATAT DE RAR?
I-AM SPUS CA DACA ESTE SA NU MAI FIM IMPREUNA ATUNCI ASTA ESTE NE DESPARTIM,ASA SA FIE, DAR SA NU NE BATEM JOC UNUL DE CELALALT.
EL IMI SPUNE CA MA INTELEGE , STIE CA SI PENTRU MINE ESTE TIMPUL SA IMI FAC O FAMILIE, UN COPIL SI CA NU VREA SA ISI BATA JOC DE MINE.
DAR ATUNCI DE CE SE POARTA ASA? ACEST LUCRU NU IL POT INTELEGE.
SUNT ATATEA INTREBARI LA CARE NU GASESC UN RASPUNS LOGIC....
UFFFF....


Daca te intelege ca pentru tine e timpul sa faci o familie , despre el ce crede , daca e cu 9 ani mai mare ca tine ? nu crede ca lui i-a expirat deja timpul? nu l-ai intrebat si tu ce vrea sa faca cu viata lui? Sincer , daca il vezi ca o venereaza atata pe ma-sa lasa-te pagubasa ca nu o sa ai trai bun cu el . Asta e marioneta , nu barbat , si din pacate nu esti tu cea care ii manuieste sforile Banuiesc ca e trecut de 30 de ani si el sta sa se converseze la tel in loc sa se intalneasca cu fata
Lorena26
Postat pe 7 August 2009 21:01
De la: BIANCA_27, la data 2009-08-07 11:54:13Am o relatie cu un barbat de 5 ani. El este mai mare decat mine cu noua ani.Este baiatul mamei.
O idolizeaza:ea este cea mai buna,ea face lucrurile cel mai bine,etc. De curand eu am deschis subiectul casatoriei, al mutatului impreuna. Precizez faptul ca el are o situatie materiala buna si am avea unde sa locuim separat. Raspunsul lui la intrebarea mea a fost ca "nu se simte pregatit inca". De acum doua luni de cand am avut discutia totul s-a schimbat : ne certam din orice, ne vedem mai rar,am avut o pauza de o saptamana in care nu ne-am vazut.Ne-am si impacat. Mi-a spus ca ma iubeste si ca nu vrea sa ne despartim dar sa mai am rabdare cu mutatul pentru ca nu au intrat zilele in sac.Cu toate ca incerc sa il inteleg faptele lui demonstreaza contrariul : ne vedem o data pe saptamana si in week.Vorbim la telefon de 2 ori/zi cate o jum. de ora. Dar nu ne vedem.Dintr-o data este foarte ocupat. Si tot eu sunt cea vinovata pentru ca nu il inteleg.
Ce parere aveti despre aceasta situatie?



in momentul cand ai deschis subiectul despre mutat,l-ai speriat:D..probabil s-a gandit la faptul..ca il desparti de mama lui pe care spui ca o ridica in slavi..e chiar nepregatit pentru pasul asta..si cu perioada asta in care nu va vedeti asa ca inainte...se poate intampla pentru ca intervin si alte probleme,servici..sau altele,,totusi e bine ca te suna.Si cu faptul ca te acuza de faptul ca nu-l intelegi..tine de orgoliu..pentru ca mai rar gasesti un barbat care sa recunoasca ca greseste..e mai simplu si mai la indemana sa iti zica .."e vina ta,nu intelegi"..eu iti doresc succes si multa rabdare.
issa12
Postat pe 8 August 2009 23:59
trecut de 30 de ani si inca mai stat cu mama
imatur...
bestiutza_relouded
Postat pe 9 August 2009 00:11
De la: issa12, la data 2009-08-08 23:59:59
De la: BIANCA_27, la data 2009-08-07 11:54:13Am o relatie cu un barbat de 5 ani. El este mai mare decat mine cu noua ani.Este baiatul mamei.
O idolizeaza:ea este cea mai buna,ea face lucrurile cel mai bine,etc. De curand eu am deschis subiectul casatoriei, al mutatului impreuna. Precizez faptul ca el are o situatie materiala buna si am avea unde sa locuim separat. Raspunsul lui la intrebarea mea a fost ca "nu se simte pregatit inca". De acum doua luni de cand am avut discutia totul s-a schimbat : ne certam din orice, ne vedem mai rar,am avut o pauza de o saptamana in care nu ne-am vazut.Ne-am si impacat. Mi-a spus ca ma iubeste si ca nu vrea sa ne despartim dar sa mai am rabdare cu mutatul pentru ca nu au intrat zilele in sac.Cu toate ca incerc sa il inteleg faptele lui demonstreaza contrariul : ne vedem o data pe saptamana si in week.Vorbim la telefon de 2 ori/zi cate o jum. de ora. Dar nu ne vedem.Dintr-o data este foarte ocupat. Si tot eu sunt cea vinovata pentru ca nu il inteleg.
Ce parere aveti despre aceasta situatie?



