Setari Cookie-uri

am si eu nevoie de un sfat

am 19 ani..da sunt mica imi place si mie de un baiat de la mine din liceu inainte ne stiam doar din vedere..dar acum ne cunoastem personal! Il vad la scoala..ne salutam,mai stam de vorba :) zambeste knd ma saluta! Intr-o zi am avut cei de a 12-a un examen la scoala..in ziua aia a stat numai cu mine! imi place de el..pe messenger nu am vorbit decat o data.atunci cand i-am bagat id-ul.o data m-a invitat afara..dar eram plecata.In fine..se poarta f dragutz cu mine..dar acum..mie imi place de el..si vreau sa stiu ce pot sa fac ca sa ii atrag mai mult atentia?si cred ca si lui ii place de mine..macar acolo putin Trebuie sa specific ca sunt putin timida in legatura cu baietii astia!
raza_de_soare
Postat pe 14 Martie 2010 22:28
La 19 ani inca nu stii cum sa abordezi un baiat?
Am o intrebare: ai mai avut vreo relatie pana acum?
si mai am o intrebare: la 19 ani inc mai "visezi la printese, cenusareasa si alba-ca-zapada?
arhanghel
Postat pe 14 Martie 2010 22:35
ba da stiu..am avut rel de 2 ani de zile! dar cu el e altceva..chiar nu stiu dc..d'aia am si apelat aici. poza e pusa doar asa :)
raza_de_soare
Postat pe 14 Martie 2010 22:43
Pai daca ai ID-ul lui de mess, provoaca-l la o discutie si poti sa lasi deoparte timiditatea pt ca am eu un feeling ca vei avea succes!
PS. Arhanghel si care ar fi problema daca la 19 ani inca poate sa viseze, daca nu la aceasta varsta, atunci cand, la 50?
miss_darine
Postat pe 15 Martie 2010 09:33
Ma refeream ca la 19 ani nu te mai uiti la desene animate cu cenusareasa si lampa lui aladin si ...eu mai stiu...alba-ca-zapada
arhanghel
Postat pe 15 Martie 2010 09:37
daca nu vrei sa devii un fel de vedeta...bine ar fi sa nu iti faci un gen de relatii la scoala...adica te duci la scoala sa inveti...nu sa cauti sa te mariti...in ghilimele zic...asta cu maritatul...intelegi ce vreau sa zic...!!!
andreea_n_x
Postat pe 15 Martie 2010 09:44
hmm cam aiurea situatie,adica stiu si eu cum era inainte,imi placea de cineva dar imi era rusine,cred,si frica sa nu primesc un raspuns negativ.Dar au trecut anii :D si m-am schimbat si am intels mai bine cum ''functiaoneaza''lucrurile,ce-i drept din experinta personala.:D desi am 17 ani.:P
Facem asa :eu te-ajut cu baietii iar tu pentru ca esti mai mare ca mine imi dai meditatii pe mess la matematica :)) ca tot am cateva probleme IMENSE :( cu materia asta in ultima vreme.Deci lasa-mi id tau intr-un mesaj privat si vb :* ;) :D
aNcUtA_p
Postat pe 23 Martie 2010 23:46
Cautal mai des si dai de inteles cal placi.
kudika098645
Postat pe 24 Martie 2010 00:18
hmmm , ar trebui sa ii arati ca il placi .. poate si el e la fel de timid ca tine si asteapta sa faci tu primul pas , oricum nu pierzi nimic daca incerci :)
cherrydreamm
Postat pe 24 Martie 2010 21:47
nu vreau sa fiu rautacioasa dar cred ca daca si,ar fi dorit ceva mai mult ti,ar fi dat de inteles.eu am 23 de ani si daca crezi ca vrei sa vb mai mult lasa.mi id.ul tau.
pysy_mik
Postat pe 30 Martie 2010 14:06
Draga prietena eu te inteleg si iti scriu cum vad eu problema fiind mama unui pusti de 17 ani Fiul meu ca mai toti baietii de varsta lui este zgarcit la vorba mai ales despre fete dar un lucru tot mi-a spus si anume ca unele fete ar trebui sa fie mai insistente si astea sunt intocmai cuvintele lui.Iti doresc mult curaj si incredere in tine pe viitor. Ai putea sa incerci sa deveniti amici poate asa iti va fi mai usor sa vb cu el.Cerei un sfat orice o aberatie dar il vei flata in momentul cand va intelege ca parerea lui este importanta pt tine.Toate fiintele umane sunt egoiste si adora sa vb despre ele chiar daca ceilalti sunt plictisiti sau obositi.Intreabal despre el , asculta-l cand vorbeste,creeaza un joc de cuvinte,expresii orice iti vine in cap. Multa bafta mai vb daca sfatul meu ti-a ajutat.
kudika159859
Postat pe 31 Martie 2010 12:23
De la: kudika159859, la data 2010-03-31 12:23:26Draga prietena eu te inteleg si iti scriu cum vad eu problema fiind mama unui pusti de 17 ani Fiul meu ca mai toti baietii de varsta lui este zgarcit la vorba mai ales despre fete dar un lucru tot mi-a spus si anume ca unele fete ar trebui sa fie mai insistente si astea sunt intocmai cuvintele lui.Iti doresc mult curaj si incredere in tine pe viitor. Ai putea sa incerci sa deveniti amici poate asa iti va fi mai usor sa vb cu el.Cerei un sfat orice o aberatie dar il vei flata in momentul cand va intelege ca parerea lui este importanta pt tine.Toate fiintele umane sunt egoiste si adora sa vb despre ele chiar daca ceilalti sunt plictisiti sau obositi.Intreabal despre el , asculta-l cand vorbeste,creeaza un joc de cuvinte,expresii orice iti vine in cap. Multa bafta mai vb daca sfatul meu ti-a ajutat.