in momentul cand ai deschis subiectul despre mutat,l-ai speriat:D..probabil s-a gandit la faptul..ca il desparti de mama lui pe care spui ca o ridica in slavi..e chiar nepregatit pentru pasul asta..si cu perioada asta in care nu va vedeti asa ca inainte...se poate intampla pentru ca intervin si alte probleme,servici..sau altele,,totusi e bine ca te suna.Si cu faptul ca te acuza de faptul ca nu-l intelegi..tine de orgoliu..pentru ca mai rar gasesti un barbat care sa recunoasca ca greseste..e mai simplu si mai la indemana sa iti zica .."e vina ta,nu intelegi"..eu iti doresc succes si multa rabdare.


Hai lasa-ma , i s-a oprit inima-n loc cand a auzit ca ii taie cordonul ombilical si il desparte de mamitzica Si ar trebui sa o consoleaza ca ditamai barbatu' de peste 30 de ani sta sa vorbeasca ca un adolescent fastacit la telefon. Mai draga mai , cu ce barbati ai fi obisnuita tu nu stiu ....... ca eu am avut parte numai de barbati si cunosc numai barbati care se dau dupa ce zice femeia si in cazuri de cearta intotdeauana cedeaza primii ............ceea ce mi se pare normal , se presupune ca asa e frumos , ei sa isi impace iubitele .............Te pomenesti ca toate cazurile rare au venit la mine Tu esti draga un caz rar ca te supui atata dorintelor altora si mai indemni si pe altii sa faca la fel. Ar trebui sa o indemni pe fata asta sa mearga mai departe ca sa gaseasca un barbat adevarat care sa o respecte si sa o faca fericita , nu sa ii spui sa stea sa astepte ca nu e Penelopa !!
Lorena26
Postat pe 9 August 2009 16:27
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-08-09 00:11:32trecut de 30 de ani si inca mai stat cu mama
imatur...
Cred ca gresesti ,bestiutzo !Si eu am un baiat , si el este baiatul mamei , discutam orice , s-a mutat cu prietena cu care era de mai bine de 7 ani , a venit inapoi acasa , pentru ca de fapt prietena cu care era , (nu am fost niciodata la ei cit au stat impreuna , si nici macar nu il sunam decit ii raspundeam cind ma suna , sa inteleaga fata ca nu intentionez sa ma amestec defel intre ei ) , dar duduia era putin cam vagaboanda , si nu prea a tinut figura , ca a prins-o singur !!!Umbla si cu altul , cit era baiatul la serviciu !!!Si atunci , de ce ar trebui sa vedem doar caracterul mamei baiatului , si nu si al fetei pe care si-a ales-o ?????i
twincle
Postat pe 9 August 2009 16:40
De la: twincle, la data 2009-08-09 16:40:17
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-08-09 00:11:32trecut de 30 de ani si inca mai stat cu mama
imatur...
Cred ca gresesti ,bestiutzo !Si eu am un baiat , si el este baiatul mamei , discutam orice , s-a mutat cu prietena cu care era de mai bine de 7 ani , a venit inapoi acasa , pentru ca de fapt prietena cu care era , (nu am fost niciodata la ei cit au stat impreuna , si nici macar nu il sunam decit ii raspundeam cind ma suna , sa inteleaga fata ca nu intentionez sa ma amestec defel intre ei ) , dar duduia era putin cam vagaboanda , si nu prea a tinut figura , ca a prins-o singur !!!Umbla si cu altul , cit era baiatul la serviciu !!!Si atunci , de ce ar trebui sa vedem doar caracterul mamei baiatului , si nu si al fetei pe care si-a ales-o ?????i