mi-a placut cum ai pus problema...toate cele bune!
freedom123
Postat pe 1 Aprilie 2010 14:20
De la: arhanghel, la data 2010-03-15 09:37:25Ma refeream ca la 19 ani nu te mai uiti la desene animate cu cenusareasa si lampa lui aladin si ...eu mai stiu...alba-ca-zapada


tatal meu are aproape 50 de ani si se uita la desene...nu vad care ar fi problema...eu si iubitul meu de 30 de ani avem program de desene animate...cand piere copilul din tine ai pierdut tot...parerea mea
freedom123
Postat pe 1 Aprilie 2010 14:23

Incearca sa-l abordezi pe mess , intreaba-l banalitati , sau cere-i ajutorul , sfatul in niste probleme , de scoala , personale , despre un film ...orice , o sa se simta mandru ca te poate ajuta iar incetul cu incetul o sa doreasca mai mult , apoi vino si tu in intampinarea lui .
Zambeste-i cand va intalniti , uita-te lung si cu placere la el si v-a pricepe mesajul.
Eu am incredere in tine , primii pasi sunt mai grei dupa aia...e o.k.
banalulanonim
Postat pe 1 Aprilie 2010 16:32
De la: raza_de_soare, la data 2010-03-14 22:28:23 am 19 ani..da sunt mica imi place si mie de un baiat de la mine din liceu inainte ne stiam doar din vedere..dar acum ne cunoastem personal! Il vad la scoala..ne salutam,mai stam de vorba :) zambeste knd ma saluta! Intr-o zi am avut cei de a 12-a un examen la scoala..in ziua aia a stat numai cu mine! imi place de el..pe messenger nu am vorbit decat o data.atunci cand i-am bagat id-ul.o data m-a invitat afara..dar eram plecata.In fine..se poarta f dragutz cu mine..dar acum..mie imi place de el..si vreau sa stiu ce pot sa fac ca sa ii atrag mai mult atentia?si cred ca si lui ii place de mine..macar acolo putin Trebuie sa specific ca sunt putin timida in legatura cu baietii astia!

E clar ca asa cum ai inceput tu povestea ta, esti inca virgina (am 19 ani...da, sint mica) o fata care a avut vre-o relatie sexuala cu un baiat nu ar fi inceput asa o poveste. Ca si d-na de mai sus si eu sint mama, dar de fata - are 17 ani printesa mea - la momentul de fata si toata viata ei, EU voi fi cea mai buna si apropiata prietena a ei (e inca d-ra si chiar daca nebuna de mine a dus-o la ginecolog anul trecut) se simte in vorba ei si in pisiceala ei ca e d-ra. Am fost prietena cea mai buna a fetei unei colegi de-a mea, colega mea nestiind de prietenia mea cu fiica ei. Imi spunea copilul tot, acum e mare, are 23 de ani si e fericita. In legatura cu problema ta d-na de mai sus are dreptate, baga-te in seama cu el pe mess, vorbiti prostii, arata-i ca poate vorbi cu tine orice, baietilor din ziua de azi nu le plac fetele proaste, spune-i ca te plictisesti si ca ai vrea sa iesi intr-un parc dar nu ai cu cine, chestii de-astea copilarii, si usor, usor il atragi. Chiar daca are prietena, tu, daca-i demonstrezi ca esti desteapta te va alege pe tine. SFAT: NU-L SARUTA DE LA PRIMA INTILNIRE. Astept vesti! Succes si capul sus, nu e primul de care te vei indragosti. Pupici
michon_11_71
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:15
De la: arhanghel, la data 2010-03-15 09:37:25Ma refeream ca la 19 ani nu te mai uiti la desene animate cu cenusareasa si lampa lui aladin si ...eu mai stiu...alba-ca-zapada


Si ce este rau sa te uiti la desene animate? ..
just_me_ella
Postat pe 13 Aprilie 2010 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De la simþ la cuvânt 5 De la: rashela 18 Aprilie 2010 08:56
pot sa-mi dau doctorul in judecata? 10 De la: iulia069834 16 Ianuarie 2010 12:53
in curind va fi ziua lui..... 4 De la: luke_at_me 20 Iulie 2008 02:12
Dorinta barbatilor? 46 De la: SweetDadyD 1 Iunie 2009 08:17
Alpha male.. 185 De la: Cassey 18 Mai 2009 09:21