pai asta e cazul tau
eu una am preferat sa ma independizez mult mai repede sa am casa mea viata mea
sa nu steie mama sa faca de dadaca
la cei 30 de anisori poate sa stei singurel in ap sa vada greutatile vietii nu crezi
sau trebuie sa fie neaparat cineva...daca da sa isi cumpere un pisoi sunt f dragastosi
bestiutza_relouded
Postat pe 9 August 2009 16:51
De la: twincle, la data 2009-08-09 16:40:17
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-08-09 00:11:32trecut de 30 de ani si inca mai stat cu mama
imatur...
Cred ca gresesti ,bestiutzo !Si eu am un baiat , si el este baiatul mamei , discutam orice , s-a mutat cu prietena cu care era de mai bine de 7 ani , a venit inapoi acasa , pentru ca de fapt prietena cu care era , (nu am fost niciodata la ei cit au stat impreuna , si nici macar nu il sunam decit ii raspundeam cind ma suna , sa inteleaga fata ca nu intentionez sa ma amestec defel intre ei ) , dar duduia era putin cam vagaboanda , si nu prea a tinut figura , ca a prins-o singur !!!Umbla si cu altul , cit era baiatul la serviciu !!!Si atunci , de ce ar trebui sa vedem doar caracterul mamei baiatului , si nu si al fetei pe care si-a ales-o ?????i


Asa si? Care e problema pana la urma? Oamenii trebuie sa dea singuri cu capul , in viata te lovesti , te ridici , iti scuturi palaria si mergi mai departe. Nu dai mereu de oameni de calitate , dar asta nu inseamna ca mama trebuie sa te tina intr-un glob de cristal sa nu cumva sa se sparga ca se loveste baietelul. Poate daca facea pasul si se muta cu ea mai devreme afla si ce fel de persoana e cu adevarat. Mie mi se pare o problema sa fii matur si sa ai o relatie de ani buni si sa nu faci un pas spre o viata comuna. Normal ca si caracterul fetei conteaza , la fel ca si al barbatului , dar trebuie ca fiecare sa isi ia deciziile singur. Si in situatia fetei care a deschis topicul , cred ca ii pasa destul de mult de el daca a cerut sfaturi unor necunoscuti si oricum nu e vina mamei , e vina lui ca e un tantalau excesiv de mamos Si eu am fost super rasfatata de mama si o iubesc mai mult decat orice dar vine o zi in care iti iei zborul si asta nu inseamna ca mama nu va mai fi acolo langa tine ori de cate ori ai nevoie , inseamna doar ca iti construiesti propria viata.
Lorena26
Postat pe 9 August 2009 17:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce cadouri ati facut iubitilor? 22 De la: gugulina74 9 August 2009 20:36
hmmm 19 De la: cata_mica 11 Septembrie 2009 20:20
Critica si barbatul iubit - doua lucruri incompatibile? 29 De la: ionelaela 11 Ianuarie 2010 23:56
vreau si eu parerea voastra 13 De la: blue_angel1986 29 Decembrie 2009 03:46
help!!! 22 De la: tigra2412 15 Octombrie 2014 16:59